Dětská výbavička aneb Co všechno budeme pro miminko potřebovat | Moje těhotenství.cz

Dětská výbavička aneb Co všechno budeme pro miminko potřebovat

Obrázek uživatele admin

  Příchod děťátka do rodiny je vždycky velká událost. Každá maminka se těší, až bude pořizovat malé oblečky, kočárek, postýlku nebo kosmetiku. Zároveň má ale obavy, zda bude mít doma vše potřebné a zda zbytečně neutratí peníze za něco, co naopak nevyužije.

  Zdrojů, kde maminky mohou čerpat inspiraci, je mnoho – spoustu informací najdou na internetu, v brožurkách nebo od kamarádek. Pravda ale je, že co jedné mamince vystačí, druhé stačit nemusí. Každá je jinak starostlivá a má jiné nároky či potřeby. Cena výbaviček pro novorozeně se také může pohybovat od několika tisícikorun po desetitisíce. 

  Asi nejlepší je zlatá střední cesta – rozhodně ne vše se musí kupovat nové. Miminku je totiž jedno, zda má na sobě značkové dupačky za několik set nebo ty z bazárku za padesát korun.  Dobrým tipem je prostě počkat, až se potřeby miminka samy projeví a podle toho pak věci dokupovat. Co jedna maminka považuje za zbytečnost, se může jiné zdát jako neocenitelný pomocník.

  Pokud tedy uvažujete nad výbavičkou, je dobré si ji rozdělit do tří skupin:

  1. Co bude miminko potřebovat za jakýchkoli okolností
  2. Co bude potřebovat časem
  3. Co bude potřebovat možná nebo vůbec

  Pojďme si ukázat, co do které skupiny patří.

  Co bude miminko potřebovat za jakýchkoli okolností

  Určitě to bude:

  • Oblečení – tady je fajn občas vyrazit do krámu a udělat si radost po svém, i když možná spoustu věcí dostanete od kamarádek, kterým děti už odrostly nebo jako dárky k Vánocům či jiným výročím.
  • Potřeby pro spánek – určitě nešetřete na postýlce s dobrou matrací, povlečení a peřince. Dobrá je také zavinovačka či pojízdný košík.
  • Přebalování – to čeká novopečenou maminku několikrát denně po několik měsíců. Záleží na nátuře, zda zvolit ekologické látkové pleny či dětské plenky běžně dostupné v drogeriích či lékárnách. Přebalovací pultík může být jednoduchý – ne každá maminka ho využije.
  • Cestování – pro jednodušší mobilitu s děťátkem je určitě dobré koupit kvalitní kočárek, autosedačku a šátek.
  • Dětská kosmetika – doporučujeme volit pro jemnou dětskou pokožku kosmetiku kvalitní. Pro koupání se hodí např. měsíčková řada od značky Weleda, na přebalování je vhodný Bepanthen nebo Sudocream.
  • Novorozenecká lékárnička – jistě budete potřebovat dětský teploměr, čípky na zvýšenou teplotu a odsávačku hlenů.

  Co bude miminko potřebovat časem

  • Dětská elektronická chůvička – v prvních týdnech budete s dítětem skoro nepřetržitě, ba nákup drahé elektronické chůvičky máte tedy ještě čas
  • Protože každé miminko je jiné, některé může trápit kolika, některé mají trávení bezproblémové.  Možná bude fajn pořídit si nahřívací polštářek a kapičky na dobré trávení, ale není potřeba je pořizovat dopředu – stačí si počkat, jak na tom vaše děťátko bude a případně dokoupit.
  • Ergonomické nosítko – pokud často vyrážíte na výlety do terénu, kam by kočárek nemusel stačit, jistě ho využijete.

  Co bude miminko potřebovat možná nebo vůbec

  Pokud maminka kojí, nepotřebuje lahvičky, odsávačky či sušené mléko. Pro jinou, která má s kojením problém mohou tyto potřeby být naopak neocenitelné.

  Další věcí, která je jistě fajn a spousta maminek jí přišla na chuť, je kojicí polšťář – stejně však poslouží ze začátku nějaký obyčejný.

  Stejně tak dudlík – některé maminky ho koupí už předem, některé s koupí váhají – záleží čistě na preferenci každé z nich.

  Co se týče koupání, teplota vody se dobře odhaduje, pokud do ní položíte svůj loket. Pokud si však nejste jisté – lze si pořídit teploměr do vaničky.

  V každém případě – dnes je veškeré zboží dostupné v obchodech či online a k dodání poměrně rychle. Přejeme tedy hodně štěstí a společně strávených chvil s vašim děťátkem!


  ahojky holky,moje malá Baruška bude mít 4 měsíce ,včera večer při kupkání dostala novou plínku v 7 hodin,no a ráno jsem jí chtěla přebalit,ale nebylo co,plínka úplně suchá,až mě to vyděsilo,vždycky jí měla úplně nasáklou,ale dneska fakt nic,bojím se aby jí nepraskl očák nebo tak,dyť já sama jsem byla v noci 3 x čůrat a to jsem toho vypila míň než ona...dnes jdem do poradny,ale až odpoledne,...

  Holky,malej je tak strašně moc olezlej že stoho pořát jen pláče.Dnes jsem sním byla u dr a ta řekla změnit pleny a to hnet!!!Tak jsem přemýšlela žemu zkusím dávat látkové.Jsem ale bezradná,nevím jak seto skládá :r: Tak prosím kdo má zkušenost,poradíte co vše ktomu potřebuji?děkuji všem moc

  Snídaně u částečně kojeného ročního dítěte

  Dobrý den, neporadíte mi někdo, co dávat ke snídani roční holčičce, která je částečně kojená a částečně na UM? Zatím jsme ráno vždy...

  Nesnasim sve dite :'(

  Dobrý den.
  Jsem skoro dva roky na rodičovské „dovolené“ se svým dítětem. Bohužel není den, kdy bych nelitovala svého rozhodnutí...

  Otěhotnění??

  Ahoj. Jdu k vám pro radu. 11.listopadu jsme s přítelem měli pohl.styk, podle kalendáře WomanLog měla být ovulace 12.listopadu. Tentýž...

  Tlaky v podbrisku

  Ahoj. Jdu k vám pro radu. 11.listopadu jsme s přítelem měli pohl.styk, podle kalendáře WomanLog měla být ovulace 12.listopadu. Tentýž...

  Neztloustnu po Agolutinu?

  Zdravím Smile Dneska jsem dostala 1...