Dandejs

18.05.2014

Chci se zeptat těch co mají nebo čekají druhého chlapečka a nebo stejné pohlaví,je to jen u mě a nebo vás to taky štvalo nebo štve a mrzí,když řeknete že čekáte kluka,že udělají ten výraz jako že ZASE kluka nebo hm kluk a nebo v horším ale holky jsou lepší!a je s nima lepší práce atd. adt. :O A jako co!mám HO dát pryč a udělat si nový nebo co?!je to okolí tak natvrdlé že si ani trochu neuvědomí,že mě můžou ty řeči mrzet a hormony pracují :( omlouvám se že to tu tak chrlím,ale to je fakt denně!Dnes v restauraci opět :00: Vždycky když se někdo zeptá(nebo rovnou řekne bude holka?)a já mu odpovím kluk už vím že sem měla raději říct nevím co to bude,ale proč ho zapírat,já su spokojená a strašně se na něho těším,je to přece moje dítě :h: ,jen kvůli tomu okolí mě to párkrát zamrzelo a pobrečela jsem si :( už se těším až tu bude s náma a ty řeči a vyptávání se skončí díky za to že se můžu vypsat ;)

Kliknutím vložíte smajlíky:

já mám staršího kluka a mladší holku, ani u jednoho jsem až do porodu pohlaví nevěděla, ale strašně ale vážně strašně mě vytáčelo, jak mi celé těhotenství pořád někdo vnucoval, že si určitě přeju víc holku. Nepřála. Před synkem jsem dvakrát potratila, když jsem čekala dcerku, měla jsem velké zdravotní problémy, takže jediné, na čem mi fakt záleželo, bylo, aby mimčo bylo zdravé. Co bude mít mezi nohama, to bylo vážně vedlejší. Spíš jsem ale čekala, že i druhé dítko bude kluk. Všichni v mém blízkém okolí mají děti stejného pohlaví, tak jsem nebyla připravená na to, že bych mohla mít každé jiné :) Že je malá holka pro mě bylo takové překvapení, že mi trvalo tři dny, než jsem si to v hlavě přeštelovala a sžila se s tím.

my máme teda prvního kluka, teď máme holčičku. Já jsem chtěla teda spíš zase 2. kluka. Ale jen jsem chtěla napsat, že u nás to bylo třeba tak, že když se narodil Ondrášek, tak naši mu založili stavebko a vedou mu stavebko. Když se narodila Justýnka, tak to byli všichni poprdění-a hned se ptali co jí mají koupit atd. Naši jí dali prachy na náušnice, tchýně jí dala zlatý řetízek a švagrová zlatý přívěšek. Ale to, že když se Ondrášek narodil, tak mu vlastně takhle nic nekoupili, to jim nepřišlo. Mně to přijde divný.Buď dám oběma nebo nikomu. Doufám, že do budoucna nebudou Justýnku oproti Ondráškovi nějak protěžovat. :00: Vykašli se na ně, nám teď zase známí říkají-jé máte páreček a když budeme chtít třetí, tak si určitě budou klepat na čelo proč třetí, když už máme kluka a holku,jako kdyby to třetí už bylo zbytečný. Lidi mají fakt někdy divný uvažování. :)

no nejen,že mi to okolí dávalo dost najevo,ale i já ten samý pocit měla,znásobený tím,že jsem holčičku vždycky chtěla :///: smiřovala jsem se s tím dost težko,ale nakonec je to samozřejmě v pohodě.Mě spíš vadí jiné věci,myslím,že hodně lidí se na kluky kouká tak nějak jinak,než na holky,zaznamenávám to kolikrát i tady :( ale s tím asi prd uděláme :///: mě dokonce teď jedna kamarádka na návštěvě řekla,že jí kluci smrdí testosteronem a jak jsou hrozní :00: teda nemyslela konkrétně ty moje,ale FAKT mě to naštvalo :( a to upozorňuju,že má taky kluka,ale samozřejmě druhá se jim povedla holka,že... prostě nepochopíš,někdy jsem fakt naštvaná a musím uznat,že ty svoje kluky bych za žádný holky nevyměnila!!!!Jsou to moje zlatíčka a takoví mazlíci a mamánci,že ani holky by víc nebyly :///: a ono to vyptávání nepřestane,s tím nepočítej,to bude zase-a zkusíte ještě holku,a hlavně,aby to další byla holka a nedej bože,kdyby měl být třetí zase kluk :s: :s:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

no musím uznat,že většina rodin kolem mě má opravdu obě pohlaví... no,nuda je to možná menší než se dvěma stejnýma,mě spíš leze na nervy to škatulkování dětiček-kluci jsou zlobiví,drzí,špinaví,chodí pozdě na nočník,pozdě mluví a holky jsou úžasný,čis´tounký,sladký,růžový,možná teda někdy trošku ufňukaný.Kolikrát mi přijde,že holky jsou jenom úžasný a kluci zas hrozní a to mě mrzí nejvíc :( Ale je pravda,že znám plno rodin,kde je to naopak,holka je raubířka a kluk miláček :///:

In reply to by lucininenka

synek má 4 roky, dcerka 2. Ve všem, o čem se tvrdí, že holky dělají dřív a líp než kluci, synek dcerku předběhl. V chůzi po dvou sice jen o měsíc, ale třeba v mluvení holka "zaostává" zhruba o půl rok. S chozením na nočník, pokud jde o čůrání, to mají zhruba stejně, ale na velkou synek v dcerčině věku už dávno chodil z vlastní vůle na nočník, ona chodí na nočník jen z vůle mé :) Mnohem jednodušší je se synkem třeba jídlo. A tak nějak všeobecně se s ním dalo na spoustě věcí "domluvit", i když to asi není to správné slovo. Když jsem po něm ve dvou třech letech něco chtěla, sice hulákal, že to dělat nebude, ale v polovině případů už během toho hulákání dělal, co jsem po něm chtěla. Dcerka, když řekne "necí", tak s ní nehnu. Jediné, v čem je ona "lepší", je malování pastelkami, to synka nikdy nebavilo, protože to pomalu přibývá, na rozdíl od "štětcování" temperami. Jo a taky dcerka dřív ovládla jízdu na odrážedle, synek dlouho nemohl pochopit, že má tu věc mít mezi nohama, zkoušel na něj sedat jako ženská na koně :s: Jinak ale hlasití, špinaví a raubíři jsou oba srovnatelní }:)

15.05.2014

Vím,že je to časté téma a rozhodnutí je na nás,ale někdy je dobrá rada nad zlato :s: čekáme druhého chlapečka a teda vybrat jméno bude asi oříšek,no po pár debatách jsme se shodli na Jakubovi a Danielovi no a já ještě mám v záloze Robina,to ale manželovi moc nesedí(spíš se bojí posměšků robin hood atd. :00: )první syn je David a příjmení máme na Š takže Tomáš Tobiáš a hlavně Eliáš co se mi líbí je pasé :r: už se zaměřuji jen na tyto 3 jména,a tak kdo má doma nebo v okolí jak jste s nimi spokojení atd. Daniel je krásné ale bojím se aby se mi to s Davčou nepletlo a hlavně nikdy jsem nebyla zastáncem dávat jména po rodičích a Daniela se jmenuji já,i když by to bylo opačného pohlaví a Jakubů je asi dost,chjo kdyby to bylo jednoznačný jak u prvního,každopádně děkuji za názory :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj já bych se toho š nebála, š se špatně nevyslovuje :) Ale bacha na toho Daniela :)) Mám dvě kamarádky, co daly dětem takto podobná jména jako David a Daniel a do dneška si všichni pořád pleteme které dítko je které. :D

In reply to by kuki

Děkuji,nakonec vyhrál Robin,doma jsem o něm pořád mluvila,až manžel sám řekl,že ho chce,že se mu to začalo líbit,okolo nás nám to rozmlouvali,ale teď jsem ráda,sice má teprve 3 měsíce,ale sedne mu to :) klukům říkáme Davoš(ek) a Robiš(ek) :) :a:

Ahoj Dandejs :a:

jsme na tom podobně. :///: U nás je v uvažování Ladislav, ale díky tomu, že já jsem Lada, tak si říkám, jestli by si prcek pak nepřišel blbě, že dostal jméno "po mámě".

Jinak taky druhý kluk a dneska jsem 33+1. Tak to zase určitě dopadne jako minule, že jsme řešili jméno na porodním sále po porodu. :s: :00: :a:

In reply to by nevimnic

Ahoj,no jsme si taky říkali,že to necháme až na sál to hlavní rozhodnutí :) jinak teda se mi strašně líbí jména končící na š a nejvíc Eliáš a Tobiáš to mi bohužel neprojde,a nemám odvahu to dát když jsme na Š,i když si říkám,že je pořád spoustu času,jsem 25tt,tak to tak strašně letí :00: a už se rozhodujeme od 12tt co nám řekli druhého klučinu :)Ještě se zeptám,taky jsi měla kolem sebe pár "blbců" co řekne zase kluka nebo jéjé holky jsou lepší :O no když už má někdo takový náznak,už říkám bude to naše milovaný miminko nebo chlapeček :s: se už na něho strašně těším,tak užívej poslední týdny a hlavně přeji šťastný výběr jména :a:

In reply to by Dandejs

PS: Můj syn se jmenuje Lukáš Štěrba a nemáme s těmi š problém. Malý říká, že je Štěrba Lukášek a nebo říká Lukášek Štěrba. Jestli se ti líbí jména na konci se š, nebála bych se jich. :k:

22.01.2014

Nechtěla bych,aby to vyznělo špatně,spíš se chci jen vypovídat,a třeba tu bude někdo kdo byl ve stejné situaci,protože vůbec nevidím řešení,jsem člověk totálně nerozhodný a tuto vlastnost úplně nenávidím :( Jsem maminkou 28 měsíčního synka v září bych měla nastoupit do práce,ve které dělám ve většině případů na směny,manžel v práci také chodí na směny,letos začínáme se stavbou takže hypotéka né m

ahoj nevím jak jsi se rozhodla,ale já bych přemýšlela takto: peníze se dají sehnat vždycky a nebo to nějak udělat ,ale další šanci mít miminko už mít nikdy nemusíš my jsme miminko chtěli a musela jsem v desátém týdnu na kyretáž ,plod se nevyvíjel.Tak jsme čakali dalších dlouhých 7.měsíců a konečně jsem v pondělí zjistila že jsem v pátém týdnu.Taky stavíme a máme čtyři velké děti nemladšímu má 12 a jde to věř mi

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka