Jak zabavíte přes den 2 leté děti? | Moje těhotenství.cz

Jak zabavíte přes den 2 leté děti?

Obrázek uživatele Dolores

Ahoj spolubojovnice. Smile

Chci se Vás zeptat jak trávíte Váš běžný den s Vašimi dvouletými ratolestmi.
Mám už dost civění na televizi a chtěla bych nás obě něčím zabavit, ale nějak nemám představu, co by mohlo naši čertici zaujmout.
Nyní to vypadá úplně pod obraz - ráno se vstane, nasnídá (u stolu v kuchyni), pak se pustí Kouzelná školka a bedna se nevypne až do oběda - následuje oběd a paj se jde spát - po hodině spánku se opět pustí televize a pak se jde ven asi na hodinovou procházku, večer je večeře, a opět večerníček...
Mám pocit, že se mi to úplně vymklo z rukou a nějak nevím, jak na to - prosím, řekněte, jak zaujmout takhle malé dítě, aby si chtělo hrát jinak než u TV a třeba si i chvíli hrálo samo.
Kde berete inspiraci?
Asi jsme špatná matka - nemám z toho opravdu dobrý pocit. Sad
Děkuju Vám za rady a přeji Vám hezký den.
Lenka

Obrázek uživatele JaMiOn

ahoj, teda to zírám že tak hodně kouká tvé dítě na televizi. U nás byla televize vypnutá. Pouštěla jsem na PC písničky a nebo mluvené pohádky.
S 2 letým dítětem se dá zabavit celkem dobře. Skládat dřevěné kostičky, stavět z lega, jen tak blbnout společně-třeba hrát na schovku nebo se honit/prát, posílat míček/auto, prohlížet si knížky a ukazovat na zvířátka, tvary, barvy. Zpívat písničky a říkat básničky. Cvičit na nějaké písničky, hrát si s modelínou malovat... těch věcí co můžete místo televize dělat je plno. Nebo jít do dětského koutku aby si tvé dítě zvykalo na jiné děti.... Pokud není tvé dítě zvyklé si hrát tak ho to budeš muset naučit. Každé dítě si nehraje samo. Syn si třeba sám hrát neuměl a pokud jsem u něj neseděla a nehrála si s ním, tak dělal blbiny. On i při tom hraní, ale aspoň se snažil mě pozorovat. Markétka si zase ráda hrála sama. Zalezla si do pokojíčku a tam si hrála. Když jsem za ní přišla tak mě odháněla :s:

Obrázek uživatele ha.nka

tak po uplynulých dvou dnech mám jasno, moje dítě nejlépe zabaví záležitosti, o nichž si myslí, že mě nejvíce vytočí :s: dvě brčka, dva kelímky s vodou a půl komínku nažehlených utěrek ho zabavily hodinu a půl, lžička a miska s nastrouhaným jablkem další hodinu :///:

Obrázek uživatele irenka7

nestresuj se že dělaš něco špatně. neni na to navod. každy improvizuje podle možnosti.
každe ditě je jine. klidnasove mouhou vydržet u knižek a hodinu se hrat sam ja mam ditě jak babi řika dělane z hadich ocasku a to je zahul. nic ji nebavi u ničeho nevydži. zkuste neco tvořit, učit barvy (hrou), přesypavat něco z nadobky do nadobky na motoriku, ted se nam ověřily vodove omalovanky - štětec voda bez barev ditě po tom čmara a obrazek se vybarvi sam v knihach za 39kč, jinak u pomahani ze zabavi a něco přiuči. dělej co potřebuješ udělat běžne a at děla s tebou. teoreticky :s: hodně štěsti.

Obrázek uživatele Lucinky

Ahoj, tak u nás se nejvíce osvědčilo čtení knížek, poznávání zvířátek, popřípadě malování vodovkama. A když už nevím co, tak začneme uklízet hračky a malej vždycky najde něco, na co už zapoměl a hned se zabaví Wink

Obrázek uživatele ha.nka

synek má 2 a půl roku a poslední tři neděle má denní režim dost podobnej (má neštovice, tak jsme doma zavřený), ráno mu taťka pustí DVD a jde do práce, já pak synka půl dopoledne přemlouvám, aby to vypnul (když vypnu já, kluk tak hodinku hysterčí). Odpoledne metodou pokus-omyl zkouším zjistit, co by ho bavilo, abych ho při tom mohla nechat chvilku bez dozoru, třeba když půlroční dcerka potřebuje nakojit, uspat nebo přebalit. Jak přijde taťka z práce, zas se pustí televize, vypne se na večeři a po večeři jede zas. Příští týden už snad zase začneme chodit ven.

Obrázek uživatele Slunko

nebudu to hodnotit, myslím, že cítíš sama, že to není dobré.
mám syna 32 měsíců. Ráno hned po probuzení si tak půl až třičtvrtě hodiny čteme v posteli. Vstaneme, čistíme zuby, oblékáme, snídáme. Potom jdeme bud ven (na nákup nebo na procházku) a pak děláme oběd. Potom pustíme JEDNU pohádku (cca 10 minut) na notebooku, TV vůbec nemáme a pak si hrajeme. Ted pečeme cukroví spolu, nebo zdobíme perníčky. Baví ho malovat, takže mu dávám už i vodovky, voskovky, fixy, pastelky. Zkoušíme omalovánky. dělali jsme ted sněhuláky (vystřihnu z papíru sněhuláka a na těch 3 koulích to celé polepíme vatou. Pak jen vymalujeme hrnec na hlavě a domalujeme na vatu oči, pusu, knoflíky. Nebo si hraje sám nebo mu pomáhám stavět a taky čteme. Odpol jdeme ještě ven, kde vyhrnujeme sníh. U nás hodně platí pomoc. když mu řeknu, jestli mi pomůže, může se roztrhnout, aby se předvedl, takže luxuje, utírá skřínky, myjeme nádobí.
Jak tu už padlo, hraveuceni.cz je super učící program na počítači. Nebo na youtube jsou písničky kresleně doprovodné, jako Andulko šafářová atd., tak si zpíváme.

Obrázek uživatele Kacka9

Ahoj myslím, že všude je to dost individuální.Náš kluk(starší) je ,,venkovec".Doma si moc hrát nechce.Zabavit ho doma moc nejde.Zapojuju ho do pečení, uklízení(vysavač ho baví), ale stavění kostek, hraní si s auty , kreslení či modelování atd., něco ho baví trochu a cvhilku u toho vydrží a něco vůbec.Chce to hodně zkoušet.U nás televize jede jak kdy, někdy hodně a někdy míň.Na nějaké básničkování, písničkování mi kašle, tak mu aspoň, když si spolu hrajeme , říkám básničky a zpívám.

Obrázek uživatele Jihou

Ahoj, nám televize nefunguje, co jsme se přestěhovali, takže mám pokoj. Dceři jsou dva a půl. Ráno vstaneme, malá si sosne sunar, pak si dá se mnou snídani. Po snídani čekáme tak do desíti, pak jdeme ven. Mezi tim si víceméně hraje sama, nebo jí mírně asistuju. Nejvíc u nás frčí playmobil nebo igráčci, taky má dva oblíbený plyšáčky, ty pořád nosí sem a tam a "povídá". Venku spíš přežijeme, teď v zimě je to na palici, ale máme za barákem kopec, tak bobujeme. Přijdeme vymrzlí kolem 11-11,30, dáme si polívku, já pak něco ukuchtim. Odpo jedem nakoupit nebo jen tak na prochajdu (samo, jen když neni hnusně, když je, tak jsme doma a čteme, malujeme, nebo pustim pohádku na NB, když už toho mam plný kecky)
Taky uklízíme, vaříme, hodně mi "pomáhá", sice si to umíš představit, ale aspoň jí to baví.

