Potřebovala bych pár rad ...

12.05.2011

Ahojky všechny maminky,

můj první dotaz se týka spání 7 mi měsíčního dítka v noci. Pořád kojím a malá se mi v noci často budí. Nic jiného nezabere, než jí dát prso. U toho se ududá a spí dál. Budí se každé cca 2 hodiny. Kolikrát ani nepapá. Jen chvíli saje a spí dál. Zkoušela jsem dát dudlu, pochovat, ale zabírá jen ten prs. Zkoušela jsem na noc dát sunar. Slyšela jsem, že pak dětí spí déle. Ale i po vypití 210 ml sunaru se po dvou hodinách probudila a chtěla zase prso. Je mi jasné, že nebude spát celou noc, ale kdyby se třeba budila 2x za noc, bylo by to fajn. Spí i s náma v posteli a já si jí každé 2 hodiny jen přehazuju ze strany na stranu. Asi už je na to kojení zvyklá, ale nechápu, proč se budí, když hlady to není? :? Můj další dotaz se týká odsávačky MM. Koupila jsem si manuální odsávačku od Aventu a zkouším odsávat, ale pokaždé jsem odsála max 10 ml z obou prsů a víc ani ťuk. Nejspíš mám nějakou špatnou techniku, protože když pak zkusím odstříkat mlíčko rukou, tak z prsu ještě teče. Neporadili byste mi, jak mít více mlíčka, abych odsála alespoň 100 ml? V manuálu psali, že 180 ml bych pak měla mít během 10 minut odsáto.

Moc děkuju za rady a přeju pěkný den :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojda, tak s tím spaním jsem měla a mám stejný problém :-(, taky jsem to tu řešila, tady je odkaz http://www.mojetehotenstvi.cz/v-noci-se-porad-budi-cca-po-2-hodinach-co… ale nic z rad nám nepomohlo. Taky vím, že se hlady nebudí, teď bych teda řekla, že má nateklé dásně, ale i tak, je mu skoro 13 měsíců a kojím 3-4x za noc, vyjíměčně 2x. S umělým mlíkem ho akorát tak rozzuřím a ani si to nevezme do pusy, prostě chce prso a i baští ne jen dumlá. U prsu mi taky neusíná, jen ho před spaním nakojím a načatého i když bdělého ho položím do postýlky a odejdu a on je v tu ránu tuhej. Už jsem si říkala, že s kojením seknu, ale kamarádka mi z vlastní zkušenosti říkala, že se jí malej stejně budí, i když jen jednou.
A ta odsávka nevím, pro dceru jsem odsávala mlíčko půl roku a problém jsem neměla a taky jsem měla pákovou od Medely. Asi to zkoušej a uvidíš. Terka

In reply to by Terka Z.

když se danielce klubal 1 zub tak byla taky věčně u prsu a v noci každou hodinu. prostě si to tím chladila. říkala jsem si, že furt lepší, než když něktréré děti sání bolí a pít naopak odmítají. až se vyklube, tak by mělo být lépe.
:a:

ohledně spaní jde o způsob usínání. I dospělý se až 7x za nox téměř probudí, podvědomě zjistí, že je vše v pořádku a spí dál. ale mimi zvyklé usínat u prsu zjistí, že nic není v pořádku, tzn. probudí se zcela a dožaduje se uspat obvyklým způsobem. pře´čti si tuhle knížku, nám pomohla http://www.gleissnerova.cz/o_spanku.pdf

na odsávačku si musí prs zvyknout, až tak za týden to půjde. já mám teda obyč pístovou, ty co někde něco tahýš prsty nebo třeba mačkáš balonek jsou strašné, za chvíli by i trénovaná horolezkyně odpadla. to o té 180 za 10 min je reklamní lež...já odsaju tak 90ml za 5min když mám prs nalitý ale na té zbývající 60 se ještě skoro půl hodiny nadřu s průběžným masírovám prsu.
:a:

In reply to by Dejmalka

O tom spaní jsem chtěla napsat přesně to co ty, tenhle dokument mi taky moc pomohl:) Chce to jen důslednost a pevné nervy:)

Techniku asi takhle na dálku špatně posoudíme, já mám ruční odsávačku od Chicca a vyhovuje mi nejvíc, ale 180ml za 5 min jsem teda nikdy nedala....

In reply to by Magla

Jé holky, nechcete trochu poradit s tím uspáváním? :) Místo toho abych četla celou knihu :) My máme taky problém. Honza je zvyklej usínat v náručí za neustálýho drncání, plácání, houpání a ššš ššš ššš ššš.. Je to k zbláznění, každej den, přes den i večer.. Jen dneska byl zlatej, dala jsem ho do postýlky, chytla za ruku, zpívala, pak dělala ššš ššš ššš a usnul. Nechci už chovat, je to úmorný a nechci aby to pak vyžadoval ještě další rok. Jsou mu 4 měsíce. Dneska se sice zadařilo, ale zítra může být jinak, že jo. Poradíte něco?

In reply to by Anita

To je ještě maličký, zrušla bych jen to houpání, plácání a drncání. To jak jsi udělala včera je podle mě ideální, taky je dobrá muchlací plínka a přidržet ručičky, pokud se nemůže sám uklidnit. A nějaký předspací rituál:)

In reply to by Anita

je ještě malinký, na naučení samostaného usínání v postýlce je ještě brzo, nemá skoro žádnou pamět.
ted co udělej jako první, přestaň drncat!!!
Pohodlně si sedni, měj ho vždy ve stejné dece či aby držel plínku, či nějakého usínáčka....a cca 15 min po tom co zavře oči, až se zpomalí dech ho polož do postýlky. Láďu (5 měsíců, dělám od narození) stačí už skoro 2 měsíce přes den jen zachumlat do jeho deky a usne sám i pod hrazdičkou na gauči.
když propásnem správný čas k usnutí, kdy chce spát ale furt ho něco ruší, tak někdy pomůže dát mu přes oči plínku a ze začátku po zrušení zavinovačky i držet za lokýtky aby nemáchal ručkama, večer mu vždy zazpívám ukolébavku, dám pusinku a stojím u postýlky ještě asi i 10min po tom, co zavře oči. ukolébavku teda zpívám i 3x za sebou :s: za ruku držím, jen když s ní máchá....
:a:

ahojky...tak já tento problém se synem nemám(bude mít osm měsíců)Nevím kolikrát denně kojíš...U nás to je..Ráno kojení,po třech hodinách dostane přesnídávku,k obědu masozel příkrm,pak banán,nebo jogurt, a kolem 4té hodiny polovičku kaše.a kolem půl osmé si sám řekne o prso,kdy se chystá spát.Budí se cca jednou,někdy dvakrát za noc!!! Někdy si řekne jen o čaj,hlavně ted,jak byly ty tepla.
Nerostou zoubky? Jinak já bych UM nedávala,pokud kojíš!!!! Raději zkus tu kašičku,můžeš jí do ní dát nějaké ovocné pyré,aby jí chutnalo...
A co se týče té odsávačky to nevím,Já mám úpně obyč. s balonkem a odsaju bez problému i 200ml do deseti min.
Asi jsem moc neporadila a,ale přejeme,at se to u vás zlepší....papa

In reply to by saimone

Taky jsem zkoušela dávat večer kaši, ale stejně... Sní kaši, pak si třeba ještě trochu cucne před spaním. Po té kaši se to občas protáhne, že spí 3 hodinky a pak chce znova prso a pak to jede až do rána po těch 2 hodinách. Přitom přes tak často prso nechce. A zoubky máme už dva, dole.. Fakt nevím :(

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka