Rozhodčí doložka

20.11.2013

Ahoj holky,potřebovala bych poradit,která tomu trochu rozumíte. Co je to vlastně ta rozhodčí doložka a kolik se platí za její sepsání? Děkuji všem

Kliknutím vložíte smajlíky:

Největší riziko je v tom, že pokud rozhodl rozhodce ( kterého určuje druhá strana a ne ty) nelze se již obrátit na soud a není proti tomu odvolání !!! Výhodné pouze pro druhou stranu... Pěkný podraz v mezích zákona....

Určitě do rozhodčí doložky nechoď!!!! Je to ještě horší než směnka. Rozhodce který rozhoduje v případě nedodržení smlouvy, může být svým způsobem kdokoliv a během jednoho dne můžeš přijít o všechno. Stačí jeden den zpoždění se splátkou a je vymalováno.... naši sousedi na to doplatili, tak opravdu pozor na takové věci.

Rozhodčí doložka je zvláštní ustanovení ve smlouvě, které říká, že s případným sporem půjdou její účastníci před rozhodce a ne ke klasickému státnímu soudu.
Verdikt takového rozhodce se označuje jako rozhodčí nález a je ze zákona považován za rozhodnutí, postavené na úroveň soudu. Rozhodnutí je podkladem k exekuci stejně jako kterékoliv jiné.
A to není dobré!!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka