Matčino kouření | Moje těhotenství.cz

Matčino kouření

Obrázek uživatele Lanycka

  Dobré dopoledne všem...Tak dnes jedu k našim a jsem rozhodnutá se pohádat s máti ohledně jejího kouření!Není jí blbé kouřit,když ví,že jsem těhotná...Kdyby vykouřila 2 cigarety za ty 2hodiny co tam jsem,tak bych asi mlčela.Jenže ona zvládne 15cigaret,takže si dovede představit,jak to v tom baráku asi vypadá.Tak držte palce.:-)

  Komentáře

  Obrázek uživatele Magdík.H

  Tak to já bych tam nejela oni omylem. A byla bych z ní neskutečně vytočená. Já před těhu kouřila, pořád jsem se bála, že nedokážu přestat. ale pak se mi udělalo tak zle(to mimochodem trvá do dnes) že bych si to do huby nedala oni omylem. Stačí mi, když někoho vidím na ulici, nedej bože, abych se nadýchla, nebo i ve filmu a už je mi na zvracení. Takže mamku bych v tvém připadě asi zblila od hlavy až k patě :s: rozhodně bych její kouření netolerovala. divim se, že ti kouří pod nos. svýmu dítěti by to snad neměla dělat, ani kdybys těhu nebyla. Ach jo, ta závislost.
  Ale je zbytečný se rozhádat, pak tě to bude akorát mrzet a budeš se trápit. zkus jí to říct a zahraj na city. klidně i řekni, že se ti z toho zvedá žaludek. snad to zabere

  Obrázek uživatele janka.82

  Ahojky. Držím palce, ať to vyřešíš. Ale nehádej se, v klidu to mamce řekni. Měla by být k Tobě ohleduplná :w:

  Obrázek uživatele klara2

  Ahoj, má tchýně taky kouří a hodně.
  Pokaždé, když přijela švagrová, "která taky kouří" jsem raději zůstala ve svém pokoji, abych se nenadýchala kouře.
  Vždycky to tam tak hrozně smrdělo.
  Ale bohužel jsem jí nic nemohla říct ohledně kouření, jsem ráda, že mé dítě nebude vyrůstat v tom smradu.

  Obrázek uživatele ivca.konik

  Ahojky, tak to ti opravdu držím palce. Já jsem měla stejný problém s mým tátou a tchýní, tátovi jsem řekla jasně, že k nim nebudu jezdit, pokud bude kouřit v mé přítomnosti a tchýně s námi bydlí, takže to byl větší boj (argument, že u manžela kouřila dokonce i když ho krmila a je zdravej, až na to astma, byl fakt skvělej:(), ale začala kouřit venku a teď co je zima, tak dokonce skoro přestala, v přítomnosti malé by si nezapálili ani jeden (ale když jsem jim vysvětlovala, že malá to čuchá i v břiše, tak mi to moc nevěřili).

  Obrázek uživatele Theodwyn

  Ahoj Ivi, možná jsem to propásla jestli jsi to sem už psala, ale co malá? Je zdravá?

  Obrázek uživatele ivca.konik

  Ahojky Theo, malinká je v pořádku, baští jak nezavřená, je to moje sluníčko, doktoři se mýlili. Dávala jsem sem fotečku do miminek, tak se podívej:)

  Obrázek uživatele Theodwyn

  To jsem strašně moc ráda Srdce

  Obrázek uživatele janicka123

  já si myslím, že pohádat se je docela silný kafe. Máma je přece doma!!! Můžeš si s ní třeba v klidu o tom promluvit, ale hádat se??? To nedělej!!! Moje máma taky kouří. Ale nekouří po celým bytě jen v koupelně ať je tam prcek ebo ne, takže u našich je to vyřešený. Tchýně nekouří a tchán jen v garáži, A u nás nekouří nikdo nikde.. Přítel si občas jednu dá, ale to venku nebo v práciu!!! tak přeju, aby jste to v klidwu vyřešili!!!

  Obrázek uživatele milli88

  já ti taky držím palečky je to sice blbé ale je to tak prostě se s mamkou domluv at to aspon na ty dvě cigaretky omezí když tam potom bude vnouče taky nebude moct hulit jak továrna tak ti držím palečky at ti to dobře dopadne a potom písni co na to mamka pa

  Obrázek uživatele Beruska_Zuzanka

  Naši jsou taky silní kuřáci. Když jsem byla těhu, tak se neomezovali. A teď když je malá na světě, tak když máme přijet, tak vyvětrají a kouří v kuchyni. Stejně to pak z toho oblečení cítím. Sice jsem už mámě říkala, že nemá tak hulit, ale pravda je taková, že je to její věc.
  Můžu být ráda, že se omezuje aspoň tak, že když jsme u nich, tak nekouří ve stejné místnosti, kde je malá a kouří míň.
  Ale opravdu je to čistě věc mámy.

