Kdo rozumí, poraďte - chci si vzít přítele - má dluhy... pkračování dole :-)

26.04.2011

Předem se omlouvám román, který tu sesmolím ale nějak mě nenapadá, kde jinde se zeptat, třeba mě tady poradíte... S přítelem jsme spolu cca 3,5 roku, dítko máme, chceme se vzít... Ale špekulujeme, co to pro nás vlastně bude znamenat jelikož přítel má dluhy... Nevím přesně, kde dluží, dluhy se splácí ale bude to na dlouhop a mě zajímá, o co všechno za výhody přijdem, když se vezmem... Jak to třeba bude s úvěrem, kdybych si chtěla vzít za nějaký čas úvěr ( já jsem bez dluhu ) ale přítel dluhy má... Je tu možnost že jelikož budeme oddaný, nedají mě úvěr kvůli tomu že přítel má dluhy? Jak to vlastně je? A ještě nějaký negativa?

Kliknutím vložíte smajlíky:
BOGGITELL LLC (neověřeno)

Jsem MR. BOGGITEL LLC, konzultant pro zahájení podnikání a investování, pracuji se společností NEW USA FUNDING INVESMENT VENTURE, soukromými investory / věřiteli, LLC, rizikovými fondy, investičními společnostmi a dalšími zdroji financování, které soukromě hledají příležitosti k investování svých prostředků do životaschopného podnikání, jako např. * financování nemovitostí, * ropné a plynárenské společnosti, * bioenergie, * automobilové / letecké společnosti, * výrobní odvětví atd. To může generovat dobrou návratnost zisku jejich portfolia soukromých investic. Pokud máte projekty nebo příležitosti nebo znáte někoho / spolupracovníka, který má životaschopný projekt, který potřebuje financování, kontaktujte mě na tomto e-mailu: newusafinancialfunding@gmail.com

Ahoj, no záleží na tom jestli splácí a kolik. Pokud je to jen nějaká malá položka a opravdu splácí, tak bych to nějak neřešila.
Jinak jsem četla, že si exekutoři stěžují, že se dlužník ožení nebo vdá a přestane splácet a oni pak na něj nemůžou, protože to byli dluhy zniklé před svadbou a netýká se tedy společného jmění manželů. Ale asi to tak jednoduchý nebude, ale asi na tom něco bude pravdy.

:a: ahoj
pokud má dluhy, tak bude lepší, pokud spolu budete žít na hromádce. Pokud se chcete za každou cenu vzít /což mi přijde divné, když víš, že dluží, a navíc k tomu nemáš přesné informace, to už vidím, jako budoucí problém !/, tak zajděte k notářce a sepište PŘEDMANŽELSKOU SMLOUVU /co a kdo má ! a nemá ! - tím předejdete dělení napůl včetně dluhů v případě problémů či rozvodu/. Tím to bude jednou pro vždy jasné! Stojí to nějaké peníze, zvlášť, když máte třeba nemovitost, chalupu, pozemky apod., placení se bere nějakým procentem z hodnoty majetků před manželstvím.
My to tak udělali a byla jsem vděčná ! Rozváděli jsme se, stačilo ukázat smlouvu a nikdo neřešil majetek a jeho dluhy. Byl to jen jeho problém.
Takže se to určitě vyplatí! Ahoj :*[]:

ahoj, pokud budete manželé tak jakákoliv půjčka bude společná. To znamená že jí oba musíte podepsat. Tím pádem ale vás oba projedou servem dlužníků. Pokud zjistí, že tvůj muž má dluh na ZP tak může nastat problém. Dobré je že dluh splácí. Takže potom se vše bude odvíjet od částky, kterou si budete půjčovat.
Pokud se nevezmete, tak si půjčku vezmeš jen na sebe a potom je otázka, zda ti půjčku daj. Jsi na rodičáku a když nejsi vdaná, tak budeš braná jako samoživitelka. Takže schválení se bude odvíjet od výše půjčky a tvém přijmu.

ahojky ohledně úvěru. Já jsem s přítelem 4 roky a máme jedno dítko, čekáme druhé. Hypošku si bere on ted na sebe, jelikož já jsem na rodičáku. Nevýhoda pokud bysme byli svoji by byla ta že by chlapovi odečetli mě a malého jako vyživované osoby z platu. Pokud budete manželé tak se všecko bere dohromady, pokud má chlap práci a zvládá to splácet tak vám to jen započtou jako závazky které už máte,ale pokud je v tísni, nedej bože na blacklistu, tak ti akorát sebere bonitu, takže být tebou hooodně to zvážím, Vzít se můžete i po schválění půjčky.

Hm, tak já bych doporučovala, abyste si ujasnili, kolik přesně dluží, jak dlouho má splácet a nejspíš, abys to pořádně ohlídala, aby platil, aby z toho nebyly ještě další nepříjemnosti... a než se vezmete, aby sis ještě pořádně zjistila, jestli nějaké další dluhy nemá... že má někdo dluhy, ještě neznamená, že vám nedají úvěr... spíš jde o to, jestli řádně splácí a není vedený v registru dlužníků, tam vedou i lidi, co už sice dluh nemají, ale měli problémy se splácením... myslím, že se to maže po třech letech, ale nejsem si jistá... každopádně bych doporučovala, aby přítel co nejdříve své dluhy zaplatil... společné jsou dluhy vzniklé za manželství... tak hlavně, aby neudělal později nějaké další... jinak bych se asi šla poradit s právníkem, existují bezplatné právní poradny, tam by ti měli nastínit, co je a není možné a případně bych za této situace trvala na přemanželské smlouvě...

Já to upřesním, přítel dluží za soudní jednání a na VZP, žádné půjčky nemáme, soudně má nakázáno platit 500,- měcíčně...

ahoj, já tomu teda moc nerozumím, ale jestli dostanete další půjčku, to asi záleží na vašich společných příjmech a výši půjčky, kterou by jste chtěli. nicméně si myslím, že tohle je dobrý konzultovat s právníkem. třeba občanský poradny (seznam najdeš na netu) poskytují právnické služby zdarma, takže bych neváhala a klidně se objednala do OP v místě bydliště, nebo si zavolala či poslala email. ale určitě záleží na tom, jak vysoký dluhy jsou (možná i u koho...jestli peněžní ústav nebo nějaký providenty)

a i když se lidi berou většinou kvůli lásce, tak bych s dluhama byla asi ostražitá a jestli je přítel v pohodě, tak by jistě souhlasil i s předmanželskou smlouvou. Nevím, kde a za co dluhy má, ale šestý smysl a zkušenosti z práce mi říkají, že je lepší se dopředu pojistit. je rozdíl mít regulérní hypotéku na barák a v baráku žít a mít půjčku od porovidentu na dovolenou v karibiku před třemi lety

to jestli se vezmete, nehraje vyznam. Neni manzel, ale uz je druh. Pokud bydlite ve spolecne domactnosti, pred zakonem mate spolecne prijmy uz ted a dluhy jsou byt jeho,ale kdyby prisel exekutor (nedej buh) tak je to jedno, jestli jste nebo nejste manzele. Pokud si ty budes chtit vzit pujcku, bere se v potaz prijem domactnosti a nejen tvuj.
Navic, ver, ze dnes co se financi tyce, nejsou zadne vyhody v tom, jestli nejste, nebo jste manzele.Ty doby jsou davno pryc.. Aby jsi nejake mela, jako matka samozivitelka, nesmela bys otce uvest do rodneho listu. Pokud se vdas, tak si alespon muzes byt jista, ze kdyby se tobe, nebo jemu nedej boze neco stalo, zdedi on majetek po tobe nebo ty po nem. Kdyz nebudete manzele, neni tu zadny zakony duvod, proc by mel neco dedit on, nebo ty. Navic si myslim, ze se vyhnes alepson tomu, vysvetlovat prckovi proc se maminka jmenuje jinak nez tatinek :-)
Takze asi tak..vubec se toho neboj..

In reply to by Jerremy

ahoj není pravda že pokud májí společnou domácnost tak je to jakoby byli manželé a výhoda nebýt dnes u půjčky vdaná?? Pokud jsi doma na rodičáku tak tvůj příjem je tzv. nula, takže to chlapovi jen strhnou z platu další vyživovanou osobu mimo dětí, výhodnější je se nebrat. Navíc pokud by přišel exekutor tak ona bude svobodná, takže majetek jí neseberou.

My jsem na tom podobně jako vy.Až na to že my se zatím brát nebudeme.Pokud bych se ale měla za přítele vdát,tak bych počkala až budou jeho dluhy splacené.Protože když se vezmete a může se stát že ty dluhy nebudete moct splácet.(třeba z důvodu stráty zaměstnání) a pak může přijít exekuce a příjdeš i o svoje věci.A nebo pokud by se tvému manželovi nedej Bohu něco stalo,tak padnou jeho dluhy na tebe.A nevím jak ty,ale já bych to sama asi splácet neutáhla.

In reply to by Berus

Od toho tu existuje přece předmanželská smlouva :-) My to máme udělané tak, že moje příjmy jsou moje a jeho příjmy jsou jeho. A to samé rozdělení máme s případnými dluhy. Pokud manžel nějaké nafláká, tak jsou jen jeho a opačně :-)
Navíc případně úmrtí zadluženého manžela se lze vzdát dědictví, jen nesmí být psaná na něj nemovitost, protože vzdáním se dědictví se člověk vzdává i nemovitosti :-) V dnešní době lze právně předem upravit skutečně spousta věcí :-)

S dluhy ti asi neporadim v tech se nevyznam, snad by to melo byt jako s majetkem - tedy co jsi nabyla pred manzelstvim je tve. Otazka je zda to plati i na dluhy, na to at odpovid povolanejsi.
Ale co se tyce uveru - tam to vliv urcite mit bude neb vetsina bank vas pak bude posuzovat jako manzele a tim padem samozrejme budes muset uvest i pritelovy dluhy, navic se vam o tyto splatky bude snizovat uverovy ramec. Nebude to asi na 100% pujcek - treba ja kdyz si navysovala debet u uctu tak tam me posuzovali samostatne - ale na vetsinu ano a minimalne urcite na hypoteku.
Co se tyce pozitiv manzelstvi - tak krome toho, ze ti pak vse reknou v pripade urazu, tak je to mimo jine moznost odpoctu na manzelku v pripade, ze tve prijmy nedosahuji rocne vice nez 68tis. Jinak tech vyhod moc neni :)

já jsem vdaná 4 roky s manželem jsme spolu před svatbou žili 8 let,ale vůbec jsem takhle nepřemýšlela.Myslím si ale že jak se vezmete pro banku to budou vaše společné dluhy,ale zase budete mít dva společné příjmy,tak by to v případné hypotéce nemělo vadit,tedy pokud ty dluhy už nejsou nějaké veliké oproti vašim příjmům. :a:

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky