prosím radu-mateřská

25.04.2009

ahoj holky,mám prosbu: moje kamarádka je těhotná a chtěla by jít na mateřskou na dva roky,pak by chtěla hned navázat s druhým dítkem,ale to už by chtěla jít na tři roky. Já si myslím že to nejde,že pokud navazuje tak musí mít obě stejně,tzn.opět dva roky. Na tři by mohla jít pokud by šla alespon na rok do práce...Je to tak nebo se mílím? Poradte prosím děkuji

Kliknutím vložíte smajlíky:

Myslím si, že na každé dítě si může zvolit jinou variantu. Vlastně ten první rodičák ukončí a pak nastoupí znovu na mateřskou. Akorát co jsem si všimla že pokud půjde na další mateřskou do 4 let od té první tak zůstavá stejný výměr mateřské.Žana a Amálka

určitě to jde! Já jdu taky na 2 roky a pak budem usilovat o sourozence a šla bych na 3. Pokud se to ale nepovede, tak holt budu doma zadarmo, ale jinak to tak opravdu jde! :a:
Lenka & Vinnie

tak to by mě taky zajímalo jak to je.Prve jsem měla v plánu to samé,ale pak jsem zjistila,že mám nižší hrubý příjem než je stanoven na mateřskou na dva roky. Tak hodně štěstí :a:

In reply to by hanicka11

4. Jaké výše Rodičovského příspěvku (měsíčně) zákon rozlišuje?

* 11.400 Kč/měs. při zrychleném čerpání do 2 let věku dítěte ve zvýšené výměře, má to však jeden háček. Jaký? Rodič má na tento příspěvek nárok pouze tehdy, měl-li před odchodem na mateřskou dovolenou mzdu alespoň 16.400 Kč měsíčně, resp. „mateřskou“ (denní vyměřovací základ pro její výpočet) minimálně 380 Kč denně. Celkem na Rodičovském příspěvku při standardním nástupu na MD obdržíte 216.600 Kč.
* 7600 Kč/měs. při klasickém čerpání do 3 let věku dítěte v základní výměře. Celkem na Rodičovském příspěvku obdržíte 235.600 Kč.
* Pokud se rozhodnete být s dítětem doma do 4 let věku dítěte, pak vám náleží do roka a 9 měsíců 7600 Kč/měs. a dále až do 4 let věku budete měsíčně pobírat 3800 Kč. Celkem na rodičovském příspěvku obdržíte 224.600 Kč.
* 7600 Kč do 7 let věku dítěte - u dětí dlouhodobě zdravotně postižených a dětí dlouhodobě těžce zdravotně postižených (dále jen DZP a DTZP).

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka