má někdo 4 leté dítě, co nechodí do školky? | Moje těhotenství.cz

má někdo 4 leté dítě, co nechodí do školky?

Obrázek uživatele zou

Prosím, není tady někdo, kdo má 4 leté dítě, které nechodí do školky? Nechodí protože vám ho nevzali a nebo jste si ho chtěli nechat doma? Jak vypadá váš denní program? Syn chodí, ale je pořád nemocný, mám ho doma skoro pořád :? Tak vymýšlíme, čím se pořád zabavit. Už jsem od pár lidí slyšela názor, jestli by ho nebylo lepší nechat doma a dát ho do školky znovu až od září... Nemáte náhodou někdo zkušenost, že dítě do školky chodilo, a pak přestalo?

Obrázek uživatele Dandina

Já mám doma syna 4roky a dceru 20 měsicu náš malej do školky jde vždy na teden a pak většinou marodi ted byl doma delší dobu pichali nám oškou no a oni se zabaví tak nějak sami když vářím vaří se mnou nebo si hraji na obchod oni prodavají a já nakupuji hodně malujeme stříháme skládáme puzzle ted už opět hodime do školky a dostali sme leky na imunitu tak snad to bude lepší

Obrázek uživatele Hanča81

já mám, v květunu jí bude pět, tak teď od září půjde už do předškolní. to jí tam chci zkusit dát. Jsem doma s dvouletou, tak to hrotit nebudu, ale na pár dní v týdnu tak půjde, aby se seznámila s dětma ve školce, co potom půjdou spolu do školy. všechno co má umět předškolák umí (mamka dělá ve škoce - bohužel 30 km od nás, tak mi donesla papír co mají umět), tak to nehrotím.

Obrázek uživatele DenyPu

Naše chodila - nechodila právě kvůli nemocem... Jeden týden ve školce, dva doma. Před vánoci nebyla ve školce skoro měsíc, protože tam byla spálová angína a tu fakt nepotřebujeme. Jinak taky chodila při malé nemocnosti kvůli bráchovi. Teď chodila úspěšně v kuse 3 týdny a má jen rýmu a to děti odpadávaly. Chodí na dopoledne, protože když tam spala, většinou marodila. Já ji tam dávám kvůli dětem, protože kolem nás chodí všechny stejně staré děti do školky. Je to i dobrá změna atd. Zabavit se dá lecčíms, jen člověk musí mít náladu. :s: Loni byly děti pořád nemocné, takže jsem pořád musela něco vymýšlet. Hodně jsme tvořili, měli různé překážkové dráhy, vymýšlela jsem jim úkoly, které hledaly po bytě, tancovali jsme s Míšou, pekli jsme a vařili domácí modelínu. Denní režim máme v kostce: ráno obléknout, snídaně, během kafe děti zkouknou pohádku nebo si hrají, pak ven - buď ve vsi nebo jedeme ke kámošce, do města na dobrý terén pro kolo (když jsou nemocní, tak společné hraní a "učení hrou"), vaření (pokud nevaří babi), oběd, spaní tak do 15 - 16 hod., ven nebo návštěva u kamarádů či zájmového kroužku, večeře, koupání, čtená pohádka (když stihnou je i v TV), spaní.

Obrázek uživatele Zdenda3

prosím tě jak vaříš domácí modelínu?

Obrázek uživatele DenyPu

Podívej se na stránky Brydové - domácí modelína. Je fakt super! Pápá

Obrázek uživatele renata 11

Naše starší má 4roky 4měsíce a chodí do školky jeden den v týdnu. Pokud není ve školce, tak si po snídani chvilku hrajeme, maluje, stříhá nebo si zkouší něco jiného (momentálně ji strašně baví písmenka, tak pořád zkouší nějaká psát - velkým tiskacím samozřejmě Wink Pak jdeme ven - tak na hoďku, dvě - podle počasí - máme sváču buď s sebou nebo ji stíháme ještě před odchodem (vstává většinou velmi brzy, takže svačina kolem osmé, deváté není problém). Vracíme se tak zhruba na oběd, pak mi podle nálady pomůže umýt a schovat nádobí,chvilku muzicírujeme, většinou si jde lehnout a pak zase ven- tak na dvě hoďky aspoň. Potom zase nějaká hra, tvoření, psaní, hudba nebo na co má zrovna náladu. Večeře, vana, šmoulové, pohádka a jde spát mezi 19.-20. Takhle je to, když nemá kroužek ona ani mladší, jinak má flétnu a tančení a jednou týdně lesní školku.

Obrázek uživatele lucininenka

ahojky,taky máme holčičku,co jí teď rodiče stahovali-věčně nemocná od září,prakticky tam chodila jen měsíc a navíc teď podstupuje odstrnění mandlí jak krčních,tak nosních,tkže by tam zase min. dalšíá měsíc chyběla,tak se rozhodli,že jí stáhnou... ono zase platit dalších půl roku pětistovku k ničemu je taky na prd Sad půjde až příští rok,to jí stejně musí přijmout.Jinak mám doma 4,5 leťáka,zrovna jsme doma 14 dní kvůli neštovicím a program je klasika-ráno chvíli Déčko,pak kreslí/modeluje/vyrábí nebo staví či si jezdí s autama.Pak jdeme ven tak na tu hodinku (dneska jsme třeba byli tři hodiny a odpo ještě na zahradě,bylo nádherně),po obědě chvíli čteme nebo se něco učíme,vyprávíme,opakujeme,pak zase ven na chvilku,potom přijdeme domů,hrajou si s tátou,něco tvoří či podobně.V půl sedmé zapíná Déčko a pak už večeře,koupel,spánek :///: jinak,pokuď je zdravý,tak máme v úterý plavání,ve čtvrtek fotbal,cca jednou týdně nějakou kamarádku s dětma a o víkendu návštěvu jedněch rodičů :///: je to docela nacpaný,ale zatím se to dá Smile až budu chodit do práce a mladší bude mít taky kroužky,bude to zajímavější :///:

Obrázek uživatele Zdenda3

určitě bych ho ze školky nedávala,ono ti to totiž k ničemu nebude,jakmile začnou děti chodit do kolektivu tak prostě od sebe ty rýmy,kašle apod chytají,příští rok by to nebylo jiné

Obrázek uživatele ivetta

Mám doma dceru,ve školce ještě nebyla,v dubnu jí bude 5 a od září jde Smile bydleli sme na vesnici a nebyli spoje abych jí mohla do té školky dát Smile ono to tomu dítěti neuškodí být doma Wink když vyloženě nechce do školky Smile

Budu náhradní matka

Ahoj maminky a všechny ostatní...

Kam na pohotovost v Brně

Ahoj holky, potřebuji poradit. Jsem v 8 týdnu těhotenství, zvracím asi měsíc....

Zvracení 6x denně v tehotenstvi

Ahoj holky, potřebuji poradit. Jsem v 8tt a zvracím už měsíc, na začátku jsem zvracela 5x denně, nemohla jsem ani vstát s postele, pak...

Milující maminka

Dobrý den 

Jsem těhotná ,bohužel jsi miminko nechat nemuzu 

jsem 23 léta studentka,tatínek 25student a nejsme připraveni...

Čekáme páté miminko

Ahojy,tento učet už má přes 3roky a ted jsem si vzpoměla na tuto stránku.Mám čtyři děti,v Listopadu 2019 jsem potratila v 7tt(již po...

Holky,
on už je to týden, co se nám narodila druhá princezna, to je strašný, jak to letí Sad :r:

Holky já jsem z toho jelen. Dnes jsem 15+2, jsem ve 4 měsíci, ale kdy začíná 5, 6, 7 měsíc? jak to počítáte? podle kalendářních měsíců?

Tak už sme se narodily bylo to 11.2.2014,takže místo březnátka sme únorový dětičky. Oba dve sme zdraví a celkem i žravý :s:

Ahoj holky... ráda bych se vás zeptala na Vaše zkušenosti ohledně utz.

Ahoj holky,dnes jsme byly na prohlídce u dr. malá má 9 měsíců a špatně přibývá má 7 kg a častou zelenou stolici.

Co dávat 9ti měs. dítěti aby pěkně přibýralo??Poradte prosím.

Ahoj pročetla jsem diskuse na téma nočník a ráda bych se zeptala na nejefektivnější cestu jak naučit na nočník. Malýmu jsou 2 roky a 1 měsíc, na nočník si dojde, na záchod taky, vyčůrá se i venku ve stoje, ale vše jen na můj popud, řekne si jen vyjímečně. Kakání se mi nedaří vychytat vůbec, většinou si zaleze do koutku a přijde za mnou až když je hotovo.

Ahojky maminky,

Jaro se blíží, tak už tvořím lehčí čepičky Smile