trvalé bydliště v nájemním bytě

21.05.2012

Maminky a těhulky,
chci se zeptat, jestli náhodou nemáte některá trvalé bydliště v bytě, kde jste pouze v nájmu. Jelikož jsem si byla žádat na sociálce o přídavky, bylo mi řečeno, že příspěvek na bydlení se posuzuje podle místa trvalého bydliště a to pochopitelně v nájemním bytě nemám.Je to tak? Dá se s majitelem domluvit, že by mi sem po dobu mého bydlení v tomto bytě, napsal trvalé bydliště?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Pokud jde o nájem, tak to není o domluvě. Nájemní smlouva je dokladem prokazujícím právo užívat byt a stačí ti k přihlášení se k trvalému pobytu. Pokud bys neměla nájemní smlovu, ale podnájemní (nebo žádnou), potřebovala bys buď písemný, úředně ověřený souhlas majitele bytu, nebo by se s tebou musel majitel dostavit na úřad a souhlas dát osobně. Takže jestli máš smlouvu nájemní, máš vyhráno. ;)

ahoj, mám takovej pocit že pokud máš nájemní smlouvu, tak stačí zajít na katastr a změnit si trvalé bydliště. Majitel bytu to ani nemusí vědět.
Ale pro dobré vztahy bych se s majitelem bytu domluvila :-). Pokud má ale majitel bytu v tomto bytě také trvalé bydliště, tak je to beztak jedno protože by se posuzoval i jeho příjem

In reply to by JaMiOn

S dovolenim bych opravila několik tvých zavádějících rad... Přihlásit se k trvalému pobytu žadatelka může, stačí ji k tomu nájemni smlouva. K pobytu ji ale určitě nepřihlásí na katastru nemovitostí, ale na městském úřadu či magistrátu na oddělení evidence obyvatelatva. A co se týká posouzeni nároku na dávku, tak je zcela jedno, zda má majitel v bytě také trvalý pobyt, posuzuje se to, kdo společně vede "domácnost" a uhrazuje potřeby s tím spojené (takže by majitel jistě nebyl společně posuzovanou osobou).

In reply to by Tinax

Tak teď opravím já tebe, pokud jde o příspěvek na bydlení, tak se posuzují osoby hlášené k trvalému pobytu bez ohledu na to, jestli tam skutečně bydlí. Tudíž je-li tam hlášený majitel, musela by dokladovat i jeho příjmy. Mohla by ale zažádat o vyloučení majitele z okruhu společně posuzovaných osob, ovšem nevím, jak tohle posuzují.

In reply to by Raduš.ka

:-) :-)
Ráda se opravit nechám, přesto bych v tomto případě neměla obavu, že by byl majitel bytu společně posuzovanou osobou (může např. písemně prohlásit, že se na uhrazování potřeb na společnou domácnost nepodílí).

In reply to by Tinax

:) No jen tak to prohlásit nemůže, důležitá je ta žádost o vyloučení z OSPO. ;) Nevím, jestli jim pak bude stačit jen prohlášení, nebo jestli se to pak řeší i svědectvím sousedů. Já ještě nedávno ani nevěděla, že o to vyloučení vůbec jde požádat. :bulva: :D

In reply to by Arutha

Pokud dostanu nájemní smlouvu, předpokládám, že si je majitel vědom toho, že mi tím dává souhlas k TP. Proč bych se měla ptát, jestli mi dovolí uplatnit moje právo? Jestli neví, že to funguje takto a naštve se, tak je to ale o jeho nevědomosti, ne o mojí neslušnosti. Problém je v tom, že lidi si myslí, že trvalý pobyt zakládá valstnické právo k bytu a že pak o ten byt pak můžou přijít, což není pravda. Zkrátka lidi pronajímají byty, ale nemají absolutně páru o tom, co je s tím spojené. Ale když nečtu, tak se pak nemůžu divit, že jo?

In reply to by Arutha

Je to sprostý a blby ve zákon protože když si pak nájemce udělá dluhy tak přijde exekutor a vůbec ho nezajímá či je nábytek a televize a podobně. Koupili jsme takhle barak a zjistili jsme že tu ma trvale bydliště asi deset různých osob až když začaly chodit obsílky...půl roku papirovani a sevreneho zadku a právníkanež jsme je bez jejich svolení odhlasili, ještě že to jde:-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky