Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd. | Moje těhotenství.cz

Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd.

Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd. - Moje těhotenství.cz
Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd. - Moje těhotenství.cz
Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd. - Moje těhotenství.cz
Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd. - Moje těhotenství.cz
Okresní nemocnice Tábor, Gynekologicko-porodnické odd. - Moje těhotenství.cz

Na gynekologicko-porodnickém oddělení Nemocnice Tábor a.s. provádíme naprostou většinu abdominálních (břišních), vaginálních (poševních) i tzv. malých gynekologických operačních výkonů. Výrazná část výkonů se provádí laparoskopicky.

Kromě vedení klasických spont. porodů provádíme z porodnických operací císařské řezy, klešťové porody a též porod vacuumextrakcí. V průběhu těhotenství při špatné uzavírací schopnosti děložního hrdla provádíme cerclage.

V roce 2014 jsme provedli  1 368 operací. Na oddělení bylo hospitalizováno  2 110 pacientek.

Naše porodnice splňuje podmínky Baby friendly hospital což v překladu znamená nemocnici přátelskou dětem.

Ministerstvo zdravotnictví České republiky udělilo 17.6.2008 gyne­kologicko-porodnickému oddělení Nemocnice Tábor, a. s., dle § 17 zákona č. 95/2004 Sb. akreditaci k uskutečňování vzdělávacího programu pro specializační obor gynekologie a porodnictví. Akreditace byla udělena v plném rozsahu na dobu 7 let.

Kontakty:

ambulance 381 605 362/363

oddělení 381 605 313

porodnice 381 605 321

kancelář 381 605 301

email: gynekologie@nemta.cz

Web: http://www.nemta.cz/oddeleni/gynekologicko-porodnicke/?ambulance=607

Ukázat na mapě Ukázat porodnici na mapě

Vážená nastávající maminko,

velice nás těší Vaše rozhodnutí porodit v naší porodnici Nemocnice Tábor a.s. Vzhledem k tomu, že jste se rozhodla porodit právě u nás, rádi bychom Vám poskytli několik informací týkajících se Vašeho pobytu na našem oddělení.

Informace o novorozeneckém oddělení nemocnice Tábor naleznete na stránkách dětského oddělení

Informace o předporodním kurzu probíhajícím v Nemocnici Tábor, a.s. naleznete na www.predporodni-kurzy-tabor.cz

Během návštěvy naší ambulance na porodnici při sepsání porodopisu obdržíte toto poučení, které je třeba spolu s dalšími pokyny a doporučeními znát a v rámci možností dodržovat. V případě jakýchkoliv nejasností nebo dalších dotazů Vám ochotně poskytnou radu porodní asistentky a lékaři naší ambulance pro těhotné.

Porod můžete očekávat každým dnem, a proto si v klidu přichystejte nezbytné věci a nenechte se ničím zaskočit. Máte dostatek času informovat i svého partnera o skutečnostech, které jste se z tohoto poučení dozvěděla. Těšíme se na Vás.

 

Co si vzít s sebou do porodnice:

 • těhotenskou průkazku
 • kartičku zdravotní pojišťovny
 • občanský průkaz (cizinky pas)
 • oddací list ( svobodné – prohlášení o uznání otcovství – vystaví matrika )
 • prohlášení k narození dítěte
 • toaletní potřeby (kartáček na zuby, pastu, atd.)
 • přezůvky – omyvatelné
 • noční košile 2 x
 • župan
 • mateřskou podprsenku 2x + vložky do ní
 • ručník 4x
 • síťové kalhotky cca 3x (lze zakoupit ve zdravotnických potřebách)
 • vložky můžete používat naše, nebo si přinést ty, na které jste zvyklá

Plenkové kalhotky pro miminko obdržíte na oddělení šestinedělí zdarma. Tekutiny umožňující dodržení dostatečného pitného režimu dostanete buďto u nás, nebo si přineste takové, které Vám vyhovují a jste na ně zvyklá. Doporučujeme ale nesycenou vodu, minerálku atd.

