Horečka

12.09.2009

Holky prosím rychlou radu.Malej (4měsíce)má teplotu 38,6.Nic mu nepomáhá,mám jed na pohotovost?

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojik a kde jsi to měřila v zadečku??A odečetla jsi půl stupně???Dole ti jedna mamča písla postup tak to vyzkoušej!!A pokud ti bude brečet tak mu ten zábal nenuť...A zavolej na pohotovost a řekni jim to oni ti poraděj.....a hlavně buď vklidu...Zuzka a Ondrášek

Ahojí ... hele nevím,ale jak to tak čtu a poslouchám od kamarádek tak nejsi jediná ... můj malej teda pláče a dneska je to druhý den co nekadil ,ale je furt studenej a teplotu má taky ... říkala jsem si že to má k těm zoubkům,ale zase je fakt že celej den spinká když zrovna nepláče:(

In reply to by Teufi

Chtěla jsem být dětský Psycholog ... nesnáším jehly a takový ty špachtle co je strkaj do pusy ... takže pediatr bych nemohla být a hlavně bych se snažila vše řešit bez nějakejch chemickejch prášků a bůh ví čeho etě ... protože jsem zastáncem toho,že každá nemoc je spíše psychického rázu ... neznám nikoho kdo by byl úplně v pohodě a měl třeba rakovinu ... většinu mají rakovinu ti co se hodně stresují a hlavně ti co si neumí najít ani minutku sami na sebe ... ale jak je to u miminek to nevím:(

zavolej si na pohotovost , nebo do nemocnice at tam nejedes zbytecne a jeste mu nepritizis tim "vyletem"..pokud mate pohotovost jak ve vetsine mest, tak by to bylo zbytecna cesta, jinak zabaly anebo koupel by mela teplotu snizit..

A co jsi zkoušela?Dávala jsi sirup nebo čípky?Osvědčený jsou zábaly na lýtka.Dělala jsem je když měl syn čtyřicítky.Horečka klesla hned.Jela bych pokud by nezabraly.To máte po očkování?Muj mladší syn měl Vojtík měl po hexavakcíně 37,7.Je mu 3,5 měsíce.

In reply to by Teufi

unavený.Udělej ty zábaly na lýtka.Namoč utěrky nebo velký kapesníky,namoč ve studený vodě,zabal nožičky.Přes to suchy ručníky a přikrej dečkou.Asi po dvaceti minutách zopakuj.Mě se to opravdu osvědčilo,taky už jsem nevěděla co dělat.Teplota šla pěkně dolu až jsem koukala.Ozvi se. :*8*:

In reply to by Radda77

•zábaly:
Dítě zabalíme do osušky namočené ve vlažné vodě cca 18 °C teplé a ponecháme je v zábalu 10-15 minut, balíme pouze hrudník a břicho, končetiny ponecháme volné, ničím nepřikrýváme. Opakujeme 3x během 2 hodin dle potřeby. Vždy je nutno dbát na přísun chlazeného nápoje, teplota místnosti má být 24 °C, vždy po sundání zábalu necháme dítě odpočinout, lehce jej přikryjeme a po 20 minutách změříme teplotu. Pokud teplota neklesne, proceduru opakujeme. Nikdy se nesnažíme dosáhnout normální teploty, stačí, když se podaří snížit teplotu o 1-2 stupně. Abychom nepromáčeli postel, můžeme pod dítě podložit buď jednorázovou podložku, nebo silnější osušku. Nikdy ne igelitovou fólii.
•přikládání ledových kostek do třísel:
Je to velmi efektivní, ale málo používaná metoda, která spočívá v tom, že na obě třísla dítěte položíme tenkou látku (např. kapesník) a na ni položíme 2-3 kostky ledu vložené do igelitového sáčku, ponecháme cca 10 minut, dítě jen lehce přikryjeme, po uplynutí 10ti minut led odstraníme a po 20ti minutách teplotu přeměříme. Pokud teplota neklesne, postup opakujeme. Tuto metodu děti velmi dobře snáší, protože je neobtěžuje a hlavně je efektivní proto, protože třísly prochází velké tepny, takže krev se rychleji chladí. Vzhledem k anatomickým poměrům se tato metoda nedá použít u kojenců.
•omývání houbou:
Vaničku zčásti naplníme vodou teplou cca 29 °C, dítě posadíme nebo položíme a pomocí houby omýváme trup a končetiny. Teplota místnosti má být 24 °C. Délka omývání 10 - 30 - 40 minut - v závislosti na reakci dítěte. Pokud se objeví třes nebo „husí kůže", proceduru ukončíme. Opět musíme cca po 30 minutách kontrolovat teplotu.
•sprchování:
Použijeme opět vlažnou vodu zhruba kolem 30 °C, po dobu cca 2 minut, pak dítě vytřeme, po 20 minutách teplotu zkontrolujeme a v případě potřeby opakujeme. Pokud dítě sprchování nesnáší, použijeme jiné metody.
POZOR! Nikdy nepoužijeme popsané metody, jestliže má dítě studené končetiny nebo mramorovanou kůži na těle, vyrážku na kůži a pokud se dítě proceduře nepřiměřeně brání!

Souhrn zásad péče o dítě v horečce
•nikdy nechladit končetiny
•nikdy nepoužívat k zábalům alkohol (slivovice) - odpařováním a následně vdechováním může dojít k otravě alkoholem
•nikdy nepoužívat k zábalům igelitové fólie!
•nikdy nesrážet teplotu na normální hodnotu, maximálně o 2 °C - poznámka se týká především vysokých teplot 39 °C - 40 °C (horečka je obranná reakce organizmu)
•neustále sledovat reakce dítěte, stav dítěte se může velmi rychle měnit
•nikdy nestřídat druh podávaného léku, lze však střídat formu přípravku, tzn. tablety místo čípku apod. podávat v malých porcích, třeba po lžičkách chlazenou tekutinu, nejlépe slabý ruský čaj nebo vodu. Oboje je vhodné přisladit Glukopurem nebo medem (cukr zde obsažený je pro organizmus snadno využitelný zdroj energie)
•pokud se na kůži objeví mramorování nebo začervenalé skvrny, je nutno konzultovat lékaře a v zábalech či jiných procedurách nepokračovat
•dbát na přiměřenou teplotu místnosti, často a krátce větrat

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky