vareni zacatecnice

13.02.2011

Ahoj.Prosim o radu. ve vareni stale tapu a jsem si nejista. Mam kloucka rok a pul a snazim se varit. Manzel dneska koupil hovezi platky a ja chtela malemu delat na zitrek polevku. Dali jsme ty platky do varici vody a varili asi hodinu a pul. Maso je mekke, ale ja furt nevim, zda je to tak dobre. poradite, jak a jake maso varit. Moc dekuji. Se sebevedomim jsme na dne, tak ted nejak tapu se vsim.

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Jak se vari maso uz vis, tak ja poradim jednu skvelou kucharku: Ceska kucharka podle Milose Stepnicky.
Najdes ji treba tady: http://www.knihkupectvi-bn.cz/ceska-kucharka-podle-milose-stepnicky/d-9…

Ja jsem na kucharky trochu pako, moc me bavi je cist a mam jich doma asi kolem 100 :00: :oci: a tahle je super v tom, ze jsou v ni recepty ale i moc hezke povidani, proc se veci delaji tak jak se delaji. (Kdy maso do studene vody, kdy do horke, proc se dava ocet do mleka a ne mleko do kyseleho atd.). Na zacatky uplne genialni.....

nam chutna tak i segra mi to pochvalila a dalsi z rodiny :a\|: .A taky se sem tam kouknu do knizek nebo na internetu.Mame dcerku a a cekame dalsi mimi :°O°: , dceri bude 2 v dubnu a ji skoro vse co uvarim :hu: .Tady mam moji oblibenou internetovou stranku o vareni je to super jak sem zacala varit tak sem tez neumela :#o: a tam to je i pro zacatecniky :one: tak doufam ze ti pomuze.Tady je : http://ekucharka.net/
papa

vařím tak, že dám maso do studené vody, přidám oloupanou celou cibuli, nové koření, bobkový list, sůl, a vařím doměkka. Ono podle toho, z čeho to děůáš, je doba vaření, nejdýl trvá hovězí (pokud nemáš papyňák). Pak do toho pýchám vidlicí, a to už pk pozunáš, když je to křehké, tak to vyndáš, i cibuli a koření, dáš zeleninu, a nakonec kapání, nudle, rýži nebo co chceš. Některé se i zahušťují, např. mrkvovka, mňam... :) Někdy zeleninu teda vařím společně s masem, ona je pak ta polévka chutnější.

Ahojky!
Když je maso měkké, tak je to vpořádku. Jen ho malému nakrájej "přes vlákno" - líp se pak kouše. ( Když se koukneš na maso, jsou to vlastně takové jako "provázky", tak ty musíš překrojit na co nejmenší kousky, pak se to lépe kouše a nezlstává to dětem dlouho v pusině. ) Je dobře, že chceš vařit polévky - jsou dobré, výživné a v zimě krásně zahřejou ;-)
Na polévku je nejlepší maso s kostí - právě ta kost Ti udělá silný vývar. Když chceš mít dobré maso, dej ho do horké vody ( pokud chceš třeba maso do omajdy ), pokud Ti jde o silnou polévku, pořádně ho umyj a dej d ostudené a nechej pomalinku přijít k varu. Čím déle polévku vaříš, tím je vývar silnější. Pozor - někdy se Ti udělá na povrchu pěna, tak aby Ti to neuteklo ( tu můžeš sebrat děrovanou lžicí a vyhodit ) K tomu přidej zeleninu - můžeš ji měnit, klasika je mrkev+celer+petržel ( mrkve víc ), přidáš cibuli - v celku jen oloupanou, nebo v obchodě ji seženeš mraženou pod různými názvy ... Lahůdková, Pod svíčkovou ... je jich hodně, ale na víc si nevzpomenu :-( , sůl a koření ... Můžeš do toho přidat zavářku: nudličky, rozmíchané vajíčko, kapání ... všechno dobře povařit!
Znám Tvou situaci. Taky jsem dlouho pátrala a bojovala - nejvíc asi se svým strachem, že něco zakzím a bude to jen na vyhození ... Pokud chceš, písni mi osobku a můžeme o vaření pokecat :-)
Měj se hezky a přeji mnoho kulinářských úspěchů!!!
Papa V.

tak když chceš vařit polévku, maso se vždycky dává do studené vody, aby byl dobrý vývar, než polévka dojde k varu všecko z masa se pěkně do vody uvolňuje, když to dáš do vroucí, maso se okamžitě zatáhne a do vody chut nevyloučí + přidávám zeleninu, koření .... já taky nejsem super kuchařka, tak nevím, ale já vývar vařím z masa i s kostí - kuřecí droby, vepř. kost nebo hovězí např. žebro atd, s kostí je to lepší, samotné maso jsem ještě nevařila, tak nevím jaké to je. Jinak třeba z hovězích plátků dělám např. roštěnku - osolím, př. opepřím, obalím v mouce a rychle osmahnu na pánvi z obou stran, pak dám do pekáčku, podleju vodou a dusím v troubě do změknutí, výpek pak zahustím ... výborné je to s rýží. když budeš chtít poradit klidně písni třeba osobku, nejsem super kuchařka, ale vařím už asi 4 roky ve vlastní domácnosti a před tím i nějakou dobu doma, tak nějaký základ snad už mám. A neboj, všichni jsme nějak začínali, časem z tebe bude profík

jasně , já taky nejsem teda znalec co se týče vaření. Ale občas se to dá i jíst co uvařím :-). Spíš bych kupovala na polévku maso jen na obíračku, nebo z toho ještě udělala druhý žvanec :-¨), když máš ty plátky. Třeba znojenskou :-). Papiňák je skvělá věc uvaříš víc jak za polovinu času co normálně a máš jistotu ,že to je pořádně hotové.

myslim, že hovězích plátků je na polívku škoda, ale jestli je maso měkké, tak je to OK....jinak když chceš vařit polívku, tak dej k masu ještě nějakou kořenovou zeleninu (mrkev, petržel, celer), můžeš přidat cibuli, česnek, přihoď nějaké koření - pár kuliček pepře, pár kuliček nového koření a dej vařit...a máte vývar jedna báseň (a jak psala Hanka podemnou, řekni si v řeznictví o hovězí na polévku a dostaneš vhodnější a levnější, než jste koupili)....mno, a když jsme u té polévky - vývar scedíš, pokrájíš maso (když je tam něco tlustého nebo tak, tak to odřízni), pokrájej zeleninu (nebo jí vyhoď, doma třeba vyhazuju celer, kluci mi ho nejedí), uvař těstoviny (nudle do polévky nebo nějaké malé - písmenka apod), přihoď něco zeleného (petržel pažitku) a máte polívku celá rodina ;).....to samý můžeš udělat s kuřetem
a neboj, do toho se dostaneš ;) jinak nedám dopustit na kuchařku "vaříme zdravě chutně hospodárně" název je tedy příšernej, asi původní - z tohodle vařila moje babička a pořád kuchařku vydávají. je šikovná v tom, že tam jsou fakt důkladně popsaný postupy, i ty nejjednodušší, rozepsaný masa, jaký maso se hodí na co, zeleniny, jak se co dělá, proč se to tak dělá.....

jestli jsi měla plátky, tak ty je lepší spíš rychle osmahnout a pak podusit.
Jestli jsi je uvařila a jsou měkké, tak proč ne, nakrájíš je do polévky. A ten vývar z toho je dobrý? Je lepší si koupit maso na polévku (já se teda vždy zeptám, sama se v mase moc nevyznám) a jak psala maminka pode mnou, dám to vařit s mrkví, petrželkou, celerem, pórkem a kořením. Vývar pak použiju část na polévku a část třeba na rajskou omáčku, k tomu to uvařené maso. Do vývaru přidáš nudle a mraženou zeleninu. Já se taky učila, když jsem začala vařit pro malou ;)

já se v mase taky moc nevyznám, ale jestli je měkké, tak to utčitě bude správně ;-) Já malýmu ještě polívku nevařím, ale kdyby jo, tak bych si buď v obchodě zkusila poručit "prosím kousek hovězího na polívku" anebo bych udělala vývar z kuřete (to zvládne koupit i takový neznalec, jako jsem já). Dala bych vařit to maso, k tomu nějakou zeleninu a koření (mrkev, celer cibuli, česnek, celý pepř, nové koření, sůl) a pak bych tam přihodila domácí nudle (to chce trošku cviku, ale je to strašně jednoduché - rozklepnu vajíčko do talíře, přidám špetku soli a hrubou mouku, vypracuju z toho tužší těsto, rozválím ho na placku, nechám trochu proschnout a pak nakrájím na nudličky, tak dva tři milimetry silné a 5-6 cm dlouhé), na rozdíl od kupovaných nudlí se mi nikdy nerozvaří, na závěr bych přihodila trochu sušené petrželky. A hlavně bych na vaření nestavěla své sebevědomí ;-) v tom víc než v čem jiném platí, že žádný učený z nebe nespadl, já ještě před třemi lety uměla akorát špagety a topinky, dneska si klidně troufnu na guláš s domácím knedlíkem. Neboj se toho, se synkem máš ideální příležitost postupně se všechno naučit, až jednou vyroste, bude vlastní ženě říkat "hmmm, dobrý, ale maminčina svíčková je maminčina svíčková" :k:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky