RODIČÁK A ZKRÁCENÝ ÚVAZEK K TOMU?!?!?!a nepřijít o rodičák.... | Moje těhotenství.cz

RODIČÁK A ZKRÁCENÝ ÚVAZEK K TOMU?!?!?!a nepřijít o rodičák....

Obrázek uživatele mejny

Ahojte maminky a maminky čekatelky.
PROSÍM VÁS MŮŽETE MI PORADIT KDO MÁTE ZKUŠENOST?
Jsem nyní s prckem /1rok/ na rodičáku,který mám do jeho tří let a jelikož by mi mamka 1-2dny v týdnu hlídala,zvažuji možnost jít na částečný-zkrácený úvazek zpátky do mé původní práce. ALE.....nevím jak to pak je. Kdyby se nááááhodou stalo a mamča z "nějakého" důvodu pak třeba opravdu hlídat nemohla/nikdy nevíte co se může stát/ a já už měla částečný-zkrácený úvazek ...jak to pak funguje? musím dát výpověď nebo je to nějak na dohodu pokud jsem na rodičáku?????? nerada bych přišla o rodičák, ale zároveň bych si chtěla u mého zaměstnavatele něco přivydělat....Prioritou je ale nepřijít o rodičák........
PORADÍTE PROSÍM ?????????????????????????????????????,,

Obrázek uživatele Dejmalka

místo pracovního smlouvy na zkrácený úvazek, uzavřete Dohodu o pracovní činnosti, u ní je výpovědní doba 14 dní pokud by zaměstnavatel nepřistoupil na dohodu.
Pápá

Obrázek uživatele Makvína

Prý je výhodnější uzavřít jakože novou smlouvu - na konkrétní činnost a počet hodin. Je to sichr právě pro případ, že bys po pár týdnech musela tuhle aktivitu zrušit a normálka pokračovat v rodičovské. Tak to něla kamarádka, sama zkušenost nemám Ne

Obrázek uživatele Ivik77

Ahojík, tak to tě moc nepotěším. Přivydělat si samo můžeš, ale nesmíš pracovat u stejného zaměstnavatele jako před nástupem na mateřskou dovolenou.

Obrázek uživatele mejny

ALE JÁ JSEM JIŽ NA RODIČÁKU, to cos mi poslala se týká mateřské, tu mám dávno za sebou Smile tam vím,že si přivydělat u stejného nesmím. ale u rodičáku jde..jen nevím jak....

Obrázek uživatele Ivik77

Máš pravdu:) Ten článek jsem si pořádně přečetla a poslední odstavec mluví za vše :Pokud při rodičovské dovolené budete pracovat u zaměstnavatele, kde jste pracovali před narozením dítěte, dejte pozor na případné úpravy vaší původní pracovní smlouvy. Pokud např. budete pracovat na zkrácený úvazek, dbejte na to, aby tato změna trvala pouze do skončení rodičovské dovolené a vy se bez dalších dohadů mohli vrátit do zaměstnání za stejných podmínek jako před nejkrásnější událostí ve vašem životě.

Duch na tt

Ahoj, chtěla jsem se zeptat co si myslíte o tomhle duchovi? Jsem dnes 29.DC a jsem po stimulaci Clostilbegytem a zavadim Gynprodyl....

Těhotenství

Dobrý den chtěla jsem se zeptat jak dlouho po ovoluci zjistím těhotenství. Bolí...

Prima adopce

Dobr den všichni 

jsem ve 29 tt., ale jsem 18 letá studentka přítel se na mne vykašlal a rodiče semnou skončili jsem v takové...

Léky v 1. trimestru

Ahoj,

jsem v 6.tt a během posledních 4 dnů jsem užívala nosní sprej Muconasal Plus. V lékárně jsem je upozornila na...

Bolest podbřišku při chůzi

Ahoj všichni,

Ráda bych se vás zeptala, zda se vám také stává, že při chůzi bolí podbřišek. Taková ostrá bolest, vystřelující...

ahojky všichni,včera jsem byla u :*8*: a vše je v pořádku, dvojčátka se nekonají ,jsem v 7 týdnu těhotenství, 19.5.

Ahojky, chtěla bych se zeptat, kdy můžu jít s malým ven po prodělaných neštovicích? Už je má týden, nové se mu netvoří cca 4 dny, většina už jsou jen pidi tečky. Děkuji moc za rady.

Ahoj těhulky a maminky,
byla jsem na screenengu. Jsem 11+4 a bude mi 36 let a riziko mi vyšlo 1/2500 a UTZ úplně předpisový:-))) Takže mám radost. Ale ještě nás čeká triple test a podle toho se ještě rozhodneme, jestli půjdu na plodovku.

Ahoj těhulky a maminky,
byla jsem na screenengu. Jsem 11+4 a bude mi 36 let a riziko mi vyšlo 1/2500 a UTZ úplně předpisový:-))) Takže mám radost. Ale ještě nás čeká triple test a podle toho se ještě rozhodneme, jestli půjdu na plodovku.

Ahojte tetičky, tak už i mě je půl roku. Neskutečně to utíká. Už se umím otáčet na obě strany a taky z bříška na záda. Poslední týden se snažím plazit, ale zatím mi to moc nejde. Ale to nevadí, já se to brzy naučím. Zvládla jsem plavání ve vaničkách a od příštího týdne začnu chodit do bazénu. Vodu mám moc ráda. Taky se ze mě stal občánek, bylo to moc hezké.

Ahoj holky,tady je pár foteček ze včerejšího slunečného dne u nás na dvorku:-))Mirda zbožnuje písek,takže nakládal auto...no a Tobík nesmí vidět,že něco jím..jinak je zle..no koukněte..měla jsem nanuka...vůbec mu nevadilo,že je studenej..:-)))

Ahoj tetičky, tak jsme včera byli na výletě v Chomutovském lesoparku.

Krásný páteční den všem maminkám těhulkám a snažilkám. Dneska jsme s Vanesskou vstoupily do 34tt . Už nám zbývá jen pár týdnů do konce . V úterý nás čeká poradna a ve středu ultrazvuk moc se těším. Dneska nevím proč mám nutkání zkontrolovat všechny věci a napsat seznámek co nám ještě chybí.

Tak tady je ta moje velká holka...:-)))nerada se fotí...musela jsem jí ukecávat at zvedne ruku:-)))

Ahojte holky,
potrebovala bych vas poprosit o radu...preci jen asi jste zde nejzkusenejsi Smile