  Obrázek uživatele zaneta.111

  přesně tak je to u nás. Někdy tam zajdu,ale častěji chodí mamka k nám. A stejně víš jak to je. Stejně když si chhová malou se to z toho oblečení přenese. Žana a Amálka

  Obrázek uživatele Handiiiik

  teda vy jste hustý. jaký nelez tam?
  moji tcháni taky šíleně hulí a já je vždycky ráda uvidím, ale proto se nemusím půl dne dusit a dva dny se pak z toho vydýchávat a prát zakouřené oblečení :w: Sad
  ale přecijen je to rodina, tak jaký nelez tam?
  Lany, tebe chápu, mamka nekouří, ale manželovi rodiče ano. pro mne bylo taky těžké je navštěvovat. navíc synkovi zjistili astma. a oni nejsou ten typ, aby navštěvovali oni nás. naštěstí to časem pochopili, že k nim kvůli tomu kouření tolik nejezdíme, jak bychom všichni chtěli a začali chodit ven, za což si jich fakt vážím.
  tak ti držím pěsti, ať to tvoje mamča taky pochopí...

  Obrázek uživatele zaneta.111

  No tak v tomhle ti nefandím. Naši jsou taky kuřáci a pokud jedeš ty k nim ta kjim nemáš do toho co kecat.
  Tohle já bych po nich nikdy nechtěla.
  Když tam přijdu s malou tak nekouří to je fakt, ale i tak bych jim do toho nekecala.
  Když ti to vadí tak tam nechoď. Tak to dělám já.
  A když se jednou za čas objevíš v zakouřeným prostředí tak se toho zas tak moc nestane.
  Žana a Amálka

  Obrázek uživatele Theodwyn

  Ty jsi přece taky matka...copak by jsi vědomě škodila svému vnoučeti?
  Mně zas připadá rozumnější se o tom s mamkou pobavit, než tam přestat jezdit.

  Obrázek uživatele zaneta.111

  nejsem na straně kuřáků ani nekuřáků, ale co je komu do toho co mám doma za smrad.
  Já jsem jediná z celé naší rodiny co nekouří.
  Jsem tak vychovaná. Pokud se ti to nelíbí doma si dělej co chceš. U našich je to po jejich.
  Tak nějak tuším, že prostě i když je to dcera tak u kuřáků prostě nepochodí. Už kvůli tomu, že jsou to silní kuřáci a
  nemusí jim přece opakovat, že je těhotná. Přece to vědí.
  Žana a Amálka

  Obrázek uživatele Theodwyn

  Vědí, ale možná si úplně neuvědomují, že jí to vadí a když jim to připomene, nic neztratí.
  Jinak s tebou úplně souhlasím.

  Obrázek uživatele Monča K.

  tchánovci taky kouří a nemám jim do toho co kecat, kouřili normálně přede mnou, ale ptali se jestli mi to vadí ale nevykouřili 15 cigaret a od té doby co je malá tak si jdou zakořit do kuchyně a vždy mají krásně vyvětráno když tam přijdem

  Obrázek uživatele zaneta.111

  Si myslím, že ta její matka ví co dělá a je zbytečný aby se rozčilovala. Promluvit si s ní to jo, ale hádat se v jejich domě kolik má vykouřit ...
  Já bych mamku poprosila, ale nikdy bych se o tom nedohadovala.Žana a Amálka

  Obrázek uživatele Handiiiik

  kdyby si uvědomovala, co dělá a jak tím škodí okolí, tak by asi radši nehulila, ne? kdyby tvoje dítě mělo astma, což bych ti nepřála, tak bys asi mluvila jinak. a rozhodně ji chápu, že sebe, ani mimi nechce vystavovat riziku. nemáš asi ani ponětí, jak moc může být kouření, byť i pasivní a jen občas, škodlivé :s:

  Obrázek uživatele zaneta.111

  uvědomuji, ale já jsem to v tom žila. Moje mamka kouřila i těhotná.
  já nevím jak moc ty ses dohadovala se silnými kuřáky o kouření, ale je to opravdu marný.
  A kdyby moje dítě bylo astmatik tak bych tam prostě nechodila. Protože stejně když vyvětrají tak to jde cítit.
  Naši mají pochopení a chodili by k nám. Mamka říká, že by snad kouřila i kdyby měla rakovinu, že s tím nedokže skončita a ani nechce. Je to smutný, ale je to tak. Já se tím nezatěžuji. Říkám si, že jsou horší věci než rodiče kuřáci.
  A to jsem s tím měla velký trápení, když jsem ve škole smrděla učitelkám.
  Žana a Amálka

  Obrázek uživatele Handiiiik

  manžel je slušně poprosil a vysvětlil jim naše důvody. když bylo teplo, byli jsme s malým venku na dvorku. teď v zimě je to horší. nehodlám je vyhánět ven z jejich domu, to je jasný :s: naštěstí to pochopili sami a chodí do předsíně, kde jsou otevřená okna i dveře.
  ten článek jsem teda nepochopila tak, že pojede k mámě a začne na ni řvát, ať už tam nekouří, spíš jen, že je odhodlaná stát si za svým a v tom jí fandím.
  máš ovšem pravdu v tom, že mikročástečky nikotinu jsou všude v bytě i na jejich oblečení, ve vlasech... ale pořád je to menší zlo, než druhýmu čudit pod nos..
  akorát mi ta tvoje reakce přišla dost drsná, nic víc, chápu i tvoje pohnutky a názory

  Ahoj holky. Prosím vás, kdy začíná jaký měsíc těhotenství? Vždy jsem si myslela, že 4+1 začíná 2 měsíc, 8+1- 3 měs., 12+1 - 4měsíc a tak dále, ale asi to tak není. Napíšete mi prosím některá jak to teda je? Já jsem dnes 16+6 a, když se mě někdo zeptá v kolikátem měsíci jsem tak nevím jesli ještě ve 4 nebo už v 5měsíci.

  Ahojky, mám zase dotázek...jak se pozná únik plodové vody? Já jsem dole totiž pořád mokrá...neustále...musím nosit vložku přes den i na noc a je to hodně nepříjemné.

  Tak tohle mi vcera donesl pritel zabalene i igelitu a omotane izolackou Biggrin Mile me prekvapil a udelal radost. Ale v nasi kocice vyvolal trochu zmatek. Ta si ho prohlizela asi dve hodiny a pak ho celeho olizala a udelala si z nej kamarada :c:

  Ahojte všechny lidičky. je tu někdo z brna? a byla by tu nějaká těhulka, která bude teď v nejbližší době rodit v bohunicích???

  ahoj všem,jmenuji se veronika a už dvakrát byla těhotná ale vždy to skončilo potratem poprvé praskl hematom v7 týdnu a pak v6 týdnu přestalo vyvíjet.tet se znova tři měsíce snažíme pod dohledem lékařem.užívám kyselinu listovou a vitamín B,a hormony na zavadění.ale i tak mam hodně obavy aby to znova nedopadlo špatně.jaké mate vy zkušenosti opakovali se potraty a jakou jste měli léčbu.děkuji za...

  :k: dozvěděla jsem se, že bříško mi nenaroste takové jako každé jiné budoucí mámince, protože jsem trpěla anorexií. no byla jsem hloupá..ale zase jsem přímý úkaz že i anorektičky mohou mít děti.a paní doktorka říkala, že aspoň uvidím, pořádně ty šťouchance od Matýska.mno jen je mi ho líto,protože se v bříšku až moc mačká..

  Tohle sem asi moc nepatří, ale já se musím vyvztekat! V práci je jeden kolega, kterýho už delší dobu nemusím. Začlo to tím, že jsme měli ve firmě lidi na školení. Jeden pán chtěl říct sprostý vtip, ale protože mě viděl, tak řekl, že před dámou se to nehodí. Jenže ten kolega mě okamžitě ponížil, že jsem "JEN" sekretářka a ať si mě nevšímá.

  Ahoj holky, tak vám povim že jsem si tu včerejší noc parádně užila. Už celý odpo mě tlačilo břicho tak jsem si řikala že jsem jen něco snědla a jen tak jsem se poflakovala doma. Když ale večer přijel přítel z práce už jsem měla zvýšenou teplotu a k bolesti žaludku se přidali ještě křeče. Nejdřív jen dole v podbřišku.

  Ahojky, tak jsem se zas včera pěkně vynervovala. Přestalo mě pobolívat břicho a tak mě o něco míň bolí prsa, tak jsem se začala pořád pozorovat a myslet na to nejhorší, že se něco děje s červíčkem. Já vím, že budoucí maminky by měla myslet pozitivně, jenže díky inrenetu se člověk doví tolik věcí a přečte si tolik různých a smytných příběhů, že ho každá maličkost rozhodí.

  Ahojky, čekám jednovaječná dvojčátka. Budu rodit císařem-už jsem rodila první dítko císařem, a prý jsou jednovaječná miminka hodně riziková. Budu muset rodit nejpozději 36.týden. Hrozí nám syndrom twin to twin. Máte někdo zkušenosti?
  jinak přeji krásné dny, ikdyž uznávám, že na mě překvapivě chladné..:-)

  Zamlklé těhotenství

  Stalo se to, ceho jsem se tak moc bala. Od zacatku tehotenstvi jsem byla v neustalem strachu. Aby bilo srdicko, aby krevni testy byly ok...

  41tt

  Ahojte ženy,
  Dnes mam ukončeny 41tt, CS mám stále 3.2 cm z měsíc se mi zkrátilo o 0,6 cm.. Zítra budeme vyvolavat...

  První vstanutí po sekci (císařském řezu)

  Maminky co jste byly na sekci.Po kolika hodinách jste poprvé vstávali z postele po sekci?Já před 6 a 3 lety po 24 hodinách a minulý...

  Kakání při kojení a dokrmu UM

  Ahoj maminky. Mam dcerku 3 mesice. Kojim a dokrmuji UM. Uz tyden mi nekakala. Jenom prdi. Zadne krouceni, ze by ji bolelo brisko, nic....

  Čekáme druhé miminko

  Vzpomněla jsem si na tuto stránku, kde jsem si psala pár poznatků z prvního ...

  všechny vás moc a moc zdravím jak se máte?

  Ahoj, píšu záměrně sem, protože už jste v pokročilém stádiu těhotenství..

  Holky, kam letos vyrazíte na dovču? My přemýšlíme o Itálii: kvůli Danečkovi a písčitým plážím :c: Jenže ještě nevíme kam přesně, co nějaké doporučení, kam jezdíte vy, neznáte v Itálii nějaké super místečko pro trojčlennou mladou rodinku?Hmm :ww:

  Ahoj holky, tak hezkej novej rok 2009. myslím, že pro všechny bude nezapomenutelnej jelikož se nám naroděj miminka Smile Jinak nevíte zda v neratovicích na 3D ultrazvuku dávaj videozáznam nebo jen fotky? jdu tam 28/1/2009.. Jinak si představte, že to moje miminko se nechce ukázat co to je.

  achoj holky,chtěla jsem se zeptat,už nakupujete???Mě všichni straší,že ještě ne,že se to nedělá,normálně nejsem pověrčivá,ale v tomhle případě se mi to nechce riskovat :e): a stejně od čeho začít???brouzdám po netu a koukám na spoustu věciček a přemýšlím, jestli to budu potřebovat nebo ne???a stejně valím kukadla :jawdrop: ,protože to je všech možných zlepšováků,to naše mamky,ty to neměli fů

  holky mam novou ikonku.... tak aby ste vedeli......

  Sad Vzbudil se o půl noci a je plnej života.A to mi čtyři dny spal ukázkově :r:

  Ahojky holciny... Dnes koncime 23tt. Chci se vas zeptat jak to mate s pohyby? Me se tam mala treba jednou cely den mele a ja jsem spokojena ze je vse jak ma byt a pak se treba 2 dny vubec neozve nebo jsou to obcasny pohybecky ale takovy nepatrny a to pomalu ani kdyz jdu spst(coz je u ni uz zvykem ze se kolem pulnoci probouzi...).
  Mate taky takovy vykyvy, nebo to je divny..?

  Dobre rano, chci se zeptat, jestli to nektera mate podobne. Kdyz se mi chce v noci na malou a nejdu hned, zacne me desne bolet bricho, coz me vzdycky uplne probudi. Malej ale kope jako blazen, tak predpokladam, ze mu nic nechybi, jen by mi zajimalo, jestli ma nekdo podobnou zkusenost Smile

  Dobré ranko dámy Pápá , jakpak jste se vychrupkali? my úplně do růžova tak vám přiložím pár fotek z ranního povalování Smějící se mimčo