 

Pro miminko na cestu z porodnice připravte doma:

(dát do igelitové tašky nebo pytle. Manžel vše přiveze, až si pro Vás a miminko přijede do porodnice)

 • peřinku nebo zavinovačku, v zimě dětský nánožník („fusak“)
 • košilku-body
 • kabátek
 • čepičku (ev. dvě: přízovou a teplejší)
 • dupačky
 • 3 – 5 bavlněných plenek
 • v zimě rukavičky

Doprovod rodičky dostane jednorázové oblečení na porodní sál, musí si však přinést vlastní omyvatelné přezůvky!

Doporučená doba návštěv na porodnici je od 13 do 18 hodin každý den. Je však nutno zachovat soukromí spolupacientek a umožnit personálu provést vizity a nezbytná vyšetření. Za naprosto nevhodné pokládáme návštěvy v době nočního klidu od 20 do 7 hodin a návštěvy v době vizit, které probíhají dle provozního řádu oddělení od 8 do 12 hodin dopoledne !!!!!

Je nutné, aby návštěva po upozornění sestrou ihned opustila pokoj!

Naše porodnice splňuje podmínky Baby friendly hospital což v překladu znamená nemocnici přátelskou dětem.

V roce 1989 bylo sepsáno společné prohlášení WHO (Světová zdravotnická organizace) a UNICEF Ochrana, prosazování a podpora kojení.Záměrem tohoto prohlášení bylo hlavně upozornit na velmi důležitou roli zdravotníků v podpoře kojení. Hlavní zásady byly sepsány do 10 kroků k úspěšnému a dlouhodobému kojení, které by měly porodnice dodržovat. Tato iniciativa je označována jako BFHI (Baby friendly hospital iniciative) a porodnice či nemocnice, které těchto 10 kroků k úspěšnému kojení dodržují, jsou nemocnice přátelské dětem.

Doporučených 10 kroků k úspěšnému kojení

 1. mít písemně vypracovaný postup přístupu ke kojení, který je předáván všem členům zdravotnického personálu
 2. školit veškeré zdravotnické pracovníky v dovednostech pro osvojení si této strategie
 3. podávat informace o technice a výhodách kojení všem těhotným ženám
 4. umožnit kojení maminkám nejpozději do jedné hodiny po porodu
 5. poučit maminky o technikách kojení a alternativních způsobech kojení i v případech, kdy nemohou být se svými dětmi
 6. novorozencům nepodávat žádné jiné nápoje ani potravu kromě mateřského mléka, s výjímkou lékařského doporučení
 7. umožnit a praktikovat rooming-in – ponechat maminku s dítětem 24 hodin denně
 8. kojit na požádání, nikoliv podle předem určeného harmonogramu
 9. nenabízet kojeným novorozencům dudlíky a jiná šidítka
 10. podněcovat zakládání podpůrných skupin kojících maminek pro podporu kojení

Pozn. rodný list dítěte si spolu s Vaším oddacím listem či prohlášením o uznání otcovství osobně vyzvednete na matrice Městského úřadu v Táboře (Žižkovo náměstí  7, 39015 Tábor, tel. 381 486 350 nebo 381 486 352) do týdne od porodu Vašeho dítěte (nejdříve za 3 dny).

Zdroj: nemta.cz

Porodnice: 

Komentáře

Obrázek uživatele lucie štemberová

já jsem rodila v táborské porodnici dvakrát a ted tam půjdu po třetí..doktoři a setřičky jsou perfektní,ale co mi tam vadilo bylo to že nekterý ženský jsou fakt čunata takže si dovedete představit jak vypadali ty koupelny a záchody po ženských po porodu.já tam před čtyřma lety ležela tři mesíce na rizikovým a bylo to fakt na pobli........se tam jít umýt nebo si dojít na záchod :sick: :sick: ..ted se porodnice předelavá tak doufám že to tam bude lepší a ženský co tam třeba budou ležet na rizikovým tak nebudou trpet jak já....ale jinak nemám žádný stížnosti a ani jiný připomínky..

Obrázek uživatele majdak

Ahoj já jsem měla tu možnost jít si porodnici prohlídnout a je opravdu úžasná.hezky vybavené pokoje které vypadají jako jinde v nemocnicích nadstandarty a porodní sál taky dobrý.zvažovala jsem možnost porodu bud Tábor nebo Budějice jelikož to mám do obouch stejně daleko ale po shlídnutí vyhrála určitě ta v Táboře.

Obrázek uživatele saruskacb

také bych si táborskou porodnici ráda prohlédla, rozhoduji se mezi budějovickou a táborskou, (víkendy trávim v Táboře a trvalé bydliště tam mám také) a po tom co jsem si přečetla reference na netu o budějovické, tak zatím táborská vede. Nevíte kdy a zda se v Táboře konají prohlídky porodních sálu?

Obrázek uživatele oldička

Zajímalo by mě,co je potřeba si vzít s sebou pro miminko???????

Obrázek uživatele lucie štemberová

ahojky nevím jestli budeš rodit v táborské nemocnici,ale tam nemusíš nic mít pro mimijen si tam vem hnes jak půjdeš rodit balík plínek a jinak vše ti tam dají...jooo a já si beru svůj dudlík páč tam dávaj ten kulatej a ten už je ted blbe k sehnání a i s higienických důvodů...

Obrázek uživatele Meduzka

Můžu s klidným svědomím říci, že vzhledově je to tam jak za dob komunismu, ale všechen personál byl úplně báječný!!! Móóóc jsem byla spokojená!!! Jednička Jak před porodem, při porodu, tak po porodu. Jen co mě dosti potrápilo bylo šití, ale už to máme za sebou a jsem moc šťastní... :\x:

Obrázek uživatele jarka79

Ahojky taky jsem před rokem rodila v táborské porodnici a myslím si po tom strašení jak je to tam hrozné si nemohu stěžovat. Personál na porodním sále byl dobrý až na jednu poznámku od sestry a na to že jsem si v těch bolestech musela vylézt na monitor na proklatě vysokou postel tak to šlo. Co se týče oddělení šestinedělí tak jsem byla spokojená, protože jsem byla druhorodička tak mi osvěžili koupání a pár ostatních věcí. Na kojení jsme si uměli zajít sami tak jsme skoro nikoho nepotřebovali. Ale nemám ráda nemocnice tak jsem byla ráda až jsem byla doma, ale to asi každý. Přeji pěkné a pohodové rození v Táboře Pápá

Obrázek uživatele andrejka70

ahoj,já jsem také rodila v táborské porodnici v roce 2008,prosinec.Bylo to ještě bohužel ve staré části nemocnice ale vy co by jste si tuto porodnici vybrali by jste rodili ve zbrusu novém prostředí...Jinak si nemohu stěžovat,Moje Nellinka přišla na svět plánovaně císařským řezem a všichny co se o nás starali byli moc skvělí,,,od anesteziologa-moc mu děkuji byla to moje psychická podpora,doktoři,sestry,kuchaři...Prostě skvělí..Ještě jednou vám patří muj dík Smile A těhulky....pokud váháte,,přestante váhat,,,není proč.Tahle porodnice je úžasná se vším všady...

Přidat komentář

Jednodenní menstruace

Dobrý den.před 14dny jsem měla.mensteuaci ktera se opozdila o 5dnu. A ted v pondělní  ze mě  šel  jen tmavě hnědý hlen a pak nic,dnes...

Bolesti bricha

Ahoj, 3 dny zpět jsem měla styk s partnerem, prasknul nám kondom. Do 15 hodin jsem si vzala Escapelle. Teď po dvou dnech mám bolesti v...

Čáp??

Ahojky holky s přítelem se snažíme o mimi, ale zatím nic. V Pondělí jsem měla plodné dny a samozřejmě bylo tulituli. Od včerejška mě...

Vyšetření

Ahoj holky, včera jsem byla v nemocnici 7+1 jsem začala slabě krvácet. Paní doktorka našla mimi 1,7mm ještě bez srdeční akce. Ale říkala...

pomoc..

Dobrý den, potřebovala bych nějak pomoct.

Je mi 16 let a poprvé jsem měla něco se svým přítelem, bohužel jsme nepoužili kondom,...

ahoj zensky, tak co? jeste nekdo nespi? ja jen jestli mam jit do hajan nebo nee Biggrin

ahoj holcicky preju krasny den dneska asi bude peknej parak tak budu asi jen sotva funet Koulení očima tento tyden tady moc casto nebudu dcera ma zapal plic takze doma tak trochu valcime ://: kazdopadne vy se opatrujte uzijte si krasnej den a ja sem obcas juknu

Tak uz jsem vzhuru a jak koukam tak to dneska vypada na krasny slunecny den.Tak to se asi pustim do prani vecicek pro mimiska.Porad mam dost casu na vse ale abych pak toho nemela hodne,no uvidime.Co jinak planujete na dnesni den holciny?????

Ahojik kocendy jak pak jste se vyspaly?Ja docela dobre uz jsem dokonce po snidani dala jsem si instantni krupicovou kasi :a\|: mnami. tak jsem si myslela ze tady s vama chvilicku pobudu ale Misutka mi nemuze vytuhnout tak mi to asi za nevyjde :r: A co mate v planu na dnesni slunecni den?

Prekrasny den preji Smile Za chvili jdu k zubarce a silene se bojim....je mi uplne spatne Sad Ale az prijdu muj manzilek tady uz mozna bude a ja se na nej mocinky tesim

Ahojik vsem,jak pak se mate a jaka byla noc? U nas to celkem slo. Vecer jsem zkousela dat Jarouskovi Nutrilonek na noc, ale jelikoz neumime bumbat z lahvicky tak zvladnul jen 20ml. Ale bylo videt ze mu chutna. Jinak jsme od 4 vzhuru. Vcera prospal cely den, tak uz byl vyspaly. To mi ale nevadi, hlavne ze je mu uz lepe. A co mate dnes v planu? My nic a to me stve, teda nic, budu varit.

Dobré ráno, nevíte, jaký má být léčebný režim po píchání ouška??? Jsme bez teplot, bez antibiotik, rýma ustupuje, jen trochu kašle, myslíte, že můžeme chvíli ven??? :? Nechtěla bych ji něco zanedbat, ale doma je to jako držet lva v kleci.......... Smějící se mimčo Díky za názory!!!!

Holciny chtela jsem se optat jestli se muzou prat rychlozavinovacky na 30stupnu?Ja bych ji totiz potrebovala vyprat tak nevim jestli musim v ruce a nebo ji muzu dat do pracky.Dekuji za rady.

Zizalko19, tak druhou noc jsem se krasne vyspinkala. Jak si radila, pet hodin pred spanim nejim a opravdu to zabira. Pres den me teda zaha pali, ale to se da vydrzet, nejvic me trapili ty noci. Takze mocinky dekuju za radu.

Ahoj Terez, včera už jsem se k netu nedostala, k tvé otázce porodu. Já bych chtěla rodit na Obilňáku. V Bohunicích jsou sice hezčí pokoje a půjčují na miminka pěkný oblečky a zavinovačky, ale mám strach, že by mohlo dojít ke komplikacím...na Obilňáku mají všechno proto zařízený...A měla bych rodit někdy v srpnu, tak si myslím, že v Bohunicích bude hrozný pařák...