Ale nemysli si, taky máme svoje. Třeba hry na androidu, ty jsem musela drsně zakázat, vydržela u toho hodinu. Všude je něco Pápá

Obrázek uživatele petulinkasarinka

Ahoj....no trošičku se Ti to vymklo z rukou...mít celé dopoledne dítko u tv...Naše malá má ted v únoru 3roky....Ráno vždy koukla na pohádku...protože než se probudí a je čilá to ji trvá... Já zatím vysaju, umyju si koupelnu a záchod a nachystám snídani.Pak se oblečeme, posnídáme, vyčistíme zoubky...a bud jedeme na nákup nebo vaříme ( vařím vždy na dva dny ) Malá mi ráda pomáhá...takže se hodně zabavíme u vaření. Pak jdeme ven..léto na hřiště..v zime projít se....záleží až jaká je zima Smile stavíme se za babičkou nebo v pekárně..nebo prostě se jen projdeme....Snažím se každý den vymýšlet tvůrčí práci..kreslení, lepení, modelování, dělání nějakých výtvorů....ráda taky tancuje...cvičí..tak se zabavíme spolu :///: stavíme kostky, oblékáme miminko, vaříme s nádobíčkem a hodně čteme pohádky a zpíváme...No a snažím se už aby se dokázala i zabavit sama..takže puzle skládá sama a ráda a vydrží u toho i půl hodiny. Po obědě spí i dvě hodky...ve vaně při koupání se hodně zabavíme...večer pohádka v tv i čtená a po půl 9 spinká...Neuspávám...spí krásně sama. Chodíme i do YAMAHY--dětské cvičení, učení... a do cvičení do haly a do plavání...to ji moc baví...Tak snad jsem trošku poradila..věřím, že se těšíš jako já..až vydrží u hraní déle než hodku a trošku si odpočineš....My ted čekáme druhé miminko, takže doufám, že až odroste holky se zabaví hodně spolu :///: Pápá

Obrázek uživatele lucininenka

no takhle-nemůžeš počítat s tím,že dvouleté dítě si bude hrát samo Sad jestli to chceš změnit,musíš se jí věnovat.Začala bych tím,že se prostě televize vypne a hotovo-kouzelná školka a večer večerníček a max. šmoulíci-t teda u nás jedou i ráno,protože to vařm a poklízím... když televize nebude puštěná,logicky nebude mít na co koukat Wink a co se týče zábavy-no já kdybych šla s malým na hodinu denně ven,tak se mi tu ukouše Sad většinou chodíme dopoledne,odpoledne na hodinu a půl až dvě a nebo máme nějakou aktivitu k tomu-cvičení,fotbal,plavání.Co se týče domácích aktivit,tak se dvouletou můžete krásně modelovat,kreslit,číst pohádky,stavět,hrát s panenkami-náš v tomhle věku už měl celkem dobrou fantazii a hra "na něco" ho děsně bavila Smile můžete hrát kuželky,zpívat písničky,říkat básničky,ukazovat v knížkách,učit barvičky a podobně Smile Možností je spousty,můžeš mrknout i na www.hraveuceni.cz to jetaky moc pěkně udělané,našeho to od těch dvou let bavilo moc Smile můžete si vyprávět o Vánocích,Ježíškovi-i když budeš většinu času mluvit ty,dá jí to určitě víc než koukání na televizi Smile Můžete spolu péct-dáš jí kousek těsta a ona bude válet a vykrajovat Smile a když to nebude dokonalé o to líp,aspoň bude vidět,že to dělala sama Wink

Obrázek uživatele Hypermatka

Syn- březen 2010 se zabaví přes den sám, hraje si v pokoji, nebo v kuchyni- takovej malej Pohlreich, furt ho mám v hrncích. Odpoledne už jsou doma jeho sestry- 4 a 6 let, hrajou si spolu, takže o nich vím akorát, když se perou. Koulení očima :s:

Na televizi koukají někdy na kouzelnou školku a někdy na animáčka, Tak max.dvě hodiny denně, ale většinou na ni nekoukají- prostě je tu zapnutá, běží pohádky, ale oni jsou v pokoji a hrajou si. Berou je jen nějaký pořády- Prasátko Peppa, Šmoulové, Wings, jinak nic.

Jinak děti milujou Youtube- tam je odklízíme, když nechceme být s manželem rušeni Dirol Pustím počítač a oni sjížděj Mickeyho Klubík nebo dětský hry na tyyo.cz - nehnou se od toho na půl metru- ale to je max. třikrát do týdne max na hoďku.

Venku jak kdy- podle počasí a nálady. Přes týden na podzim nebo v zimě hodinku, dvě, v létě o prázninách vypadneme z domu ráno a vrátíme se večer. To televize vlastně neexistuje vůbec :s:

Přímá adopce

Dobrý den,

Jsme mladý zajištěny manželský pár a touto cestou hledáme těhotnou ženu, která se z jakéhokoliv důvodu nemůže nebo...

Přímá adopce

Dobrý den, jmenuji se Lenka a toužím po miminku, kterému bychom mohli dát teplo domova a srdce plné lásky. Bohužel nám štěstí nepřálo,...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Přímá adopce

Dobrý den, hledáme maminku, která si z nějakého důvodu nemůže ponechat své mimiko bílého etnika a chtěla by jej cestou přímé adopce...

Nechtěné těhotenství

Ahoj,čekám 5 miminko,a bohužel si ho nemůžu a nechci nechat.vim že bych to nezvládla.jak psychicky tak finančně.chtela sem se zeptat zda...

Ať si vítr fičí,
já už to mám v .....
Ne, dělám si jen legraci,
ale moje radost nestačí..
Na pocity ze dvou čárek,
jako na Vánoční dárek,
nejlepší na tom všem je,
že se nám to fakt děje..

Ahoj holky, prosím Vás, mám dostat po špatné reakci na tělísko HA Nelya - paní Dr. mi říkala, že ji mám brát bez přestávky - nonstop - ne jako u ostatních antikoncepcí, kde se dělá sedmidenní pauza.
Máte s touto HA zkošenost?
Co na ní říkáte?
Děkuji Vám mnohokrát za odpovědi.
Mějte hezký den.
Ahoj!

Tak nám ten náš klouček roste jako z vody. Zítra nás čeká další kontrola. Poslední míry v šesti týdnech byli 5040g a 64cm, tak jsme moc zvědavá jak na tom budeme teď. Přikládáme aktuální foto pro ty kteří nás znají. Pápá

Maminky, které pobírají dávky v hmotné nouzy, dorazily vám už korunky na účet?

Syn (3 roky) má přes 39 teplotu, jak nejlépe srazit tak vysokou teplotu?

ahoj holky,
počasí je celkem nevyzpytatelné, tak se chci zeptat jestli s touhle cestou nebo jakoukoliv její částí po D1 máte aktuální zkušenosti. Chtěli bysme ji absolvovat tenhle víkend, děkuji všem za info Pápá

Ahojte holky, můžete mi prosím poradit, kde bych mohla sehnat aspoň trochu kvalitní zimní boty, aby mi vydržely alespoň jednu sezonu, aniž bych měla po pár krocích zmáčené nohy?

Holky, deti dostaly jeden den vodnatou rymu a druhy den zacaly kaslat. Ted je to asi 3. den a kaslou, ze se uz i pozvracely - zlute hleny ( holka 3 a pul - 1x, kluk 1 a ctvrt - 2x). Kluk zacal mit teplotu 37,6. Jeli byste k Dr. nebo jeste pockali? Jeste se nam to nestalo...

Ahojte maminky,snad mi někdo poradíte?Dva dny jsem nemohla kojit z důvodu braní léků,odstříkávala jsem a vylévala,malého jsem krmila Nutrilonem,dnes jsem ho nakojila,bez problému se přisál a papkal,takže to je v pořádku,ale když jsem odsávala,tak jsem si všimla,že mlíčko je spíš jak voda a je takový nazelenalý,je to normální?