Holky, prosím vás, dává se na svatbě kytice???

13.05.2011

My totiž jedeme sestřence na svatbu, no a já jí chtěla nechat udělat kytku - a teď mamka na mě koukala jak na blbce, že se to prý nedělá, a přitom když jsem se vdávala já, dostali jsme kytice dvě... A i manžel sám mi řekl, ať ji objednám, tak jsem z toho mimo... Nechci se ztrapnit s kytkou, a zároveň si říkám, proč ne, vždyť je to hezké...

Kliknutím vložíte smajlíky:
Jonatána (neověřeno)

Možná je to krajová zvyklost, já jsem z Ostravy, ale byla jsem na svatbách i jinde a neumím si představit, že bych šla na svatbu gratulovat nevěstě bez květin. Ano, třeba jen jedna růže, ale rozhodně ano. kvatiny nevěsta podává svědkyni/svědkovi, která stojí vedle ní.

Záleží na oblasti, kde se nevěsta vdává. Kolem Ostravy a na Slovensku je to normální, v Čechách se kytka nedává. Brnkla bych příbuzné nevěsty a zeptala se, co je tam zvykem.

No, za mě, ne. Kytku bych nedávala. Jednu kytici již bude nevěsta mít. Pokud by jí každý ze svatebčanů dal kytku, bude vypadat jako květinářství a ne jako nevěsta. Nehledě na to, že si někteří snoubenci pořádají svatbu v určitém stylu, barvě apod. Tudíž i výzdoba stolů a všech doplňků bývá sladěna do odstínu, je vybrán určitý druh květin, který má nevěsta v kytici a kterým jsou vyzdobeny svatební prostory. Nevím jakou svatbu bude tvoje sestřenka mít, ale raději bych zvolila jinou pozornost.

Trapné to není. Já jsem dostala dary i květiny....a musí říct, že mi udělaly radost. Ani na chvíli mě nenapadlo: "proč mi ty kytky dávaj? To je divný :jawdrop: "
Vůbec, právě naopak. Tak za mě... dej :k:

jestli dobre chapu tak sestrenka je nevesta,
pokud ano tak se slusi aby pri gratulaci dostala kytku a blahoprani ale to neni nutne,ne nijak honosnou klidne i jednu ruzi :a:

In reply to by babinka

já jsem dostala asi 2 kytice a vůbec mi to nepřišlo divné. A když jsem byla na svatbě sestřenici, tak jsem jí kytku dala taky. Nevidím na tom nic divného. Když jsem ji dostala, přišlo mi to jako vyjádřeni " mám tě ráda " a stejně tak jsem to cítila, když jsem ji dávala. Nikdo neříká, že se to dává místo daru. Klidně jdi do toho.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

U nás měla nevěsta a maminky. Zařizovala nám to příbuzná v květince, že se to prý tak dělá...

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

my měli krom kytice bílejch růží a bílejch růžiček pro nevěstu kytice s červenými růžemi a bílými růžičkami pro maminky a pak tři strašně krásný malý kytice s rudou růží a bílejma růžičkama pro svědkyni a obě družičky (velký družičky ;) ) a pro ženicha svědka bílou růži do klopy a pro tatínky červenou (já věděla, že mýho tatínka taková drobnost jako růže do klopy potěší ;) ) a pak jsme nechali dělat z bílejch růží a růžiček kyticy na oltář a výzdobu na stůl a všude bylo navíc spousta břečťanu, na lavicích v kostele a na bílym ubruse při hostině :qu:
jinak to byli v tom květinářství sami proti sobě, ne, kšeft je kšeft ;) , nám nabízeli i myrty a myrtový věnečky na auto (ale to sme si dělali sami) a taky kytici na auto (ale to sme měli medvědího ženicha s medvědí nevěstou :c: )

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

manžel bílou růžičku do klopy, mamky po kytičce z bílých gerber, no a protože jsme měli mini rodinnou svatbu, a manžovi šla za svědkyni jeho sestra, kterou nemáme rádi, tak jí jsme dělat nenechali, ta byla bez kytky. Ale jí to nevadilo, protože je polka, a tam není zvykem, aby kromě nevěsty měl kytku někdo jiný, takže jí to bylo jedno, a naopak tchýně brečela dojetím, že od nás kytku dostala.

Já dostala asi 3 krásný kytice a měla jsem radost a doma pak parádu, dvě jsem si myslím brala i do kanceláře. Takže klidně do toho!

In reply to by Ala

tak do toho jdu. Zas co mi je do toho, jestli tím někoho pohorším, viď, kytka vždycky potěší, a není to nic proti ničemu. Prostě dar jako každý jiný... :) Já mám pro ni balící papír na dar se žlutými růžemi, pak pár drobností do tašky - na ní také žluté růžičky, a na přání mám také žluté růže, tak bych to dokombinovala tou kytičkou...

Ahoj, já teda při gratulacích dostala i dvě řezaný kytky, a nějak jsem teda nevěla moc kam s tim, ne že by se mi nelíbily, to ne, bylo to hezký, ale já už měla plnou ruku svatební kytice ;) takže jsem je podala vedle bráchovi,kterej tam skládal nějaký ty dary, pak už jsem je neviděla, asi je v reastauraci dali někam do vázy a pak se kamsi zatoulaly....

In reply to by Ei.lin

tak tam si opravdu potrpěj na takovéhle drobnůstky víc než na nějaké hodnotnější věci, a kor sestřenka, taklže si nemyslím, že by se jí ta kytka někam jen tak zatoulala, z toho strach nemám. ;)

In reply to by fli

no, já hlavně ty dary fakt neměla čas hlídat, (ty nakládali a vykládali a nakládali a vykládali bráchové, asi se jim líp nakladali balíčky :s:) a na to že sme přece dostali taky nějaký kytky jsem si vzpomněla tak po dvou týdnech u fotek ;)

In reply to by Ei.lin

Mají to rodinné (a že ze sestřenky strany je hooooodně lidí), a co jsem mluvila s jejími sourozenci, brantranci a sestřenicemi, tak všichni řekli, že dají peníze. My máme pro ně teda hmotné dárky, spíš teda pro jejich mimíska, protože čekají, ale zatím co vím, tak jsme jediní - sestra a naši dávaj také peníze. Nevím, jak ze strany jejího manžela, ale z naší jsme fakt jediní. Takže asi těch darů hmotných moc nebude, spíš obálky, a mezi těma se kytka neztratí. :))

In reply to by fli

no, ony ty naše dary se taky pohodlně vešly do kufru jedný škodovky, mohlo tam být tak pět krabic, asi šest balíků, typu povlečení, ručníky, příbory,..., asi desítka dárkovejch taštiček (obvykle od kamarádů) s různejma drobnůstkama typu otvírák na sklenice, či dvojice zamilovanejch medvídků :c: , a asi čtyřícítka přáníček z toho tak půlka s penězma ;) a stejně se kytky nedochovali, fakt nevim kam je dali, na stole bylo už kytek plno, takže tam taky nebyly a druhej den jsme odjeli na týden pryč, takže pak už bylo určitě po nich :(
kytky jsou určitě krásnej dárek, ale přijde mi že na svatbě je to vyloženě nošení dříví do lesa ;)
ale pokud je to nějakej váš místní zvyk.... :a:

In reply to by Ei.lin

A asi moc kytek na stole mít nebudou, protože se jde na obídek, to jdou jen opravdu ti, co na oběd jsou pozvaní - tedy rodiče, sourozenci s rodinami, svědkové, babičky a my (nechápu, proč zrovna my). Zbytek přijde až odpolko na zahradu, takže se jen najíme, a jdeme pryč. Takže si nemyslím, že to bude mít v té restauraci nějak extra, když jde jen o oběd.

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

jestli je to vážně tak děsně trapný, páč kdyby všichni napsaly, že jo, tak bych to ještě zhodnotila.

In reply to by Terinka84

a ten řekl, že u nich v Polsku se to tak dělá (teď si vlastně vzpomínám, jeho sestra měla kytek víc než na pohřbu, skoro každý dorazil s kytkou). A jelikož jsme mezinárodní rodina, tak nevidím nyní už jediný důvod, proč bych nemohla zakomponovat mezi dary od nás manželovu tradici..

Tak já nedostala ani jednu a přiznám se, že bych si tu kytku ani neužila. Na svatbě je kytek dost...Takže za mě nedávat... :)

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

květinu i dar, a teda mě osobně víc potěšila ta kytka než čajový servis.

Já jsme jednu dostala a bylo mi vysvětleno, že prej na Slovensku se dává nevěstě kytka (jako u gratulací novomanželům jsem jí dostala a koukal na ní jako z jara, protože jinak se v čechách nedává).

In reply to by Terinka84

protože ty dvě rodiny, co nám je dali jsou polsko - české míchanosti, tedy obě ženy polky, manželé češi. A můj je polák, takže ten sám mi kytku pro sestřenku připomínal, abych nechala udělat.

In reply to by fli

Přišlo mi to divný, když jdu na svatbu někam jinam, než obvykle (tj. Slovenka v Čechách), tak si zjistím, co se kde dělá či nedělá. A nevěděla jsem co s ní, držela jsem si tvojí a do toho mi přistála v ruce další, pak jsem jí někam položila a snad i zapomněla.

In reply to by Terinka84

až teda v restauračce, takže jsem poprosila číšníka o další dvě vázičky, a dala jsem si do nich květiny, po celou dobu byly na stole, a pak mi je taťka hodil domů. Dodneška je mám usušené ve váze, a fakt jsem měla radost, že jsme dostali.

No já to znám tak, že kytku nevěstě koupí ženich. Ale bylo by dobré se domluvit s nevěstou. Moc ti neporadím že?

Ahojky, já nevím, my osobně jsme žádnou kytici nedostali...spíš svatební dary typu žehlička, povlečení, foťák, apod.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka