Handi

09.06.2015

Ahoj holky, nemáte prosím někdo seznam věcí na letní dovolenou k moři? Jedeme po dlouhé době s dětmi (1 a 5let) a nerada bych na něco zapomněla, tak bych chtěla pročíst i seznamy jiných :)
Díky. Hanka

Kliknutím vložíte smajlíky:
18.01.2015

Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli dáváte (nebo jste dávali) svým ročním dětem ještě mléko v noci nebo už vydrželi bez jídla celou noc? Nyní už nekojím, takže dávám Nutrilon. Dostane Nutrilon v 19h (150ml), vzbudí se o půlnoci (taky 150) a ještě kolem čtvrté. Má prostě hlad, dokud nedostane jídlo, neusne. Na večeři kaši nechce, po ní se vždy pozvrací. Kolem šesté dostane třeba chleba se sýrem, šunkou, žervé. Pak to mléko a stejně má v noci hlad. Poradíte? Nebo pořád dávat mléko dvakrát za noc?

Kliknutím vložíte smajlíky:
21.12.2014

Ahoj holky, od ledna jsem s dětma u jiné pojišťovny, kam všude hlásit změnu? Zapomněla jsem na něco? Jsem na RD.

- zaměstnavatel
- obvoďák, zubař, gynda ... (prostě doktoři)
- u starší dcery ve školce
- sociálka?

Díky.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, taky jsme změnili pojišťovnu, co jsem si zjišťovala, tak povinností je to nahlásit zaměstnavateli a ten je povinen to ohlásit OSSZ.
Pracák nic, volala jsem si tam a ptala a říkali, že nemusím u nich nic oznamovat. Na OSSZ mi řekli totéž - má to na starosti zaměstnavatel.
Doktoři jasné, to ale oznámím až po Novém roce....telefonicky nebo osobně, až tam půjdeme.

Školka to k něčemu potřebuje vědět???

18.12.2014

ahoj holky, je to asi tak měsíc, co tady jedna maminka psala takovou anketku, co vašim dětem pomáhá na kašel. Psala že má 5 leté a 7měs dítě a prosila o zkušenosti se sirupama na kašel. Chtěla jsem si to pročíst, ale nějak jsem na to zapomněla a teď to nemůžu najít. Nemáte to někdo v diskuzích nebo oblíbených, nebo nevíte jakou má mamča přezdívku? Děkuji moc. Hanka

Kliknutím vložíte smajlíky:
08.11.2014

Ahoj holky, prosím kdo nakupuje u této značky. Sedí velikostně dětské oblečení? Vím, že u dospělých objednávají o číslo menší, že to bývá větší. Díky

Kliknutím vložíte smajlíky:
04.11.2014

Ahoj holky, prosím o radu, synovi je deset měsíců a ještě se sám neposadí. Měli jste to taky někdo tak?
Jde mi o to, že mi dětská lékařka doporučuje rehabilitace. Manžel o tom nechce ani slyšet, že se syn normálně vyvíjí, jen je pomalejší. Zatím se jen plazí, ale dostane se kam potřebuje po celém bytě. Na kolínka nejde, neposadí se. Máte někdo zkušenost, že vám dítě začalo sedět až po desátém měsíci nebo později? Říkala jsem si, že to nebudu řešit, že je zdravý, že to prostě přijde později. Ale doktorka mě nahlodala a od včerejška na to pořád myslím.
Díky za rady a zkušenosti. Pa.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Obě moje děti se posadily až daleko po 10. měsící, byli ve všem na té spodní hraně a jsou normální, tak neboj :///: Dcerka má teď 5 a syn 3 roky, dcerka začla lozit v 10 měsících a poprvé si sama sedla cca kolem roka a syn začall lozit v 9 měwsíích a poprvé si sám sedl cca v 11 měsících, chodit začly dcera v 16m a syn v 15m. Sama jsem je ale do té doby dokud si nesedli neposazovalal, a ve vývoji jsou v normě, naše doktorka nijak nevyšilovala :a:

Bud rada ze nesedi, ani neposazuj.dulezite je napredovat v lezeni, z toho pujde do ohybu v kolinkach a pres bok se posadi.moje dite lezlo kolem 5,5m, sedelo az v 10. M.a chodil 2. tydny pred rokem.Kdyz nezaostava uplne nebo dela to spatne rehabilita i se nebran.mozna dostanete jenom rady, jak mu pomoct, nemusi hned cvicit Vojtovu metodu.

Můj malej se neposadil v 9m.a dr.nás poslala na rehabko a tam řekli,že už je na čase,aby seděl.Chodili jsme asi měsíc a něco na cvičení 2xtýdně a nakonec jsme chodili jen 1xtýdne s tim,že cviky zvládá,jen se mu sedět nechce.Sedět pak tedy začal pár dní po 10m a zanedlouho i lézt.Rači jsem na to cvičení šla,abych něco nezanedbala a pak si to nevyčítala.

kvůli tomu, že si samo nesedá, bych s desetiměsíčním dítětem na rehabilitaci nešla. Sezení je "nejméně důležitá" pohybová dovednost. Jestli je celkově pomalejší, tak bych řekla, že fakt má ještě čas.

Moje děti naopak jsou spíš z těch rychlejších, obzvlášť starší synek byl megarychlík, bylo mu jen lehce přes 6 měsíců, když v postýlce s držením začal chodit "po zadních" ale sám od sebe z kleku na kolínkách se posadil až v devíti měsících.

26.10.2014

Ahoj holky, můžete mi prosím poradit jaké svítidlo, lustr nebo lampu do většího dětského pokoje (4x5m), aby tam bylo dostatek světla? Díky a pěkný den vám i dětem :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, mi jsme koupily toto osvětlení. Rozměr pokoje - stejn, jako váš. Chtěla jsem světlo, které bude mít schovanou žárovku. Děti se často dívají do světla, tak aby si nekazily oči.
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/40149933/
Jsou v něm úsporné žárovky. Zapneš světlo a postupně se pěkně rozzáří. V pokoji je světla, jak ve dne :€s€: . Jsme moc spokojeni. Kolem světla jsem na strop nalepila ještě hvězdičky, planetky. Když jdou děti spát, zhasne se, krásně ještě svítí ,, vesmír,,

22.08.2014

Nabízím korbu Navetta XL + autosedačka Tri-fix. Cena celkem 3.500,-. Více info do osobky či emailu. Výhodné pro toho kdo si chce koupit nový sporťák s novým podvozkem, na který korbu či autosedačku přidělá.

Kliknutím vložíte smajlíky:
29.06.2014

ahoj holky, syn má už přes týden rýmu. Kapeme Nasivin, bohužel nevidím žádné zlepšení. Ta rýma je taková ta zadní, nejde ani vysát. Tobík pořád tak chrochtá, dusí se, dýchá pusou. Až při kojení, když mu to steče do krčku, tak je to lepší. Na kapkách je napsáno užívat max. 7dní, tak se zítra poradím s dětskou. Co pomohlo vám? Není třeba něco na předpis, abych se zítra mohla zeptat.
Díky. H.

Kliknutím vložíte smajlíky:
24.06.2014

Ahoj holky, mému 6ti měsíčnímu chlapečkovi se přestalo líbit spát na zádech. Je pořád takový ukňouraný, dlouho sebou mele, když usíná. Nakonec usne na boku, jenže pak se v polospánku přetočí na břicho a asi se lekne nebo co, prostě není zvyklý na břichu spát, má to spojené s pasením koníků, no a začne plakat.. tak ho vezmu otočím na záda, tak je zase neklidný, tak ho dám na bok, tak hezky usne, ale za půl hodiny zase je na břichu a brečí že se mu to nelíbí. Snažila jsme se ho obskládat peřinou, aby spal na tom boku a nešlo mu se otočit na břicho, ale stejně se mu to nakonec nějak povede.. :00: Je to několikrát za noc a už jsem z toho fakt zoufalá, pořád vstávat a otáčet ho.
Spí vaše děti na boku? Na břichu? Používáte polštářek? Do teď jsme žádný neměli, tak nevím, jestli mu ho nedát, aby si nějak tu hlavičku "uvelebil" a usnul. Dcera spala minimálně rok bez polštáře, už si to moc nevybavuji. Může v půl roce polštář nebo ne?
Díky kdo dočetl až sem :a: :///:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky