začíná mi přerůstat přes hlavu | Moje těhotenství.cz

začíná mi přerůstat přes hlavu

Obrázek uživatele Guffanecek

Ahoj maminky,potřebuju docela akutně radu. Mojí dcerce je 5 let,v září jdeme do školy. Byla strašně hodná,poslouchala,mazlila se,ale je to tak půl roku,najednou se strašně změnila. Je drzá,odmlouvá,na všechno má odpověd,ale je i zlá,mluví sprostě a kolikrát je i agresivní,že mě třeba plácne,a je na ní vidět jak je v tu chvíli vzteklá,úplně smyslů zbavená. Máme doma ještě osmiměsíční holčičku,ze začátku byla nadšená,se vším mi pomáhala,ale ted jí najednou sestřička přestala zajímat,nechce si s ní ani hrát. Probírala jsem to s ní horem dolem,ptala jsem se jí co má za trápení a že se vším zamnou může přijít a svěřit se,ale nic nepomohlo. Vždycky řekne že jí nic netrápí,chvíli brečí,mazlí se je hodná tak den dva a začne to nanovo. A já už šílím. Mám pocit že se u nás jen křičí. Nejsem zastánce fyzických trestů,tudíž jí nebiji,to už musí být. Pak je mi to ale vše strašně líto. Po nocích brečím a ptám se sama sebe co dělám špatně. Nechápu kam se ztratila moje milovaná milá holka. Je to strašnej fracek,ani nevíte jak mě mrzí tohle napsat a svém dítěti.Neumí se chovat ani ve společnosti,krom školky,tam je hodná. Ještě musím říct že nedělám rozdíli,snažím se oboum dvoum stejně. Je jasné že miminu se holt musím věnovat víc,ale jak třeba spí,hraju si s Verunkou,malujeme,zpíváme....já už sem fakt zoufalá,nevím kde jsem udělala chybu :r: :r:

Obrázek uživatele Bohumíra

Tak dámy, hrozná máma je taková, která dokáže dát svýmu dítěti do bot napínačky a nutí ho v těch botech skákat nebo matka, která svojemu dítěti způsobí popáleniny 3. stupně, protože ho háže do vany vařící vody nebo ho nechává vyhladovět až k smrti, máma, která svoje dítě týrá a šikanuje, máma, která svoje děti prodává chlapům a bere za to prachy, atd. Proboha zamyslete se nad tím, co tady nade mnou všichni řešíte, co ze mě děláte. Je mi smutno, z toho co tady vzniklo. Jen jsem chtěla zakladatelce diskuze říct, že možná kdyby byla drobet důraznější, tak by jí její dcera nepřerůstala přes hlavu a to ani z důvodu žárlení nebo z jakéhokoli jiného důvodu. Nejsem o nic horší nebo lepší než vy a nehodlám se měnit.

Obrázek uživatele Guffanecek

a je mi líto co tady vzniklo. Jen jsem potřebovala radu. Byli jsme spolu na tom výletě,tento týden jsme u rodičů,takže na ní mám víc času a je zlatá. Určitě žárlí,jenže co s tím udělám? Tatínek neustále v práci,jsem na ně sama a 8.měsíční dítě prostě potřebuje péči,ale snažím se aby mi pomáhala a byla pořád s námi. Snad se to zlepší.Nemyslím si že je ještě potřeba vyhledat psychologa,jak to tady pročítám,je to skoro všude.

Obrázek uživatele mklarinka

Buďte v klidu. Své dítě milujete možná víc, než matky s "opičí" láskou...

Obrázek uživatele Betsabe

Smutne...:-( nejsmutnejsi je ten zaver Sad

Obrázek uživatele lucininenka

ježíšmarjá,holky fakt to nepřehánějte Koulení očima Koulení očima já taky nejsem zrovna pro fackování batolat,ale v něčem má maminka přeci jen pravdu... špatná matka znamená iopravdu něco trošku jiného než to,že prostě dám dítěti mírného facana,ne??Tak z toho zase nedělejte tragedii,prostě se stalo,maminka to vysvětlila a rozhodně mi to z jejího popisu nepřijde,že by to bylo nějaké týrané dítě... holt máme opravdu každý jiný názor na výchovu,někdo se dítěte nedotkne,jiný dá přes zadeka někdo holt dá pohlavek... zrovna dneska jsem byla v situaci,kdy by si dítě na zadek zasloužilo a nedostalo Sad mimochodem-šlo o záměrné ohrožení jiných dětí (včetně mého),takže opravdu žádná prkotina... to si pak člověk říká,kde je vlastně ta hranice,kdy ještě vychovávat domluvou a kdy už opravdu rázně zakročit :?

Obrázek uživatele Guffanecek

to jsem nechtěla,jen jsem potřebovala poradit,ale koukám že je nás víc. O víkendu jsme byli jen spolu na vyletě,udělali jsme si pěkný den až do večera a bylo nám fajn. Od té doby je zase lepší,ale uvidíme,přijde mi že prostě žárlí,ale na druhou stranu mi pomáhá. Taky žijeme v domě s babi a dědou a děda je dost agresivní na babi a ona to vidí...je to mazec,musíme se obrnit trpělivostí a vysvětlovat a vysvětlovat. Já nejsem zastánce bití dětí i když je jasné že někdy to jinak nejde,ale určitě jí neřežu od rána do večera a nebudu.

Obrázek uživatele renata 11

Z toho, co píšeš, si myslím, že fakt žárlí - a je to úplně normální. Takže přesně, jak píšeš - vysvětlovat, posadit se k ní a dát najevo, že jsi tu někdy jen a jen pro ni a pak, že jsou chvíle, kdy prostě musí chvilku počkat a taky, že si můžete udělat pěkný den všichni - takových dnů vychytat co nejvíc Smile Agrese v jejím nejbližším okolí není dobrý vzor, ale u nás se třeba nic takového neděje a první plácnutí bylo od malé na mně, ne naopak. Asi to máme i všichni v sobě už tak nějak zakódované v sobě...

Obrázek uživatele verunka24

Jéé ty jsi to tu tak hezky napsala..Potřebovala jsem ted najít nějaký podobný příspěvek o "fackách"protože jsem byla včera taky odsouzena za poplácání po obličeji když synek vyvádí hrozné věci(jako kousání sestřičky a házení věcí do záchodu atd..)

Obrázek uživatele ssiissiinnkkaa

pořád je to dvouleté dítě, ať jsi mu dala silně či slabo, je to prostě malé děcko, které na sebe v tu chvíli chtělo upoutat pozornost, právě proto, že jsi se věnovala mladšímu. Je to tvoje dítě, tvůj život. Mi se tohle zdá přehnaná reakce. Myslím si, že občas na zadek je třeba (co se týká kašlání na mladšího sourozence - tam bych já tedy netrestala, nic tak hrozného přece neudělal), ale ne v tomhle věku praštit kdekoliv v oblastí hlavy, obličeje... to bych si klidně nechala na tu pubertu, tam si myslím, že to někdy i na místě být může Wink

Obrázek uživatele jana a nela

Fackuj ho dál přes pusu, je to tvoje dítě. Já jsem šťastná za to, že jsem se k tomuhle nikdy nesnížila a že mi dcera občas dává zabrat, teď ve třech letech přichází druhé období vzdoru i přes to vím, že tohle neudělám. Přes zadek občas dostane (výjimečně) já spíš zakřičím a i to mě kolikrát mrzí, ale facka? To bych si musela nafackovat sama, kdyby se to stalo a vím, že v té chvíli jsem selhala já jako matka.

Obrázek uživatele ajdai

Oooooo, paní dokonalááá... :s: já jako malá dostala facek nepočítaně, vyrostl ze mě velmi slušný člověk, možná i proto, že jsem byla včas usměrněna, pokud jsem byla už "přes čáru". Tyhle paní dokonalé mi lezou na nervy, bože copak nikdy nikomu neujely nervy? I přes to že dítě nade vše miluju? Jenže bohužel si myslím, že ty, co tady plivou a poučují jsou ty, co to nejvíc dělají.... Pápá zkusme si každá zamést před vlastním prahem a tu moderní výchovu tak neprožívat.

Obrázek uživatele jana a nela

Trošku přibrzdi a než napíšeš něco takového tak si nejdřív přečti co jsem tady napsala. Dokonalá nejsem, zameteno před svým prahem mám taky a na nikoho tady neplivu a nepoučuji. Svou dceru nevychovávám podle příruček, používám k tomu svou hlavu a selský rozum. Také jsem psala, že občas na ni zakřičím a občas na zadek dostane, ale k facce se nesnížím ikdyby se dělo cokoliv a rozhodně nebudu fackovat dvouleté dítě!!! Mě naši nikdy nebili a myslím si, že ze mě vychovali slušného člověka. A tvůj názor po přečtení tvého příspěvku je mi ukradený FACKOVÁNÍ A PLIVÁNÍ ZDAR

Obrázek uživatele renata 11

K tomuhle musím něco napsat - argument: "Naši mě fackovali a vyrostl ze mě slušný člověk" považuju za nešťastný. Slušný člověk - kdo to vlastně je? Ten, kdo se chová podle pravidel společnosti, je poslušný autoritám, jde s davem a vychovává tak i své děti? Nemělo by nám jít o něco víc? Co když obecně platné normy v určité situaci nejsou to nejlepší, co když ti fackovaní v sobě nenajdou dost odvahy postavit se zlu? Agrese vzbuzuje zase agresi nebo způsobuje únik - ani jedno není dobré řešení. Fackování jako výchovná metoda možná ve společnosti způsobuje víc problémů, než si umíme představit, stejně jako nezájem a lhostejnost k dítěti.

Obrázek uživatele ajdai

Vůbec mi nešlo o fackování či nefackování. Já jen totálně nesnáším netoleranci k názorům a postojům jiných lidí a toto trapné poučování ve smyslu to já bych nikdy neudělala a podobně!! Přijde mi dost nešťastné, když se tady dospělá žena musí ospravedlňovat jiným fúriím, které ji totálně ztrapní za něco, co vůbec nebylo hrozný. Prostě-vyrůstala v něčem jiným, má na výchovu jiný názor. Nebudu ji za to poučovat, že něco dělá blbě. Vůbec je to tu strašný slepičinec, už sem nikdy nevlezu. Koulení očima

Obrázek uživatele Monina

Myslím,že ti rozumím,raději bych Petříkovi jednou za čas dala lepana,kdyby to pomohlo,jenže on je pak ještě agresivnější a vzeklejší.To že na něj zvýším hlas,taky nepomáhá......Například včera,mi hodil do vaničky hodinky a to jsem mu 5x řekla,že nesmí. Dostal přes ruku,tak šel a vzteky kopal do dveří :? Jak už jsem psala,budou mu 4.Dříve se rodičům vykalo a respekt z rodičů měli i v dospělosti }:) Nyní je jiná doba,na děti se kladou daleko vyšší nároky,musí být dravé,zvládnout stres,ubránit se šikaně prostě prosadit se. My,jako rodiče je máme na život připravit,jenže upřimně často se v tom dnešním rychlém světě plácáme taky.Neexistuje 100% recept na správnou výchovu,řekla bych,že se to učíme metodou pokusů a i omylů. Nejsem zastánce častých tělesných trestů,snažím se vysvětlovat,ale občas už mi ujedou nervi a na zadek dostane,pak je mi to líto......

Obrázek uživatele Alaa

Holky,at jsou nektere komentare zarazejici nebo ne, myslim,ze i tak dekuji za tento prispevek, hodne jsem si uvedomila,at uz v dobrem i zlem a je pravda, ze vychova neni o jedne facce,po prdeli,ale o dlouhodobe vychove.Takze zatnout zuby a jit prikladem, at nam vyrostou vyrovnani dospelaci Jednička Pápá

Obrázek uživatele jana a nela

U nás zabrala klekánice, čertů se nebojí, taky se mi to nelíbilo, když s tím manžel začal, brzdila jsem ho ať nepřehání aby se to nezvrtlo, ale zabírá to, u nás to je ale převážně kvůli jídlu, 5x denně se rozčilovat aby něco málo snědla je za ty tři roky vyčerpávající, tak jsem ráda za tu klekánici, ale nesmí se to přehnat.

Obrázek uživatele renata 11

Něco podobného zažíváme často taky - jen zatím asi ve slabším vydání - máme čerstvě čtyřletou, vzteká se, někdy je agresivní na nás i na malou (9 měsíců). Nesmutni, je to jen období, které musí přejít - aspoň já si to říkám Smile Prostě děti se vyvíjí a tohle všechno ke zdravému vývoji Tvého dítěte patří. Nemyslím, že bys udělala někde chybu - jen se podívej do komentářů, kam až jsou některé maminy schopné zajít (samozřejmě v nejlepší víře, že to dělají pro dobro svých dětí), než začneš křičet nebo na ni položíš ruku, napočítej si do deseti a představ si, co se v ní asi děje, že se takhle chová, zkus se do ní vžít - mně to fakt pomáhá. Držím pěsti Pápá

Obrázek uživatele Monina

Myslím,že by jste se tak měli zamyslet,po kom vaše děti jsou a na kolik procent se dá výchovou ovlivnit povoha vašeho dítěte. Asi se budete divit,ale getiku prostě nezměníte ani mlácením ani domlováním ba naopak. Pokud je vaše dítě hodně fyzicky trestáno,můžete mu přivodit v dospělost slušné psychick problmy např. hraniční poruchu osobnosti,hysterii atd.Můj malý syn je bohužel po mně,aktivní čilé dítě,hodně citlivé,sportovně nadané a po partnerovi cholerické.Proto k němu tak přistupuji. Tak si zkuste něco odbornho načíst,myslím tím fakt od někoho,kdo se psychologii věnuje.Ne nějaký tredy článek Ne a zamyslete se,jaké jste byli vy,v jejich věku a jak na vás působili tresty rodičů. Na mho partenra jeho nevlastí otec jen řval a Petr to bohužel aplikuje doma,jelikož nic jiného nezná,Proto mého syna nerada dávám k babičce,pokud tam děda je. Několikrát už jsem mu i vynadala.

Obrázek uživatele mklarinka

Ty když jsi tak chytrá a sečtělá,měla bys tu svoji literaturu dočíst do konce. Pak bys možná věděla,nakolik má genetika vliv na povahu...

Obrázek uživatele ivetta

Je vědci dokázáno že genetika má velký vliv na povahu....asi 75 procent!!!!Takže např:Adoptuješ si dítě a může vyrůstat v dobré rodine a skvělím zázemí a stejně z něho vyroste člověk kterej bude lhát a krást jako jeho biologiký rodiče....ano jsou tam vyjímky ale opravdu výjmečně...... Wink

Stránky

Chci dát miminko k adopci

Dobrý den,

Nedávno jsem zjistila, že jsem v 17 týdnu těhotenství bohužel...

Kojení - mokrá podprsenka

Ahoj, už nějaký ten měsíc kojím a vše ok, ale včera vnoci se mi hrozně pustilo mléko a všechno mokre. Dá se to nějak řešit aby se to už...

Варанга

Варанга средство от грибкаГрибок -...

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Ahoj holky, chtěla jsem se poradit s někým, kdo má taky křečové žíly... Takhle, nikdy jsem je neměla, ani u prvního těhotenství, ale teď u druhého je to hrozné.. Mám je tedy "jen" na pravé noze, vychází mi to od třísla přes stehno, až po koleno.

Ahojky,chcu se zeptat,už krásně cítím pohyby a miminko mě pořad kope hrozně dole a bolí nebo spíš píchá mě jakoby v pochvě.Muže to dělat to miminko nebo se mi dělá zánět?

to jsou ty moje dvě lásky..

Olí bude mít 2é.října už 2 měsíce, to je fofr...

Ahoj, chtěla bych se vás optat jaké pečete druhy cukroví? Chtěla bych zkusit nějaké jiné cukroví než jen perníčky, linecké, domací rafaelo, rumové kuličky a vanilkové rohlíčky. Jaké druhy cukroví pečete vy? Předem děkuji za odpovědi a rady Smile

Ahojky holky. Tak jsem se chtěla přidat do klubíku listopadových miminek a teď nevím, jestli nebudeme patřit mezi ta říjnová Sad . dnes jsem byla na kontrole. Už u ozvů se sestřička netvářila nějak extra. No a pak to přišlo.

Ahoj holky,Prosím Vás dcera už si strašně dlouho stěžuje na bolesti břich.Je to celkem častý,před dvěma týdnama měla angínu tak nás rovnou poslala i na sono břicha a dr tam nic neviděl nikde.ted je po dvou týdnech opět nemocná a pořád si stěžuje na břicho.Poslala nás na chirurgii tam jdeme odpoledne tak uvidím co nám řekne.Nemáte nějaká zkušenosti s tímto problémem?Už mi to přijde opravdu divný

Ahoj maminky chtěla bych znát váš názor na to když bych ročnímu prckovi dala velkou madraci na zem jednoa pul lůžko v postýlce mi nechce spávat je jí malá převalí se narazí do šprušlí a je po spánku a z velké mám strach že spadne už tam spí od 7 měsíce na velké posteli ,ale pro mé klidné spaní bych jí udělala pelíšek na zemi co na to říkáte?Nikam by nespadla.

Ahoj maminky,potřebuju docela akutně radu. Mojí dcerce je 5 let,v září jdeme do školy. Byla strašně hodná,poslouchala,mazlila se,ale je to tak půl roku,najednou se strašně změnila. Je drzá,odmlouvá,na všechno má odpověd,ale je i zlá,mluví sprostě a kolikrát je i agresivní,že mě třeba plácne,a je na ní vidět jak je v tu chvíli vzteklá,úplně smyslů zbavená.

Nabízím oblečení na holčičku od narození do 9ti měsíců.Kdybyste měl někdo zájem napište(tepláčky,vesta,bundičky,mikiny,čepičky aj.)

Tak jsme včera se synem absolvovali prohlídku na ORL...Trošku ho asi zabolelo, když mu roztahovala tím "kukátkem" nosní dírku a už to začalo...No, zpocená jsem byla až na :zadek: ...No a závěr? Pro mě trošku nepřesvědčivý a proto jsi jdu pro názor k Vám :?