jak naučit dítě vysvléct si tričko?

17.12.2014

Dobrý večer, mám pro většinu z vás asi stupidní dotaz, ale má téměř 2,5 letá dcerka má koncem února nastoupit do školky a nějak jí vůbec nejde vysvléct si tričko či mikinu, která je přes hlavu. Většina těchto věcí je dost uplých a špatně se vysvlékají i mne a já fakt nevím jak ji to mám učit? Zkousíme nejprve jednu ruku a pak hlavu a druhou ruku, ale bohužel tu první ruku ji musím vždy pomoct. Tak nevím jestli to máme raději zkusit nějak jinak? Prosím poraďte jak jste to svým dětem vysvětlovali vy? A ještě jedna věc, obouvání kotníkových botů je také trošku oříšek :( Díky za tipy :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Tak u nás se prostě osvědčilo to, že ty úplé věci ani nekupujem :) Kupuji vždy větší, klidně i o dvě čísla,.a třeba i schovu, když to mají ještě velké. Ono se to neztratí :) a co se týká kupování bot, hodně se dívám právě na to, jak ta nožička jde lehce vsunout do vnitř. S tím oblékáním to je různé. Moje dcerka 2.5 letá zas ráda obrací oblečení naruby :s: ale vždy jí pochválím, že se sama poobléká :one: - hodně se toho naučí od starší sestřičky.

většinou děti takový věci učím tak, jak je dělám já. upnutý trika se naší žabě sundávají blbě i ve 4,5 letech, sem tam sama přijde, že jí to nejde. většinou to končí tak, že triko vyřadím, bo je malé. takže jak už tu padlo - na trénink bych volila "snadnější" oblečení.
jinak vesměs učím tak, že poradím, jak to můžou udělat, ale činnost nechám na nic. i když to dlouho trvá. někdy hodně dlouho (takže určitě nezkoušet v časovém presu). boty to samé, akorát jsem ze začátku dávala před děti boty tak, jak patří, pak pomalu zvyšovala nároky, sem tam upozornila, že mají boty obráceně.
a neboj se, ve školce jí být nenechají....a to, že si někdy naruby nebo zadkem dopředu obleče punčocháče, tričko, bych nehrotila, aspoň sama časem uvidí, že někdy ty boty nejsou úplně pohodlné a může zjišťovat proč...

tak nějak si nedokážu představit,že si svleču jednu ruku,pak hlavu a pak druhou ruku :s: já bych učila jednu ruku,druhou ruku a naposled hlavu.Určitě trénujte s větším oblečením,ne nic upnutého,vem třeba o číslo větší velikost :///: Boty netuším,naši oba to uměli sami :s: pokuď budou učitelky jen trochu normální,tak fakt pomůžou ;)

In reply to by lucininenka

Na to, že vysvléká dřív hlavu a pak další ruku si dcerka přišla sama a jde jí to dá se říct výborně, jen prostě ta první ruka je peklo. Zkoušíme to hlavně s pyžamkem a to je fakt volňučké, nic jiného tak krásně volného asi nemáme, ale i tak to moc nejde :(

In reply to by verca homca

Tak přesně na tento dotaz jsem čekala...už jsem se i na netu poohlížela po nějakém zaručeném návodu...mému synovi jsou 3 roky a 3 měsíce a tričko si zkrátka také nesundá. Obuje i zuje boty, kalhoty na knoflíky i zip, ovládá pc, napočítá do deseti, umí některá písmena abecedy...ale to tričko prostě nesundá... :( ...zkoušela jsem ho různě namotivovat, ukázat, předvést, zkoušeli jsme to spolu... ale přesně jak píšeš... musím mu z trička pomoci s první ručkou...pak už to zvládne...ale pokud nepomůžu, je v něm zaseklý a kňučí...když ho nechám, tak se horko těžko vrátí zpět do původní "celooblečené" polohy...taky nevím jak na to, protože jinak je moc šikovný a zvládá spoustu věcí...tak budu tuto debatu sledovat... :) ...třeba někdo přidá dobrou radu... :)

S takovými věcmi je úplně normální, že ve školce učitelky pomůžou, vždyť je ještě maličká :) Určitě trénujte dál, časem to půjde lépe a lépe.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka