Potíže 2 měsíce po ET (IVF) | Moje těhotenství.cz

Potíže 2 měsíce po ET (IVF)

Obrázek uživatele k.bett

  jsem 2 měsíce od ET a první 2 MS proběhly v pořádku. Bohužel při dalším očekávání ovulace jsem začala bezbolestně krvácet tak jsem to považovala za MS - která trvala normálně 7 dnů. Dnes jsem tedy 16. den cyklu a a ráno jsme na kalhotkách objevila krvavou skvrnu s nákým černým drobkem poté celý den nic a opět teˇnavecer to samé opět červené mokro na kalhotkách ale co je mě trápí nejvíc je silný zápach tohoto čehosy. Zádné bolesti, pálení, svědění nemám, tak to nechápu co by to mohlo být.Nikdy jsem takový zápach necítila ani při MS, teď je citit o trochu méně když zádný krvavý flek nemám ale jakmile se objevý je to mnohem výraznější. Prostě nechutný, dost mě to obtěžuje.Tak nevím jestli to není po tom IVF, vím že cyklus můžu mít rozházený atd ale nikdo mě neupozornoval na žádný zápach a takové krvavé občasné výtoky či co. Mám z toho celkem hrůzu jestli se mi tam něco nezanítilo z toho celýho cyklu IVF ale nenapadá mě co vždyť mi tam akorát vložili to embrijko ktere se stejne nechytlo. Prostě nevím čemu to přisoudit. Zítra sice budu volat do CARu co s tím a na vyšetření se rozhdně netěším kvulůi tomu zápach ach, jo. Je to trapný ale musím to překonat.


  Komentáře

  Obrázek uživatele evina.zajickova

  Ahoj k.bett,
  je možné, že se teprve teď děloha čistí od zbytku embrya, které se uchytilo, ale jen krátce, takže těhotenský test nic neukázal a dostala jsi menstruaci. Ten zápach by mohl být právě z těch odumřelých buněk. Určitě zavolej na gyn., pokud by to bylo tak, jak si myslím, mohli by tě vzít na revizi dělohy - vyčistění. Bolesti, pálení ani svědění nemusí být - to je spíš v případě zánětu pochvy, anebo kdyby šlo o větší embryo či plod. Pak už můžeš bez obav na další cyklus. Přeju hodně štěstí! E.

  Obrázek uživatele k.bett

  tvoje rada a pomoc mě strašně potěšila, taky už jsem nad tímto přemýšlela ale jen velmi zlehka, protože se mi zdálo že 2 měsíce už je docela dlouho a při vlastně už 2 MS by se děloha vyčistila (když počítám tu MS hned 14dní když embrijko zanikne a tu následující jakoby první normální)nebo ne?Že by se to nevyplavilo ale nák zanítilo třeba uvnitř a dává to o sobě znát až teď? Promin za to co teĎ napíšu je to ošklivý ale když píšeš o těch odumřelých buňkách tak mi ten zápach přijde jak kdyby se mi uvnitř něco kazilo (pardon, stydím se) tohle fakt neznám a uplně se stydím jakého koliv vyšetření (zas nadruhou stranu jde o zdraví a když mi prováděli to IVF tak na mě asi nebudou koukat jak na nakou špindírku)
  Děkuju ti ještě jednou za tvou odpověď.

  Obrázek uživatele evina.zajickova

  Určitě se nestyď, co se děje uvnitř dělohy můžeš stěží jakoukoli normální hygienou ovlivnit. Pokud by se ukázalo, že jde o větší zánět (což by se zjistilo při revizi), tak určitě dostaneš antibiotika. V červnu jsem byla na hysteroskopii - v děloze se mi objevil polyp, tak ho bylo potřeba před IVF odstranit - a přitom zjistili, že mám nejspíš slabý chronický zánět dělohy - přitom jsem nikdy žádné potíže neměla a všechny laboratorní stěry vycházely skvěle - dr. vždy hlásil, že jsem jako "nová". Příčinu ani původce zánětu dodnes neznám. Vlastně je to fuk, hlavně že už je to vpořádku, ne? Tak ti přeju, ať se to brzy spraví, netrap se tím, co si bude myslet doktor, a těš se na další pokus. Držím ti palce! Dobrou noc! Smile E.

  Obrázek uživatele k.bett

  jak jsi napsala, hlavní je to že je nebo bude vše v pořádku ostatní se nák zmákne. Dost jsi mě uklidnila i když to je nic moc tak ale já se těším až tam zítra zavolám, objednám se a bude to vse zas ok at je to co je to.

  Děkuju ti moc za palce a tobě ztaky držím, pokud už máš mimi v bříšku tak krásné těhulkování...:))

  Obrázek uživatele RenataMor

  se na to dívají jinak, jde o zdraví, nic jsi nezanedbala, tak se nestyď

  Obrázek uživatele k.bett

  Já vím, přeci jenom je to pro mě hrozný, ale to zmáknu...

  Obrázek uživatele RenataMor

  holka, potřebuješ být zdravá na další mimi,drží pěsti

  Obrázek uživatele k.bett

  je potřeba se povznést nad problémy...teda ne že by jich bylo málo, ale zase si pořád říkám když je nákej zádrhel ci problém, že vždycky může být hůř.
  Přesně jak říká moje doktorka v CARu miminko potřebuje zdravou maminku! :))Krásný, juuuu...no, jsem náká cíťa.
  Díky za podporu!

  Obrázek uživatele k.bett

  kdybych nekrvácela +spinila v v ten 18. den cyklu tak neplánovaně(poprvé tak bych dnes nebyla 16. den cyklu ale 34den cyklu(ale dnes se poprvé objevila ráno a večer ta krev) tak by to odpovídalo stejné délce jako při první normální MS po ET(IVF) ale to nekrvácím a co by znamenal ten bezbolestný menzes v období ovulace?Takže já fakt nevím, zítra se optám a třeba budu aspoň brzy chytřejší.