Porodnice - nemocnice Slaný | Moje těhotenství.cz

Porodnice - nemocnice Slaný

Porodnice - nemocnice Slaný
Porodnice - nemocnice Slaný

V porodnici Slaný poskytujeme komplexní gynekologicko-porodnickou péči včetně miniinvazivní chirurgie, urogynekologické výkony, onkogynekologické výkony a celé spektrum porodnické péče včetně alternativního porodnictví. V listopadu roku 2006 byla gynekologicko-porodnickému oddělení nemocnice udělena Akreditace v oboru gynekologicko-porodnickém. Pro nemocnici to znamená potvrzení kvality a rozsahu péče.

Kontakty:

Nemocnice Slaný

Politických vězňů 576

274 01 Slaný

Objednání a příjmy v kanceláři gynekologického oddělení – 1. patro vstupní hala

Gynekologie – objednání

osobně: pondělí - pátek 9:00 - 11:00telefonicky: pondělí - pátek 9:00 - 14:00 (pouze malé výkony)Tel.: 312 575 151

Gynekologie – příjem

plánovaný: 8.30 kancelář sekretářky odděleníakutní příjem: zvonkem umístěným u vchodu na oddělení nepřetržitě 24 hod.

Web: http://www.nemsl.cz/zdravotnicka-oddeleni/luzkova-oddeleni/gynekologie/

Ukázat na mapě Ukázat porodnici na mapě

Kdy nastoupit do porodnice?

Termín nástupu do porodnice vždy určí váš obvodní gynekolog.

Stavy mimo plánovaný termín, vyžadující nástup do porodnice jsou:

 • odtok plodové vody
 • pravidelné kontrakce po 5minutách, trvající alespoň 1 hodinu
 • krvácení, apod.

Příjem na porodnici

plánovaný: v 8.30 kancelář sekretářky odděleníakutní: zvonek u vchodu na oddělení nepřetržitě

 

Podle toho v jaké fázi je porod, je maminka umístěna na čekací pokoj nebo porodní sál. Zde je opakovaně kontrolován stav maminky a plodu.

Po porodu je maminka i s miminkem převezena na oddělení šestinedělí.

Tam probíhají pravidelné kontroly dle jejího stavu.

Co s sebou?

Doklady

 • občanský průkaz
 • průkaz pojištěnce
 • těhotenská průkazka + zprávy o vyšetření v těhotenství
 • vdané ženy: oddací list
 • svobodné ženy: dohoda o příjmení dítěte (v případě, že si žena přeje, aby příjmení dítěte bylo hodné s příjmením otce), v případě nepředložení dohody zůstává příjmení dítěte shodné s příjmením matky.
 • rozvedené ženy: rozsudek soudu s vyznačením právní moci rozsudku (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od rozvodu je potřeba i oddací list nebo zápis od určení otcovství).
 • ovdovělé ženy: úmrtní list manžela (pokud se dítě narodí ve lhůtě do 300 dnů od manželova úmrtí, je potřeba oddací list nebo zápis o určení otcovství).
 • k porodu si můžete přinést porodní plán

Upozornění:Ještě před narozením dítěte může neprovdaná matka (svobodná, rozvedená nebo ovdovělá) spolu s otcem dítěte provést na matrice „Určení otcovství k nenarozenému dítěti". Informace vám podá matrika.

Výbava rodičky

 • přezůvky, ev. boty do sprchy
 • hygienické potřeby – mýdlo, sprch. gel, pokud používáte gel pro intimní hygienu, zubní kartáček a pasta, balzám na rty, hřeben, toal. papír,
 • papírové kapesníky,
 • min. dva ručníky,
 • spodní kalhotky /nejlépe jednorázové)
 • podprsenka pro kojící – alespoň 2 ks
 • vložky do podprsenky – 1 balení
 • noční košile s výstřihem – alespoň 5 ks a župan (možno zapůjčit na oddělení)
 • Bepanthen mast na ošetření prsních bradavek
 • léky, které pravidelně užíváte

Menstruační vložky jsou k dispozici na oddělení.

Výbava pro miminko

 • jednorázové pleny – 1 balení
 • vlhčené ubrousky
 • Bepanthen mast ( na ošetření zadečku miminka)
 • oblečení pro miminko stačí donést až 3.den po porodu

Během prvního dne pobytu může rodička projít různými místnostmi (čekanky, porodní sál, pokoj na odd. šestinedělí) a všechny své věci si stěhuje sebou. Velikost nočních stolků je omezená, proto doporučujeme přiměřenou velikost příručního zavazadla.

Alternativní porod

Alternativní vedení porodu znamená komplexní přístup, jehož součástí je respektování obecných postupů v porodnictví, ale zároveň vychází vstříc přáním rodičky a podporuje její aktivní roli v těhotenství i při porodu, což v praxi znamená, že rodička může mít během porodu na sále blízkou osobu, může využívat pomůcek k relaxaci, jako je míč, žíněnka, porodnická hruška, relaxaci ve vaně, ve sprše a možnosti porodit jinak, než na porodnickém lůžku.

Tatínek u porodu

Během porodu může být na porodním sále s rodičkou blízká osoba. Nejčastěji je to manžel, který jí přináší pocit bezpečí a omezuje vnímání bolesti. Partner může držet rodičku za ruku, utěšovat ji, otírat čelo, podávat pití a v případě zájmu může po porodu miminka přestříhnout pupečník. Doprovod může během porodu fotografovat nebo natáčet video. Účastníkům porodu doporučujeme navštívit společně s maminkou předporodní kurzy.

 

Epidurální analgesie

Epidurální analgezie je nejčastěji používanou lékařskou metodou tlumení porodních bolestí. Metoda spočívá v podání malého množství místního anestetika (s malým množstvím opioidu) do epidurálního prostoru (prostor vně obalů míchy v bederní části těla).

V naší porodnici vám epidurální analgesii poskytujeme zdarma.

Odběry pupečníkové krve

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil naši porodnici povolení k odběru pupečníkové krve. Naše porodnice je z mála porodnic, kde je možno odebírat pupečníkovou krev pro dárcovský bezplatný odběr pro BANKU PUPEČNÍKOVÉ KRVE i pro uchování pro vlastní potřebu – komerční placený odběr- prostřednictvím CORD BLOOD CENTER.

Entonox – ihalační analgesie rajským plynem

Entonox je směs plynů připravená k přímému použití. Skládá se z 50% oxidu dusného a 50% kyslíku. Přípravek Entonox je účinné analgetikum s rychlým nástupem, snadným podáváním a řízením. Po ukončení inhalace se rychle odbourává z těla. Přípravek je podáván přes inhalační masku. Má široké spektrum použití. Na našem gynekologicko-porodním oddělení jeho účinky využíváme u šití poporodního poranění (nástřih hráze) a u menších zákroků.

Výhody

 • poskytuje rychlou úlevu od bolesti
 • jednoduché použití, bezpečná technika
 • dávkování dle potřeby
 • bezpečný, účinný, nenávykový
 • minimální vedlejší účinky

Nástup účinku je velmi rychlý. Stačí pouze 2-3 minuty inhalace plynu pomocí nosní masky nebo nádechového ventilu. Odeznívá do 5-10 minut. Entonox je vždy podáván proškoleným personálem.

V případě zájmu o použití Entonoxu u porodu informujte porodní asistentku na porodním sále.

Pokud si budete přát Entonox u šití poporodního poranění (nástřih hráze) je cena 300 Kč.

Rooming in

Rooming in je systém zajišťující po porodu nepřerušený kontakt matky s novorozencem. Umožňuje matce, aby mohla kojit, jak dítě potřebuje a naučila se co nejdříve o miminko pečovat. Pro dítě je nejlepší, je-li s matkou 24 hodin denně. S péčí o novorozence pomáhá matce školený zdravotnický personál.

Jak dlouho budu v porodnici?

Pobyt v porodnici vždy závisí na stavu rodičky a miminka. Pokud je vše v pořádku je obvykle délka pobytu po porodu 3–4 dny, po porodu kleštěmi 4-5-dní a po porodu císařským řezem většinou 5 dní.

Na oddělní šestinedělí jsou dva dvoulůžkové a jeden třílůžkový pokoj „ROOMING IN“, dva nadstandardní jednolůžkové pokoje a jeden 7 lůžkový pokoj.

Na porodnici jsou dva oddělené porodní boxy, jeden dvoulůžkový pokoj tzv. čekanky, pro maminky před porodem a jeden pokoj pro alternativní vedení porodu, vybavený speciální porodnickou vanou.

Nadstandardní pokoje mají sociální zařízení, televizi, ledničku, přebalovací stůl s vaničkou a možnost připojení na internet.

Ceny:

 • pokoj s výhledem do zahrady 600,-Kč za noc
 • pokoj bez výhledu 400,-Kč za noc

Nadstandardní pokoje lze u plánovaných příjmů objednat na tel. čísle 312 575 151 nebo 157. Ostatní maminky mohou o pokoj požádat při příjmu.

Předporodní kurz

Máte-li zájem můžete i s partnerem navštívit předporodní kurz, který vede zkušená porodní asistentka. Zde se dozvíte mnoho informací o porodu, můžete se zeptat na vše, co vás zajímá a nakonec se podívat do prostorů naší porodnice. Kurz se pořádá každé třetí úterý v měsíci a je zdarma.

Nadstandardní pokoje 

Gynekologie

2 jednolůžkové nadstandardní pokoje1 dvoulůžkový nadstandardní pokoj

Porodnice

2 jednolůžkové nadstandardní pokoje

Vybavení pokojů

Samostatné sociální zařízení, televize, lednice, telefon s možností připojení na internet. Cenu telefonu a internetu hradí pacient.

Ceny pokojů

600,– Kč/den jednolůžkový400,– Kč/den dvoulůžkový

Rezervace

Gynekologie - tel: 312 575 158Porodnice - tel: 312 575 157

Zdoj: Nemocnice Slaný

Komentáře

Obrázek uživatele 10petra10

ja rodila dvakrat ve slanem a nemenila bych .az se nam to zadari znova urcite zase pujdu do slanske porodnice.

Obrázek uživatele simipimi

ahojky svata pravda vyborny pristup uz pri prijeti-taky sem nastoupila kvuli prenaseni,vsichni jsou tam moc mily,vsecko vam vysvetli,u porodu zadny stres,podporovali me,proste super porod akorat ze nas tam tech rodicek bylo v te dobe moc tak sem lezela dva dny po porodu na pokoji po sedmy kde sme nemohli mit miminka u sebe a co me teda udivili ze sem malou kojila pak sem sla na odber krve a sla sem si k sestram pro malou ze ji dokojim a videla sem sestru jak ji tam z flasticky davala sunar,to jsem teda nemela slov pritom vsude rikaj ze se nema davat z flasky bud ze strikacky nebo ze lzicky ci kadinky po prste,hlavne ne z flasky a kdyz me propousteli domu tak mi rekli ze moje mala je dost velka a ze bude mit hlad at ji jdu hned koupit do lekarny nutrilon a jelikos mam doma kluka ktereho jsem kojila prez rok tak me to teda fakt udivilo proc bych mela maly davat sunar kdyz kojim tak sem tam do ty lekarny teda sla a tam mi normalne rekli ze mi ho proste neprodaj kdyz kojim tak ho absolutne nepotrebuje a co to maj v ty nemocnici za vymysly takze jen potvrdily moji domenku a usetrily mi spoustu penez,mimochodem do ted normalne kojim a maly to staci jsou ji skoro tri mesice a ma 6kg.Tak holky hlavne kojte za kazdou cenu jestli mate mliko at si rikaj co chtej usetrite,mimco bude zdravy a spokojeny a jeste brzo zhubnete Pápá

Obrázek uživatele simipimi

je a nebyla ta sestra nahodou takova silnejsi starsi rovny tmavy vlasy na mikado? no ono je jim to tam asi tak nak jedno jeste ze doma so to aspon muzes delat jak chces :s:
----------------------------------------------------------
http://simculik.mondozoo.com

Obrázek uživatele simipimi

tak ta to delala s oblibou :s:
-------------------------------------------------------
http://simculik.mondozoo.com

Obrázek uživatele Markéta Samcová

Ahojky,tak já se přidávám a mocinky chválím Slánskou porodnici,kde se mě 26.6.09 narodil můj druhý syn Dominik.Přístup doktorů jak na porodnici tak na dětském byl suprový,takový lidský přístup.Jídlo bylo ok,což je na nemocnici co říct.Pro srovnání kdy jsem rodila poprvé v Praze u Apolináře,stokrát lepší a to jsem měla obavy.Rodil mě pan doktor Kolář,a byl suprovej,touto cestou mu moc děkuji.Zdravím Markéta Pápá

Přidat komentář

Hledáme přímou adopci

Dobrý den,

touto cestou hledáme paní která čeká miminko a nemůže si ho nechat a je pevně rozhodnutá k přímé adopci. Ze...

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Ahoj holky, prosím SOS, už mám několik dní zánět, myslela jsem,že se tím poperu,ale je to čím dál horší. "Léčím" to heřmánkem,ale nezabírá. Můj doktor má tento týden dovolenou. CHtěla jsem se zeptat, jestli si můžu dát Tantum Rosa (píšou,že jen po domluvě s lékařem), nebo jestli poradíte nějaký jiný osvědčený recept. Moc děkuji.

Tak "pro zmenu" mi malej vstaval v 5:45.. ja tu padam na hubu a chci spat a on si vesele vriska:-)Tak jsem si vas zapla, ze me to treba probere. Jaka byla noc?

Prosím rodila jste nějaká v Jihlavě?? A jaký to tam bylo?? A co císaře, to tam někdo měl??Děkuji za informace.

ZDravím děvčata,
tak dneska má ta moje malá slečna už 2 měsíce, váží kolem 5,3kg a měří to nevím pořád sehemží tak jí nemůžu změřit, ale bofxnka už nosí 62 některé 68 takženám určitě povyrostla

Já se z toho fakt po.... Tak jsem včera tady po té diskusi o žehlení doma úplně všechno vyžehlila,uvařila guláš,jahodový knedlíky,nakoupila a v noci jsem se vzbudila horkem ve 2.10 ,no začala jsem mít "krásné" bolesti a hlavně křížáky.Tak jsem si tam lebedila a okolo 4.30 jsem si řekla,že za hodinu vzbudím miláčka,že jedeme a tak.No,holky,já po 5 hod.

ahoj holky, už druhý den smrkám, hlavně po ránu uplně čistou krev :? Jinak mám pořád ucpaný nos, jako na rýmu. Měla jsem to už jednou na začátku těhotenství. Nevíte co to znamená, měli jste to taky? A co s tím můžu udělat? Děkuju.

pekne rano vsem. Holky co si myslite o rekvalifikaci a mate ji nekdo na neco? Dekuji :k: :k: :k:

Dnes vstupujeme do 7.týdne,poslední dobou mě začíná být pěkně zle od žaludku. A už se nemůžu dočkat 1.7. kdy půjdu na UTZ a uvidím už snad svoje miminečko.

Smile držte palečky, at je vše v pořádku. dnes jsem 32+2,začíná to pěkně utíkat. už se těším mám dnes slíbený ultrazvuk.

tak prosím pěkně oznamuji že jsme po dlouhém a urputném boji dvě,včera jsem absolovovala dost těžkou operaci :s: a myslím že mám na pět let klid :qu: už nebudu trnout každý měsíc jestli přijde ta mrška,ano správně už mám danu a můžu býti v klidu Dance 4