klokan přiletí v dubnu

25.10.2009

:\/|:
ahojky, jsem tu nová a ráda bych si měla s kým povídat. Čekáme první miminko, jsme v 16+7 týdnu a jsem doma takže je mi občas samotné smutno, naštěstí má mamča rozmazleného pejska jménem Venoušek, tak to je taková moje terapie. Ale i tak, dobrej pokec je holt dobrej pokec :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Holčiny, mám doma pěkný těhotenský rifličky NEXT vel. 42, ale jsou mi krátký, kdyby jste měli některá zájem, je škoda, kdyby tady ležely nevyužité :-)

Nazdárek evouši :s: , u nás byl klokan letos v únoru, v kapsičce pro nás měl Soničku a říkal, že nějakou dobou se u nás nestaví. (než vás stihne všechny obhopsat... :s: ) :a:

Gratuluju! :) Já jsem ve 26tt a klokan k nám přiletí začátkem února ;) Je to nádherný pocit, viď? Přeju Ti krásné těhulkovní a ať to doma zvládneš, já byla také od samého počátku těhu doma..ALe máme také pejska a přítelova máma má 2 číči.. takže to byla taky zooterapie. :) A stále je. ;) Pokud můžeš, choď třeba na procházky a plánuj si klidné činnosti, na které jsi předtím neměla čas. Teď ho ještě pár měsíců mít budeš. Využij toho. Moc moc gratuluju k dubňátku a opatrujte se! :)

In reply to by andilek83

Ahoj andilku83 i já tobě moc gratuluju :-) ono asi na tom něco bude, že se zvířátka používají k různým terapiím. já jsem jen zvědavá jak to bude náš hafík zvládat až se to narodí, už od malinka žije v domnění, že je středobod naší rodiny (ne že by to tak nebylo), tak budeme muset být opatrní a nezaponat na něj. Andílku, když už máš tolik týdnů za tebou, tak bys mi mohla poradit, včera ráno, když jsem se probudila, tak jsem měla tvrdé bříško, nebolelo mě nic, jen bylo několik minut tvrdé a od té doby se to ještě párkrát opakovalo. Je to normální?

In reply to by evouš

Normální to je. V těhu bříško tvrdne a prý už může i od 4.měsíce. Ale jde o to kolikrát se to za den třeba děje.. Já jsems tím teď doma,ale nechci Tě strašit! To je proto, že na to, v jském jsem týdnu, je to častější, než by mělo.. A přidaly se mi k tomu i bolesti. Takže mi doktor dal magnésium a naprostý klidový režim. Ale tvrdnutí bříška v těhu je normální. Mě začalo tvrdnout už 10x denně a když se k tomu přidaly občasné bolesti (nebyly to klasické bolesti bříška z toho, jak se roztahuje děloha apod.), tak mi dr nařídil hold ležet. Zítra mu mám zavolat a uvidíme co a jak dál. Řeší se to hlavně hořčíkem, který působí na křeče a stahy.. Takže klidně to řekni svému dr, až k němu zase půjdeš, ale pokud se Ti to stalo poprvé a nemáš to vůbec nijak časté, je to naprosto normální! ;) Tělíčko a hlavně děloha se celé těhotenství připravuje na porod a tvrdnutím bříška "trénuje" na porod. Kdyby jsi to měla v těhle týdnech nějaké víc časté 5-10x denně tak by to chtělo asi sledovat,ale jinak bych se toho rozhodně nebála. :)
A náš pejsek je taky takové naše první miminko,doufáme ale že to bude vše v nejlepším pořádku. Jde o to, abychom ty dva správně seznámili a věnovali se oběma, aby ta naše chlupatá holka neměla pocit, že ji zanedbáváme. Ale věřím, že to bude v pořádku! ;)

In reply to by evouš

Děkuju Evouši! :) :+^*: Já byla a jsem v mnoha věcech také hned vyplašená...vždyť se přece jedná o naše děti! :) Ale naštěstí už teď existuje takových možností jak se zeptat druhých mamin, jako třeba tady! Mě tu už také spousta maminek a těhulek v mnohém pomohla a uklidnila. Jsem moc ráda za tenhle web, asi bych jinak šílela daleko víc! :D Snad mi to brzy přejde, to doufám také...zítra uvidíme, co mi dr řekne, snad mi povolí víc činností..ležet a koukat furt dokola na ta samá dvd a nic jiného pořádně nemoct je na palici! :D :P Ale pro malého všechno! Cítím se trochu lépe, to ležení a magnésko pomáhá, tak snad mi dovolí už vstát a alespoň něco málo dělat. :)

Ahoj, Evouši, ja jsem dnes 14+2, jsem taky jsem od začátku tehotenství doma z duvodu moji nemoce a mam i rizikove pracovište, tak mne tam pani doktorka nepustila. :s: Manžel pracuje na dvanástky, dela převažne dlouhý - krátky týden, takže ráno odejde před pul sedmou a vrati se po půl deváté, takže taky jsem tady sama a vypěstovala jsem si závislost na těhle stránkách. :qu: Snažím se co nejvíc chodit ven, trošku plavat - co mi stav dovoli, občas s nejakou kolegyní na kafčo a hodně odpočívat. Mám doma tři zakrslé králičky, jsou to moji mazlíčci, no ale moc toho nenamluví. :n: :n: :n: Tak vítej mezi náma, jestli budeš chtít, tak nekdy písni osobní zprávu nebo na mail gaboska@centrum.cz. Mimochodem, víš co čekáte??? Já jsem hrozně zvědavá a hrozne bych to už chtela vědět, i když nám to je jedno. na kontrolu jdu 4.11. a tajne doufám, že bych se to mohla dozvědět. :qu:

In reply to by sycatko

Mě se dneska zdálo, že jsme měli zakrslé králíčky! :) Ale asi díky tomu těhu se mi zdálo i to, že se začali množit...ale nějak moc! :D Najednou jich bylo asi 100! :D :D
Také bych je chtěla, měla jsem je,ale bohužel jsem na ně alergická, takže když mi Kačenka odešla, už jsem si žádného bohužel nepořídila.. Kdyby mi jn teklo z nosu, to by člověk přežil,ale já se začínala dusit.. Takže je jen obdivuju za sklem ve zverimexech! ;) :)
Jinak já mám chlapa taky často na 12kách...má pak třeba 2-3 dny volno... Ale vyrazí ráno v 8 a přijde večer před desátou... To pak člověk neví co by...dokud mne dr nechával možnost pohybu..vycházky a tak, šlo to...ale teď jsem na rizikovce v plné parádě a díky Bohu za internet, protože by mi fakt asi hráblo! :D

In reply to by sycatko

Ahojky sycatko, to jsem ani nečekala takovou rychlost :). To můj přítel pracuje jen na ráno, seznámili jsme se v práci, tak jsem spíš jen trochu rozmazlená, byla jsem zvyklá ho vidět takřka celý den. V tom máš pravdu, člověk se musí umět zabavit, teď jsem tomu svému venčení moc nedala, byla jsem nastydlá a s těhotenstvím se mi objevily migrény, ale tak už se to docela učíme zvládat, doktoři ti povolí paralen, ale tomu se bráním, nechci do sebe cpát nic, dokud to nebude opravdu akutní. Náš pejsek toho taky moc nenamluví, ale vyžaduje neustálou pozornost, takže ten mi opravdu prostor na smutky nedává.
Jinak nevíme co čekáme, byla jsem na kontrole minulý týden, tudíž v 16 týdnu, docela jsem věřila, že nám to pan doktor řekne, všude ti píší, že se to už dá poznat a náš doktor má 3D ulz., ale nic, objednal nás až na 19.11., že nám prý udělá i DVD a řekne nám co to je. tak občas o tom přemýšlím, někdy jsou chvíle, že bych to chtěla moc vědět, ale tak hlavně, že je to zdravé. Už jsme si jen tak pro formu hledali pohlaví podle různých tabulek, jedna byla nějaká čínská a tam nám vyšel podle data početí chlapeček a pak podle tabulky stáří krve a tam nám vyšla holčička. :)

In reply to by evouš

ještě že ty možnosti na pohlaví máme jen dvě, jinak by nám to asi pořádně zamíchalo kartama. ja to jinak moc neřeším, co se týče výbavičky, ségra má ročního klučika, slíbila mi po něm spoustu věcí, takže i když budeme mít holčičku, bude mít něco klučičího. Jinak my jsme se teky seznámili s manžou v práci, ze začátku to bylo těžký, moc lidí nám nepřálo, víš jak se říká "co je v domě není pro mě", ale já už bych neměnila a mám toho nejhodnějšího manžílka na světě!!!

In reply to by andilek83

Ono dneska moc možností, jak někoho poznat, není. Pokud to chce člověk nechat osudu, náhodě, tak pracoviště je na to asi opravdu nejpříhodnější :-)

Jinak ta Příbram zní úžasně. Já jsem z Mladé Boleslavi, takže tahle volba mi asi nehrozí :s: My jsme se zatím nikde podívat nebyli. Kamarádka si moc vychvalovala Apolináře, ale když jsme si s přítelem našli pár diskuzí o téhle porodnici, byli jsme docela v šoku. Pak jsem slyšela, že je to ok jenom na rizikovém, což moje kamarádka byla a pro celebrity, což mi teda opravdu nejsme :-)

Ale nakonec jsme se dohodli na porodnici v Turnově, slyšela jsem na ni jenom chválu a od nás po dálnici jsme tam za pár minut. tak snad správná volba. :-)

In reply to by evouš

Ono si asi moc nevybereš, na všechny porodnice jsem četla negativa i pozitiva, pochopitelne nekde neco převládalo...ja říkám - co se má stát, stane se, jak už jsem psala, oba jsme ze zdravotníctví a ono se říká, že zdravotník ve špitálu je záruka komplikací a často to tak je, ale kdybych na to koukala takhle, tak bych musela rodit jedině doma. Jinsk si mne nainfikovala s tema testama na pohlaví a podle čínskeho kalendáře mi vyšla holka, podle krve kluk, podle ovulace taky kluk, podle mého zvracení a příšerného obličeje mně každý tipuje na holku, asi mi nezbyde, jen čekat :-)

In reply to by sycatko

Jj, z Prahy, my jsme na P5, v Košířích. Ale rodit budeme za Prahou.. :D V Příbrami, uvažovali jsme o Podolí,ale nakonec to vyhrála Příbram. Je to tam jen 3/4 hodinky cesty a hrozně se mi to tam líbilo, nejvíc ze všech porodnic, kde jsem se byla podívat. Ani jsem netušila, že tam rodí tolik maminek z Prahy! Začíná to být ale vyhlášená porodnice svým přístupem a získala už i nově titul (to jsem se dozvěděla na minulé návštěve předporod.kurzů) titul Baby Friendly Hospital. Takže asi i proto tam hodně maminek jede rodit z Prahy. Naše známá dělala medičku u Apolináře, takže jsem se nejdřív zajímala o něj,ale vypadl z variant jako první.. Nesmí tam být tatínek u 1.doby porodní!! A to tedy nepřichází v úvahu...v těch chvílích, které trvají několik hodin a on je útěchou a oporou? To jsme si doma řekli rovnou, že tam tedy nechceme. Taťka se nám celej těší! :D Je nervózní, nebo tedy byl hodně,ale teď je klidnější, než já! S rostoucím pupíkem se začínám trochu bát a je to on, kdo mne utěšuje, že to zvládnu. Takže nevím, co bych si bez něj v té 1.fázi porodu počala! :D

In reply to by evouš

:D všude to vychází jinak! :D Ale nic si z toho nedělej, já se také těšila, že nám v tom 16tt řekne dr, zda je to chlapeček nebo holčička..a ještě to nebylo moc poznat. Tak jsme se to dozvěděli na velkém UTZ ve 20tt. Je to kluk a je to pěknej čipera! ;) :s: Také se dočkáš. Už je to jen pár týdnů! ;) Zatím se koukej třeba na "jak vytrhnout velrybě stoličku" (hned jsemsi říkala, že je tu někdo, kdo má taky rád tenhle film!), relaxuj, choď ven a ani se nenaděješ a budeš vědět jestli koupit modré či růžové dupačky! :)

In reply to by evouš

:s: jooo, to znám, ale těhu nás od toho pěkně odnaučuje...a asi je to dobře, s malým drobečkem pak té trpělivosti budeme muset mít hodně, takže asi i tyhle součásti těhu jsou dobrý nácvik! :D Taky bych nejradši všechno hned a když mi v 16tt řekl dr, že mi ještě nemůže pořádně nic říct, myslela jsem, že to do příští návštěvy nevydržím! Ale musela jsem, co jsem mohla dělat jiného, že? :D Je to fakt dobrá škola na spoustu věcí! A co se trpělivosti týče, ta je zkoušená hodně a snad celé těhotenství! :D

ahoj ja sem 15tt+7 su taky porad doma sem na pracaku...ja zustavam cely dopoledne doma sama az nejak do 3-4 hodin odpoledne...cekam taky prvni miminko ale uz vime ze je to chlapecek pan dr. nám to rekl... :-) a co ty jak si uzivas tehulkovani?

In reply to by Terezka33

Ahoj Terezko33 děkuji za tak bleskovou reakci. Já jsem se původně bránila tomu zůstat doma, stále jsem myslela na to, že příjdeme o spoustu peněz, ale nakonec jsme se s přítelem dohodli a tak jsem zůstala doma. Teď toho vůbec nelituju, pracuji jako tech. pracovník ve vývoji vozů ve škodovce a občas tam jsou dost nervy a já jsem beran, povaha prudká a teď když si všechno beru a nedokážu hodit za hlavu... no myslím, že jsme zvolili nejlepší možnost :) Docela si to užívám. když je hezky, tak chodíme na procházky nebo zajedu za kamarádkama, které už mimi mají. Ty se teda máš, že už víte, že čekáte chlapečka. Já byla na kontrole minulý týden, tudíž v 16 týdnu, už jsem docela čekala, že budeme vědět. Všude ti píší, že se to už dá poznat a náš pan doktor má 3D, tak jsem byla docela zklamaná. Na příště nás objednal až na 19.11, kdy nám to prý už řekne a dá nám i dvd, tak si holt musíme ještě počat :-)
A řekni, měla jsi nějaké to tušeníčko, co to bude, nebo si byla opravdu překvapená, bez tipu?

In reply to by evouš

ja sem mela tuseni ze to bude kluk...takze me to nejak neprekvapilo...pan dochtor me jen kontroloval jestli je mali v poradku a jen se koukl co to je a slo to pekne videt tak me to ukazal a popsal ze budem mit chlapecka...ja nemam doma co delat...jenze vis je na prt ze tady nikoho nemam bydlim u pritele a jeho kamose znam jeden je aj muj spoluzak ale neni to jak s holkama...bavim se tu u nas s jednou holkou ale ta me leze na nervy ptze jen vecne posloucham co ten jeji pritel dela...no strasny...takze su uplne sama...proste uplne na vsechno nemam si skym povidat nic proste...s pritelem se jen hadame a nic z toho...promin ze si vylivam srdicko ja uz dal nemuzu...

In reply to by Terezka33

Terezko, já vím, někdy je to na prd. Člověk se musí občas někomu svěřit, jinak by se zbláznil. a tak myslíš, že by se tady nenašla nějaká holčina z tvého okolí? já myslím, že nějaká ta šance tady je.

In reply to by Terezka33

To si určitě jako blbec nepřipadej, když jsou správný ženský, tak je úplně jedno jestli je starší nebo mladší. Člověk si podle toho své známé nebo přátelé nevybírá, tak určo nesmutni :-) Mě je 24 a mám mladší kamarádky, které mají už děti. A bylo skvělý na nic pozorovat, jak se z nich automaticky stávají maminky. tak hlavu vzhůru ;)

In reply to by Terezka33

Není proč! Maminek, kterým je 18,19 je tu fakt spousta! A dokonce i 16ti a 17tiletých se tu pár najde, fakt! :) Mě je tedy 26,ale také nemám žádný problém s nějakým věkem! :) Myslím, že o ten ani tolik nejde...a hlavně musíš kašlat na lidi, co mají předsudky. Hele, za dob, kdy rodily naše mamky, byla divná ženská, která po pětadvacítce neměla jediné dítě a teď je to naopak? Blbost! Je to o každé ženské jako takové a ne o tom, jestli rodí poprvé ve 30 nebo ve 20 nebo kdykoli jindy..;) Za 10 let to bude zase jinak! ;)

In reply to by andilek83

me spis o tohle nejde na veku nikdy nezalezi...ale strasne se trapim s mojim pritelem je na me uplne hnusnej tolikrat sme o tom mluvili a nikdy to nepomohlo ja uz nevim co snim mam delat muzu mu to rikat horem spodem ale nezabira to uz su bezradna...

In reply to by andilek83

miminko sme planovali az tak za 3 roky ale povedlo se ted no...rikal ze mu to nevadi aji se tesi ale je na me proste hnusnej porad se hadame a kdys si promluvime tak je na 1.den hodnej a hotovo porad po me vyjizdi nechapu kde se to v nem bere vzdicky se me omluvi ale je to jen na chvilku vcera se me omlouval ze me chape a tak a dneska po me vijede a kdys me ted videl brecet tak rekl ze si mam klidne bulet ze si za to muzu sama ze je to moje chyba pritom se vubec nic neudelala...ja ho nepoznavam...

In reply to by Terezka33

Co kdyby s Tebou šel někdy k doktorovi? To občas ty chlapy trochu trkne víc...hlavně, když pak dr mluví o tom, že hlavně klid a žádnej stres.. Ale nevím, co bych dělala...my se nikdy moc nehádali a s příchodem prvního trimestru to začalo, pak se to zklidnilo zničehož nic během 4.měsíce.. Ty 1. tři měsíce mi taky přišlo, že snad dělá vše opačně, než potřebuju i přesto, že mu to říkám a zjistila jsem, že v 1.trimestru hlavně při 1.děťátku jsou tyhle hádky velmi časté...pro oba je to naprosto nové... Nás se nikdo neptá, jak dlouho si budeme zvykat a všichni počítají, že se s tím okamžitě sžijeme a je to a chlap vyžaduje pochopení a pomalejší přístup? Jenže čas utíká a nám přijde, že se vzpamatuje, až po porodu.. Já z toho šílela, brečela, párkrát jsme se pohádali.. Měla jsem pocit, že ten chlap, kterej byl do té doby nejlepší na světě a budoucí tatínek jakého jsem si představovala, úplně zmagořil a chová se jak idiot.. Nechápal mě a mé potřeby a měla jsem pocit, že mi to dělá snad naschvál a vůbec jsem nebyla schopná pochopit, kam se poděl ten chápavej milej chlap.. bylo mi fuk, že se s tím chce taky vyrovnat, ač si mimi přál..ale bála jsem se, že na vše budu sama a že jak se choval tehdy, bude i nadále a tak jsem se také chovala nepříjemně...prostě šílený období...chvíli jsem si i říkala, že takhle ne, že snad budu svobodná mamka...naštěstí se to uklidnilo..oba jsme se zklidnili, mě se ulevilo psychicky i fyzicky v tom 4.měsíci, přítel si začal vše víc uvědomovat a se vším se sžívat a je to zase značka ideál. ;) Akorát na to není nikde recept, abychom si přečetli, kdy se to do normálu a jak vrátí.. Je fakt, že to je náročné pro něj i pro Tebe a bylo by dobré si o tom všem hlavně v klidu promluvit. Říct si otevřeně úplně všechno a bez zvyšování hlasů... Jenže se to blbě radí, neznám ani jednoho, nevím nic a hlavně tohle musíte cítit vy dva... Snad můžu jen popřát,aby bylo lépe a brzy se vše uklidnilo. Důležité je, abys měla s kým o tom mluvit a nedusila to v sobě! Pak je ti hůř a přenáší se to na prcka..takže se radši někomu vypovídat! A nejlepší by bylo, kdyby i přítel měl nějakého kamaráda, co už dítě doma má,aby si mohli pokecat a třeba se uklidnil, že to a to přejde, že to je normálka a že je lepší chovat se takhle v tomhle a naopak v tamtom jinak...;) Snad bude lépe, věř tomu! A pokus se co nejvíc relaxovat, pokud to jde a s tím broučínkem v bříšku mluvit a ujišťovat ho, že vše zvládnete, máte ho rádi a bude zase dobře! :)

In reply to by andilek83

vis andílku ono je to tak me je 18 su vyucena a pritelovi je 19 a ted bude delat maturitu...vim ze toho ma dost ve skole takze kdys dojde dom tak mu vlepim pusu nachystam jidlo a nejak se nevyptavam vim ze chce mit klid funguje to dobre az do chvile kdys du treba na chvilu na pocitac zacne mit narazky na to ze si du najit nejakyho chlapa na podvadeni a tak vzdicky mu reknu at toho necha ze se me tohle nelibi a on ze je to jen sranda jenze nevidi ze me to boli...mluvime o problemech docela casto aspon 2x tydne jenze on se omluvi a 1.den je hodnej pak nanovo muzu mu rikat trebas 100x ze veci ve skriny se je n tak neprehazujou ze pak je to zbytecny to zehlit a ze nevidi tu praci stim nebo jen aby si po sobe poklidil obleceni z kteryho se prevlece a to po me vyjdede ze mu nemam delat matku...k dochtorovi sem mu rikala at se mnou de jenze nejak se mu do toho nechce ani to snad jeste nevidi nebo ja nevim...vime o tom ze sme tehotni od 6tt a zitra zacinam 17tt tudis 5 mesic...porad me rika jak se tesi na maliho a vubec me to neprijde vim ze to chce cas ale kdys to tak clovek srovna tak zenska to ma horsi ta ma v sobe to miminko a snou ty hormony sijou...kamarada zadnyho nema co by cekal dite ptze sou vsichni z jeho party kolem 20let a zadnej jeste nikdy nemel babu takze ten muj je jedinej...jeho rodice u kterych bydlime to uz berou dobre sou stim vyrovnani s jeho maminkou si strasne moc rozumim ale nemuzu snou resit jakej je její syn...ta se na miminko uz tesi jak bude vozit...ja jen nvm kde asi delam chybu snazim se na nej byt hodna a kolikrat sem mu vysvetlovala at me strebas nestengruje ptze od ty doby co su tehule strasne rychle vypenim a jemu to snad dela radost...skym koliv se bavim me rekne promluvte si v klidu my si promluvime a za den je to to samy trebas vcera se me strasne omlouval jakej je vul a ze me chape a stacilo se jen pres noc vyspat a byla to minulost co rikal byl na me skaredej...dneska apo me vyjel ze sem si psala na icq s kamaradem rekl ze na to abych si psala s mrdacama (cituji jak to rekl) ze tak to si mam koupit svuj pc ze z jeho pc si psat nebudu a ze se jen kurvim a kdys me pak videl brecet tak rekl ze je to moje vina aze si za to muzu sama...kolikrat ma narazky tipu jestli je malej vubec jeho a kdys si promluvime o tom ze me to od nej akorat mrzi trapy a zranuje tak rekne ze uz se nezepta a za 2tejdny to samy...nvm kde vnem ziskat duveru kterou on ve me nema aniz bych neco udelala...jezis promin moc me to mele jenze uz si nvm rady

In reply to by Terezka33

Ne, to je v pohodě, je dobře, že to ze sebe dostáváš ven... Já si myslím, že kámen úrazu není v tom, že Tobě je 18,ale že jemu je 19...ne nadarmo se říká, že chlapi jsou v tomhle trochu pozadu.. :/ Bohužel, je to tak a dle toho, co píšeš je to dost znát... On se sice na malého těší, ale bohužel ještě nevyspěl natolik, aby si spoustu věcí uvědomoval.. Do vztahu prostě důvěra patří, jinak to jednu či druhou stranu vždycky bolí..A nemyslím si, že bys, alespoň dle toho, co píšeš, dělala nějaké chyby... Co je na tom, psát si s kamarádem po ICQ, proboha? Je sice hezké, že žárlí,ale odsud posud...! Nemůže Ti nadávat a jen tak Tě podezírat, navíc v tomhle stavu! Je pěkný, že si to pak uvědomí a omluví se,ale měl by se víc snažit... Ať si uvědomí, proboha, že Ty jsi teď citlivá jako nikdy jindy, že Tvé tělo má za 9 měsíců vyrobit z jedné jediné mikroskopické buňky celého zdarvého človíčka!!! To je příšernej záhul jak pro tělo, tak pro psychiku a jestli to nechápe, tak ať jde znovu do školy na hodiny biologie a přestane remcat! Nechci být nějak zlá zase já ,ale celkem mě rozčílilo, jak na Tebe reaguje a co dělá! Takhle by se rozhodně chovat neměl, ať maturuje či nikoliv! Má toho sice hodně a určitě si na mnoho věcí, včetně nové role táty musí zvyknout,ale to neznamená, že se bude chovat jako vůl... Je dobře, že si rozumíš s jeho maminkou! Hledej v ní oporu. ;) Je mi jasný, že říkat jí, jak její syn dělá to a to, je blbý.. Ale když bys to opatrně a velmi dobře navlíkla... ;) Jako, že bys byla ráda, aby už ta maturita a tenhle shon byl za Vámi, abys mohla být v klidu...a uklidnil se i on...že jsi z toho všeho teď ve stresu a přítel asi taky, protože se najednou chová takhle a takhle a jestli se jí můžeš zeptat, jestli je to normální? Jestli se tak choval i její manžel, když byla těhulka? S utrápeným,ale milým výrazem---je to dopělá zkušená a dle toho, jak jsi o ní psala, fajn ženská a myslím, že to pochopí... že si nechceš na jejího kluka stěžovat,ale taky byla těhotná a jistě víc přecitlivělá, ví co chlapi dokážou...a jistě Ti k tomu něco řekne a třeba i mile překvapí! ;) A může se i stát, že před synáčkem ledabyle nadhodí (ví jistě jak, když je to její syn) jak je teď důležité,abys byla v psychické pohodě a on Ti byl oporou.. Za zkoušku nic nedáš.. Každopádně je z toho dost znát, že Ty jsi vyzrálejší víc, než přítel. Kdyby na mne vyrukoval s podezíráním z nevěry a kdesi cosi, tak bych se asi ohradila, dle čeho tak soudí...? Jestli mi nevěří, tak je to dost smutný, vzhledem k tomu, že spolu čekáme syna a že si to měl rozmyslet dřív a hlavně!!: podle sebe soudím tebe a jestli jeho nedůvěra ve mně pramení z toho, že sám blbne a pak si není jistej, zda to nedělá i ten druhej - čili já, tak že je to ještě smutnější a ať si dá majzla, protože když to zjistíš, tak si dost rozmyslíš, jestli chceš chlapa kterej se takhle chová... ;) (je jedno, zda to budeš myslet takhle vážně,ale rozhodně si uvědomí, že on s Tebou nebude vorat, jakmile si usmyslí!!! a zraňovat Tě!) Zkus to! ;) A hlavně, drž se a opatruj se! Hýčkej se a dělej si dobře! Žádnej zbytečnej stres kvůli chlapovi, co si myslí, že je stvořitelem světa! Ne, není! Je to táta Tvýho prcka,ale to neznamená, že mlže cokoli a kdykoli! ;) VY JSTE TEĎ S MIMÍSKEM TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ NA SVĚTĚ A JESTLI SE MU TO NELÍBÍ, AŤ SI KOUKÁ RYCHLE ZVYKAT!!!! ;) Držím palečky, ať Ti je co nejdřív líp! :)

In reply to by andilek83

no ja¨sem se mu snazila kolikrat vysvetlit jak to ted funguje kdys su tehotna co se deje v brisku a tak ptze o tom absolutne nic nevi a ja sem v enciklopediich lezela od mala...rekne ze me chape ale za pár udela zase nejakej kopanec tak uz potom fakt nevim co delam spatne snazim se jak blba poklizet aby sme v pokoji nemeli nejakej neporadek ale jemu to je jedno reknu mu dej si veci na sluhu a nevalej to po gauci ...no a pak kdys je na gaucu hromada obleceni tak me rekne ze si akorat valim sumky ze neni poklizeny...ja bych ho nejradeji nekdy chytla a zliskala...jednou je uplne hodnej ze kdys me chytne blba a poklizim celej den tak dojde a rekne at si du odpocnout a jindy by me zaprahl jak kona...jeho mamince sem rikala v patek ze sme se ve ctvrtek pohadali a ta jen koukala co z jejiho syna vypadlo a rekla ze je to vul ze by ho za tohle zliskala a ze chlapy sou vsichni stejni zenska by se mela rozkrajet aby vsecko stihla...a kdys to neni tak remcaji vsecko berou jako samozdrejmost...v jeho mamince mam vetsi oporu nez v nem samotnym...to je smutny ale kdys sem nic neudelala tak nvm proc se duvera vyztratila nechapu asi se stratila jak para nad hrncem...jinak to vysvetlit neumim...rekla sem si ze se rozcilovat nebudu a brecet uz vubec ne ze to nema cenu aji jeho tatinek za mnou vcera prisel a ptal se co su smutna ze celej den chodim jak dusa bez tela sem rekla ze vse ok sem ho nechtela nejak zatezovat a rikat mu ze nam to nejak neklape...vcera dojel muj z fotbalu v 10 tak se snim nebavim sak ono ho to vydusi ja se rozcilovat nebudu...za to me to nestoji povidam si s mimiskej a mam se fajn ted su doma sama az nejak do tri hodin nez dojede pritelova mamka z prace...a co ty jak se mas?

In reply to by Terezka33

Terezko, určitě souhlasím s andílkem, a to že se na to povzneseš, to je to nejlepší, co můžeš udělat. Můj přítel když příjde naprdlej z práce a chce si povídat s mimoušem, tak jsem ho naučila, že když má vztek, tak to mimoušovi všechno vypráví, jaký jsou v práci zmetkové, ale vypráví mu to jako pohádku, se vždycky musím smát. :-) hele ale funguje to, jemu se uleví, když si zanadává a přitom si klidným hlasem s mimoušem povídá.

In reply to by sycatko

divný chování? to já jsem si říkala, že až budu těhotná, bude super období, budu mít "dva mozky", vymyslím velký věci. A skutečnost? ke všemu jak jsem doma, tak moje postřehy jsou opravdu odjinud :-) někdy se ze mě stává gumoid :-)

In reply to by sycatko

:s: :s: :s: já byla před otěhotněním pohodářka a ztělesňovala jsem své znamení "býk s ascendentem v raku", ale v 1.trimestru se ze mne stala fúrie a děsně ze všeho uplakaná a nešťastná, vše mi vadilo a celý svět mi chtěl ubližovat, v druhém jsem byla najednou jak vyměněná, zase radostná a čilá, pohodička... a teď jsem tak zvláštně vyrovnaná...tak nějak maminkovsky.. :D :s: Hele, to už asi nikdy nebude stejný jako předtím! :s: :s: A pokud, ještě si počkáme! To bude ještě šestinedělí, atd.. :))))))

In reply to by andilek83

Je to přesně jak píšeš, jak jsem vstoupila do druheho trimestru, tak jsem štastná, zamilovaná, pozitivní, i když brečím pořád, ale já byla takový "plačko" už i před tím... Jinak jak si výš psala o tom porodu v příbrami - ja taky pochopitelně chci manžu u sebe, teda občas mi to přijde, že on se trochu bojí (oba děláme ve zdravotnictví) ale pochopitelně s tím počítá, jen mně trošku děsí jedna věc - on je kuřák - teda nic extremního tak 8-10/den, ale nevím, jak třeba v 1.dobe vydrží nekolik hodin nekouřit, protože ja ho od sebe nepustím ani na vteřinu!!!!!!!!! :C]]: :C]]:

In reply to by sycatko

holky no to já chci taky, aby u mě mohl ten náš taťka být od začátku. On je pro mě opora po všech stránkách, nedokážu si představit, že by ho tam nepustlili. Nehledě na to, že má už nastudovaný mnohem víc literatury než já, tak já ho tam vysloveně potřebuju. Já jsem dřív kouřila, ale přestali jsme oba, ale je fakt, že když má nervy, že si někde za bukem pokouří, tak jsem taky zvědavá jeestli to vydrží :-)

In reply to by andilek83

to já jsem jednou zkusila nějakej ten bonbon, co obsahuje nikotin a málem to se mnou seklo, fuj, to byl takovej hnus a hlavně člověk není zvyklej na takový množství. jsem se motala ještě večer :-)

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka