už zase padám na hu..

27.11.2015

Holky, řekněte mi někdo, že v tom nejsem sama. Připadám si úplně neschopná ve všech oblastech.

Mám dvě děti - mladší je torpédo, ale to bych ještě zkousla. Ale starší je už od malička strašně náročné dítě. Má na všechno svoje tempo, je tvrdohlavá, když byla malinká, byla nespavec. Zkoušela jsem všechno, učitelky ve školce se ji taky pokoušely zrychlit, ale marně! Je prostě svoje!

Teď začala chodit do první třídy a je to hrůza - chodí s dvojkami, protože pořád nestíhá - věčně dělá něco jiného nebo se jen tak zakouká a je pryč! Úkoly s ní jsou na švestku, dřeme jako koně - čteme, píšeme, počítáme, ale je to k prdu, protože stejně druhý den udělá půlku. Učitelka už vypadá, že nad ní taky zlomila hůl.

Do toho učím v malotřídce a ta třída, co jsem podědila je příšerná. Mám tam kluka s psychickými problémy, takže věčně řeším, že nespolupracuje, ubližuje ostatním, ruší v hodinách - fakt nevím, co s ním a psychiatrička taky neporadí.

Chlap chodí domů min. 6x do týdne až v noci.

Já už nemůžu! Odpočinout si nemůžu, protože jsem pořád s dětmi. Babičky mají svého dost a tak si netroufám je otravovat tím, aby mi pohlídaly děti jen proto, že já si potřebuju odpočinout. Jsem vděčná, když pohlídají děti při nemoci - a ani to nejde vždycky.

Dneska už jsem se fakt složila a řvu taky jako kráva, dětem jsem vynadala, bordel je tu jako v tanku, ale fakt už na to nemám. Připadám si neschopná! Nejvíc mě štve, že místo toho, abych se těšila ze svých dětí, jsem vzteklá jako pes a opravdu se těším, až půjdou spát! Takhle jsem to nikdy nechtěla! :n: Zkoušela jsem novou práci, ale marně. V kanclu je to všechno přes známé - je vysoká nezaměstnanost. Teď navíc nemůžu odejít - během školního roku...Připadám si jako v pasti a už teď vzývám prázdniny!  :-(

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, hoď za hlavu sebepodceňování se typu "jsem na prd"....Dokonalost neexistuje.... Myslím si, že povolání, které děláš není v situaci, kterou teď doma máš, vhodné... Taky mám prvňačku, která není úplně jedničkářka...fláká psaní.. a o 15 měsíců mladšího předškoláka - divočáka ( potvrzeno ADHD).. Do práce chodím už něco přes dva roky, kalendář popsaný tím, jakou má kdo směnu, manžel třísměnný provoz, já doteď dvanáctky - jsem masérka, takže ( někdy po dvaceti masážích) naprosto psych. i fyz. vyčerpaná... Manžel letos začal dálkově dodělávat výšku - každý druhý pátek a sobota je ve škole a jelikož v práci jsme jeli hlavně víkendy a manžel teď zůstává v práci dýl, aby naddělal hodiny, které by mu chyběly, musela jsem ( dobrovolně) změnit dosavadní pracovní činnost... Pokud nežijete vyloženě na dluh a nejdete každý měsíc do mínusu, vymysli, jak omezit svoji práci tak, aby ti zbýval čas a hlavně energie pro to nejdůležitější - a to je tvoje rodina. Za takové 4 roky už bude líp, neboj ... :€s€: 

myslím, že každá z nás má čas od času takový pocit. Někdy je líp a někdy se to holt nahromadí a je to horší. Ten předvánoční shon tomu taky moc nepomáhá. Pořád se ti honí hlavou, co všechno je potřeba zařídit, co tě čeká v práci, co musiš stihnout doma, chceš být perfektní ve všem, v práci, jako máma, jako domácí hospodyňka ... a nic z toho nejde, jak sis malovala.

Celé to začíná u toho, jak si věci sama sobě nastavíš. Když se oprostíš od potřeby být perfektní na všech frontách, bude ti líp. Zkus si své cíle a priority nastavit tak, aby se daly reálně dosáhnout. Třetinu dne trávíš v práci, k tomu máš dvě děti a nikoho, kdo by ti pomohl. Je naprosto jasný, že při tom všem, co k tomu patří, nemůžeš mít doma jako ze škatulky. Tak se na to vybodni. Vem děti ven, udělejte si příjemné odpoledne, pořiďte si nějaké společné zážitky.

Nebo až přijdete domů zapoj děti do úklidu, dej jim něco na starosti, ať mají pocit, že jsou užitečné a že něco zvládly, za co je maminka může pochválit. Nesoustřeď se na detaily typu nemám umytá okna, věnuj pozornost tomu, co se tobě nebo dětem, ať vtým vlastním nebo těm, které učíš, povedlo, i když je to třeba jen maličkost. Nehodnoť dcerku podle toho, co zvládají její spolužáci, ale podle toho, co je reálně v jejích možnostech. Tak není jedničkářka, no a co? Svět se přeci nezboří, když bude mít dvojky v tom, co jí nebere. Najdi pro ni něco, co jí jde a baví a na to se soustřeďte.

neboj,budou Vánoce,odpočineš si :) Jediná rada na to je,nechtěj být dokonalá :) To,že je doma bordel-no a co :€s€: pokliď to nejhorší a pokuď se to nikomu nelíbí,tak ať ti přijde uklidit :) Udělejte si s dětmi hezký výlet na nějaké vánoční trhy,ke stromečku,vyhlídněte si nějaké akce s dětmi-teď je jich pořád spousty,upečte si společně perníčky,jděte do herny... udělejte si hezké odpoledne jen pro sebe,bez nutnosti řešení školy,práce,prostě si to užijte :) A nebo se domluv s babičkou,že potřebuješ sehnat dárky,děti si nech pohlídat a vyraž do krámů-nasaj si atmosféru,dej si kafíčko,nakup nějaké dárečky.Vždyť to není nic špatného,že si chceš chvíli odfrknout *wink*  s prací nepomůžu,jako tohle zaměstnání musí být neskutečně náročné,já bych ho třeba dělat nemohla :( tak snd se to tam nějak vytříbí a kluk dostane rozum :00: 

In reply to by lucininenka

Náročné to je, ale někdy víc a někdy míň, zrovna jak se sejde třída. Někdy se člověk těší a vymýšlí, jak zpestřit hodinu a jindy má pocit, že hází hrách na zeď a těší se na prázdniny...Dárečky nakupuju s dětmi průběžně - vyběhnu, když ony sedí v autě... nebo na netu. Babičkám si netroufám...:n: Dnes jsme byli v bazénu a to i s tatínkem - po dlouhé době - takže jsem si odfrkla. Jsem zvědavá na jak dlouho...*smile*   Děkuju za podporu :a: 

In reply to by DenyPu

no vidíš :one:   takhle si to užijte třeba každý týden si vyberte jeden den,kdy budete mít společné zážitky-buď s tatínkem nebo bez něj.Ono to fakt hodně pomáhá.Já mám tři kamrádky učitelky,už teda na střední a učňáku,ale všechny bývají KO :( někdy si říkám,že jsem vlastně ráda za to,co dělám já,i když spousta lidí mi řekne,že by to dělat nemohla :) ono každé má prostě něco :) to já právě zase nakupuju tak,že si fakt udělám odpoledne a to si jedu užít do obchodu,klidně si dám  kafe,obejdu pár krámů,obhlídnu a i když nic nekoupím,tk je to takový relax-naproti tomu třeba nesnáším každotýdenní nákupy jídla,to mi fakt nebaví :)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky