Jak vytírat očička? | Moje těhotenství.cz

Jak vytírat očička?

Obrázek uživatele lucie100

  Ahojte holky..nevíte jak na vytírání očiček opthalmo vodou? Jední říkají z vnějšího koutku do vnitřního a druzí že ne že by se mohly ucpat kanálky tak nevím..malý trpí na hnisavá očička..děkuji za radu..

  Komentáře

  Obrázek uživatele alenkas

  Ahoj,
  my jsme měli v porodnici jednu besedu s doktorkou, která říkala, že očička se mají vytírat z vnějšího koutku dovnitř. Kdyby se to prý dělalo naopak, tak se prý může dostat z toho vnějšího koutku do očička infekce.
  Nás trápí hnisavé očičko už od porodnice a zatím na to nic nepomáhá. Kapu Opthalmoseptonex, dávám mastičku, ale zatím žádné zlepšení. Tomášek má vždycky po probuzení očičko celé zalepené a když pak déle kouká,tak se mu tam u vnitřního koutku hromadí takový žlutý hnis, br.
  U Honzíka nás očičko taky docela trápilo - trvalo to 2 měsíce, než se mu to ze dne na den zlepšilo a už to pak bylo dobré.
  Pa Pápá
  ________________________________
  http://alenkasuchankova.blog.cz/

  Obrázek uživatele mimilinko

  Teda Ali, tak teď jsem z toho jelen ! Jdu prozkoumat internet a znovu ty skripta, nebo z toho neusnu :)! Já to malýmu dělám zevnitř ven, protože i jak píšeš, tak ten hnis se drží uvnitř koutku a tím pádem by se měl vytírat ven! Ale teď jsem z toho taky zmatená jestli to tak nebude jen u mastiček, jdu to zjistit!

  --------------------------------------------
  Petra a Denísek
  http://mimilinko.rajce.idnes.cz/

  Obrázek uživatele alenkas

  Jejda, tak to jsem Tě nechtěla nějak znejistit - pokud máš o tom nějaké vědomosti ze školy, tak se řiď radši jimi - nám to tak akorát říkala doktorka v porodnici, která nám tam přednášela, jak správně pečovat o miminko a pak jsme si i mohli vyzkoušet záchranu miminka - zkoušela jsem umělé dýchání a masáž srdce u novorozence na takovém zkoušecím miminku. Ta doktorka zároveň vede i kurzy první pomoci a s porodnicí spolupracuje právě tím, že maminkám vysvětluje a předvádí co dělat, když se doma rozhouká monitor dechu a zjistíme, že miminko nedýchá. Prý se asi před 2 lety staly asi dva případy, kdy sice rodiče měli doma monitor dechu, ale když jim začal houkat, tak nevěděli, jak miminku pomoci a než tam přijela rychlá, tak už bylo pozdě. Od té doby prý zavedli tyto dobrovolné kurzy pro rodiče, aby si aspoň teoreticky i prakticky na umělém miminku mohli vyzkoušet, jak správně oživovat. A musím říct, že jsem tedy netušila, že je to pěkná makačka, stiskávat ten hrudníček ve správném tempu a k tomu ještě držet druhou rukou hlavičku ve správné poloze, mít zacpanou dírku a foukat do pusinky vzduch. A to v takovém tempu, že jsem se u toho až zapotilo, než miminko zbělalo :-). Ono to bylo takové speciální miminko napojené na takový přístroj - takže když bylo jako mrtvé a nedýchalo, tak mělo na sobě modrá místa a když se určitou dobu potom provádělo správně umělé dýchání a masáž srdíčka, tak ta místa zbělala. No bylo to pro mě docela zajímavé a poučné, ale doufám, že k takové situaci v reálu u nás nikdy nedojde.
  Tak fakt s tím vytíráním nechci nic tvrdit, když sama nejsem doktorka. Ono se to asi říká všude jinak - někdo říká tak, někdo zase jinak, ale nakonec stejně nevíme jak je to tedy správně.
  Já to zkouším vytírat jak zvenku dovnitř, tak naopak a nepomáhá zatím nic.
  Tak uvidíme.
  Pa Pápá
  ________________________________
  http://alenkasuchankova.blog.cz/

  Obrázek uživatele mimilinko

  Oči, jak u dětí, tak u dospělých vytírat zevnitř (od nosánku) ven (k oušku) !-máme taky hnisavá očíčka :(!

  --------------------------------------------
  Petra a Denísek
  http://mimilinko.rajce.idnes.cz/

  Obrázek uživatele monies

  nám dětská dr. říkala, že přesně naopak Koulení očima

  Obrázek uživatele mimilinko

  Já zrovna včera dělala zkoušku z pediatrie a řekla jsem jim tohle, co máme i v lékařských skriptech - od vnitřního koutku oka k zevnímu Wink !

  --------------------------------------------
  Petra a Denísek
  http://mimilinko.rajce.idnes.cz/

  Obrázek uživatele monies

  tak my jsme je klukům vytírali přes vnější koutek k vnitřnímu a všechno bylo dobrý Jednička

  Miminko k přímé adopci

  Dobrý den,

   

  hledám milující pár, nemající bohužel to štěstí vlastních dětí, který by měl zájem o přímou adopci chlapečka...

  hnědý výtok

  čago belo, hele mám problémy. Hnědej výtok, tady píšou, že může bejt v těhotenství...

  Daruji Utrogestan

  Daruji dvě neotevřená balení Utr...

  bůlka na jizvě po nástřihu hráze

  Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

  Tak nás dneska v 9:20 čeká kontrola u nové paní doktorky, tu starou jsem opustila, protože byla příliš chladná a pesimistická a protivná.
  Mamky, držte nám palce, ať hezky rosteme. Dneska je to 9+1, snad bude všechno v pořádku. Večer podám zprávy Smile

  Ahoj holky, tak už opět prosím o radu, tedy o rady:-).

  Ahoj holky,

  včera mě :*8*: zkoukla a řekla, že tam ještě skoro není nic vidět, jen takova tečičcka, ale že to je normální a poslala mě na HCG a to mi vyšlo 94,2 a řekla mi že to tomu odpovídá a nasadila mi duphaston tak doufám pevně že příští po už uvidí víc,
  Opatrujte se a pohlad´te bříška. :\x: :\x:

  Ahojky všem,prosím o radu.Můj syn má rok a soud určil že otec má právo si ho navíkendy brát a na prázdniny má nnńárok na styk se synem celý týden.A otec to bere že celý týden bude mu nho.Stím nesouhlasím.Jde to nějak změnit?

  Ahoj holky,

  v tom kočárku jak je Patriček v těch hnědejch semišovejch jakoby kalhotkách na traky jde na dni dětí v Lipníku,fotky z koupáku pošlu ve druhé várce

  Ahoj holky, je tu některá která brala Clostilbegyt? Za jak dlouho se povedlo otěhotnění?

  Tak za hodinku frčím do Prahy na screeningový UTZ...držte palečky jak nám ten testík vyjde.....bojim bojim....

  Holky moje zlatý co se to zase děje Od rána od půl 5 mám křížový bolesti,přechází to až do pobříšku a pupík pěkně tvrdne. Zatím je to tam po 10-15 minutách. Tak ještě vyčkávám co bude. Nejhorší je to když ležím..pokud sedím nebo chodím tak to tolik nebolí,tak já fakt nevím. Doufám,že tentokrát to nejsou jen ti blázniví poslíci!!!