Srpen/září 2008 - anketka | Moje těhotenství.cz

Srpen/září 2008 - anketka

Obrázek uživatele Ivculka

  Maminky srpnových a zářijových dětiček z roku 2008 zapojte se, jsem zvědavá Smile

  1. kolik je vašemu prckovi přesně?
  2. co baští :a\|: ?
  3. v kolik ho koupete, v kolik chodí spinkat?
  4. kolikrát spinká přes den?
  5. poslední zjištěná váha, délka, kdy?
  6. co rád dělá, čím ho zabavíte, čím rozesmějete?
  7. co už umí, o co se snaží?

  Komentáře

  Obrázek uživatele Effka

  1) za 9 dní 5 měsíců (ufff je to možný?) :?
  2) výhradně mlíčko od maminky (bez příkrmů a ještě pořád stačí)
  3) koupeme vždycky mezi šestou a sedmou hodinou - do dvaceti minut po koupání spinká. Ještě se občas jednou dvakrát probudí a dá si trošičku mlíčka. To když usne dřív, než se stačí najíst.
  4) dvakrát (krátce dopoledne a tak dvě hodinky i víc - odpoledne)
  5) 23.ledna, tuším a bylo to 7130g a 64cm
  6) ráda pozoruje svět, tátu, mámu, barvičky a svoje ručičky. Zabaví se čímkoliv, co lze strčit do pusinky. Rozesměje ji táta, někdy máma a spolehlivě MTV (poprvé jsem ji slyšela nahlas se smát při nějakým klipu v TV, tak fakt nevím co tam viděla..)
  7) umí se smát, přetočí se z bříška na záda, zvedá se do sedu, ale to se jí ještě úplně nevede, žvatlá, slintá, spoustu věcí už umí uchopit sama a držet je. Umí nás rozesmát a snaží se otočit si nás kolem prstíčku Wink :s:
  Effka a Viktorka

  Obrázek uživatele yniki

  1. tak dnes jsou Kačence 4 měsíce a 19 dní (9.9.2008) :c:
  2. plně kojená bez příkrmů Jednička
  3. koupeme kolem osmé a s tím spaním je to boj..někdy usne v 9 někdy v 11 a někdy i dýl..je to noční můra :spid:
  4. tak 3x po hodince
  5. poslední vážení...12.1.2009 s mírami 5,32 kg a 64 cm Holčička
  6. zbožňuje když jí svlíknu a jen tak se mrská a větrá si prdku, koupání je bez debat...to se řehtá jako blázen, a hlavně miluje svoje ruce...ty by si samou láskou zbaštila..a poslední 3 dny u nás frčí špendlík ala chrastítko
  7. sem tam pase koníky, přetočí se na bok, zjistila že má nožičky...snaží se zvedat do sedu, slintá jako bernardýn a každý den je to vždycky něco nového. Je to prostě sluníčko šikovný... :qu:

  A mimochodem skvělá anketka...díky

  Obrázek uživatele krtek

  1.Lucinka se narodila 24.9.,takže máme 4 měsíce.
  2.Pije mlíčko od maminky.
  3.V 19h koupeme a v 19:45 kojíme a potom už spinkáme.
  4.Spinká 3x až 4x denně.Půl hoďku až hoďku.
  5.23.1 vážila 6535g,délku nevíme,ale je jak týden před výplatou.
  6.Přetáčí se na bříško,když pase koně,tak šahá po hračkách co jsou před ní ,přitahuje se do sedu,co chytí do ruky si prohlídne a pak co nejrychleji strčí do pusy.Zabaví se v lehátku s hračkama,ale nejraději má když si s ní povídáme.Nejlepší zábava je pětiletý bráška.

  Obrázek uživatele DanaVes

  1. Honzíkovi je 5 měsíců a 9 dnů. :||):
  2. Stále kojíme, včera a dnes dostal prvně mrkvičku, moc mu chutnala a byl nadšený. :a\|: Samozřejmě se potom i řádně napil mlíčka z prsa. :hu:
  3. Koupeme v 18 - 18:30 hod., spát jde v 19 hod. a usíná tak okolo 19:30 - 20:00 hodině, někdy je to očistec, ale už se to zlepšuje. :'zz):
  4. Přes den spinká jak kdy, v kočáru vydrží i 1,5 hodiny, 2x-3x denně :/;x: .Pokud ho dáváme spinkat do postýlky v období nepříznivého počasí, vydrží 3/4 hod. - hoďku.
  5. 29.12., kdy mu byly 4,5 měsíce, vážil 7,25 kg a měřil 64 cm (porodní váha byla 2,99 kg a 47 cm) Mimčo s dudlíkem
  6. Nejraději se koupe. Pokud je u koupání taťka, máme co vytírat, dokáže Honzíka dostat do varu :s:. Rád asistuje své 18. leté ségře při práci na nootebooku .Rád si hraje na dece s hrazdičkou, kterou už přemísťuje a podlézá. Smontovali jsme mu ohrádku, ale mantinely mu nevyhovují, tak je zpět ve volném prostoru. Honzíka rozesmějeme, když s ním tancujeme Dance 4 , pusinkujeme ho, lochtáme na žebírkách a nožičkách a když děláme jak říká babička " škumprdály" :///: Jinak úsměvy Honzík rozdává na potkání jako každé miminko. Mimčo s dudlíkem
  7. Umí se obrátit z bříška na záda a zpět, válí sudy, takže i deka na zemi je mu malá. Koulení očima Přitahuje se do sedu, v lehátku spíš sedí než leží. Hraje si v poloze na bříšku s hračkama, předává si je z ruky do ruky, samozřejmě vše ochutnává a náramě u toho ječí, pokouší se o plazení, ale zatím jen nožkama, s rukama si neví rady. Z lehátka hází hračky na zem a má z toho legraci, křičí jako pavián, žvatlá, stále se něčemu diví.Jasně že ví, jakým pláčem nás přivolá k postýlce.

  Tak to je náš Honzík, je s ním legrace a den je v jeho přítomnosti krásný, ale strašně to utíká, což mě moc netěší. Sad Smile
  Přeji vám všem moc krásných chvilek strávených s vašemi ratolestmi. Pa Dana :e): Smějící se mimčo :\x:

  Obrázek uživatele evinkak

  1) Tak dneska jsou Denymu 4 měsíce a 19 dní. Narodil se 3.9.Letí to - ach jo Koulení očima Koulení očima Koulení očima Koulení očima
  2) Pořád kojím, sice jsme měli taky drobné problémy, ve třech nedělích jsem byla na operaci slepáku, tak měl chvíli Nutrilon,ale vrátil se zpátky k prsíčku. Hurá! :hu:
  3) koupeme kolem půl sedmé, pak se napapá a jde tak v půl osmé spinkat. Je to zlatíčko, položím ho do postýlky a on v cukuletu usne. V noci teď kojím jen jednou, tak se taky konečně trochu vyspim :'zz):
  4) Spinká tak 3x někdy 4x přes den.tak po půl hodince.
  5)12. 1.09 vážil 6300 g a měřil 65 cm.
  6)Samozřejmě nejradši dělá blbinky, letadlo, bafání, lochtáníčko, to se směje a nahlas řehtá. My pak taky řveme smíchy:)
  O malička ho spolehlivě rozesmějou paci paci pacičky... Fakt netuším, co je na tom tak vtipnýho :///:
  Máme rybičky, který pořád pozoruje, krásně ho taky zabaví papoušek a kočička- jsme takový malý zverimex Smile Vřele doporučuju.
  7)Umí plivat dudlík saltem :s: , přetočit se na bok a párkrát se povedlo i na bříško. Koníčky pase už dlouho. Ve vaničce krásně cáká, takže je taťka vždycky celej zlitej. Umí si zmáčknout autíčko,aby hrálo.Rád by si sedal,ale to má ještě zakázáno. Je to malej lumpík, umí pěkně prskat :qu: Ale je strašně moc hodnej, úplný sluníčko, skoro vůbec nepláče a na každýho se směje. Fakt nevím, čím jsme si zasloužili tak hodný dítě Dance 4 Jo a už se snaží žvatlat. To je taky sranda.

  Obrázek uživatele bublais

  Ahojky

  1) Tak Kuba se narodil skoro o měsíc dřív (3210g 52cm, APGAR 5-7-7)
  1.8.2008, takže 5 měsíců a tři týdny.
  2) I přes počáteční problémy pořád kojím a protože moc nepřibírá, máme na noc kašičku. zatím ji papal jen jednou- HAMI banánová-jinou nechce. Občas mu nastrouhám jablíčko, po něm se sápe, i když ho mám já v celku.
  3) Snažím se koupat do těch půl sedmý, aby do sedmi ležel a do půl osmí spinkal..
  4) Když jedeme dopo na procházku, vydrží spinkat 4 hoďky, a pak přes den ještě jednou, ale maximálně na 2 hod.
  5) 19.1, 6.150g a 67cm
  6) Poslední dobou rád kouká na televizi, k Vánocům dostal kostku od Lamaze, tak ta ho baví nejvíc. Líbí se mu, když ho zvednu nad hlavu a děláme letadlo, to se vždy směj! Pak taky když mu šeptám do ucha :s:
  7) Krásně drží hlavičku a od začátku týdne se snaží převrátit na bok. Samozřejmě už by chtěl sedět..

  Pořád nám spousty věcí nejde, ale makáme na tom!! Díky za anketku!!!!

  Obrázek uživatele NikolŠ.

  1.Vašíkovi jsou přesně 3měsíce a 22dní

  2.baští nutrilon a občas přesnídávku od 4 měsíců.Pije bylinkový a feniklový čajík

  3.koupeme mezi 19-20 hodinou a usíná okolo 22 hodiny.Spinká bez probuzení do 8-9 hodin.

  4.přes den usíná tak na 20-30minut a to asi 4krát

  5.6.1.2009..3 měsíce a 7 dní...váha 8010 g a délka 66 cm(při narození 4500g a 52cm)

  6.rád si hraje se sestrou,protože s nim dělá kraviny.Rád se chová a zabaví se všim co hraje,ale jen na chvilku.Moc rád se ale válí po posteli jen v plíně.A miluje svoje ruce v puse.Je lechtivý.

  7.Umí pást koníky,přetočí se na bok,když ho zvedám do sedu,okamžitě jde na nohy,brouká si a schovává se když na něj někdo bafne.Je to velký smíšek,pořád má pusinku od ucha k uchu.Jinak ale přesně ve 3,5 měsících jsem našla první zoubek a včera(3měsíce a 21 dní)jsem našla druhý.Je to náš velký malinký Smile poklad

  Obrázek uživatele Věrka.S

  1.) Nelince je dnes přesně pět měsíců :qu:
  2.) do cca 1 a půl měsíce byla kojená, ale nestačilo to, asi měsíc a půl jsme přikrmovali Nutrilonem, od tří měsíců už jen Nutrilon. A od čtyř a půl měsíce papá zeleninové příkrmy. :hu:
  3.) Koupeme okolo cca 19. hodiny a okolo 20.-21. chodí spinkat. Vzbudí se většinou jednou za noc, dostane mlíčko a spinká dál.
  4.) Přes den spinká většinou třikrát, někdy i čtyřikrát.
  5.) Naposledy vážená byla 5.1. a měla 6170g a 62cm :a\|:
  6.) Nejradši má když jí vyhazuju do vzduchu nebo dělám letadlo, to se řechtá, až se zajíká. Pak taky když leží na zádíčkách a skoumá můj obličej, cpe mi prstíčky do pusy a tahá mě za nos a za vlasy. To miluje. :///:
  7.) Umí se už přetočit z bříška na záda. Obráceně se jí to povedlo je jednou, Krásně pase koníčky. Všechno nacpe do pusinky od minulého týdne i vlastní nožičky. :s: Krásně se nahlas řechtá a předevčírem se naučila pištět, takže teď piští pořád. Přitahuje se do sedu, to zkouší už od tří měsíců a od čtyř měsíců se udrží v sedě i pár vteřin sama. :\x:

  Obrázek uživatele pepisek

  ...jen, než se rozepíšu, dodám, že Barunka byla narozena 15.8. o měsíc předčasně: 47cm a 2100g, byla tahána vaxem a několik sekund kříšena......
  1) 5měsíců a 6 dní
  2) ve 3. měsíci došlo mlíko, tak nutrilon a teď už zkoušíme přesnídávky, nutrilonové kaše, pomeranč s piškotem, zeleninovou polívku nekořeněnou a ťape všechno (někdy míň, někdy hodně)
  3) koupeme v 19h a usíná od 19.30 do 20.30 někdy sama v postýlce, někdy nestihneme dojít a chrní už na rameni
  4) přes den spí hodinu dopoledne a hodinu odpoledne, když jsme na procházce, tak ještě + cca 2 hoďky v kočáře
  5) 30.12. vážila 6700g a měřila 64cm a každý den je větší a těžší - moje záda :s:
  6) brouká si a směje si, když jí zpívám. Zbožňuje se v zrcadle, to jde vyskočit z náruče. A strašně ráda má, když děláme letadlo.
  7) už se s přehledem přetáčí ze zad na bříško a chtěla by se plazit, ovšem zaboří hlavu do země, ruce dá podél těla dozadu a ve vzduchu mává rukama i nohama - tady to musí, holka, ještě pilovat. A strašně moc by chtěla sedět, věčně má hlavu ve vzduchu, avšak jediným výsledkem, zatím, jsou vydatné prdíky :s:

  Děkuji Ivčulce za anketu - je to velmi dobrý nápad, porovnat, jak sou na tom ty miminka Jednička

  Obrázek uživatele marty71

  :s: :s: me salvatorek taky dela lachtana na brisku,jak chce lezt..ruce dozadu a jede.je to prca.kdyz se unavi,tak zabori hlavu

  Obrázek uživatele Hanina.Vohánková

  Ahoj. Koukam ze jite Novalac, shanela sem tu nekdoho kdo ho ma... jak jste spokojeny? a kterej jite?

  Obrázek uživatele Klarinka

  1.Zítra bude Natalíkovi 5 měsíců.
  2.od 3.měsíce jsme začali dokrmovat Nutrilonem a nyní už jen Nutrilon. Když měla 4.měsíce tak jsme začli zkošet příkrmy, mrkvičku, mrkev s jablkem, ale asi 7. den dostala hroznou zácpu,že jsme skončli na na pohotovosti, tak jsme příkrmy odložila až od 6.měsíce. Ale noc dáváme kaši a chrupkáme celou noc
  3. kolem sedmé, dáme najíst a kolem 8h usíná
  4. chvíli dopol. kolemm 10h to je čas na její hodinku a odpol. tak 2hodky
  5. 7.1. měla 7,5kg a 66cm
  6.nejvíc jí zabavím když děláme blbosti, hlavně u zrcadla a když se přitáhne do sedu a může koukat kolem sebe. Taky má ráda, když jí před koupáním tak na půl hodky rozbalím a je volně bez plínky
  7. na začátku 4.měsíce se začala otáčet na bříško, jen neví co s rukama, ale na zádech chvíli nepobude, už se jí dvakrát podařilo i z bříška na záda. Když je v lehátku tak se snaží zvedat hlavu do sedu.

  Obrázek uživatele ppjotra

  1. dnes je Matouškovi 5 měsíců a 3 dny
  2. zatím kojím a večer dáváme kašičku
  3. koupu kolem 18 hod a spinkat jde do těch 19 hod
  4. jak kdy, ale řekla bych tak 3x
  5. 7250g, délka +- 65cm - v pátek 16.1.
  6. rád je, když si s ním povídám, nosím ho a ukazuju mu různé věci. Pak miluje, když děláme letadlo...
  7. strčí si nohu do pusy ( od včerejška :s: ) a jinak se pořád krásně směje a opakuje různé zvuky, třeba prskání, to ho baví nejvíc. Snaží se přetočit, ale nejde mu to Koulení očima

  díky za super anketu

  Petra Pápá

  Obrázek uživatele ppjotra

  tak bod č.7 musím trochu upravit Dance 4 Včera, teda v 5 měsících a 5 dnech se Matoušek poprvé otočil na bříško a dnes už se otáčí jak velkej profík :///: :///: :///: Mám z něj ohromnou radost :qu: Srdce

  Obrázek uživatele petrželka

  Ahoj maminky, tak se taky přidám do anketky. Koukám, že Maxík je tady nejmenší, asi je to tím, že chvilku v klidu nepoleží a to už od narození.
  1) Dnes jsou Maxíčkovi 4 měsíce a 10dní (9.9.2008)
  2) Baští moje mlíčko a cca od Vánoc večer přikrmujeme nutrilonem - nestačilo mu to.
  3) Koupeme obden cca v 19hod, usíná 20,30-21,30 hod
  4) přes den spinká tak 3x, z toho 2x cca 1-2hod a pak už jen 15tinminutovka
  5) 5700g, 62cm - 9.1.09 - přesně ve 4 měsících
  6) Nejraději sebou pořád šije a mrská, v kolíbce se otočí nabok a líbá sám sebe v zrcátku, zabaví se už hodně sám a to klidně i hodinu - kouká v kolíbce na kolotoč,kouše všechno, co najde,přikrývá si hlavičku plinkou, v lehátku mlátí do hrazdičky, dělá bublifuk, vrčí u toho jak auto a hlavně u všeho povídá-i u kojení s prsem v puse a u toho na mě kouká.Rozesměje se každou chvilku, ale nejvíc se chláme, když mu nasazuju čepičku, to vystrčí jazýček a směje se nahlas. Baví ho, když mu hraju na klavírek a zpívám princeznu ze mlejna. Strašně rád se vyslíká a koupe se - všechno kolem je mokré.
  7) už konečně paseme koníčky, otáčí se na bok ze zad i z bříška, hraje si s dudlíčkem-vytahuje a vrací do pusinky,na bříšku se plížením vpřed točí do kolečka - poslintaná celá postel. Snaží se zdvihat do sedu a všechno ho strašně zajímá.

  Je to největší dar mít miminko - na tom se asi všechny shodneme. Ááááááá, my jdeme krmit. tak pá, mějte se.

  Obrázek uživatele ined77

  Mimčo s dudlíkem Jéééé,tak to máme stejně narozené chlapečky :c: !!!Ale myslím,že jsme ještě o maličko menší :s: ,byli jsme na převážení 13.1. a malý měl 5440 g.,délku nevím Wink .Dnes jdeme do poradny,tak jsem zvědavá :qu: .Tak ať krásně rostete Srdce !!! Pápá Pápá Pápá

  Obrázek uživatele petrželka

  Ahoj Ined, tak to máme krásné datum, že? My jdeme do poradny příští čtvrtek, to nám bude už 5 měsíců, tak jsem zvědavá, jak jsme vyrostli. Mějte se moc hezky a ať ti tvůj krásný chlapeček dělá jen radost :c:

  Obrázek uživatele ined77

  Mimčo s dudlíkem V porodnici mi říkali,že jsem měla s porodem ještě rok počkat Koulení očima ,aby to bylo 9.9.2009. :s: ,tak jsem jim řekla,že to určitě,celá žhavá :s: ,nejsem přece slon,abych byla těhulka dva roky Smějící se mimčo !!!My jdeme do poradny sedmnáctého Wink ,taky jsem zvědavá jak jsme porostli a hlavně přibrali Smile .Od včerejška si Matýsek umí sahat na nožičky :qu: ,tak má novou hračku,paleček do pusinky si sice ještě nestrčí Ne (rád by,ale neví jak :s: ),ale i to dlouho trvat nebude a určitě na to brzy přijde Smile .Tak ať krásně rostete Srdce a mějte se móóóóc hezky :c: !!! Pápá Pápá Pápá

  Obrázek uživatele Katy - kacax

  1) Tak Dominikovi je dneska 5 měsíců a 5 dnů Smile
  2) Zatim stále jen moje mlíčko Dance 4
  3) No koupu ho tak kolem osmý hodiny a spát chodí pokaždý jinak, někdy už po osmý hodině a někdy jde až v deset. Záleží na tom jak moc si přes den zdřimne. :?
  4) Přes den už spinká hlavně odpoledne 2 - 4 hod. ale občas si dá i půl hodinku mezi tim. :c: :'zz):
  5) 7.1. jsme měli 7090g a já sem mu naměřila 68 cm. Doktorka ho moc neměří. :\x:
  6) Rád se nosí a kouká po všem barevnym co je okolo, zabaví se i chrastítkama co má nahrazdičce a okolo sebe a rozesměju ho když na něj mluvim a dělam ksichtíky a vydávam různý zvuky a nebo když ho lochtam. :s: Jo a má moc rád když děláme paci paci pacičky a nebo když mu zpívám skákaol pes.
  7) Už se umí otáčet za zádíček na bříško a to dělá každou chvíli a občas i zpět, ale to mu moc ještě nejde. Chrastítka si pěkně prohlíží a nejradši snima dělá pěkný rachot. Rád vříská a vydává různý zvuky a když se zlobí a hudruje tak se mu daří říkat ma ma, je to roztomilí i když jen bezděky. :c: :qu:

  Obrázek uživatele Ei.lin

  fíha, tak koukám, že přestože ten náš je jenom kojenej, tak váží víc, než stejně starý děti s příkrmama, a to měl při porodu "jen" 3,490 kg a 49cm Biggrin ,a to ještě skoro 400g během prvního dne ztratil Sad ale hezky k Anketě:

  1) za tři dny mu bude přesně pět měsíců.
  2)pořád jenom moje mlíčko
  3)koupem nejdřív v půl sedmý a nejpozději ve čtvrt na osm, většinou v sedm, pak se napije, a buď při tom, nebo pak v postýlce usne, tuhle se nám to konečně povedlo i osmkrát za sebou, pak tu ale byla jeho dvouletá sestřenka, lítala tu a řvala jak torpédo, takže ho dva večery po půl hoďce spánku vzbudila, a pak skoro dvě hodiny řval, takže to teď zase má asi čtyři večery pěkně rozhozený Sad
  4) přes den většinou spinká tak půl hodinky dopoledne, a jednu až dvě hodinky odpoledne
  5) teď v pátek, takže šest dní před pátým měsícem měl 8,69kg a 69cm, prostě fakt pěknej kluk :c:
  6) rád papá :s: (a když jíme, tak nás hladově sleduje, i když je zrovna po jídle Koulení očima ) rád se nosí, což je při jeho váze síla, zvlášť když já sem takový tintítko :s: ale už se zabaví i pod hrazdičkou, nebo na dece, zabaví ho, když si s nim povídám, mlaskám na něj, nebo prdim pusou, to mi oplácí, a prdíme na sebe spolu :s: nebo když mu zpívám, dělám koncert na různý věci... nebo ho baví lvíček aktivplay od nattou, plyšový kostky od fehn a kousátko s beruškou od babylove a "kytičkový" kousátko od mam, ale když má hlad, tak řve, dokud nedostane jíst, což přes den znamená klidně i po dvou hodinách Koulení očima
  7) krásně se chechtá, breptá nesmyslný slabiky, i když předevčírem večer z něj vypadlo zcela jasné PRDE :s: ale to sou jen náhody, chytá hračky, občas si je už i přendá do druhý ruky, všechno ochutnává, kouká, co je kolem, popadne to a šup tim do pusy :s: , chce sedět, krásně se do sedu přitahuje, když se vztekne, tak se i sám posadí, a zase spadne do peřin :s: rád by i stál a běhal, když si ho v sedě opřu nožičkama o stehna, tak skáče, že ho sotva udržim, na bříšku je to slabší, ale už chvíli vydrží, i letadlo chvíli dělá, než zaboří hlavu do podložky a začne řvát Koulení očima před týdnem se konečně začal pořádně a cíleně převracet na bok ze zad... tak snad se i tyhle věci brzy doučí Wink

  Obrázek uživatele Viky Cleverley

  1. Cristiankovi je 5 mesicu a 18 dnu. Narodil se 5:20 v Manchesteru.
  2. Papka zeleninovy i ovocny presnidavky a nejvic mu chutna babanovej puding s ryzi
  3. Koupeme se kolem 6-7hodiny a usne vetsinou po 8hodine u TV Smile
  4. Obvykle 2x, dopoledne kolem 11 a pak odpoledne v kocarku si pospi i 3hodky
  5. 15.1.2009 mel 69cm a 6945g
  6. Ze vseho nejradsi kouka s tatou na fotbal Smile strasne ho rozesmeje, kdyz mu jak se rika ,,zaprdim,, na brisko
  7. Uz se umi prekulit, lozi a moc se zajima o hlinu v kvetinacich a hlavne uz umi rict (zatim jen anglicky) mummy(mamii), papa(tati), nanna(babi) a Lala(neter Lauren) akorat dedecek mu jeste nejde vyslovit

  Obrázek uživatele rafik

  Ahoj holky, tak my se taky pripojujeme Smile
  1. nas Adamek ma presne 5 mesicu a 18 dnu. Narodil se 1.8.2008 ve 12.40 v Ivancicich a je z Brna.
  2. basti od konce 5.mesice na obed masozeleninove presnidavky a malinko caje, ale ten mu uz ted moc nejede Sad nevim proc Sad vecer papame ryzove a kukuricne kase. Zbytek stravy kojim. Prevazne nam chutna vse, az tedy na to piti caje Sad snad mu staci moje mliko jako tekutina Sad
  3. koupeme ted v zime jen 1 x za 3 dny, a to vetsinou okolo 17-18 hodiny. Kdyz neni koupaci den, tak v tu stejnou dobu zaciname cistit rucicky, nozicky, ouska, masirovat nozicky a oblikat do postylky Smile Spinkat chodime prevazne mezi 18-19. Nekdy az ke 20 hodine, zalezi na casu a delce odpolednim spanku.
  4. Preavzne 2 x za den. Jednou okolo 10-11 dopoledne, a pak po obede. Nekdy si prave vyzada spanek jeste odpoledne a to pak jde vecer spat pozdeji, nekdy az k te 20 hodine.
  5. Posledni u Dr. v 5 mesicich byla vaha 8090g a delka 70cm. Ted mame asi 8,5 kg a merime asi stejne, musim premerit Smile
  6.
  a) tak rad dela porad neco jinyho Smile ale asi nejradeji blbne s nama v posteli Smile tzn.nejstastnejsi je rano, kdyz jsem doma ja i manzel a on s nama muze rano blbnout v posteli Smile
  b) zabavim ho v lehatku s hrackama, v postylce s kolotocem a hrackama, v kocarku venku, ve vane, pasenim koniku na posteli s hrackama atd Smile
  c) smeje se, kdyz ho lochtam, kdyz ho zvednu na rukach nad sebe a delame letadlo, kdyz ho ocuchavam, jestli neni pokakanej, kdyz ho jistim a on muze stat a tak Smile
  7.
  a) umi past, chyta vsechno na co prijde, strka si vsechno do pusy, tocit se ze zad na bok a na brisko, na brisku zveda zadek do vysky a tim se snazi odplazit kam potrebuje, kdyz ho jistim, tak udrzi na nozkach vahu svyho tela a ma to strasne rad, rika bababa, papapa, tata, pisti, jeci, houka, prska, dela bubliny
  b) snazi se otocit z briska na zada, ale zatim se mu to povedlo asi 2 x nevi, co s rukama Smile snazi se sedat a uz mi 1 x sklouzl z lehatka a asi by se mu to povedlo i vickrat, kdybych ho nehlidala a neuvazovala Smile a tak zkousi vsechno mozny Smile

  Obrázek uživatele perinka

  1. Maxíček se narodil 29.8.2008, jsou mu tedy 4 měsíce a 20 dní.
  2. Je plně kojen a mateřské mlíčko mu náramně chutná.
  3. Nekoupeme ho pravidelně každý den, jelikož má sklon k ekzémům, takže na doporučení kožní koupeme třikrát týdne a jinak pouze otíráme. Koupeme i otíráme asi okolo šesté hodiny večerní.
  4. To je různé, do osmi hodin do večera průběžně přes den spinká, nejraději v kočárku na čerstvém vzduchu - tam dokáže prospat i pět hodin v kuse. Od osmi do půl dvanácté je to živel, chce si hrát a nosit, ale od půl dvanácté spí až do devíti, někdy do půl desáté (v kuse), což nám naprosto vyhovuje.
  5. 29.12. vážil 6740 g a měřil 66 cm.
  6. Nejraději má hrací deku s hrazdičkou, kde dosáhne na hračky a může do nich bouchat. Zaručeně ho rozesměji tím, že ho hážu vysoko nad hlavu nebo když se na něj šklebím.
  7. Krásně pase, už se snaží opírat i o dlaně, přetáčet se sice umí z bríška na záda, ale je to lenoch a nebaví ho to, snaží se nám sedět, chvilkami už i sám vydrží. Rád se přitahuje za ručičky a pokouší se lézt, tedy pokud se má o co odstrčit, to ho nesmírně baví. A jinak asi jako každé miminko v tomhle věku, má ručičky neustále v pusince a pokud to nejsou ručičky tak cokoliv jiného, nejraději má látkovou plenu. Rodičům dělá nesmírnou radost.

  Obrázek uživatele Chiquita

  1. 4 měsíce; 20dní
  2. dva měsíce plně kojená, už 5. den papáme mrkvičku a včera už i brambor, moc jí to chutná a bere to jako zábavu
  3. koupání mězi 18:00 - 19:00h ; spinká do 20:00h
  4. papá 5x; a spinká po každým jídle tak hodinu, někdy i více
  5. 12. 1. měla 6180g; 62cm
  6. má ráda ležení na kojícím polšťáři, baví jí koukat na telku, hrazdička občas, hrací kolotoč, a rozesměji jí když dělám ksichtíky, nebo jí pusinkuju od hlavy až k patě:-D, a letadlo
  7. no na bříšku už si je jistá, na zádach se už začíná kroutit na bok, chce se otočit, když jí chytnu za ručičky tak se posadí s mojí pomocí, ale už začíná se přitahovat

  Obrázek uživatele marty71

  1. 3.1.nam byli 4 mesice
  2. papà jeste maminciny mlicko
  3. koupeme obden kolem 19hodiny ,pak kojime a do postylky spinkat
  4. rano se vzbudi kolem 5 nakojime a zpatky do postylky,hned usne ,totez kolem 7-8hodiny a pak kolem 10 si trochu zacnem hrat v posteli ,pak ustrojime nakojime odnesem do kocarku a pokracujem ve spanku,tak na 1hod.to je tezky psat kolikrat spinka,je to pokazde jinak,zalezi na tom co delame .pokud je v aute spi,pokud jedem na prochazku korarem spinka taky.pokud jsme u tchyne o spani si muze nechat jan zdat.jinak spi a ji cely den.naposledy kolem 17hod do 18priblizne.pred koupanim jsem radsi kdyz je odpocaty aspon neni protivny
  5. ve3 mesicich u doktorky mel 6650gr a 62 cm ted jsme jeste do 25.1. v karantene(kvuli nestovicim co ma neter),takze 4 mesicni kontrolu jsme museli preskocit.pred 3 dny vazen doma se mnou ma priblizne 7,3kg a 66cm
  6. rad si povida s kymkoliv i sam se sebou,smeje se kazdy blbosti i tomu,kdyz mu strkam teplomer nebo cipek do zadele(takze doufam,ze v tom nenajde zalibu az bude velky),rad se mazli ,pusinkuje,uz par dnu vyplazuje jazyk,rad se smeje do zrdcadla,celkove rad blbne,a rechta se tomu ,ze snad ani nedychanejvic se mu asi libi belat bu bu bu kuku ,vyuziva k tomu plinku ,cejchu nebo cokoliv co mu padne pod ruce.se prikrejva a odkrejva,ale radsi je prikrytej.miluje sveho medvidka,ktereho stale pusinkuje na cumacek,chytne si ho za pacicky a pritahuje do pusinky i prez dudlika.rad se koupe.
  7. paseme,drzi se ztale za kolinka,pretaci se pouze na levy bok,zveda hlavicku do sedu,v kresle sedi i sam,ale nedovuluju to,v naruci i stoji.nerad lezi v naruci je krasne vzprimeny hlavicku drzi bez kymaceni,hraje si z dudlikem do pusinky a ven strefi se,nejradeji ma ale rucicky v pusince,slinta jak bernardyn,hlavne se umi dobre odkovavat z pod perinky,maminky mlicko umi pit z prsicka,z flasky,kterou si sam drzi a take ze lzicky.uplne nejvic umi blinkat do maminciny podprsenky a take do dalky.to by clovek neveril,co toho vyblinka a pak si hned utre pusinku,jeste plnou tvarohu o maminku.(doktorka mi stale jeste trvrdi,ze je to normalni,ze tak blinka,protoze prospiva a u blinkani nebreci)
  8. nejvic breci kdyz mu cistim noc nebo kdyz mu do nej kapu a pak kdyz ho po koupani zacnu ztrojit

  Stránky

  První vstanutí po sekci (císařském řezu)

  Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

  Kakání při kojení a dokrmu UM

  Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

  Čekáme druhé miminko

  Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

  Těhotenství

  Dobrý večer. Jsem již starší, děti už velké, podstoupila jsem před 4 lety podvaz vejcovodu. Menses byla pravidelná, chodila na datum....

  Početí

  Dobrý den, mam dotaz. Termin porodu 14.8.2019. Nyni jsem 21+5, velikost...

  Ahojenky,máme už 4 měsíce a chtěla bych porovnat vaše mimi kolik vážila ve 4 měsících,hl.holčičky,dík a papík.My máme 5,7 kg

  ahoj všem,už i na mne doléhá "nákupní horečka". Kdo máte, prosím, zkušenosti s nákupy v Německu? myslím kočárek, autosedačky, postýlky, ohrádky. Prosím o radu kde a cenové porovnání s našimi obchody.
  Za všechny rady moc děkuji

  otravuje s tím Pechy tak já taky začnu http://www.damokles.cz/?id=423843 Biggrin

  Ahoj holky,
  tak ten muj porod.. budu se snazit v rychlosti, nez se ta moje mala dablice vzbudi Smile

  Ahojky. Do čeho zamrazujete mlíčko mamky?

  Holky zakládám novou diskuzi místo lednoveček od Žanett, bo tam už aby se v tom :pig: vyznalo :qu: . Naposledy jsme mluvily o prdění, tak na to chci jenom upozornit abychom neztratily nit v téhle zajímavé debatě :qu: :qu: :qu:

  ahojky, všechny zdravím a hlásím se mezi těhulky. Jak se máte při pondělku?

  Zdravim pri pondelku, rano jsem si precetla clanek, jak se pozna porod (http://www.forexample.cz/view.php?nazevclanku=varovne-signaly-aneb-jak-p...porod&cisloclanku=20100100

  Dobre rano!!Jsem od zacatku tehotenstvi doma na nemocenske.Termin mam 18.kvetna,ale doktor povidal ze se to podle ultrazvuku meni a tak to vypada spise na konec dubna.Kde a kdy mam nahlasit ze prestupuji na materskou?A musim to nahlasit i v praci,ne?Dekuji za odpoved a za vase rady.