První porod sekcí pro nepoměr a co teď ten druhý?

09.06.2017

Ahoj maminky,zdravím Vás prakticky po 4 letech. Ráda bych znala Váš názor nebo zkušenosti těch, co zažily totéž.

 

Máme doma 4 letého kluka, těhotenství s ním byl ráj - prakticky jsem ani nevěděla, že jsem těhotná. Nepoznala jsem žádné bolesti, nikdy jsem nezažila kontrakce, poslíčky atp. Porod skončil plánovanou sekcí pro pánevní nepoměr. Syn se narodil po týdnu přenášení, 50cm, 3,80kg.

Nyní jsem opět těhotná, už ve 35.tt... od března jsem byla na neschopence, protože jsem měla šílené bolesti břicha, zad, křeče do nohou...peklo. Ve 34tt mělo miminko váhový odhad 2600g. Před sebou mám ještě 6 týdnů těhotenství. Upřímně řečeno, sotva lezu - každá větší námaha mi dává strašně zabrat - bolesti zad, nohou, břicha, žeber, špatně se mi dýchá... I pohyby miminka jsou docela bolestivé. Od včera mě i dost píchá v podbřišku - tedy spíš ještě níž.. kolikrát si říkám, že mi z "ní" vyleze ruka a zamává mi.

Dle lékaře je vše v pořádku, jsem za to samozřejmě ráda, ale tohle těhotenství si teda fakt neužívám. Na internetu jsem četla a i jsem slyšela spoustu zvěstí o tom, že když se jednou rodí sekcí pro pánevní nepoměr, že k sekci přistupují automaticky i u dalších těhotenství.

Zajímá mne tedy, jaké zkušenosti máte vy?! Můj lékař s vyjádřením samozřejmě ještě vyčkává, ale já bych ráda věděla na čem jsem. Zda mám počítat, že při současné velikosti a váze miminka a se všemi problémy, které celé těhotenství mám je hodně pravděpodobné, že zase skončíme na císaři nebo zda je šance, že budeme rodit normálně. Manžel ani já tomu teda moc nevěříme a lidi okolo mě taky ne, když mě vidí. Na další kontrole se doktora chci zeptat na jeho názor, ale vím, že i v každé porodnici k tomu přistupují jinak, tak jestli se třeba zeptat i v porodnici, kde chci rodit, jak to tam chodí...

Nevím no...

Děkuji za názory i zkušenosti ostatních a přeji krásný den všem.

Kája

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj všem,

děkuji za názory a odpovědi. Mě spíš stresuje a vadí přístup mého gynekologa - poslední dobou se chová dost odměřeně a když se mu s čímkoliv svěřím, tak mě nehezky odpálkuje. Už jsem z něj tak vystresovaná, že se ho bojím na cokoliv zeptat a už se na kontroly k němu vůbec netěším. :-(

 

Jinak dnes jsme byli na pohotovosti v porodnici - měla jsem velké bolesti břicha a ještě další komplikace, tak aby nás pro jistotu zkontrolovali. Pan doktor byl velice milý... prý mám ale ztenčenou jizvu po první sekci (3mm) a vzhledem k mým...ehm...proporcím... si myslí, že se císaři nevyhneme.

Dokonce mi doporučil, abych se domluvila se svým lékařem, aby mne na kontroly do porodnice předal dříve, abychom nečekali na termín a že by na přibližně 38tt naplánovali sekci. Dávky hořčíku mi nasadil téměř 4x vyšší, než můj gynekolog.

V pondělí budu volat ke svému lékaři a domluvím se, kdy bych mohla přijít - kontrolu mám až za 2 týdny a ráda bych mu tuhle zprávu předala tak nějak... čerstvou. Jsem teda náramně zvědavá, co mi poví.

In reply to by Kája_Mik

Když mě má lékařka předávala do péče porodnice, tak jsem k tomu potřebovala pouze telefon na objednání se k první návštěvě. Takže bych se klidně objednala sama aniž by to ten tvůj věděl.
Když pravděpodobně nemá trpělivost ti cokoliv vysvětlovat. Ale já bych se nebála ozvat, když se mi něco nelíbí. Určitě to není jediný lékař v tvém okolí a přejít k jinému můžeš i týden před porodem.

Asi nemá smysl se ptát tvého doktora a infa zjišťovala v nemocnici. Do nemocnice na kontroly ještě nechodíš? I když z vlastní zkušenosti vím, že zjišťovat něco takhle předem už i v porodnici.....jeden bude tvrdit to a druhý zas to. 

Moje obě děti jsou císařem a víš co? Nehrotím to. Ano přiznávám, že u prvního porodu mi to bylo líto, že jsem neměla tu možnost si to prožít se vším všudy, prostě přirozeně a u druhého císaře jsem to brala tak, že to prostě jinak nešlo. 

Hlavně, že jsou děti zdravé a jak přišly na svět?... už neřeším. 

 

Tak u panevniho nepomeru jde predevsim o obvod hlavy ditete,ktery je rozhodujici pro urceni nepomeru.Samotna vaha az takovou roli nehraje,protoze,kdyz je dite hlavou dolu,tak nejvetsi cast tela vyjde prirozene prvni a pak ta vaha jako takova az tak rozhodujici neni...Jinak obvod hlavy se da zmerit i tesne pred porodem... Co se tyce vahy ditere,tak to ti dnes nikdo nerekne,pravdou je,ze druhe deti byvaji vetsi,ale tez to nemusi byt pravda,treba,kdybys mela rodit o neco driv... Takze suma sumarum,nechala bych tomu volny prubeh,cisar se da udelat vzdy,takze stejne ti nezbyde,nez cekat do konce *smile* 

Ahoj,tak ja mam za sebou teprve prvni porod,ale mela jsem cisarsky rez,protoze mala byla koncem panevnim...ale pokud si budu moct u druheho ditete vybrat,chci rodit prirozene,pokud bude vse v poradku a mimi bude otocene hlavickou dolu.sice zatim nejsem jeste tehotna,ale uz se jsme zacaly se skoromanzelem snazit :-D ale dlouho me mrzelo,ze jsem nemohla porodit prirozene,i kdyz by nektera volila cisarsky rez dobrovolne..nakonec jsem se s tim smirila,i kdyz jizvu mam dost vystouplou a bude vzdycky vice viditelna ...

Moje zkušenost.Prvni porod zkončil neplanovaně sekci,jelikož se mimi zaseklo o kyčelní kost.Syn měl 3,66 kg a 52 cm.U druhého porodu jsem si mohla vybrat.Byla jsem rozhodnutá rodit normálně i když mi bylo naznačeno,že je velká pravděpodobnost,,že se porodni komplikace budou opakovat,jak mě potkalo u prvního porodu.Ke konci těhotenství mi bylo naznačeno,že miminko bude asi větší a rozhodnutí jak rodit je jen na mě.Po 5 hodinách porodních bolesti a po 3 návštěvě doktora,jestli jsem si to nerozmyslela jsem nakonec šla dobrovolně na sekci a i s toho břicha mi ho nemohli vytáhnout.Druhy syn měl 4,05 kg a 50 cm.Ničeho nelituji.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky