Předporodní kurzy ano či ne?

05.08.2012

Ahoj holky, co si myslíte o předporodních kurzech? Jít, nebo nejít? Mé kamarádky tvrdí, že je to celkem na nic, že každá porodí i bez toho... Hlavně, že si na sále ani nevzpomněly, co se to tam vlastně učily a podobně... Tak nevím... :?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojky, no já jsem prvorodička a tak jsem pro klid duše šla. I s chlapem. Fajn to bylo v tom, že nám ukázali porodní boxy, sál, pokoje, co a jak nás čeká po příjezdu do porodnice, kam vlastně jít, jaké mají vybavení a tak. No a taky co nás čeká při porodu, jaké jsou jejich metody, postupy, jak si ulevit od bolesti, jaké mají možnosti. Rodit budeme tenhle měsíc a jsem díky tomu kurzu klidnější, páč vím kam a do čeho jdu :-)

Ja mela pred prvnim porodem bezva kurz. Dalo mi to hodne i proto, ze jsme dost cvicili, k cemuz jsem se jinak sama nedostala. Ale je to opravdu hodne rozdilne. Hodne mi to ale dalo v pocatku po porodu, protoze jsem najednou mela kolem sebe holky se stejne starymi detmi a chodili jsme spolu ven. Jinak bych tu nikoho neznala.

Já mám kolem sebe naštěstí hodně kamarádek co mají max půlročního drobečka, takže semnou sdílí veškeré mé dotazy ohledně porodu a pečí po něm, dokonce semtam hlídavám petiměsíční dvojčátka takže v koupání přebalování krmení nemam problém, i když to je asi to poslední. Asi než na chození na předporodní kurzy dám přednost kamrádkám,které mají osobní zkušenosti a moc rády mi poradí. To nechci říct, že pracovnice na kurzech ne, ale mojim názorem je, že jak všude na internetu se informace liší stejně tak jak na předporodních kurzech... :a:

u prvního jsem chodila na plavání pro těhule i na kurz... kurz mi nic nedal... plavání ano... u druhého jsem nestihla ani jedno :D
info jsem si sehnala sama, co jsem potřebovala na netu...

Ahoj já jsem chodila a bylo to fajn, vždycky 1/2 hodky nám por. asistentka vykládala o porodu, trochu o tom jak dýchat a o kojení a co s mimčem když ho budou trápit prdíky-ukazovala jak s ním cvičit, pak nám odpovídala na naše otázky a druhé 1/2 hodky jsme cvičily. Taky jsem se seznámila s maminkama, byl to vždycky fajn pokec, s jednou jsem se potkala v porodnici a s dalšíma se občas potkávám a je to fajn. Lepší jak sedět u počálu a shánět rady ,ale to můžeš i tak :) Při setkání s ostatníma těhulama jsem si připadala konečně těhotně :s:

Ahoj,já jsem s manželem byla a zážitek k nezaplacení-děs a hrůza-za plentou tam tu hodinu co jsme tam namačkaný seděli rodila nějaká maminka tak že jsme během výkladu porodní asistentky poslouchali hekání,občasný křik a neustále zvracení rodící maminky-všichni jsme měli oči na vrch hlavy o tatínkách ani nemluvím,manža byl celej zelenej-u nás v nemocnici je ale porodní kurs povinný pokud chcete mít tatínka(manžela) u porodu.V každém případě to ale doporučuji bylo to hodně zajímevé povídání a vidět porodní sál a vědět co vše mají k dispozici kdyby byl problém mě vlastně nakonec uklidnilo.Jo a já nakonec rodila císařem proto že malá šla koncem pánevním :s:

Já nechodila,to co jsem potřebovala vědět jsem se dočetla na internetu,nebo v knížkách. Co bych spíš doporučila,zaplatit si nějaké cvičení pro těhulky,nebo třeba plavání pro těhotné,na to přispívají i pojišťovny a asi ti to dá víc než nějaký kurz :a:

hojky,tak ja jsem v 1.tehu sla teda na jeden dil do porodky,bylo to zrovna kojeni a prohlidka porodnich salu.Nic mi to nedalo,takoveto kurzy mi prijdou zbytecne,tak ted jsem na zadny z nich nesla,a porodim bez nich :s:

ahoj, těžko říct - jsou různé druhy. TAky je jasné, že ty co tam chodily, to doporučí, ty co tam nechodily napíšou, že porodily i tak.
Já tam nechodila. Týden před porodem jsem byla v porodnici, kde ukazovaly i nějaké cviky. Nicméně to lze najít i na netu. Podle mě jsou to ve většině případů pouze přednášky -jak kojit, jak koupat apod.
Jinak při kontrakcích jsem si sama hopsala a stačilo to a při porodu už tě zase navádí sestry. Protože já z těch nervů stejně měla úplně prázdnou hlavu. A nakonec jsem skončila na císaři :///:
Myslím, že stačí pohledat a i tady některé maminky psaly jak u nich probíhaly tyto kurzy - no a když jsem to četla, tak to nebylo nic nového oproti tomu, co se tu webu dozvím. Samozřejmě + je, že tam se seznámíš s dalšíma maminkama.

Já navštěvuji jogu pro těhotné a jsem moc ráda. Už jen proto, že tam člověk protáhne(přestaly mě bolet záda, netrpím díky tomu křečema nohou ani rukou) trochu zpevní a dokonce se něco i naučí. Já bych to doporučovala všem, jen je asi duležité najít to správné, aby člověk nemel pocit, že se tam nic neděje a jen leží na zemi:)
A je to i kontakt s jinýma maminkama :€s€:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka