Co davate detem na odreniny?

11.05.2013

Dezinfikuji betadinem,ale existuje na trhu masticka, ktera by urychlovala hojeni odrenych kolen a zaroven byla proti bolesti?A je vhodne takoveto odreniny mazat bepanthenem nebo zalepit naplasti??? :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj holky, vzpomnela jsem si na vás vzhledem k naší dřívější sikuzi, protože jsem zjistila, že na stránkách Náplastí Cosmos ČR právě běží soutěž o balíček náplastí. Docela nabitej! Tak se kdyžtak zapojte, nejsou tam žadný podmínky, jen se snažíte vyhrát, tak proč to nezkusit. Navíc tim, že se připojíte zvýšíte šanci i mě :P

Holky dneska jsem přišla na to, že na fb stránkách Náplasti Cosmos ČR je možnost soutěžit o balíček náplastí :one: . Musím říct, že je docela nabitej. Tak jsem si na vás vzpomněla, třeba se vám ta informace bude hodit. Tím, že se připojíte pomůžete i mě :P

Na boule, prokousnutí, odřeniny atd., prostě to, co natéká nebo krvácí jednu homeopatickou kuličku. Zmírňuje otoky, a "úraz" je opticky lepší :a:

ahoj, záleží, jak je odřenina velká
většinou omyju vodou, vydezinfikuji jodisolem či betadinem /ten nepálí/, dělají i betadin mastičku
malou nechám uschnout a zalepím přes den, aby se tam něco nedostalo, když si třeba hraje na písku
větší natírám ke zlepšení hojení framykoinem, optahlmoframykoinem či dr. doporučuje calciovku /tu jsem ale zatím neměla/

Osvědčil se mi Bepanthenplus a jednou jsem Elince zkusila i Hemagel na hlubší ránu. Krásně se jí to zahojilo a nezůstala ani jizvička.

Tak já ti můžu doporučit mast Infadolan :one: je pro dospělé i děti od novorozeneckého věku na neifikované drobné rány,oděrky,popáleniny 1. stupně, na suchou popraskanou kůži, na trhliny v kožních rýhách. Je zvlástě vhodný k promazávání suché pokožky, u pacientů s atopickou dermatitidou, dále k prevenci opruzení u dětí a dospělých.

opláchnout pod tekoucí vodou. Když to nejde a jsme na procházce tak mám ve spreji Detol ten neštípe a občas máznu BepantenemPlus je hojivý a desinfekční navíc osvědčil se mi i na drobné spáleniny

Nemažu, nezalepuju- občas lípnu protibolístkovou náplast, ale za chvilku ji sundám, aby to větralo a rychleji se to hojilo.

Dcerka jednou vlítla do růží a ošklivě jí to potrhhalo nohu. Bála jsem se jizev, tak jsem koupila něco proti jizvám. Dcerka se mi po tom strašlivě osypala. :n:

Teď je na trhu Hemagel, takzvaná druhá kůže. Má urychlovat hojení a bránit vzniku jizev. Mám ji doma. Zkušenost blbá - strašně to lepí a přilepí se na to všechen prach a bordel. :O

Já bych to ničím nemazala, nezalepovala(pokud to nekrvácí)a nechala jen schnout. Sama na sobě mám vyzkošeno, že všelijaké mastičky ti hojení neuspíší.

In reply to by Ivik77

Ahoj holky, ja bych odreninu mazala az se tam udela pekny stroupek, aby se pak zahojil. Jinak ja dnes detem a i sobe na cestve odreniny davam speciální náplasti napr. od Cosmos. Delaji je i pro deti s obrazky (ty u nas maji uspech). Naplast nesundavam, necham ji odpadnout a pak fakt uvidite rozdil. Naplast byva pruhledna, tak muzete i sledovat jak se rana hoji a kdyby se vam neco nezdalo tak ji proste sundat driv.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka