tanja

19.01.2016

Ahoj maminky, ráda bych se vás zeptala na váš názor na moji situaci. Mám tři děti, věkový rozdíl mezi druhým a třetím je jen 22 měsíců, protože třetí přišlo neplánovaně. Plánovaně bych do tak malého věkového rozdílu nešla, i když vím, že jsou i maminky, které si to pochvalují. Hlídací babičky nemám a manžel se vrací z práce nejdřív v šest večer, ale to málokdy, spíš je to tak kolem osmé večer, když už se děti chystají jít spát. Takže jsem taková ta klasická uštvaná matka (mimino, batole a prvňáček dají dohromady docela zabrat). :00:  Další dítě už neplánujeme, další bych už prostě bez pomoci rodiny psychicky a fyzicky nezvládla. A rodina mi ani do budoucna nepomůže, to vím. Hormonální antikoncepci ze zdravotních důvodů nesmím a jiná než hormonální antikoncepce není právě moc spolehlivá. Na potrat bych nikdy nešla, to je moje noční můra. Takže z toho důvodu a i z důvodu věku (až budou nejmladšímu tři roky, tak mi bude už 36 let) jsem se víceméně rozhodla pro sterilizaci. Jedná se pouze o přerušení vejcovodů, takže by to nemělo mít podle lékařů žádný špatný vliv na zdravotní stav, fungování hormonů atd. Přesto je to operace s celkovou narkózou a jako každá operace má i svoje rizika. Jak jsem si pročítala k tomuto tématu diskuze, našly se i ženy, které sterilizaci podstoupily, měly už děti a další nechtěly, ale pak se rozvedly a s novým partnerem chtěly další dítě. Jediná možnost je potom umělé oplodnění, které ale pojišťovna samozřejmě v takových případech nehradí. Čtvrté dítě bych tedy nechtěla ani s případným novým partnerem, ale to si myslím dnes a za pár let může být všechno jinak. Případně je ještě možnost, že by se dětem něco stalo a přála bych si mít potom další dítě. Jde o to, že člověk nikdy neví, co mu život připraví. Budu tedy ráda za vaše názory, které mi třeba pomůžou se rozhodnout.

Kliknutím vložíte smajlíky:

mít to 100% rozmyšleno.

Jsem po zákroku pár let,měla jsem zdravotní problémy a primář mi to navrhnul sám,tak jsem do toho šla a neplatila nic,změny žádné nemám,jen ze začátku nepravidelná menstruace,ale jinak jsem spokojená a určitě bych se příště rozhodla stejně ;-)

In reply to by omonka

Díky za názor, jsem ráda, že píše i někdo, kdo už sterilizaci podstoupil. Můžu se jen zeptat, v kolika letech jsi šla na zákrok? Já to právě nemám rozmyšlené na 100% i z důvodu věku, do 40 let mi ještě pár let přece jen chybí a děsí mě, co kdybych si to potom rozmyslela...

In reply to by tanja

jsem na to šla,ale já měla amputaci celého čípku a 3 děti,což primář mi sám říkal,že kdybych na krásno chtěla děti,šlo by to bez čípku horko těžko a že ví,že s tolika dětma je antikoncepce finanční zátěž tak mi to navrhnul,proto i jsem to měla zdarma jako ze zdravotních důvodů ;-)

Mě se teda primář ptal zda to opravdu mám v hlavě srovnané a manžel souhlasí,což oba jsme kývly ;-) takže sedněte si s manželem a promluvte si o tom (y)

ahoj,no nevím,jestli v příštích cca čtyřech letech se stane něco atk podstatného-vem si,jestli spíš nen většíí riziko toho,že nechtěně otěhotníš :( jako kdyby tě bylo 25,30 let,tak to třeba jo,to bych asi polemizovala,takhle určitě ne  :) nicméně,to si musíš prostě rozmyslet sama,pokuď nebudeš 100% přesvědčená,tak na to nechoď.Co se týče samotné operace,tak to není žádný velký zákrok,dělá se to laparoskopicky,kamarádka strávila v nemocnici asi tři dny,takže v pohodě *wink*  a vzhledem k tomu,že ten zákrok se platí,tak nevím,jestli je úplně nejlepší zase čekat až po čtyřicítce,aby se to vůbec ještě vyplatilo... no a jinak samozřejmě kondom,no... ale mít každoměsíčně nervy až do přechodu :))

In reply to by lucininenka

Přesně jsi to vystihla, díky. Opravdu je dost nepravděpodobné, že by v těch pár letech se ještě stalo něco zásadního, ale přece jen, co kdyby... Máš pravdu, že pro takový zákrok musí být člověk rozhodnutý na 100%. A je i pravda, že po čtyřicítce se to už vzhledem k té ceně asi ani nevyplatí. Tak asi budu ještě nějakou dobu přemýšlet.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka