yetinka

25.11.2013

Přeji hezký den,
včera mi kamarádka,když jsem se jí vyplakávala na rameni, řekla, že kdyby to šlo odnosila by to miminko klidně za mě. Nejdříve to jen tak plácla, aby mě uklidnila, ale pak jsme se o tom začaly bavit. Přišla jsem aspoň na jiné myšlenky. Jen tak jsme polemizovaly jaké by to bylo, zda by to šlo atd.. Když jsem pak nad tím přemýšlela, zajímalo by mě, zda to vlastně vůbec u nás legálně jde? Zda jste o tom někdy slyšely?
Jen mě to tak ze zajímavosti zaujalo. Co si o tom myslíte? Šly byste do toho, kdyby se vás na to někdo zeptal, ať už jako ta těhotná nebo jako ta, které by někdo miminko odnosil?
Já to vždycky viděla jen ve filmu, a ani mě nenapadlo, že by to byl v reálu někdo ochotný udělat...díky za názory :-)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Já bych tohle byla ochotná udělat, jen pro jednoho člověka na světě a to vím, že bez následků, je to má sestra, jinak ne!!!! To co popisuje paní dole je šílené, ale bohužel pravdivé a ze zákona, je ta druhá bohužel v právu :r:

ahoj, hodně dobře si to rozmysli, protože to, co se stalo mamince, která píše dole, je strašné. ale bohužel, matka dětí je ta, která dítě porodila :( . já to mám v hlavě srovnané jinak a proto bych něco podobného pro své nejblížší udělat mohla. já mám zakodovano to, že matka je ta, která dá své vajíčko. proto bych nemohla např. darovat vajíčka, neslesla bych ten pocit, že někde žije mé dítě. ale odnosit cizí vajíčka bych mohla, ale jen blízkým. naopak, nenechala bych si odnosit své vajíčka, své dítě, protože bych se bála právě té situace, že se náhradní "nositelka" dítěte nevzdá. to by pro mě bylo peklo a to nemůžu riskovat :( .

já ne :n: :n: neměla bych sílu se po celém těhotenství a porodu vzdát dítěte,které ve mě rostlo :r: pro mě je to nepředstavitelné,ať už za peníze nebo zadarmo pro kamarádku nebo někoho z rodiny... ale takových diskuzí tu už proběhlo hodně a vím,že řada lidí by to byla ochotna udělat.Pro mě je to natolik intimní a citová záležitost,že vím,že já bych na to nebyla vhodný člověk :n:

já bych nositelka být nemohla,být s dítětem jedno tělo 9 měsícu a pak ho dát pryč :r: :r: :r: ,to nemuže pochopit někdo kdo děti nemá

Ahoj, já bych to nedokázala.Neuměla bych si představit nosit ,,cizí" dítě a pak se ho muset vzdát.I když ,,obdivuju" ženy , co to dokážou.

20.07.2013

Ahojky holky, zajímalo by mě, zda se může stát, že embryjka, která mi vložili při transféru, mohou odejít sama aniž bych to tušila? Jsem 11.den po transféru a mám negativní test, navíc tam mám dvě embrya, které mi vkládali již jako pětidenní blastocysty. Za celou dobu jsem nekrvácela, akorát jeden den jsem měla na wc trochu narůžovělý výtok, jinak nic. Bolesti nijak moc nemám, sem tam takový tlak v břichu, někdy pocit jakoby měla přijít MS, pobolívá mě to občas večer když si lehnu. Jsem z toho taková nesvá. Oficiálně si mám dělat test 23.7., ale dnes je už 11.den a ani duch. Můžou se embrya nějak "vsáknout", nevím jak to jinak nazvat ;) nebo poznám když mě opustí? Přesto pořád doufám, že toho 23.7. se tam aspoň něco ukáže :-) Děkuji za info.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Myslím, že sama odejít nemůžou, stejně tak, jako je nemůžeš někde "vyklepat". Děložní sliznice na sebe naléhá, takže jsou v bezpěčí. Prostě se stává, že transfer nemůsí vyjít, embrya se nemusí uhnízdit a prostě "zemřou hlady". Odejdou až s MS, ale asi nemáš šanci je vidět pouhým okem. Já jsem po sedmi neúspěšných transferech, dohromady jsem měla postupně vloženo osm embryí a taky nic. Pokud je průměrná úspěšnost jen cca 40 procent, tak těch 60 holt musí někdo tvořit. To je ta matematika. Ono na IVF hodně lidí vsází, že je to tutovka, ale bohužel... Myslím, že já jsem toho jasným důkazem :r:

In reply to by Naděnka

Tak tak, buď se embrya neuhnízdí nebo se sama přestanou vyvíjet... Jsem 9 DPET a pozoruji se a doufám a bojím se, že to zase nevyšlo. Strašně mě štve, že nejde udělat něco, aby to vyšlo. Vydrž, yetinko, doufej.

In reply to by Naděnka

Tak uvidím do toho 23.7. jestli něco bude nebo ne. MS zatím nepřišla, kdyby přišla v cyklu normálně tak jsem ji měla dostat už 15.nebo 16.7. takže má 4 dny zpoždění.
Obdivuju tě, že jsi do toho šla už 7x, to je šílené, že to ani jednou nevyšlo..jak je to možné, přemýšlejí aspoň nad tím, proč to tak je, že to 7x nešlo?

In reply to by yetinka

Nechci Ti dávat zbytečné naděje, ale už jsem taky četla, že holčina měla na testu ducha až patnáctý den po transferu. Dokud nedorazila MS, není nic ztraceno.
Obdivuješ, že jsem do toho šla tolikrát? A co mám jako jiného dělat? Kdyby mi to někdo řekl, co mě čeká, tak by se mi to taky zdálo šílené, ale stejně člověku nic jiného nezbude, než to zkoušet dál a dál.
Doktoři i já přemýšlíme, ale na nic se nidky nepřišlo...

In reply to by Naděnka

asi jsem to napsala nevhodně, není na tom nic obdivuhodného, snad jsem tě nějak nenaštvala ;) Já jsem se spíš tak trochu vyděsila, už jen ten proces stimulace je šíleny, bolí mě cely člověk, pořád injekce a hormony. A ani nevím, zda bychom měli na tolik pokusů penízky. Myslím, že já bych po sedmém pokusu už brala antidepresiva. Doufám, že ti to vyjde. Je strašně, jak někdo rodí děcka jak na běžícím pásu, nebo je lidi odkládají nebo nedej bože vyhazují v igelitce, a tady je tolik lidí, kteří by dětem dali tolik lásky, kdyby je měli. My taky ještě nemáme miminko, snažíme se 3 roky a příští rok už nám bude 30. Doufala jsem, že v tomto věku už budu mít dvě a budu vůbec ráda, když aspoň jedno. Ale i tak děkuji za útěchu, dokud opravdu není 23.7. vydržím a nezkusím vyšilovat, je fakt, že jsem si to přivodila sama tím, že jsem test udělala dřív než mi řekli, že ho mám udělat. Takže mi nezbývá než doufat. Tobě držím pěsti, aby vám to konečně vyšlo. :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka