prořezávající černý mléčný zoubek

19.09.2013

Ahoj maminky.
Dneska jsem si hrála s naším 14i měsíčním synkem a zjistila jsem, že mu roste úplně černý zub. Ta černota prosvítá i přes dáseň, kousek je už vylezlý. Ostatní zoubky jsou krásně bílé bez kazu, zoubky čistíme. Nesetkali jste se s tím někdo? Musí se to nechat vytrhnout, nebo co se s tím dělá? Díky moc

Kliknutím vložíte smajlíky:

Možná je to tak jak píšou holky, ale mojí neteři vyrostly obě horní jedničky zkažené. Zubařka jí s tím nic nedělala do 4 let, kdy ji začaly zoubky bolet. Musely ven. Teď je jí 9 a má krásné zdravé zuby. Zubařka švagrové řekla, že asi v těhotenství prodělala virozu, která měla na to vliv...

no to nevím,jak by se tam ten kaz udělal?kaz se dělá pouze na zubu,kam má přístup infekce zubním kazem,tudíž to musí být zub již obnažený a nebo v dásni,ale s kazem už přišel do styku-typicky nákaza kazem z mléčného zubu na trvalý.Ale,že by mléčný zub vylezl s kazem,to jsem v životě neslyšela-a není to pravděpodobné.Spíš bych to také viděla na tu modřinku a zoubek nakonec vyleze krásný ;)

ahoj, je to určitě černý zoubek? Moji malé se stalo, že se jí udělala krvavá boulička u zoubku, taky to šlo vidět tak černě a jak se jí začal prořezávat, tak jí ta krev vytekla a zub krásný zdravý. Jsem se tenkrát strašně lekla,proč jí teče krev z pusy a bylo to z toho zubu... Jinak bych se poradila se zubařkou, jestli se jedná opravdu o zkažený zub.

In reply to by ssiissiinnkkaa

přesně tak, my to měli úplně stejně.. jak se prořezávaly horní jedničky, taky měla sraženou krev ještě pod dásničkou.. stává se to když zoubek leze rychle ven, až se dáseň prořízne, určitě se sraženina odplaví a zoubek bude v pořádku :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky