Školka

19.08.2011

ahoj maminky
tak jsem zase po dlouhé době navštívila tyto stránky. Mateřská skončila,je až k nevíře jak to uteklo a z té mojí malé holčičky je slečna a v září nastupuje do školky. Mám z toho trošičku obavy,protože je dost plachá i když jsem s ní byla pořád někde mezi dětma,trvá jí vždy dýl než se zapojí do kolektivu. Tak mám strach že bude hodně plakat a já to nezvládnu. Bohužel nastupuji už ted 29.8. do práce takže malá prostě musí se zapojit hned od prvního dne. jak to zvládli vaše dětičky? Bylo to hodně drsný,nebo se to dalo? piště a připravte mě i na to nejhorší.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojka. Tak já naše zážitky snad radši popisovat nebudu. Ale jinak zcela souhlasím. Nebrat zřetel na pláč a že se jí tam nechce. U nás to zabíralo víc než vysvětlovat. A hlavně - v šatně rychle převléct, obejmout, pusu, případně oblíbenou hračku. Připomenout, že odpoledne přijdete a šup do třídy a honem pryč. Na schodech už je brečení povoleno. Já brečela tolikrát, že to ani nespočítám. Držím palečky, ať to zvládáte co nejlíp :one:

ahoj, možná by bylo lepší jí dávat do školky už dříve. Aspoň týden před samotným nástupem. Ale nevim, jestli je vaše školka 14dní před začátkem školního roku otevřená. Toho že je plachá se neboj. Uvidíš že se do kolektivu zapojí rychle. Pani učitelka si s tím poradí. Počítej s tím že asi plakat bude a snaž se stim srovnat. Určitě nedávej před ní najevo, jak tě to mrzí že musí do školky. Ber to statečně. Obrečet to můžeš venku :-). Také neni dobré se dlouho v šatně loučit. Dej pusu, hračku a ahoj...i když tě bude volat nebo brečet, tak jí dej učitelce a odejdi. Čím delší loučení tím je to horší. Mě tohle čeká za rok. V červnu 2012 mi končí rodičák a malá nastupuje do školky od září. Asi jí dám už od srpna aby si zvykla. První týden bych jí nechala jen do oběda a od půlkdy dalšího týdne bych jí tam nechala už spát...

In reply to by JaMiOn

Úplně souhlasím s JaMiOn. Jsem učitelka ve školce a i když je každé dítko jiné, tak přeci jen zase v kolektivu se projevuje odlišněji než jako doma. Takže plachosti se neboj ona si s tím společně s učitelkou poradí. Kdyžtak můžeš učitelku jen upozornit, že je trochu plachá. A ideální je opravdu dítku vše vysvětlit - co se bude dít, kde má věci, že si ve školce bude hrát s novými hračkami a že až si pohraje, tak si pro ni odpoledne příjdeš... V šatně dát opravdu pusu, do jedné ruky hračku - nebo se nosí v září i hrníček, kartáček,.... předat paní učitelce (vem paní učitelku za ruku ona ti určitě ukáže krásné hračky nebo nové kamarády....) a s klidným výrazem odcházet. Určitě víš, na co tvá slečna bude lépe reagovat.
A neboj, i když dítko pláče, tak kolikrát se zavřou dveře, minutku popláče a ve chvilce si hraje a neví. A když už to někdo nese špatně - stačí většinou pár dnů či dva týdny vydržet a vše se zlepší a uklidní.
Také záleží jestli třídy jsou pro tří leté nebo kombinované (3-6 let) těch smíšených si děti rychleji zvykají, protože jsem ovlivněni těmi staršími. Ale každé mý své výhody a nevýhody :-)

In reply to by JaMiOn

a vyzvedávat jí po obědě,jenže naše školka jede bohužel až od 1.9. tak ty první dva dny jí vyzvednou babičky po obědě a ten další týden už bude muset do čtyř,já bohužel dělám do čtyř hodin a nemůžu jít dříve,tak snad to zvládnem,děkuju.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka