včeréjší úřadování

19.04.2012

Tak jsem se včera konečně rozhoupala a šla vyřídit malé pas a pro sebe rodičák,oba úřady jsou od sebe přes celé město, takže jsem jela autem, přijedu na pasové, malá v sedačce a paní mi zdělí, ať přijdu zítra, že malé děti mají přednost, no řekla jsem si, když už jsem tady, tak to zkusím, hrůůůza přede mnou asi 200 lidí, otočka zpět a vyřizovat na druhý konec města rodičák, přijedu tam, vezmu papíry a jdu se zeptat na info co a jak, jeden papír mi musí vyplit ossz a ta se nachází na pasovém, takže jedu opět tam odkud jsem před chvíli přijela, vše vyplněno, doma si všimnu, že chybí razítko, takže dnes mě čeká vše nanovo, takže hlavně v klidu a ať malá ten blázinec vydrží :€s€:

Kliknutím vložíte smajlíky:

ahoj, tak hlavně že máš možnost vše objet autem. Horší by bylo jet MHD. To bych byla já osobně asi hodně vytočená jezdit tam a sem a zase tam :-).
No já jsem byla v úterý vyřídit pas pro děti. Předemnou asi 3 lidi tak jsem čekala jen 20minut. Nakonec když jsem se s oběma dětma a 3 batohama nasoukala do maličké komůrky (maximálně pro 1osobu) tak jsem zjistila že nemám vše potřebné. Jsem blbá a neuvědomila jsem si, že tchyně je 47ročník a tím pádem nemusim předkládat rodný list rodičů (prarodičů dětí) kvůli určení státního občanství. Takže tam půjdu příští týden znovu a doufám že už to vyřídíme :-). V úterý by mi beztak vzala úřednice jen jedno dítě, protože bylo 10minut před koncem pracovní doby. Takže bych tam musela další týden znovu. Je lepší vše vyřídit najednou :-)

In reply to by petra.nn

jj to je jasné. Proto jsem psala že já bych byla hodně naštvaná. Mě stačí jezdit 2x do týdně do centra Kladna s oběma dětma. Naštěstí cesta trvá jen 13minut tak to je pohoda. Ale malá je v buse celkem protivná a občas i řve protože zrovna nesedí na sedadle na ktrym sedět chce :s: . Ale můžu být ráda že nemusim nikam dojíždět třeba hodinu. To bych asi vzdala po pár jízdách :00: .
Zkus si najet na stránky vašeho města a tam si zjisti co potřebuješ. Zjistila jsem totiž, že jsou v tomto rozdíli. U nás chtějí doložení státního občanství pokud máš rodiče narozené po roce 1954. Stačí RL (originál) jednoho z rodičů. Je prý jedno z jaké strany (zda ze strany tvého muže nebo tvé), RL dítěte (originál) a tvůj OP.
Třeba u vás bude stačit jen RL dítěte a OP...

Tak to jste chudáci.Mě stačilo s malym oblítávat rodičák a tak nová občanka a řidičák a všude plno lidí no děs a hrůza natož lítat sem a tam přes celý město?užijte si to chudáci :) :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka