Porodné-kde žádat ?? | Moje těhotenství.cz

Porodné-kde žádat ??

Obrázek uživatele ZuzikZuzik

  Ahoj Holky, mám dotaz, kde se vyzvedává žádost o porodné a kde se pak předává? Je obojí na sociálce nebo dávají tu žádost třeba v nemocnici?? Jo a o rodičovskou se pak taky žádá na sociálce?? Moc díky zkušenějším Zuzik

  Komentáře

  Obrázek uživatele Behunka

  pozor v ČR existuje několik " sociálek" Okresní správa soc. zabezpečení- mimo jiné , vypláci nemocenské dávky a 28 týdnů příspěvek v mateřství.
  sociální odbor městského úřadu - nemá s porodem ani mateřskou nic společného, vyplácí sociální dávky- dorovnání do životního minima.
  Dávky státní sociální podpory- spadá pod úřady práce- vyplací rodičovský příspěvek, porodné, přídavky na děti atd.- Tam si zažádáš o porodné a pokud nemáš nárok na příspěvek v mateřství tak ode dne porodu i o rodičovský příspěvek

  Obrázek uživatele JaMiOn

  Ahoj, o porodné žádáš na správě soc.zapezpečení dle tvého trvalého bydliště. Vyplníš formulář (níže) předáš ho na sociálku a do 14dnů ti porodné přijde na účet. Musíš ale doložit doklady jako je rodnej list miminka apod..to si přečteš na poslední straně formuláře.
  O rodičovský příspěvek žádáš na tom samém úřadě. taky musíš vyplnit formulář a odevzat ho. O rodičovský příspěvek musíš žádat s předstihem-dříve než ti skončí mateřská.
  Pokud formuláře budeš vyplňovat doma, tak ho můžeš na sociálku poslat poštou. Taky jsem to tak udělala.

  žádost o porodné:
  https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=Porod...

  žádost o rodičovský příspěvek:
  https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/form/edit.jsp?CMD=EditForm&FN=RodP0... žádost o rodičovský příspěvek.

  Obrázek uživatele nathali

  tak ja si tohle vsechno zjistovala pred 2tydny - formular na porodne i na rodicak dostanes na socialce (maj tam vetsinou info stojan ve kterem maji vsechny typy formularu), nebo si ho muzes vytisknout z netu(ptala jsem se, jestli to nijak nevadi a ne, je jim pry jedno, odkud ho mas) - tam si ho vezmes, doma vklidku vyplnis a az se maly narodi, tak to tam odneses i s rodnym listem - takze se to vyrizuje az po porodu :s: ...a vyrizuje to socialka!!!!

  Obrázek uživatele knedlíček

  Tak to mi řekněte co to mám za krávy na tý naší sociálky který mě posílaj bůhví kam? To jako už tedy fakt nevim...

  Obrázek uživatele HankaS

  Je možné tedy,že kecám.První mimi jsem rodila před 5-ti lety a to jsem si všechno vyřizovala na sociálce.Třeba je to teď vše jinak.

  Obrázek uživatele knedlíček

  Ahojky mě na sociálce řekli že to není jejich věc, s porodným mě poslali na městský úřad. Jak si vyzvedneš rodný list mimíska na matrice tak oni tě už navedou Wink

  Obrázek uživatele HankaS

  Ahojky,musíš pak na sociálku.

  Holky zachvilku uš přijde ten den D ale jak na to mylsím tak mam i strach mam i radost chci to mit už za sebou už je to uuunavny ale jako fakt ale na druhou stranku mam i strach strach z bolesti jestly poznam vubec kdy mam ject do porodnice nebo jestly poznam kd yme to začne

  Tak mi bude co nevidět 10 měsíců a já sama jsem zaskočená tím množstvím změn-posuďte samy:Za tento měsíc mi vyrostly 3 zuby,takže už jich mám 5 a myslím,že v nich vypadám taková vyspělejší(když mi vyrostou ještě dva dole,asi mě už pustí na diskotéku :///: :\x: ).Mílovými kroky se blížím k 10 kg,mám trochu obavy,jak budu v létě vypadat v plavkách,asi nasadím mléčnou dietu.Taky jsem se rozhodla,

  Ahoj holky,
  tohle,ať radši nečtou citlivé těhulky-nebyl to zrovna nejlehčí porod, tak ať mi pak nenadáváte, že vás děsim!!!
  Zkrátka realita, žádná pohádka. Sad

  Ahoj holky prosim o radu,pokud máte zkušenost s cévkováním. Mám strach,že mi ho budou dělat. Sad od pondělka nastupuju do nemocnice,kde mi budou dělat i testy na ledviny a odebírat pravidelně moč. Jenže já se nemůžu pořádně vyčurat.

  Ahoj ...
  Kdo nemůžete spát??
  Já ted´ často spím 2-3 hodiny. Je to hrůza, celé dny pak stojím za p.. .
  Šla jsem spát ve 23 hod. a dnes jsem vstala ve 2.30 hod., inklus. převalování před usínáním a po probuzení..... Slyším od známých varovańí, at´si nyní užiji pánku, že s mimčem se nevyspím. Ale já si myslím, že to již snad ani horší být nemůže.

  ahoj holky.Jsme ted s malou v nemocnici a zvazili mi ji tu. kdyz zjistili,ze vazi 7500 a meri 62 cm ve tre mesicich,porad mi rikaji,ze je moc macata.Kolik vazi vasi drobci ve trech mesicis?Uz z toho mam trochu depku.Je plne kojena po 3 hod a v noci i po peti hod.Mam asi jedina takoveho cvaldu.

  Může se při vyvolaném porodu vyžádat epidurální anestezie? Jaké máte zkušenosti? Předem díky za odpověd´.

  Tak denes nám je 1 týden zítra jdeme po prvé k doktorovi jsem na to zvědevá a jinak zítra dám vědět

  Ahoj holky,mám takový problém.Nemůžu vybrat jméno na kluka,líbí se mi Tomáš,ale moc se to nehodí k přijmení(Šopko)
  Co byste mi poradili.Předem díky všem!!!!!!:)

  Jsem tu nová mám skoro tříletého kluka Honzíka ten se mi narodil v mých 20 letech narodil se 05.05.06.A teď jsem znova těhotná a termín porodu mám 04.08.09.Zatím ahoj Radka