Porodnice - Nemocnice Šternberk

Gynekologicko-porodnické oddělení nemocnice Šternberk  zajišťuje  komplexní gynekologickou a porodní péči v regionu a i mimo něj. Ročně provedeme přes 800 velkých operací a pomůžeme na svět cca tisícovce dětí. Perinatální úmrtnost se v posledních 10 letech pohybuje od 0 - 2‰.

Oddělení má celkem 36 lůžek, z toho 7 nadstandardních pokojů. Gynekologický zákrokový sál funguje jako jednodenní stacionář, denně je v provozu gynekologická i porodní ambulance a nepřetržitě pracuje porodní sál. V roce 2005 prošla budova porodnice rekonstrukcí a rozšířením, v létě 2007 byla rekonstrukce dokončena přestavbou a modernizací porodních sálů na boxový systém. V roce 2014 proběhla celková rekonstrukce a modernizace novorozeneckého a oddělení šestinedělí. Během roku 2015 probíhá výměna oken a  zateplení budovy gynekologie.

Kontakty:

Ukázat na mapě

Kdy a jak se zaregistrovat do porodnice

 

 

 

 

 

Maminky do předporodní péče přijímáme od ambulantních gynekologů od 36. týdne těhotenství, event. dle domlvuy dříve. Chcete-li přivést své děťátko na svět v naší porodnici, po předání od vašeho gynekologa se objednejte do ambulance porodního sálu.

Od té doby již budete navštěvovat naši poradnu na porodním sále (oranžová budova gynekologicko - porodního oddělení, přízemí vpravo).

Během poraden a natáčení KTG na porodním sále předchystáte, vypíšete a společně doplníte zdravotnickou dokumentaci potřebnou k porodu. Praktické je, že během návštěv máte možnost s ošetřujícím personálem probrat vaše konkrétní dotazy k porodu a zdravotní péči kolem něj.

Pokud si chcete porodnici prohlédnout dříve, můžete využít prohlídek v rámcikurzů předporodní přípravy, nebo domluvit  prohlídku individuálně na telefonu porodního sálu.

Kurzy předporodní přípravy a cvičení pro těhotné

 

Kurz předporodní přípravy

Nabízíme Vám kurzík, v němž se dozvíte vše důležité o těhotenství, porodu a šestinedělí. Probíhá v pátek odpoledne, v budově porodnice po telefonické domluvě.  Se­známíme Vás s porodním sálem, dokumentací, naučíte se využít relaxačních pomůcek, vysvětlíme Vám vý­znam hudby, aromaterapie a možnosti tlumení porodních bolestí. Naučíte se relaxovat a dozvíte se, jak sama můžete přispět k zdárnému konci porodu.Seznámíte se s příjemným prostředím celé porodnice a dozvíte se vše, co Vás zajímá o porodech u nás.Rádi u nás přivítáme i Vaše partnery, aby i oni byli připravení zvládnout svou úlohu otce u porodu. 

Kurzy probíhají v pátek 13 - 14:30 hodin.V případě zájmu kontaktuje prosím staniční sestru porodního sálu na tel. 587 800 290.

Těšíme se na vás.

Cvičení v těhotenství

Pohyb v těhotenství je velice důležitý a těhulky by měly cvičit od začátku těhotenství hned ze tří důvodů:

  1. Udržíte si organismus v optimálním zdravotním stavu, což zahrnuje dobrou fyzickou i psychickou kondici a podpoříte tak zdárný vývoj plodu.
  2. Zmírníte dopad změn na Váš organismus, které s sebou těhotenství přirozeně přináší.
  3. A v neposlední řadě se připravíte na porod, aby byl jeho průběh pro Vás a Vaše miminko co možná nejšetrnější.

V prvním trimestru nepřetěžujte organismus, nejlepší pro Vás budou procházky na čerstvém vzduchu. Tato aktivita Vám přinese duševní pohodu a relaxaci.

Co vzít s sebou do porodnice?

 

Dokumenty:

Občanský průkaz, průkazku zdravotního pojištění, oddací list (event. rozsudek o rozvodu.)

(Svobodné nebo rozvedené maminky, které chtějí mít svého partnera uvedeného v rodném listě svého dítěte jako otce dítěte, resp. chtějí aby se jejich potomek jmenoval příjmením po partnerovi, donesou k porodu zápis o určení otcovství, který jim vystaví oddělení příslušné matriky)

Věci osobní potřeby:

Přezůvky, vložky, absorční vložky do podprsenky, toaletní potřeby, neperlivé tekutiny, jednorázové pleny pro dítě, porodní plán.

(Vhodné je Tantum Rosa k oplachům porodního poranění nebo Dubová kůra gel, které jsou volně k dostání v lékárně.)

Pro tatínky:

Přezůvky, svačina, tekutiny, fotoaparát, kamera, oblíbené CD či kazetu, mobilní telefon, dobrou náladu

Co ještě zavčas vyřídit před porodem

  • zvolit si pediatra (dětského lékaře), ke kterému se s Vaším dítětem po porodu zaregistrujete
  • nachystat věci  pro miminko - na cestu z porodnice:
    • Oblečení na cestu z porodnice pro Vás i miminko si doma před porodem připravte a nechejte  přinést až na samotný odchod z porodnice.
    • autosedačka – v případě že jedete autem
    • oblečení – dle roční doby a aktuálního počasí. Nesmíte při tom zapomínat, že novorozenci nemají ještě vyvinutou schopnost udržet svoji tělesnou teplotu
  • u nesezdaných rodičů -  na matrice v místě bydliště sepsat Prohlášení o určení otcovství a jména dítěte

Otec u porodu

 

Samozřejmostí je přítomnost otce, nebo blízké osoby u porodu. Této možnosti využívá většina tatínků. Otec se stává důležitým spolupracovníkem při porodu a pro oba partnery je možnost prožít společně okamžiky narození jejich děťátka velmi silným zážitkem. Přítomnost otce nebo blízké osoby je od 1. 9. 2012 zdarma.

Na nadstandardním pokoji na oddělení šestinedělí dále nabízíme možnost pobytu rodičky s dítětem i s otcem, s nabídkou celodenní stravy i pro něj.

Porod

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Během porodu mají rodičky na samostatném boxu možnost využití porodní stoličky, balonu, sprchy, vany, žebřin, masáže, aromaterapie i muzikoterapie. K lékařskému vedení porodu patří též farmakologická a ve stále větším rozsahu epidurální analgezie.

Při optimálním průběhu přikládáme po porodu novorozence na břicho rodičky(poporodní bonding) a po ošetření ihned k prsu. Další dvě hodiny po porodu zůstávají rodiče s dítětem na svém boxu na porodním sále pod dohledem porodní asistentky. Poté jde maminka i s miminkem na oddělení šestinedělí.

Provádíme též odběry pupečníkové krve pro uchování kmenových buněk.

U plánovaných císařských řezů preferujeme místní znecitlivění – spinální neboepidurální anestezii, která je pro novorozence šetrnější; zajistí menší pooperační bolestivost matky a umožňuje rodičce  zůstat  bez bolesti při vědomí a tak hned po narození vidět svoje dítě. K tlumení porodních bolestí je rodičkám na porodním sále k dispozici též Entonox - inhalační směs kyslíku a rajského plynu.

Tlumení bolesti u porodu

Epidurální analgezie

Je nejlepší a nejúčinější způsob ovlivnění porodní bolesti.

Princip metody spočívá v zavedení speciální kanyly anesteziologem do zad, přes kůži směrem k páteři a aplikaci směsi, která při správném poměru a dávce umožní významně zmenšit intenzitu vnímání porodních bolestí. Porod tak mamince zkrátí a zpříjemní. Epidurální analgezie na přání rodičky je za poplatek. Významnou měrou je také indikována porodníkem pro změkčení porodních cest (např. indukce při odteklé vodě u předčasného porodu), za těchto podmínek hradí výkon zdravotní pojišťovna.

V případě nepostupujícího porodu a nutnosti provést císařský řez lze epidurální analgezii prohloubit v anestezii, v níž se dá operace zcela bezbolestně provést a dále se epidurální katetr užít k tlumení pooperačních bolestí.

Metoda má svoje podmínky, důvody podání či nepodání a rizika. Více informací se dozvíte v ambulanci porodního sálu.

Epidurální katetr aplikuje anesteziolog, proto není absolutně vždy metoda dostupná. (V případě akutní potřeby anesteziologa jinde v nemocnici.) Máme maximální snahu, aby byla analgezie pro rodičky dostupná co nejvíce.

Inhalační analgezie - ENTONOX

Jedná se o nejnovější druh inhalační analgezie. Entonox je směs kyslíku a rajského plynu. Používá se k tlumení mírné až střední bolesti nejen v porodnictví a jeho účinek se dostavuje okamžitě po vdechnutí. Výhodou Entonoxu jsou minimální nežádoucí účinky na plod, při porodu se dýchá ze speciálního náústku při prodýchávání kontrakcí. Rodička je při plném vědomí, děložní kontrakce jsou méně vnímány.

Je též možnost aplikace Entonoxu jen na ošetření porodního poranění. I zde se za jeho užití platí drobný doplatek daný ceníkem.

Aromaterapie, balneoterapie a další alternativní metody

Aromaterapie

Disponujeme řadou esenciálních olejů, které vám zpříjemní porod, zútulní porodní box a a na průběh porodu mají celkově příznivý vliv.

Více o aromaterapii při porodu.

Balneoterapie

Taktéž koupel a srpcha během I.doby porodní umí udělat své. Většina maminek je během svého porodu užije.

Muzikoterapie

Výběr hudby záleží na vás samotné. Je proto vhodné si k porodu svoji oblíbenou nebo klidnou relaxační hudbu donést.

Masáže

Každý porod je jiný, někomu je masáž zad nebo šíje během I.doby porodní partnerem velice příjemná, jiné ženě zase naprosto nesnesitelná. K dispozici máme masážní válečky, žíněnky, křeslo, nahřívací pytlíčky s peckami a další.

Spinální anestezie

Spinální blokáda, "spinál"

Je způsob místního umrtvení (anestezie), kdy tenkou jehlou je do páteřního kanálu přímo do moku  vpraveno určité množství lokálního anestetika, které vyřadí vnímání bolestivých podnětů (nejčastěji od pasu dolů) a umožňuje tak zcela bezbolestné provedení operace (císařského řezu, vaginální hysterektomie). Analogicky mnozí lidé znají situaci od svého zubního lékaře, kdy svodný způsob umrtvení umožňuje provést bezbolestně jinak nepříjemný úkon.

Pacientka je tedy zcela při vědomí, necítí však bolest. U císařského řezu tak přímo vidí a slyší narození svého dítěte; při gynekologických operací může po domluvě s anesteziologem výkon prospat, přičemž výhoda šetrné anestezie a zmenšené pooperační bolestivosti zůstává.

V porovnání s epidurální anestezií je rychlý nástup účinku (císařský řez se dá zcela bezbolestně začít během 4-5 minut), nevýhodou nemožnost přidat dávku po operaci k tlumení pooperační bolesti.

Vždy je potřeba zvážit přínosy a rizika spinální anestezie, ptejte se svého lékaře a anesteziologa, který provádní předoperační konzilium. 

Celková anestezie

Celková anestezie (narkoza) je nutná např. při akutním císařském řezu, kdy není čas  na aplikaci metod regionální anestezie, u emergentních sekcí a neočekávaných zvratech v porodním ději, akutní asfyxii plodu a podobně. Také si ji vybírají některé rodičky, které z různých důvodů nechtějí, nebo nemohou mít spinální nebo epidurální anestezii.

Některé zákroky ve III. a IV.době porodní mohou vyžadovat celkovou anestezii.

Poporodní bonding

 

 

Porodní bonding

Jsou-li zdravé děti položeny ještě nahé na tělo matky, lépe se přizpůsobí  životu mimo dělohu. Snáze udrží tělesnou teplotu, na nahém břiše matky prakticky nepláčí, mají nižší hladky stresových hormonů a kojení se u nich rozbíhá dříve. Zvláště když se podaří dobře první přisátí. Když se matka a novorozenec dotýkají holou kůži (skin to skin), kolonizuje se kůže miminka matčinou mikrobiální florou, která ho chrání před choroboplodnými zárodky, a je pro novorozence nejpřirozenější. V případě porodu císařským řezem nebo při nemožnosti ze strany matky, může první kožní kontakt zajistit otec. Jeho bakteriální osídlení kůže je přirozenější než špitální nozokomiální kmeny.

Rooming in

Nepřetržitý pobyt s miminkem ve dne i v noci má řadu výhod. Usnadňuje kojení, maminkám se tvoří více mléka a vytváří se jim dříve, mají větší pravděpodobnost, že budou plně a dlouho kojit. Když jsou děti se svými matkami, méně pláčí, rychleji se uklidní a tráví více času tím, že klidně spí. Také pijí více mateřského mléka, denně přibírají v průměru více váhy a mají menší pravděpodobnost závažnější novorozenecké žloutenky.

Rooming in plně podporujeme, jsme rádi, že více než 97% maminek opouštějících naši porodnici plně kojí.

Odběry pupečníkové krve

 

Banka pupečníkové krve

Krev z pupečníku a placenty je cenným zdrojem kmenových buněk. Ty se po náležitém zpracování a zamražení jako štěp krvetvorné tkáně používají k transplantacím kostní dřeně a to po celém světě, prostřednictvím českého a mezinárodního registru dárců. 

Placenta  a pupečník jdou po porodu dítěte nomálně na likvidaci jako biologický odpad.  Rozhodnete-li se darovat pupečníkovou krev, nestojí to nic ani Vás ani Vaše miminko a můžete tím velmi pomoci. Dárcovství je dobrovolné; dárce však musí splňovat zdravotní kriteria,  a mít ochotu strávit trochu času a ochoty s podepsáním informovaných souhlasů a po porodu a půl roku po něm si nechat provést odběry k vyloučení krví přenosných infekcí. Hlavním sponzorem a partnerem projektu Banky pupečníkové krve je nadační fond Kapka Naděje. Odběry pro Banku pupečníkové krve jsme začali zajišťovat  od roku 2006 jako první porodnice v regionu střední Moravy a v Olomouckém kraji.

V současnosti jsou ale dárcovské odběry pozastaveny ze strany BPK ve většině spolupracujících porodnic

Více informací o pupečníkové krvi můžete nalézt na pupecnikova-krev.cz

Komerční odběry

Pupečníkovou krev si také může rodička po uzavření smlouvy se specializovanou firmou nechat odebrat, zpracovat a zamrazit prostřednictvím komerčních odběrů. Pro tyto odběry spolupracujeme s Cord Blood Center a s Národní Centrum Tkání a Buněk a.s. Na Vaše přání  je tedy za úplatu odebraná pupečníková krev Vašeho dítěte zpracována a v hlubokém zamražení archivována. Možnosti praktického využití kmenových buněk pro léčbu jsou  při současném poznání a vývoji zatím omezené,  v budoucnosti je však vzhledem k prudkému rozvoji vědy v této oblasti poměrně pravděpodobné.

V případě zájmu o komerční odběry doporučujeme kontaktovat přímo firmu.

Co vyřídit po porodu

Úřední záležitosti

  • Vystavení rodného listu dítěte:k porodu přinesete oddací list (stačí kopie)  nebo prohlášení o určení otcovství. Tyto dokumenty porodnice po porodu posílá na matriku ve Šternberku. Rodný list dítěte Vám zpravidla na počkání vystaví šternberská matrika, kam se osobně dostavíte s Prohlášením o jméně (dostanete k vyplnění v porodnici)  a občanskými průkazy.  Kontakt: Městský úřad Šternberk – Matrika Šternberk, Opavská 1, tel: 585 086 551 http://www.sternberk.eu
  • Registrace dítěte u zdravotní pojišťovny:novorozenec je dnem narození automaticky pojištěn u stejné zdravotní pojišťovny jako matka dítěte.  Na pracovišti okresní pobočky příslušné zdravotní pojišťovny  je však nutné provést registraci dítěte. Potřebujete k tomu doložit rodný list dítěte.
  • Platba za komunální odpad:novorozenec je sice po vystavení rodného listu zapsán k trvalému pobytu  na adrese trvalého bydliště matky,  ve většině obcí však není zprostěn platby za komunální odpad.
  • Kopii rodného listu dítěte odevzdat na mzdovou účtárnu Vašeho zaměstnavatele  (nebo na SSZ) pro slevu na dani.
  • Žádost o porodné:Rodina s nízkými příjmy u prvního dítěte může zažádat o porodné  na místě Státní sociální podpory při Úřadu práce v místě trvalého bydliště. Formuláře naleznete tam nebo na http://formulare.mpsv.cz/

Návštěva dětského lékaře dítěte u vás doma

Telefonicky ihned po návratu z porodnice informujte dětského lékaře miminka (kterého jste si vybrali a kontaktovali již před porodem), který vás osobně doma navštíví a provede prohlídku dítěte a domluví s Vámi další návštěvy v ordinaci.

Mateřská a rodičovská dovolená

Po skončení mateřské dovolené (která trvá u maminky s jedním dítětem 28 týdnů) je nutné zažádat svého zaměstnavatele o poskytnutí rodičovské dovolené.

Zdroj: Nemocnice Šternberk

Porodnice - Nemocnice Šternberk
Porodnice - Nemocnice Šternberk
Porodnice - Nemocnice Šternberk
Porodnice - Nemocnice Šternberk
Porodnice - Nemocnice Šternberk
Porodnice - Nemocnice Šternberk

Štemberk jsem si vybrala, protože jsem tam byla i na laparo a moc mi tam pomohli a taky protože měli hodně soukromých pokojů, kterej jsem moc chtěla, abych se vyspala. Když jsem ale rodila, tak to byla jedna velká katastrofa. Ten den tam bylo hodně porodů a tak tam sestřičky zběsile pobíhaly a odmítaly mi dát jakákoliv analgetika. Naštěstí bylo za 5 hodin po všem, ale bylo to mých nejhorších 5 hod. Sál nestihli po přechozím porodu uklidit, ale měla jsem takové bolesti, že mi to bylo jedno. Až ted si vybavuji, že tam přítel kolem mě běhal v botech a ani se nemusel převlékat. Dítě ze mě musela sestra vytlačit naléháním na břicho, což se prej nesmí, jinak bych ho snad neporodila. Chudák pak měl na hlavě hroznou bouli. Nejhorší pak byl ten konec kdy se čekalo na vytažení placenty, která nechtěla ven a aby toho nebylo málo, tak minimálně 3 lidi si za ni přišli zatáhnout, aby se ujistili, že to opravdu nejde. Nakonec mi tedy pod narkozou udělali kyretáž. Soukromej pokoj jsem nedostala, bylo nás tam prý hodně. Paní co se mnou byla na pokoji, tak byla v pohodě, ale přes naše uřvané děti jsme se za celou dobu nevyspaly. Starší sestry byly hrozné...sice na nás mluvily s úsměvem, ale s despektem a byly hrozně nepříjemné. Ty mladé byly super. Kojit mě naučila nakonec sestřenka, protože ta stará sestra co nás měla na starosti mi malého akorát cpala pod ruku, kde jsem ho nedokázala udržet nebo na fotbalistu kdesi za záda, kde se zase nepřisál on. Po dvou dnech kdy jsem si připadala úplně nemožně, protože jsem nekojila mi sestřenka poradila, že si mám říct o příkrm...než se rozkojím..a ten to nakonec vyřešil do doby než jsem se opravdu rozkojila... ale sestra mi tuto možnost vůbec nenabídla. Místo toho tam do mě hustila, že každej na to nemá kojit a že to mám teda říct na rovinu jesli chci nebo ne. Na pokoji bylo hrozně málo místa, abych tam projela s vozíkem musela jsem posouvat židle a na toaletách bylo hrozně přetopeno a protože tam nebylo okno ani jiné možné větrání tak tam bylo fakt nedýchatelno. Obědy až na jeden byly bez chuti a zápachu---tak ještě že jsem vůbec neměla hlad a pokud nemáte rádi sladkej čaj jako já, tak si vemte opravdu hodně tekutin svých. Doktoři byli profíci, akorát tam byl každý den někdo jinej, takže to nebylo vůbec příjemné. Apoň já bych tedy chtěla, aby mě porodem provedl jeden "můj" doktor, kterého znám a který si mě pamatuje :-)

Ahoj maminky, Šternberskou porodnici si také nemůžu vynachválit, měla jsem rodit v Olomouci, byla jsme tam jednou, pak na mě přišel porod nečekaně a já jela do nejbližší porodnice - Šternberk, tady je personál opravdu jiný než ve Šternberku - více s vámi komunikují, všechno vysvětlí,jsou usměvaví, a moc ochotní. v Květnu 2009 jsem porodila dceru Zuzanku. Cítili jsme se tam obě moc dobře. Jakmile budu po druhé opět v očekávání, budu rodit jedině ve Šternberku, i když mám Olomouc blíž ( Křelov )A pak... :€s€: od ledna tam budu pracovat, takže nejspíš porodím v práci :s: :a:

Chtěla bych maminkám, které váhají při výběru porodnice tu Šternberskou doporučit.
5.2.2010 se mi tady narodila krásná holčička. :girl: Moc hezky se o mě postarali. Jednalo se o vyvolávaný porod a musím říci, že víra v lékaře se mi opravdu vyplatila.
Nejen doktoři, ale i PA a sestry jsou opravdový odborníci a vědí jak člověku pomoci a ulevit mu.
Pro příjemné slovo nejdou daleko a starají se o maminky fakt ukázkově.

Na oddělení šestinedělí jsou rovněž velmi ochotné sestry.
Z mé strany si nemohu opravdu na nic stěžovat. Oni se mnou zvládli i obavy z porodu a poporodní splíny a částečnou depresy. Klobouk dolů a ještě jednou Moc děkuju :a:

In reply to by Masticka

Ahoj, to jsem ráda, že to píšeš, protože jsem teď slyšela, že se tam hodně proměnil personál a není to už, jak to bývalo. Takže až budu čekat další mimčo, můžu s klidným srdcem zase do Šternberku ;)

:? Ahojky všem,mám na vás prosbu,stále váhám mezi porodnicí v Olomouci a ve Šternberku,můžete mi prosím poradit vaše zkušenosti jestli třeba máte více dětí a rodily jste v obou porodnicích.Lékař doporučuje Olomouc kvůli vybavení JIP přístrojů a pod.Ale když jsem viděla že na 7boxů jsou jen 2WC a 2sprchy ještě k tomu na chodbě a nejvíc mě dorazilo to porodní lůžko,je to normální postel a prý si rodička při porodu musí nohy držet sama(tak nevím jak bych to v tom všem stresu a vypětí realizovala) čekala jsem normální lůžko podobné vyšetřovacímu u gynekologa,kde se dají v pohodě opřít nohy,nevíte jak je to se sociálním zařízením a porodním lůžkem ve Šternberku?a musím se tam registrovat předem?Všem moc děkuju za odpovědi ;)

In reply to by berunka78

Šternberk doporučuji na storpo :one:
Porodní boxy mají vlastní sociální zařízení buď se sprchou nebo vanou.Já jsem si mohla vybrat.Boxy jou nově moderně zařízeny.Je tam postel z které se rázem udělá porodní křeslo...Příště budu rodit taky tam :)

In reply to by Michaluska

Děkuju moc za informace :) asi budu teda rodit tam,můžu se ještě zeptat jestli se tam předem musíš nějak registrovat nebo jestli dělají nějaké prohlídky porodnice?A ještě jedna otázečka rodila jsi s epidurálem nebo bez? :00:

In reply to by berunka78

Epidurál jsem chtěla,jenže to byl takovej fofr,že se to nestihlo :///:
Chodila jsem tam od 37tt na ozvy :wink: to ti ale řekne tvůj dr,že už máš začít chodit do porodnice,kde chceš rodit...pak už budeš chodit jen tam...Prohlídky dělají,myslím jen o víkendu.Stačí si zavolat a objednat se...

In reply to by berunka78

Ahoj, je dobré tam nastoupit do poradny asi měsíc před porodem (tak mě poslala moje dr.), prohlídky dělají o víkendu, musíš si předem zavolat a domluvit se (myslím, že byla ve tři, jestli to nezměnili). Epidurál tam nedělají, takže já rodila bez (ani kdyby ho měli, tak jsem ho nechtěla). Samozřejmě existuje možnost, že bude v den Tvého porodu plno, předem nás varovali, že se to stát může, ale to asi ve všech porodnicích.

In reply to by berunka78

Ahojky, epidurál tam dělají (ale opravdu jen v NUTNÝCH případech), neberou to jako samosebou, že si každá vzpomene a oni ti ho napíchnou...což si myslím, že je dobře...pořád by to měla být "medicínská" záležitost a ne "objednávkový" systém 8), ale chápu, že strach máme každá ;) já taky :one: Na druhou stranu chápu i jejich pohled, že co není nutné, nemělo by se stávat pravidlem :one:

Šternberk vřele doporučuji a příště budu rodit jedině tam, při porodu naprosto profesionální a lidský přístup, na oddělení šestinedělí a novorozenců výborná péče, usměvavé sestry, které se vším vždy pomohly, měla jsem zpočátku s kojením problémy, ale všechny se staraly a vysvětlovaly, pomáhaly, takže jsem domů odcházela plně kojící. Člověk se nebál na cokoliv zeptat, všichni hned ochotně poradili, vysvětlili. Je to neuvěřitelné, ale za celý týden, co jsem tam ležela jsem se nesetkala s jediným protivným člověkem (a to myslím nejenom doktory, PA a sestry, ale i uklízečky). Při samotném porodu jsem měla možnost volného pobytu a sama jsem si mohla diktovat co chci (až na konečnou fázi, ale to ani jinak nešlo). Jediné co si zaslouží velkou kritiku je strava (každý den ke svačině sklenici mléka a suchý rohlík, to už bylo po týdnu fakt moc).

JO Šternberská porodnice je skvělá, nedá se porovnat přístup doktorů a sestřiček s přístupem v Olomouci. Já chtěla původně rodit v Olomouci ale tam to chování byla hrůza, tak na poslední chvíli jsem jela do Šternberka a to už bylo za pět dvanáct, doktoři skvělí, akorát sestřičky mi nevysvětlili jak kojit, takže jsem se to naučila bohužel sama, přebalování mi taky nikdo neukázal, ani jsem nekoupala až doma, jinak pohoda......vřele doporučuji.....kdybych rodila podruhé (což asi nebude) tak jedině tam... :qu:

Byla jsem maximálně spokojená :)
Doktoři SUPER,porodní asistentky taky...moc mi u porodu pomáhaly..
Na oddělení šestinedělí a na novorozeneckém taky paráda.Sestřičky moc příjemné,ochotné....
Akorád mi moc nechutnaly obědy :oci: Jinak opravdu vřele doporučuju :///:

No na odd.šestinedělí OK,sestry fajn,ty na novorozeneckém kojení moc nevysvětlily,jedna starší sestra byla hrozná.Doktoři jsou fajn.Jen myslím,že mi mohli to trápení ukončit dřív,ale to je můj laický názor.Prostředí čisté a v pohodě.

In reply to by jituška

Porodní sály mají pěkně zrenovované, přístup personálu u porodu byl super. K odd. šestinedělí taky nemám žádné výhrady. Zato některé sestřičky z novorozeneckého se k maminkám někdy dvakrát přívětivě nechovaly. Hlavně pokud jde o kojení. Já jako druhorodička jsem měla už své zkušenosti a tak jsem na jejich rady moc nedala. Pokoje by určitě zasloužily taky nějaké vylepšení, ale těch pár dnů se tam dá vydržet. Kdybych měla říct, co mi vadilo nejvíce, tak společné sprchy a toalety na chodbě. Nebylo mi moc příjemné "producírovat se" kolem cizích lidí, kteří přišli na návštěvy.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka