Srovnání hormonů po konci kojení | Moje těhotenství.cz

Srovnání hormonů po konci kojení

Obrázek uživatele ivca.konik

Ahojky, jen mě tak napadlo, jak jste se začaly cítit po skončení kojení? Já jsem skončila definitivně před měsícem a konečně jsem se začala cítit jako samostatný člověk, kterému neustále někdo neolizuje prsa a nevysává z něj živiny, jsem méně nervózní, prostě jsem se srovnala i dost psychicky, lépe spím, užívám si malou, deprese, které jsem měla, jsou pryč. Natynka je taky o dost klidnější, více se na mě směje (asi proto, že se víc směju já na ni), lépe spí, komunikuje se mnou, prostě pro ni už nejsem jenom zdroj potravy.

Obrázek uživatele KackaGold

Skončila jsem a znovu se cítím jako před těhu- dobře, ne-li výborně.
Je mi o 100% lépe, únava je pryč, nálada je super- můžeme už jezdit kam chceme a dělat co chceme, a já si mohu taky někam vyrazit odfrknout. Tenhle víkend jsme s manželem byli poprvé za celou dobu na jeho koncertě a následném posezení s kamarády a já s radostí zjistila, že se dokážu bavit i o jiných věcech, než jsou plínky, kakání a dudlíky. A taky jsem prostě potřebovala potlachat a ani mi nevadilo, že jsem řídila- tudíž jsem pila nealko pivo, až už jsem nemohla... Dance 4 Malá byla u babičky, ani po nás nevzdechla, babička byla spokojená, že si Kači s dědou "pořádně"užili a pomuchlali a my s manželem jsme využili zbytek noci a pomuchlali se taky. Pořádně, jako za starých časů beze strachu, že vzbudíme pokládek v postýlce ( ta má snad radar na to, že se tatínek tulí k mamince, nebo chce být jedináček Smějící se mimčo ). Takže u nás tak.

Obrázek uživatele Dejmalka

když čtu tvůj příspěvek, tak se už nemůžu dočkat až taky skončíme. Přesně to vidím každý den víc a víc, na mě malá jen mručí a otvírá pusinku "mámo vyčpul" a s tatínkem si výská, hlasitě se směje...Jsem kolikrát vycuclá na padnutí, už mě i napadlo, že bych se docela ráda vrátila do práce nebo malou aspoň na 24h poslala někam na tábor...To si ale ještě počkám, první příkrmy začneme v prosinci (půl roku podle gestačního věku-termínu porodu) a to už holky dubnový vařej koprovku apod.

Obrázek uživatele ivca.konik

Ahojík Dejmalko, je to přesně tak, člověk si tak trošku připadá frustrovaný, máma je na jídlo a přebalování a chování a tatínek je nakonec ten nejsrandovnější Smile Mě třeba pomohlo nechat před týdnem taťku a malou doma a jít s kámoškama ven, trošku se uvolnit...

Obrázek uživatele KatkaD

Měla jsem výhodu v tom, že se mi oba synové - jeden na 10. a druhý na 8. měsících odstavili sami. Vždycky jak jsem dostala první menstruaci, tak jim to moje mléko přestalo chutnat. Doktorka mi říkala, že mlíko během menstruace trochu změní chuť, prý zhořkne a mě asi zhořkne hodně. Tak zkuste odstavovat během menzesu, možná to tím trochu podpoříte. Jinak vám bohužel nemůžu poradit. Je strašné, když se z kojení, které by vás mělo s dítětem spojovat, stane utrpení. Kluci byli vždycky na kojení šikovní, měla jsem štěstí. Takže do toho, holky!!Katka

Obrázek uživatele ivca.konik

Ahojky Katko, já už jsem malou odstavila, jen mě překvapilo, že se po skončení kojení cítím líp, tak jsem chtěla vědět, jestli to tak měly i ostatní holky. A souhlasí - kojení by nemělo být utrpení ani pro jednu stranu, byla jsem zblbnutá laktační ligou a jejich kecama a o nejlepším, co můžu dítěti dát. Teď vidím, že vydřené MM to rozhodně není....

Obrázek uživatele Terinka84

jako za starých časů Smile - tedy normální a všechno začala brát víc s nadhledem a malá byla taky spokojenější a klidnější.

Obrázek uživatele ivca.konik

Díky za odpověď, Terinko. Přesně tak Smile

Obrázek uživatele Terinka84

teď zpětně jsem ráda, že jsem kojila jen 2 měsíce, když jsem přicházela o mlíko, byla jsem na prášky z toho, že něco malé beru, ale teď? pohoda a jsem fakt ráda a vyvařování flašek mi fakt den nezkrátí a má to takových výhod...v klídku můžu dát malou na hlídání i přes noc, já si můžu jíst a pít co chci, prostě bájo.:-)

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Ivulko, to je báječná zpráva, že je po smutnění a depresích, jsem moc ráda! A přitom stačilo tak málo, viď? Obdivuju tě,že jsi vydržela kojit tak dlouho... my jsme skončili v ukonč. 5. měsíci, protože jsem to taky psychicky nezvládala. malý pil co hodinu a taky to byl boj jak blázen. Poslední měsíc před odstavením už ani nespal, pořád fňukal nebo řval a nakojit se nechtěl... taky jsem byla vycucaná, jak kdyby ze mně vysával i náladu a energii.
S odstavením se to rapidně změnilo a jsem ráda, že jsme to nelámali přes koleno dál.
Takže gratuluji ke tvému úspěšnému "návratu do života" Wink

______________________________________________
Kristýnka (05/05), Honzík (12/08)

Obrázek uživatele ivca.konik

Lucinko, já kdybych to věděla, tak jsem s tím sekla dřív, na tom opravdu není nic k obdivování, je to moje pitomá tvrdohlavost, kdybych se na to vyklašlala, mohla jsem sobě i malé ušetřit spoustu nervů. No jo, kdyby.... Tak hlavně, že jsme spokojený všichni a laktační liga a WHO si můžou to svoje kojení minimálně do roka strčit někam.
A co doma s Kristýnkou a manželem? Už lepší? Kdyžtak písni osobní zprávu.

Obrázek uživatele Hvězdička blýskavá

Ivulko, nejsi pitomá, jen jsi chtěla Natynce dát to nejlepší, jako každá milující maminka. Takže můj obdiv máš, že i přes všechny ty problémy jsi to vydržela tak dlouho. A je fakt super, že už se cítíš dobře. Tak a jdu ti psát osobní zprávu Wink

______________________________________________
Kristýnka (05/05), Honzík (12/08)

Obrázek uživatele Kylli

no jasně, já to měla taky. kojila jsem 9 měsíců-byla jsem stále nemocná, unavená, vycucaná, chodila jak mátoha, záda mě neskutečně bolely a potom? super. záda se mi srovnaly, už jsem nebyla nemocná, malej si zvyknul na flašku a myslím,že jsme oba rádi-Vojtu už to stejně nebavilo-byl to boj ho nakojit a já jsem fakt ráda-vydrželi jsme to dlouho, ale už jsem ráda, že to máme za sebou-i když to svoje kouzlo mělo .-)

Obrázek uživatele ivca.konik

Jj, taky na sobě cítí pozitivní fyzické i psychické změny. U nás bohužel kojení moc o pohodě nebylo, neustále bojkoty co 14 dní, takže to bylo vydřené a já jsem to cítila spíš jako prohru. Když bylo klidné období, tak to určitě bylo hezké, když byla malinká, ale čím byla větší, tím už jsem to začala vnímat trošku jinak, už mi to přišlo takové nepříjemné, zvlášť jak jí pak narostly zoubky, tak to bylo spíš utrpení.

Obrázek uživatele kopretina2

Ivuško,tak to je super,že si ted Natalinku užíváš a že jste obě klidné a vyrovnané. Jednička

Obrázek uživatele ivca.konik

Díky, Lucinko, sice cítím, že to chce ještě chvilku čas, ale těď už to jsem nejvíc já od začátku těhu Smile Hormony jsou mrchy....

Obrázek uživatele kopretina2

to mi povídej.Myslím,že na tom nám ztroskotal vztah.Ivuš,ted už bude jenom dobře uvidíš

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, tak přesně takovej pocit jsem měla u syna když se odstavil. Bylo mu 10.měsíců a já jsem byla opravdu moc šťastná že už kojit nemusim. U dcery je to úplně jiné. Je smíšek a spokojená. Nejdřív jsem si říkala že budu kojit jen půl roku ale spíše to nechám na malé. Déle jak rok ale kojit nechci. Takže nyní si kojení užívám-nemám žádné nervy-mlíčka mám dostatek.Je to asi odměna za trápení se se synem-každé kojení byli nervy a vůbec nechápu že jsem vydržela tak dlouho. Stres, smutek-prostě hrůza Pápá

Obrázek uživatele ivca.konik

Ahojky JaMiOn, ono asi člověk to bere u prvního trošku jinak, co? Já už te´d vím, že spoustu věcí budu dělat u dalšího miminka naprosto jinak Smile U nás bylo kojení opravdu pouze o nervech, stresu, o pocitu neschopnosti u mě. teď se cítím jistější, konečně jako máma, co si s malou hraje, blbne, protože nemusím přemýšlet, jestli toho mléka ze mě vysála dost, jeslti má dost tekutin, jestli zase nenastane bojkot.....

Obrázek uživatele petunka

ahoj,tak to je bezva......jak se říká-spokojenost na obou stranách :qu: no já zrovna řeším odstav-14.listopadu je malému rok a já řekla do roka Dance 4 jenže ted jsem mu zkusila dá t flašku s mlíkem a neskutečně se nasral Wink musím teda říct,že celé naše kojení je cca od 3 měsícu vydřené pro nás oba-on to nikdy moc nemusel a ted když bych mu prso nenacpala já,tak si ani nevzpomene.Pije už jen ráno a večer a tomu už se taky nedá říkat kojení,protože mi přijde,že ani nepoliká-jen dudlá a hraje si u toho Koulení očima Koulení očima Koulení očima -porad-co jí dáváš místo prsa a jak se chytla???? :#o:

Obrázek uživatele ivca.konik

Petunko, taky jsme to měly s malou vydřený, výhoda byla, že jsem jí ve 3 měsících přikrmovala z lahve, tak to uměla a neodmítala mi UM. Byly to stresy, buď byl od ní bojkot (co 14 dní), nebo nebylo mlíko, prostě hrůza, tak jsem to na 9 měsících postupně utnula a přestala jsem nás trápit.
Hele a co místo flašky dát ten hrneček s měkkým pítkem nebo to, z čeho pije jiné tekutiny? Třeba by to zkousnul? Nebo je podle tebe problém v tom, že to není mateřské mléko? Když ty naše dětičky neví, co by. Nechtějí kojit a pak zase nechtějí skončit.

Obrázek uživatele petunka

tak o bojkotu bychom tady mohly prodrbat týden v kuse-ani nemluv-Viktor je snad chronický bojkotář ://: :///: tak to jsi měla dobré,že to um už trošku znala-podle mě je problém spíš v té chuti toho mlíka.Dala jsem mu to i do pítka a výsledek-cucne a zahodí,podruhém pokusu už zrovna hlavu odvracel a pak jsem mu do pítka dala čaj a asi dvě hodiny jsem mu ho pořád cpala a přemlouvala,že je to čajík-myslel si,že je v tom pořád to mlíko :$}: On se odstaví opravdu bez problému-to jsem si jistá na 100%,ale jak mu vysvětlím,že mlíko prostě potřebuje-to fakt netuším :#o: :#o: :#o:

Obrázek uživatele ivca.konik

A jí ti jogurty a sýry a takovýhle věci? Pokud je schopný si vypít v čaji denní dávku tekutin, tak mu to mlíko můžeš nahradit tímhle. Nebo mu dát normální plnotučný krabicový od roku. Kamarádce zase malá pije pouze ochucený Sunar (nějaký banánový a vanilkový snad), jinak jiný mlíčko ne-e. Já jse ráda, že malá pije UM, dokonce jsem jí teď změnila značku a vzala to v pohodě, měly jsme BEBU (ta je dobrá, ta chutnala i mě, třeba Nutrilon je fakt :sick: Smile ) a teď jsem v Rossmanovi koupila to jejich mléko a vypije si ho normálně. Možná zkusit fakt příchuť nebo jinou značku. Mě třeba z Hami poslali vzorek mléka zdarma, když jsem jim napsala a v lékárně mi taky vzorek dali, tak se zkus poptat.

Obrázek uživatele petunka

jjo-sýry a jogurt baští,čaje vypije dost,večer kaši.....ale přesto by měl myslím dostat i nějaké mlíčko.Si to tak představuju ráno po probuzení a večer při usínání,ale to si zase jen já tak maluju,že by to bylo fajn :$}: :qu: Viktor má očividně jiný názor :spid: no to určitě musím zkusit ještě ty ochucené Jednička Ted mám nějaké mlíko od hippu-chutnala jsem a je to teda taky dobrý :sick: :sick: :sick: Tak :+^*: a já doufám,že se taky chytne Jednička Jednička Jednička

konizace - problémy

Tak jsem holky podstoupila tu konizace, asi jako kazda jsem se vnitrne obavala, ale ze to bue takoveto peklo to jsem fakt necekala....

Rýma

Zdravím. Jaké kapky do nosu užíváte v těhotenství? Děkuji za zkušenosti. 

Prima adopce

Zdravím, dostala jsem se do tizive situace, odesel od nas tatinek.. Mam uz jednu krasnou 7 letou holcicku. V lednu 13. 2020 by se mi mel...

Miminko k přímé adopci

Dobrý den. Nedávno jsem zjistila, že jsem ve 17. týdnu očekávání. Miminko si ale nemůžu a nechci nechat, protože bych ho nedokázala...

Přímá adopce - Hledáme

Zdravím, jsme s manželem státem prověření druhožadatelé- stát se vhodnými osvojiteli miminka majoritního etnika.Touto cestou bychom,...

http://ordinace-mudrsalek.wbs.cz/Upozorneni_a_rady.html

Ahojte děvčata...posílám Vám stránku,kde jsou popsané ,,varovné signály,, v případě nedostatku případného vitamínu.Mám problémy s koutkama...tak už užívám vitamín B2.Tak snad mi pomůže a taky pomůže tato stránka některé z Vás,kterou něco trápí.
Papa

toto letí..ty první fotky už snad ani nejsou pravda.

U nás :ooo: , vim asi jenom o Štěpánce Kenlušky..! ? :c: Srdce :qu: :k:

Dobré ranko, holky moje. Prosím, můžete mi poradit? Byla jsem ve čtvrtek ráno s Tomíkem na další kontrole u dětské. Od minulého týdne nepřibral ani gram. Sad Předtím nabral 150, 170 a 70.

Ahoj holky, mám kamarádku v 6.týdnu těhotenství a doktor jí na uz řekl, že se mu nelíbí, že ještě netluče srdíčko, že jestli do týdne nebude tlouct, tak vyvolá potrat, jak to je? v kolikátém týdnu začne tlouct?

:C]]: Tak už ze mě začíná být chlap,jsem ukecaný,je se mnou sranda a taky se umím rozčílit,s maminkou někdy pocvičím,ale jinak ji dělám Srdce velkou radost.

Hezké ráno snažilky, jakpak se dneska máte? Já jsem dneska sama doma. Přítel šel ráno do práce a vrátí se až odpoledne kolem 3 hodin. Takže do té doby trošku uklidím, uvařím oběd, vyžehlím a pak tady budu s vámi :s: .

Ahojík holky,
jak se dá zjisti přesný datum početí...??? :#o: Myslím na den přesný? To určí jen doktor? :*8*: Těhotenská kalkulakča mi určila 9.9.09, jen bych ráda znala opravdu skutečné datum? Jak se to dá zjistit? A dá se to už teď tak brzo zjistit? :\/|:
MS jsem měla naposled 26.9.09
:+^*:

Ahojda holky, koupila jsem si rifle, byly mě dlouhé, tak jsem si je dala zkrátit, ale nedošlo mě, že mám kozačky na podpadku. Jsou nové, nenošené , kupované v Takko fashion, krásné modré, šislé, velikost 38. Foto i míry mailem, cena 599 Kč, prodám za 499 i s poštovným Smile

dobre rrano tehulinky, synek ve stredu dostal 40, ve ctvrtek jsme s nim sli k doktorce a ta nam rekla ze ma zanet ledvinek ze to vyslo z moci, kterou jsme tam nesli dva dny predem, ze tam ma bakterie, krev a bilkoviny. Tak at jedem do nemocnice, tam ho hospitalizovali a cekali jsme na vysledky, nemluve o tom ze mel CRP 103, v patek nam potvrdili ze ma opravdu zanet ledvin.