Dobrý den. Nedávno jsem zjistila, že jsem ve 20. týdnu očekávání. Miminko si ale nemůžu a nechci nechat, protože bych ho nedokázala dostatečně zabezpečit. Chtěla bych ho dát tedy k adopci, ale nechci, aby šlo do kojeňáku, chci vědět co s nim bude a do jaké rodiny se dostane. Máte někdo zkušenosti s přímou adopcí ?
Ahoj holky.Chtela bych vás poprosit o vaše názory.Jsem v 11tt a trápí mě občasné průjmy.Treba 2dny mám průjem,pak je chvilku klid a pak se to znovu vrátí myslite že je něco v nepořádku??Jsem už podruhé těhotná, jenže o první miminko jsem v 5tt přišla a byla bych nerada kdyby se to mělo znovu opakovat.Po této zkušenosti se strašně hlídám a všechno mě vyděsí,třeba to že mě občas píchá v podbřišku nebo to že mě přestávají bolet prsa.Nekde jsem četla že že je to možný příznak blížícího se potratu.Co si o tom prosím myslíte?Předem vám moc děkuji za vaše názory a rady.
Dobrý den. S přítelem jsme leželi nazí v posteli a mazlili se. Během toho se mi opřel penisem, na němž měl preejakulat o pysky. Moje otázka je, jestli tak mohu otěhotnět, když jsem navíc panna?
Dobrý den, neporadíte mi někdo, co dávat ke snídani roční holčičce, která je částečně kojená a částečně na UM? Zatím jsme ráno vždy nakojily a pak jsem jí udělala ještě 140 ml UM HIPP. Je to jediná dávka UM za celý den, jinam se mi ji nepodařilo nacpat. Pediatrička ale říkala, že máme už i k snídani dávat nějaké další jídlo. Ale když nakojím, pak jí dám UM a pak jí jdu ještě chystat např. půlku rohlíku s Lučinou, tak to trvá šíleně dlouho, než si takovouhle tříchodovou snídani odbudeme, zvlášť když potvůrka stávkuje a nechce si lahvičku držet sama. Jinak už jsme normálně na příkrmech - zhruba kolem 10h má přesnídávku, 4x týdně přesnídávku s jogurtem, kolem půl jedné oběd - maso/zelenina/příloha - aktuálně dáváme 250 g, kolem půl čtvrté odpol svačina - většinou pečivo s něčím + čerstvá zelenina, jednou týdně sladká svačina (domácí koláč, vánočka) a kolem šesté má kaši HIPP cca 210 ml. Jinak po dopol svačině, před odpol svačinou a po večeři ještě přikojuji. Předem děkuji za jakoukoli radu, zkušenost.
Dobrý den.
Jsem skoro dva roky na rodičovské „dovolené“ se svým dítětem. Bohužel není den, kdy bych nelitovala svého rozhodnutí být rodič. Neposlechla jsem svůj rozum. A přesto jsem se rozhodla mít své vlastní dítě. Myslela jsem si, že když bude mé, bude to něco jiného. A taky jsem si říkala – jsi přece ženská, od té se očekává rodit děti. Mému dítěti budou dva roky a naše soužití je jen o vzájemných sporech a nepříjemnostech. Jsem psychicky úplně na dně, nevím, co je smích a když už se směju tak to je jedn proto že se směje i ona, nic mě nebaví, nezajímá. A co je nejhorší – nebaví mě mé dítě a nesnáším ho. Jsou momenty kdy se sní ráda mazlím ale to je jen když jsme spolu pohromadě všichni. Jinak mám knl určitý pocit odporu když jsme samy.
Nemám trpělivost na její vzdory, trucování, tudíž nejsem důsledná při její výchově. A asi hlavně z toho plynou mé problémy. Dítě mě nezná jinak než naštvanou, nemluvnou, mračící se a řvoucí na něho a všechny kolem. Nemám na něj dost energie, vždycky je mnohem aktivnější než ostatní děti. Chvilku neposedí, ignoruje opakované zákazy a když jí za to např. plácnu, a jsme samy tak se mi vysměje. Je šťastné, jen když může být se svým tatínkem a jinými lidmi. To se rozzáří a radostně k nim utíká. Se mnou nemá důvod se smá, a když už tak jen proto že musím. Nevěnuju jí tolik pozornosti, padám do depresí. A teď jak bydlíme samy je mi lhostejná. Mám na ní neustalí vztek a kolikrát už mám pocit že jsem tu zbytečná. Někdy nezvládám své pocity a přeji si aby můj život skončil. Někdy se mi o tom zdá jen je to sen a pak se probudím. Nedokážu žít s dcerou sama v ten moment se ve mě vše stupňuje den ode dne víc. Jsem pořád se vším nespokojená, nedokážu ovládat své emoce, vytočí mě každá drobnost. Hned řvu a nadávám, jsem plná vzteku, že to tak je, a nedokážu to změnit i když chci. Když se dcera rozbrečí a já nevím co s ní, chytnu amok, křičím na něj a nejradějí bych ho někomu dala, ať si ho vezme a nevrací. Nejraději jsem, když spí a já s ní nemusím mluvit a věnovat se mu. Dítěti se věnuju, péči nezanedbávám, ale všechno dělám jen proto, že se to musí a má.
Ahoj. Jdu k vám pro radu. 11.listopadu jsme s přítelem měli pohl.styk, podle kalendáře WomanLog měla být ovulace 12.listopadu. Tentýž den jsem šla na preventivní prohlídku. Která dopadla dobre.ale od rána po pohl.styku jsem měla tlak v podbrisku až do 16.listopadu a doprovázel to i výtok. Je možné, ze by se podařilo otěhotnět nebo ne? Občas mě v tom podbrisku pichne i teď, ale jinak žádné příznaky nevolnosti nemám.Nerada by jsem byla sklamana. Rada bych měla na testu // čárky. Na test je brzy, ten mohu případně vyzkoušet až za 14dni kdy by se měla dostavit M/s. Dekuji za odpovedi
Zdravím :) Dneska jsem dostala 1.davku agolutinu, bojim se ze priberu. Přibírá se po něm nebo ne?
Zdravím, jdu za vámi pro radu. Byla jsem screening ve 20 týdnu. Na vyšetření pan doktor našel patrná mírná dilatace pravé pánvičky ledviny ( 5,4 mm) a slabší náplň žaludku. Když jsem se zeptala co to má znamenat, jen mě řekl, že mě chce za 4 týdny vidět znovu. Nemáte některá zkušenost? Děkuji všem za odpověď.
Ahoj, těhulky,
S přítelem jsme se včera dozvěděli, že jsem těhotná. Podle doktorky jsem na začátku 5. týdne. Prcka jsme sice chtěli a plánovali ale ne takhle rychle. Chtěla jsem si nejdříve dodělat školu. Přítel pracuje a vydělává hezké peníze ale... Nicméně jsme rafi, že se to povedlo. Jsem trochu v šoku ale mile.
Jak jste se s těhotenstvím vyrovnali v rodině?























