otěhotnění s jedním vejcovodem

25.03.2015

Ahoj holky, jsem tu po strašně dlouhé době a tak jsem si řekla, že sem napíšu, že byste některé mohly poradit.
V roce 2008 mimoděložní těhu a přišla jsem o levý vejcovod. Vaječníky zachované. květen 2009 těhu a holčička, které už 5. A v dnešní době jsme si tak řekli, že ještě jedno prtě by to chtělo, ale nevím si zcela rady.

dr. mi řekl, že s jedním vejcovodem mám ovulaci jednou za 2 měsíce, tudíž můžu otěhotnět také tak..
tento měsíc jsme to zkusili a já si začala počítat plodné dny až potom Smiling ale dejme tomu, že jsme se trefili.
MS dostávám cca až do 34 dní a dnes je to 32 a žádní příznaky menstruace. Těhu test negativní, i když mi přijde, že tam vidím jakoby "ducha" jak se říká.

Prostě a jednoduše po románu co jsem tady napsala, nemáte některá prosím zkušenost, že by eventuelně test "duch" - nevím zda si ho nedělám moc brzo.

jestli počkat a pak zkusit znovu a nebo se MS dostaví.

děkuji moc L Pápá

Kliknutím vložíte smajlíky:

In reply to by anonymous_stub (neověřeno)

Chapadélka z jednoho vaječníku, že zachytí vajíčko z druhého vaječníku???? To ti řekl kdo, doufám, že ne doktor. To by ta chapadélka musela být 10cm dlouhá - minimálně. Nesmysl...K ovulaci dochází, to je záležitost vaječníku, ale vajíčko zaniká bez jakékoliv možnosti oplodnění. Lze ho odebrat v rámci IVF a oplodnit. To se odebírá ještě když je ve vaječníku. Jinak nelze.

In reply to by kavo78

Najdi si schéma ženského orgánu a pochopíš, vaječníky nejsou spojené z vejcovodem. A vajíčko dozrává ve folikulu který při ovulaci praskne a při prasknutí je vajíčko vystřelené z vaječníku a chapadelka co jsou na vejcovodu ho zachytí a posílá do vejcovodu. Zkusím poslat odkaz. Jestli vajíčko není zachycené na jedné straně tak je šance že ho zachytí druhý vejcovod to vajíčko putuje nestojí na místě. Kdyby stálo namístě jak bych mohla mít mimoděložní těhu zachycené na tlustém střevu to také je o kus dál nemyslíš? http://galenus.cz/clanky/zdravi/rozmnozovani-pohlavi-zena jinak není pravidlem že se střídají vaječníky každý měsíc. :a:

In reply to by Máma.6

Moc dobře vím, jak fungují vaječníky i vejcovody...Ano, vajíčko je vystřeleno směrem k vaječníku a zachyceno jeho KRÁTKÝMI řasami. Pokud není vejcovod poblíž, může vajíčko doputovat na dosah druhého vejcovodu....NIKDY jsem netvrdila, že to nemůže být takto....ale NENÍ MOŽNÉ, aby se druhý vejcovod NATÁHL k vaječníku na opačné straně. To prostě možné není!!! Ony totiž vejcovody, jsou v dutině břišní "ukotveny" vazivem, nelítají si tam jak se jim zamane.
Nic jiného jsem nepsala ani v jedné reakci!

Ahoj :)

mám to také tak, mimoděložní těhu, levý vejcovod pryč, oba vaječníky zachované a nyní 2 synci mi tu svačí ;)

V podstatě mám k příspěvku jen dvě věci - 1) pro mě je tedy novinka, že bych měla mít ovulaci ob měsíc, mně tenkrát v nemocnici vysvětlili, že šance na otěhotnění klesá jen na 70% (ne na 50) a to proto, že se ten jeden vejcovod dokáže "natáhnout" k tomu, či onomu vaječníku, no, znělo mi to jako sci-fi, ale nepředpokládám, že by mi něco nalhávali....takže počítej s každoměsíční šancí ;)

no a za 2) tam si v závěru odpovídáš sama "počkat a pak zkusit znovu a nebo se MS dostaví" co jiného taky dělat, ale podle mého názoru je to nadějné, já vždy začínám duchem, za dva dny jsem test zopakovala a čárka zesílila.

Tak ať je důvod k :dance:

In reply to by inulka

Tak natáhnout se k druhému vaječníku se vejcovod opravdu nedokáže!!! Je ale běžné, že jeden vaječník může ovulovat častěji než ob měsíc...proto se šance nesnižuje na polovinu, ale je vyšší...

Ja myslím, že to vůbec není pravidlo, že s jedním vejcovodem ovuluješ jen jednou za dva měsíce. Já mám polycystické vajeçníky a ovuluju jen z pravého, každý měsíc. Jestli ty máš funkční oba vaječníky, tak by je oba dokonce měl pochytat ten jeden vajecnik. Pokud máš jinak vše v pořádku, tak ovulaci bys měla mít každý měsíc. :one:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Zajímavé odkazy

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko
Holka nebo kluk

Ovulační kalkulačka