Změna doktorky? | Moje těhotenství.cz

Změna doktorky?

Obrázek uživatele renn

Ahoj holky,

mám potvrzené těhotensví, jsem 5tt + 5. Má doktorka mě ale odmítla vyšetřit, udělat krev i sono. Že mám přijít až 23.12. Dřív to prý nemá cenu.
Ještě že můj otec je lékař a zařídil mi minulý týden vyšetření krve, HCG 1485. Na další krev jdu v pátek, zas k otci. Neměla by tohle ale dělat moje lékařka? Jak se o Vás starají Vaše lékařky a lékaři? Díky doktorce si připadám, že jsem paranoidní, když se o své těhotensví starám už teď.
Mám změnit lékaře? Díky.

Obrázek uživatele missinka

ahoj, tak já jsem v 6. týdnu a doktor mi dělal ultrazvuk hned, jak sem došla s tím, že sem si dělala test a byl pozivtivní. Když mi ale ultrazvuk dělal, tak se ze začátku tvářil, že snad ani těhotná nejsem, což teda následně vyloučil. Takže si myslím, že není kam spěchat. Testy na hcg mi dělal ted v pondělí...Ono asi opravdu záleží na doktorovi..neboj, všechno příjde Wink

Obrázek uživatele myška79

Zdravím všechny těhulky, maminky a snažilky, jsem v 7tt, doktorka mi potvrdila ultrazvukem těhotenství a okamžitě mi napsala neschopenku, když jsem se jen optala na neomezený vycházky, vyjekla, že to psát nemůže, že se to tak nepíše, tak co mám dělat, když na netu čtu že některá má neomezený vycházky a některá ne, přijde mi to dost nespravedlivý, podotýkám že zdravotní stav mám v pořádku, žádné nevolnosti nemám, jsem úplně v pohodě, nechala mě doma jen kvůli práci kterou nemohu jako těhulka vykonávat, sama to říkala, takže si připadám jak nemocná, když jsem omezená pár hodinami vycházek, skončilo pro mě kino, návštevy rodičů, bydlí 80km daleko a to se nedá stihnout o vycházkách, a to nemluvím o štědrém večeru když jsme se chystali dát tuto radostnou novinu pod stromeček, zatím z toho jsem špatná a přemýšlím kde se zeptat, vycházky se psem jsou taky tabu, jakákoliv volnost, nějak to nemůžu skousnout, moc děkuji pokud napíšete jak to je s Vámi, zda máte taky omezené vycházky či nikolov.Mám se radovat z nového človíčka, ale bohužel to nějak nejde když jsem zavřená doma a nikoho vedle sebe.Dnes například dopol bylo docela slušné počasí, ale já mám vycházky až odpoledne, tak v tom dešti jsem seděla doma.:-(

Obrázek uživatele Hanina.85

Taky jsem od ozačátku na neschopence a mám vycházky na 4 hoďky odpoledne. Když jsem se zeptala Dr. jestli bych nemohla mít i dopoledne, tak řekl, že to nejde, že sociálka nebo pojišťovna(teď nevím jak přesně to řekl), no prostě, že to nejde.Ale pokud by mi přišla kontrola, tak mu mám zavolat a on jim zavolá a poví, že jsem byla u něj.Říkal, že chápe, že nemůžu být pořád zavřená, ale že jinak to nejde a taky říkal, že kontroly zvlášť v těhotenství chodí hlavně na udání zaměstnavatele, sice může i sociálka sama od sebe, ale to málokdy. Horší to je když jezdím na víkend k našim, ale co už prostě to riskuju a doufám, že vše bude v pohodě. Kdyby přišli a já spala,tak bych zvonek nejspíš neslyšela, tak nevím co by se pak dělo, nevíš o tom něco? Vždyť to se taky může stát, ne?! :$$:

Obrázek uživatele myška79

Domnívám se, že určení rozsahu vycházek při dočasné pracovní neschopnosti je zejm. věcí domluvy mezi lékařem a pacientem, proto v prvé řadě by bylo na místě vysvětlit lékařce důvody, proč chcete úpravu stávající výměry vycházek. Je to lékař, kdo rozhoduje o dočasné pracovní neschopnosti (tedy o tom, že nemůžete vykonávat své zaměstnání). Pokud chcete využívat režimu nemocenské, musíte se podrobit léčebnému režimu, který stanoví (po konzultaci s pacientem) lékař. Ve vašem případu záleží také na důvodu pracovní neschopnosti manželky (pokud je na nemocenské jen proto, že řeznictví je rizikové pracoviště, ale jinak je zcela v pořádku, neměl by být problém domluvit se na delších vycházkách). Nelze však hovořit o omezení osobní svobody, protože nikdo vás nikde nezavírá, ale jedná se o stanovení a kontrolu léčebného režimu, který je zároveň podmínkou pro výplatu peněžité dávky. Vy samozřejmě můžete léčebný režim porušovat, ale vystavujete se nebezpečí snížení nebo i odnětí nemocenské. Pokud se vám nedaří se s lékařem domluvit, můžete se pokusit najít si jiného lékaře, který vám vyjde vstříc. Váš stávající lékař vás pak může podle § 5 odst. 1 vyhlášky č. 31/1993 Sb. předat jinému lékaři. Nic nebrání tomu, aby to udělal na vaši žádost, neboť máte právo volby lékaře (to zaručuje zákon č. 48/1997 Sb.; lékaře můžete změnit jednou za 3 měsíce).

Na okraj lze dodat, že § 4 odst. 4 vyhlášky č. 31/1993 Sb. stanoví, že lékař vyznačuje rozsah a dobu vycházek, podle § 6 odst. 1 této vyhlášky však zároveň spolupracuje s okresní správou sociálního zabezpečení na vymezení léčebného režimu. Samotná vyhláška č. 31/1993 Sb. má být od 1. 1. 2009 nahrazena vyhláškou č. 187/2006 Sb., která v § 56 odst. 1 a 2 jednoznačně stanoví, že povolení vycházek, včetně jejich rozsahu a doby, je součástí režimu práce dočasně neschopného pojištěnce, který určuje lékař.

Mgr. David Zahumenský, právník Ligy lidských práv, 30.4.2008, dzahumensky@llp.cz

Obrázek uživatele myška79

Úryvek z brožury Příručka pacienta – Průvodce pacientskými právy 2007:

„Jak postupovat v případě, že mi lékařka odmítla napsat při plné nemocenské vycházky?

Lékař není oprávněn vycházky povolovat, zakazovat či určovat délku jejich trvání, neboť žádný zákon lékaře k takovému rozhodování nezmocňuje. Naopak podle ustanovení Listiny základních práv a svobod může každý činit, co není zákonem zakázáno a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. Podle vyhlášky č.31/1993 Sb. Ministerstva práce a sociální věcí České republiky o posuzování dočasné pracovní neschopnosti pro účely sociálního zabezpečení platí, že lékař v legitimaci a hlášení příslušné Okresní správě sociálního zabezpečení (OSSZ) pouze vyznačuje den příštího lékařského ošetření a rozsah a dobu vycházek práce neschopného občana. Rozhodnutí o rozsahu a době vycházek je tedy na pacientovi, lékař rozsah a dobu vycházek v legitimaci pouze vyznačí. Pokud lékař odmítá zapsat vámi odůvodněnou dobu vycházky (přeci jenom je třeba dbát léčení nemoci), pak to písemně oznamte příslušné OSSZ a na lékaře podejte stížnost odboru zdravotnictví příslušného krajského úřadu pro porušení vyhlášky a omezení vašich práv.

www.forum.czechmed.cz

Obrázek uživatele Hanina.85

Pěkně mě to štve, protože když sedím doma,tak mi často bývá špatně, ale venku na vzduchu je to super. Ale měnit kvůli tomuhle doktora určitě nebudu, protože tohle je jediná věc, která mi vadí. Jsem na neschopence kvůli práci, kterou nemůžu v těhotenství dělat, jinak nemám žádný problém.

Obrázek uživatele myška79

A to si nepřipadáš jak ve vězení, když nemůžeš jít ven kdykoliv chceš ty?Respektovala bych kdybych měla nějakej problem ale jsem v pořádku a nemůžu nic! Jsem fakt utrápená.Já jsem doma 4 dny a šílím.a ještě nad námi rekonstruujou byt, tak je o hluk postaráno :-/)

Obrázek uživatele Hanina.85

Když jsem v 5tt přišla s tím, že jsem těhotná, tak mi udělal vnitřní ultrazvuk aby vyloučil mimoděložní těhotenství, ale krev mi bral až asi v 10-12tt. A teď mi ji budou brát v 17tt na triple testy. Jinak ultrazvuk mi dělá při každé kontrole, ale opravdu záleží jak který doktor to dělá a samozdřejmě jestli má nebo nemá v ordinaci uz. Ze začátku mi dělal jen vnitřní, protože mimišek je uchycený na zadní straně děložní, tak na normálním uz je špatně vidět, ale minule mi dělal už i normální, už totiž hezky rostem Smějící se mimčo A hned na začátku mi říkal, že mám nárok jen na 3 uz, které hradí pojišťovna a v druhé půlce těhotenství si zaplatím 900 a bude mi dělat uz při každé kontrole.

Obrázek uživatele Lucie

Ahojky,
já když byla v 6. týdnu tak mi dr. řekla, že ještě nemůže plně potvrdit těhotenství. Krev na HCG mi vůbec nedělala, vycházela jen z těhot. testů. Jinak na ultrazvuku jsem byla až v 10. týdnu a to proto, že dr. si nebyla jistá v kterém jsem týdnu. Jinak máš nárok jít na první utz. až ve 12. týdnu. Ono ale zase dost záleží na přístupu doktorky. Některá co má ultrazvuk přímo v ordinaci a je trošku normální, tak ti ho udělá a o všem si s tebou popovídá. Např. ta moje ho nemá, takže jsem na žádanku byla na utz. jen 2x (jsem 22. týden) a jednou jsem si to šla sama zaplatit, protože prý to ona nemůže, že má vysoký náklady a tak podobně. Na co se nezeptám to nevím a když se zeptám kdy mi udělá ten a ten odběr na krev, tak mi odpoví, že ona sama ví nejlíp kdy mi ho udělat...Ono pokud má aspoň trošičku normální přístup tak bych u ní zůstala, ale těžko soudit. pa

Obrázek uživatele Líza

no já nevím, myslím, že je to brzy. já šla na 1 krev až v 16 týdnu a hladinu HCG mi neměřili vůbec. v 6+2 mi potvrdili, že se vajíčko uhnízdilo v děloze (před tím sem měla mimoděl.) - já být tebou, tak to tak nedramatizuju. nebýt toho, že sem potřebovala vyloučit mimoděl, tak sem šla na ultrazvuk až ve 12 týdnu. Neplaš.

Obrázek uživatele renn

ok, jen jsem četla, kolik holek tady už v 6-tém týdnu bylo na utz a na vyšetření, tak mě to vyděsilo. Díky za podporu

Obrázek uživatele Líza

není zač. jak říkám, tak brzy se dělá UTZ jen když je k tomu nějaký důvod. A mnohonásobné odběry krve na sledování růstu HCG jsou na nic. je jasný, že si v tom, teď už jen čekat Smile teď budeš pořád na něco čekat. Ale jak se říká, kdo si počká... Smile tak držím palce a dej o sobě zase vědět.

Předčasný porod

Ahojky, máte některá zkusenost s předčasným porodem. V pondělí jsem...

Otehotneni

Dobrý den. Mám 10dni po ovulaci, mám výtok nezapachaji, nažloutlý. Je nějaká pravděpodobnost otehotneni? Test jsem si dělala v pátek...

Marika

Dobrý den jsem v 8.měsíci těhotenství .Čekám holčičku ale nemohu si jí nechat ....

Mohu být těhotná?

Zdravím, s přítelem jsme měli nechraneny styk a druhý den potom, mě začalo bolet v podbrisku. Stalo se to asi před 3 týdny a bolí to...

vitamíny v těhotenství

Ahoj maminky chci se zeptat brali jste nějaké vitamíny v těhotenství? V lékárně...

ahoj holky, tak nějak jsem si podvědomě myslela, že tento měsíc to vyjde, moc jsem na to nemyslela, pak nějaké problémy. Teď mám 21. den cyklu a mám depku, že určitě nejsem těhu a já bych tak moc chtěla! Dokonce včera i manžel řekl, že by to opravdu taky moc chtěl.

Tak sem Májíkovi koupila knížečku Polámal se mraveneček amoc se mu líbí.......

Tak jsem včera dodělala betlém na terase mám tam větvičky nemůžu najít mech lítám po lese a mech nikde...

Chtěla sem ho zachytit na čtyřech ale zase šel zrovna k zemi.........

neni tady nektera co bude rodit kolem 15.3 ve Varech??Byla bych rada,kdybych tady nasla spojence a pak bychom se sesli v poroodce JedničkaPápá

Ahoj zensky,
mam 7 mesicniho kluka a uz ma tri zuby, dva z toho uz jsou pekne venku a tak se ptam jestli uz mam zacit s cistenim zubu a hlavne jak Smile Vzdyt je to hrozny nesopeda Smile

Ahoj maminy, tak opět ta rýma. Před 14 dny se nám oběvila taková ta hustá zeláná rýma. Odsávala jsem Verunce i v noci, aby se jí líp dýchalo. Od doktora jsem dostali ty kapičky do nosu s antibiotikama a po týdnu nám dělal i stěry, protože sousedky dcera měla to samé a po stěrech zjistili, že má pneumokoka a to je očkovaná. Nám ho naštěstí nezjistili i když jsme byli v častém kontaktu.

Tak rodíme v Podolí!!!! :\x: :\x: :\x: Přítel tam dnes ráno byl vystát frontu. Přišel tam už v šest a čekalo tam prý už 5 lidí. celkově jich dorazilo něco kolem 25. Takže jestli chcete do Podolí, je lepší si přivstat. Jsem moc ráda! Přítel je zlato!!!

Dobré ráno děvčátka!
Zase další hrozná noc. :§) Jsou nám už 4 měsíce a kromě trubičky nám nic moc nepomáhá.
Chci koupit nějaké probiotické kapky, ale nevím jaké. Poraďte nám prosím! Máte s nimi někdo zkušenosti? :?

Ahojky, tak celý první trimest jsme neměla žádné problémy a teď ve 2. trimestru mi začali ranní nevolnosti. Měla jste to taky některá taky tak? Není to pravidlem, ale za poslední týden se mi to stalo už podruhé. Díky moc