Dotázek a názory prosím také :-)

08.08.2015

Ahoj holky, :a:

mám dotaz a budu ráda za každý řádek s odpovědí. ;)

Chtěli jste už v roce dítka zase další dítko?
Dovedete si představit mít doma 5let, 1rok a už zase zahánět myšlenky na třetí dítě?

A ještě prosím o radu, jak nejlépe zahnat myšlenky na třetí dítě? Nějak na mne nezabírá ani, že bychom měli málo peněz, ani to, že by děti měly jeden pokojík.

:a:

mně od myšlenek na třetí dítě spolehlivě odrazují vzpomínky, na to jak mi bylo v těhotenství zle (v obou případech) a jak jsem na tom byla zdravotně bídně (u druhého dítka). Nikdy v životě jsem se necítila tak špatně jako v těhotenství, takže už opravdu netoužím po tom, zažít to znovu.

Kdybych si mě snad nápad na třetí dítě našel, neméně spolehlivě by mi v jeho realizaci zabránilo vědomí, že bychom se nevešli do našeho auta. Ne že by nám finance nedovolily pořídit si větší, to bychom asi nějak "uplácali". Spíš si pořád příliš dobře vzpomínám, že období výběru současného auta bylo velkou zatěžkávací zkouškou našeho partnerského vztahu, protože chlap vybíral skoro rok a pořád ode mně chtěl nějaké "rady", i když jsem mu milionkrát řekla, že chci jen čtyři kola, klimošku a vypínatelný přední airbag, pořád otravoval s parametry motoru, spotřebou, velikostí kufru a spoustou zkratek, o jejichž významu nemám dodnes ponětí...

Ahoj, my jsme taky dlouho rozmýšleli o třetím mrnouskovi ;) Ale manžela nehodlám přemlouvat, ono by to nemuselo dělat dobrotu a přece jen bych chtěla aby to chtěl i na 100% manžel :h: Máme dvě krásné holky 6 a 3,5 . Nemáme dluhy, místa máme spoustu, ale co si budem povídat, ty peníze je pořád kam dávat :00: a to nepočítám různé rodinné oslavy narozeniny, svatby, atd. někdy se toho nahromadí během roku až až :a: Třeba nám to třetí mimčo časem příroda zařídí sama :a:

Rozhodnutí bude stejně jen a jen na Tobě a Tvém partnerovi, ale můj názor? ;)
za 1: já momentálně nemám ani pomyšlení na další - proč? čekám první, potím se už ve 3. vlně veder a to meteorologové hlásí - už se ochladí, přijdou další vedra a tak furt dokola, a ještě už týden přenáším :s:
za 2: má sestra má 3 děti a neměnila by, dokonce si myslím, že to moje bude brát jako své další dítě ;) její děti mají jeden pokojík, věci dědí po sobě, na dovču jezdí podle možností - aspoň po ČR atd.
takže záleží jak se na to podíváš - je ta sklenice poloprázdná nebo na půl plná :€s€:

Tak první dotaz : málé budou čtyři měsíce a už bych chtěla další :D
Druhý dotaz: Ano dovedu si to představit. já zaháním myšlenky na páté! :s: :s:
Třetí : Pokud se netopíte v dluzích, jdi do toho je to super, neměnila bych!! :h: :cc):

Také jsem to tak měla, když byl malé rok a synovi tři, manžel ale nechce ani slyšet :n: . Už je to půl roku přemlouvání, jenže se kvůli tomu začínáme i hádat, takže to pomalu vzdávám :\/: . Tobě přeji brzké těhulkování :one:

Ahoj spolutěhule, sem nikdo nikdo z loňských srpnaček nechodí. Já sem občas kouknu.
Tak ti něco povim, Theo ve středu oslavil rok a já mám 14 dní do porodu. Kluci budou od sebe 12 měsíců. :dance: Hehe. Takže ti říkám, JDI DO TŘETÍHO. Mám doma 6ti letou, která jde do školy a dvě mimina. Takže nebudeš v tom sama. Držím palce. :a:

In reply to by Frances

Páni, to je hezké :) Můžu se zeptat, třetí miminko bylo plánované? Vlastně si otěhotněla 3 měsíce po porodu druhého, pokud počítám správně. Šla jsi do toho opravdu brzo. Tak ať se tvojí holčičce a dvěma miminkům daří :k:

In reply to by .Míša.

Neeeeee proboha, plánované to opravdu nebylo. Nemela jsem ani pomyšlení na to ze bych mela 3 deti natoz dve do roka. Byl to pro me sok a ještě větší když jsem to zjistila ve 20tt. Takže jsem byla v pulce. Mic se na něj těšíme. Děkuji :a:

Ahoj, mám doma sice teprve jedno miminko, za chvíli mu budou 4 měsíce a už pár týdnů sama sobě rozmlouvám druhé :D Po porodu jsem si říkala, že budu sbírat dlouho odvahu na to jít do toho znovu a už teď mě to popadá. Nejhorší je, že mě ani nekrotí manžel a říká "klidně druhé hned, já jsem pro" :s: :s: Ale nejspíš ještě chvíli odolám, protože syn je opravdu malinký a já nechci přijít o jeho první krůčky, úspěchy, učení se novým věcem...tím, že se budu věnovat novému miminku :)
Při tvém rozhodování zvaž, zda třetímu dítěti můžeš potom poskytnout vše, co bys chtěla (po finanční stránce a také té časové, zda na to budeš mít síly). Nemám ráda to tvrzení, že s penězi se to "vždy nějak udělá", protože neudělá, když není dostatek financí, v domácnosti je dusno, vznikají dohady a to dětem samozřejmě neprospívá, mimoto že se jim nemůže dopřát vše, co bychom rádi. Ale tvoje přání s třetím chápu, když to tak cítíš, jdou ostatní věci tak trochu stranou :) Chce to s chladnou hlavou vše zvážit a probrat s partnerem. Hodně štěstí při rozhodování :€s€:

In reply to by .Míša.

Míši tak to máme stejné :s: :s: ...malé budou v pátek taky čtyři měsíce a už tak dva měsíce si rozmlouvám další...myslela jsem že mě manžel uzemní ale když jsem říkala, že bych chtěla ještě jedno tak nijak neprotestoval :00: ...tak třeba mě to časem přejde :s: ...ale asi bych si ještě dala jednou říct!! :€O: :D

In reply to by takitak

:s: Tak super, já si myslela, že takhle praštěná jsem jen já. A ti naši chlapi, moc nám to odolávání tedy neusnadňují :) Ale pro ně to přecijen není takový zápřah, oni se s tím obřím břichem netahají :s: Posledních 6 týdnů před porodem bylo pro mě naprosto otřesných...

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka