Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec | Moje těhotenství.cz

Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec

Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz
Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz
Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz
Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz
Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz
Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz
Gynekologicko-porodnické oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec - Moje těhotenství.cz

Porodní sály gynekologicko-porodnického oddělení - nemocnice Jindřichův Hradec se nachází ve 2. podlaží pavilonu B. Jsou zde od února roku 2007, kdy byla tato část pavilonu otevřena po celkové rekonstrukci.

Kontakty:

Tel.:+420 384 376 125 (kancelář)+420 384 376 185 (přijmová ambulance)+420 384 376 177 (odborná ambulance)+420 384 376 193 (gyn. oddělení)+420 384 376 309 (porodní sály)+420 384 376 346 (šestinedělí)

Web: http://www.nemjh.cz/gyn

Ukázat na mapě Ukázat porodnici na mapě

Předporodní kurzyNastávající maminky mají možnost navštěvovat kurzy předporodní přípravy. Tyto kurzy zajišťuje porodní asistentka Bc. Lucie Hantová, která pracuje na našem oddělení. Bližší informace na tel. 723 561 537

Čekatelský pokojNa porodních sálech se nachází 1 dvoulůžkový čekatelský pokoj, tzv. odpočívárna. Je určen pro první dobu porodní.

Porodní box 1Porodní box 1 je jedním ze 3 samostatně oddělených porodních boxů. Je určen především pro druhou dobu porodní. Je vybaven porodním lůžkem, výhřevným lůžkem pro ošetření novorozence, KTG přístrojem.

Součástí tohoto boxu je bezbariérové sociální zařízení.

Porodní box 2Je určen především pro druhou dobu porodní. Porodní box 2 je vybaven porodním lůžkem, výhřevným lůžkem pro ošetření novorozence, KTG přístrojem. Z porodního boxu 2 se dá přejít přes sociální zařízení do porodního boxu 3.

Porodní box 3Porodní box 3 je určen rodícím ženám zejména pro první dobu porodní, pokud se rozhodne rodička prožít svůj porod s doprovázející blízkou osobou.

Proto je tento box vybaven dvoulůžkem, kde najde pohodlí i blízká osoba rodičky. Lůžko lze upravit i pro případný porod, což vyžaduje spolupráci blízké osoby rodičky při porodu.

Tento box je vybaven televizorem.

Porodní plánNaše zařízení pracuje s porodním plánem. V období před porodem si může nastávající maminka sestavit svůj porodní plán nebo má k dispozici námi vytvořený porodní plán. Je dostupný v prenatálních poradnách nebo si ho můžete vytvořit zde. Pokud jsou přání a požadavky v porodním plánu reálné a nevyskytnou se neočekávané komplikace, snaží se personál porodního sálu vyjít nastávajícím maminkám maximálně vstříc.

PorodyV našem zařízení vedeme porody po domluvě s pediatry od 32. týdne gravidity, součástí dětského oddělení je jednotka intermediární péče pro nedonošené novorozence. Do 32. týdne gravidity překládáme těhotné s hrozícím předčasným porodem do spádového perinatologického centra v Českých Budějovicích a vzhledem k nedonošenosti novorozence preferujeme porod na vyšším pracovišti.

Samozřejmostí v našem zařízení je dostupnost týmu—porodník, pediatr a ARO tým po celých 24 hodin

První doba porodV průběhu první doby porodní preferujeme alternativní přístup — využívání různých relaxačních pomůcek a techniky (gymnastické míče, masážní pomůcky, žíněnky, muzikoterapie, teplá lázeň, aromaterapie). Předností porodních sálů je možnost hydroanalgezie v hydromasážní vaně. V indikovaných případech je možná i epidurální analgezie. Novinkou v porodnické analgezii je přípravek Entonox.

HydroanalgezieNa konci roku 2011 byla pořízena na porodní sály nová hydromasážní vana. Relaxační koupel v hydromasážní vaně má výrazný vliv na zmírnění porodních bolestí, zkrácení celého porodu a snížení podávání léků proti bolesti během porodu. Koupel v hydromasážní vaně je rodícími ženami velmi oblíbena.

EntonoxJedná se o směs medicinálních plynů ve složení 50 % oxidu dusného a 50 % kyslíku. Jde o bezpečné inhalační anagetikum, kdy je potřeba rychlého nástupu a rychlého ústupu účinku, proto ho lze velmi dobře využít právě při porodu. Maminkám pomáhá zvládat bolestivé kontrakce a současně si co nejvíce užít pocit přirozeného porodu. Tento prostředek není hrazen z veřejného zdravotního pojištění, platba dle ceníku zde.

Druhá doba porodVlastní porod probíhá na polohovatelném porodním lůžku v poloze klasické vleže, v pololeže nebo v polosedě.

Po poroduBezprostředně po porodu může být miminko položeno na bříško maminky. Miminko je ošetřeno ve výhřevném lůžku v přítomnosti maminky a je přiloženo k prsu. Po porodu zůstává maminka s novorozencem a doprovodem ještě 2 hodiny na porodním sále. Společně jsou pak přeloženi na oddělení šestinedělí.

Dále nabízíme

  • Samozřejmostí je možnost použití fotoaparátu na porodních sálech.
  • Prohlídky porodních sálů, nejlépe po předchozí domluvě na výše uvedených kontaktech
  • Přítomnost blízké osoby u porodu
  • Možnost odvedení porodu gynekologem z prenatální poradny po domluvě s primářem oddělení

Doprovod při poroduNastávající maminku může při spontánním porodu doprovázet maximálně 1 osoba, která může být přítomna po celou dobu porodu – během všech porodních dob. Poplatek činí 100 Kč za náklady spojené s účastí blízké osoby u porodu. U porodů císařským řezem není přítomnost blízké osoby možná.

Šestinedělí

Oddělení šestinedělí se nachází od roku 2007, kdy byla provedena celková rekonstrukce pavilonu, ve 3. podlaží pavilonu B.

Standardní pokojeOddělení disponuje dvoulůžkovými a třílůžkovými standardními pokoji. Součástí pokojů je sociální zařízení a prostor pro péči o novorozence (přebalování, koupání). Na některých pokojích je televizor. Maminky mají k dispozici čajovou kuchyňku s varnou konvicí a lednicí.

Nadstandardní pokojeNa oddělení jsou tři jednolůžkové nadstandardní pokoje, které jsou vybaveny televizorem a lednicí.

Jeden z nadstandardních pokojů je nadstandard „speciál“, kde může s maminkou a novorozencem strávit dny po porodu blízká osoba. Nadstandardní pokoje jsou zpoplatněny, ceník ke stažení naleznete zde.

Součástí pokojů je sociální zařízení a místnost pro péči o novorozence (přebalování, koupání).

Pokoj pro maminky po operativních porodechTento pokoj je v těsné blízkosti sesterny a je určen maminkám, které potřebují po porodu intenzivnější péči. Většinou jsou zde sledovány po dobu 24 hodin po porodu, pak jsou přemístěny na standardní ev. na nadstandardní pokoj.

Kojící místnostTrendem péče o šestinedělky v českých porodnicích je podpora kojení jako přirozené výživy novorozenců. Jeho důležitou součástí je i tzv. laktační poradenství. Na odděleních šestinedělí jsou pro tuto činnost speciálně vyškolené porodní asistentky a dětské sestry. Jejich úkolem je pomáhat maminkám při začátku kojení, nácvik správných technik kojení, péče o prsy, případně řešení obtíží při nástupu laktace.

Novinkou je zřizování tzv. kojících místností. Cílem je dosažení ještě vyšší úrovně laktačního poradenství, širší možnost předávání informací o kojení a také individuální péče při potížích na začátku kojení. Přitom je tak umožněno dbát na soukromí a intimitu každé maminky.

Společným úsilím gynekologicko- porodnického oddělení a dětského oddělení ve spolupráci s firmou Medela se v jindřichohradecké nemocnici podařilo takovou místnost vybudovat jako prvním v Jihočeském kraji. Je vybavena speciálním kojícím polohovatelným křeslem s kojícím polštářem, řadou speciálních mechanických i elektrických odsávaček mléka firmy Medela, televizí s výukovými programy, přebalovacím pultem a množstvím informačních materiálů. První zkušenosti a ohlasy uživatelek naší kojící místnosti jsou velmi příznivé. Pomůcky, které si maminky u nás vyzkoušely, mohou zakoupit v naší nemocniční lékárně.

Návštěvy na oddělení šestinedělíNávštěvy na porodnici jsou denně ve vyhrazených prostorách oddělení. Návštěvy na pokojích jsou možné pouze na nadstandardních pokojích z důvodu zachování soukromí.

Délka hospitalizaceNejsou-li komplikace ze strany maminky i novorozence, propouštíme po spontánním porodu obvykle 4. poporodní den. Po porodu císařským řezem propouštíme 5. poporodní den.

Do porodnice doporučujemePokud si nastávající maminka není jistá, jaké si vzít nejvhodnější věci s sebou do porodnice, může jí pomoci námi vytvořený seznam. Je dostupný v prenatálních poradnách nebo ke stažení zde.K porodu si může nastávající maminka předem vyplnit anamnézu, která je ke stažení zde.

Ambulance

Gynekologická, těhotenská a sexuologická poradna, dětská gynekologiePoradna je určena klientkám registrovaným u MUDr. Šteflové Evy. Klientky se k vyšetření objednávají natelefonním čísle +420 384 376 177.

Gynekologická ambulance – příjmováAmbulance je určena pro klientky, které jsou odeslané jejich registrujícím gynekologem k hospitalizaci. Dále pro klientky, které jsou objednané k plánovaným operačním výkonům a vyšetřením. V rámci ambulance jsou rovněž prováděna konziliární vyšetření.

Gynekologická ambulance – pohotovostníAmbulance je určena klientkám s akutními gynekologickými problémy.

Poradna pro riziková těhotenstvíPoradna je určená těhotným ženám s rizikovým průběhem těhotenství. Ke sledování v rizikové poradně odesílá těhotnou ženu její registrující gynekolog. Kontroly u rizikových těhotných jsou zcela individuální a jsou přizpůsobeny stavu těhotných a výsledkům vyšetření.

Indikační poradnaDo indikační poradny jsou odesílány klientky registrujícím gynekologem. Na základě provedených vyšetření jsou pak objednány ke gynekologickým operacím.

Těhotenská poradnaTěhotenská poradna je určena pro těhotné ženy, které si zvolily porod v našem zařízení. Do poradny předává těhotnou ženu její registrující gynekolog, nebo se může těhotná žena objednat sama – osobně, telefonicky (pátek – tel. +420 384 376 177). V péči této ambulance zůstává těhotná žena až do porodu. Předání do péče je vhodné cca 14 dnů před plánovaným termínem porodu, tj. kolem 38. týdne těhotenství, nejpozději však v termínu porodu. Má-li těhotná žena předchozí těhotenství ukončené císařským řezem, je předání do péče vhodnější dříve, tj. kolem 37. týdne těhotenství.

Zdroj: nemjh.cz

Porodnice: 

Komentáře

Obrázek uživatele Jadyrko

V Jindřichově Hradci jsem rodila 1.3. 2008, i když jsem z Vysočiny a třeba porodnice v Jihlavě je pro mě mnohem blíž.
Pokoj jsem měla nadstandard s přistýlkou - celou dobu u porodu byl se mnou manžel a také 4 dny - pocelou dobu na pokoji.
Personál bych ohodnotila od 1 do 5 asi za 2.
Prostředí parádní.
Když budu mít možnost, budu znovu volit nadstandard.. protože ten klid a soukromí je opravdu k nezaplacení!
Jakýkoli dotazy mi pište do vzkazíků nebo na Jadyrko@email.cz
Pohodový porod všem!

Obrázek uživatele sklenicka24

Ahojky, já jsem taky rodila v JH, ale to byla ještě stará porodnice a musím přiznat, že oproti tomu, co byla, tak nyní je to obrovský komfort. Akorád jednu věc nechápu. Když jsme byli ve staré por. tak tam návštěvy nemohli na pokoj a nyní, když jsou pokojíčky jako dlaň se tam chodit může. No je to normální??? Předtím by se tam návštěvy ztratili a teď se tam plácají jeden přes druhého. Ale jinak se tam docela těším. Myslím, že ta vana je určo užasná. Tak pa všem

Obrázek uživatele ladunka

Ahojky, já jsem ležela teď 5 týdnů v JH na gyndě na udržování. Mezitím mi tam rodila švagrová a potom ještě jedna kamarádka. Tak jsem to tam docela prolezla. Švagrová to vystihla dobře. Ta byla na nové porodnici. Tam je to perfektní. Zato kámoška přijela rodit, když byla porodnice plná a tak musela ležet na starým pokoji. Tam to je oproti nové porodnici docela katastrofa. Tak Ti přeji ať to vystihneš a jdeš na novou. Vana Nevím, tu zkoušela ještě v Dačicích švagrová. Platí se za ní Kč 200,- a strašně dlouho se to napouští. Účinek je prý stejný jako horká sprcha. Hodně štěstí :qu:

Obrázek uživatele ladunka

Můžu se zeptat kolik jste platila za nadstandard? Rodit budu taky v J.H. a o nadstandardu taky uvažuji. Díky a hodně zdraví Vám i miminku. Holčička

Obrázek uživatele sklenicka24

Já jsem slyšela, že nyní je nadstandart za 500,-. Kamarádka tam rodila před 2 týdny.

Obrázek uživatele MiškaT.

Taky jsem rodila v JH (min. rok v září) a musím přiznat, že se mi tam moc líbilo. Personál byl fajn, nejvíc jsem byla spokojená s jednou por. asistentkou (nevím jestli můžu jmenovat) - byla moc milá když jsem měla velké bolesti. A dětské sestřičky byly taky moc příjemné, poradily, když jsem si nebyla jistá. Jinak nové prostředí porodnice se nedá se starým vůbec srovnávat, jen mě překvapilo, že nikde není návštěvní místnost, nebo alespoň nějaké lavičky a pár židlí na sezení, návštěvy tam musí nad miminkem postávat jak sudičky... Vím ale, že až budu rodit podruhé, rozhodnu se znovu pro JH porodnici, líbilo se mi tam a mám hezké vzpomínky. :qu:

Obrázek uživatele zavinilka

Tak se musím podělit se svými zážitky z Hradecké porodnice. Rodila jsem tam letos 4.6.2009 a musím říci, že jsem byla velice spokojená, personál byl super jak na porodnici tak na oddělení šestinedělí, tam byli sestřičky určitě příjemnější asi proto, že tam jsou už maminky s miminky. Jinak co se týká porodního sálu, tak jsem byla maximálně spokojená, jak s PA tak s doktrorkou tak i se sestřičkama. Sice si musím i trošku postěžovat, že mi nevysvětlili jak mám přesně tlačit při porodu (bylo to moje první mimi), ale i tak jsme to zvládli během porodu. Na oddělení šestinedělí to bylo v pohodě. Sprcha pro dva pokoje tedy pro šest maminek, teplá voda tekla pořád, takže jsem toho dost využívala protože jsem dost krvácela. Návštěvy za mnou mohly kdykoliv a jakém koliv množství. Na pokoji jsme měli i televizi, ale moc jsme nekoukaly, prostě na to není nálada. Sestřičky nám pomáhaly i s kojením (hlavně ze začátku, než se malá pořádně přisála). Ještě trošku negativního, myslím si, že když už jste jeden den po porodu, takže máte docela hlad a to co nám dávali k obědu bylo docela příšerný. Protože třeba takovej bílek s hráškem a mrkví a bramborem u mě teda fakticky nebodoval. Nejlepší byli snídaně a nic moc i večeře. Takže všem co za mnou chodili tak jsem říkala ať mi donesou hlavně jídlo. Ty obědy fakt šílený. Jinak si na nic nemůžu stěžovat, tedy kromě toho jídla. Když by jste chtěli něco vědět tak se ozvěte, ráda se podělím se svými zkušenostmi.

Obrázek uživatele Ticklishbaby

Přeji všem krasný den. Roku 2007 jsem rodila v J.hradci a byla jsem velice spokojena. Marek se narodil po 2a pul hodinach po prijezdu do porodnice spontalne vazil 4,05kg a meril 51cm. Pri tehotenstvi jsem prřibrala 24kg. Bylo mi pouhych 17 let ale byla sem velice spokojena . Ted po trech letech cekame holcicku a nerozhodovala jsem se ani minutu kde bude probihat druhy porod. Moc se tesim urcite uziju nadstandart pokud bude volny... Smile Vsem maminka z okoli hradce doporucuji Smile

Přidat komentář

Jednodenní menstruace

Dobrý den.před 14dny jsem měla.mensteuaci ktera se opozdila o 5dnu. A ted v pondělní  ze mě  šel  jen tmavě hnědý hlen a pak nic,dnes...

Bolesti bricha

Ahoj, 3 dny zpět jsem měla styk s partnerem, prasknul nám kondom. Do 15 hodin jsem si vzala Escapelle. Teď po dvou dnech mám bolesti v...

Čáp??

Ahojky holky s přítelem se snažíme o mimi, ale zatím nic. V Pondělí jsem měla plodné dny a samozřejmě bylo tulituli. Od včerejška mě...

Vyšetření

Ahoj holky, včera jsem byla v nemocnici 7+1 jsem začala slabě krvácet. Paní doktorka našla mimi 1,7mm ještě bez srdeční akce. Ale říkala...

pomoc..

Dobrý den, potřebovala bych nějak pomoct.

Je mi 16 let a poprvé jsem měla něco se svým přítelem, bohužel jsme nepoužili kondom,...

ahojky nevite kdy se jde na dalsi ultrazvuk?????rada bych vedela kdo bydli v mem brisku,jestli maji pravdu doktori,nebo se mi splni moje prani.

Holky,mam navas veliky dotaz.jak jen zacit.Asi takhle nevite nektera jak se pozna a jak se leci tzv.syndrom toxickeho šoku?ja si sice zitra zajdu na gynekologii ale mam sileny strach,ms mam od ctvrtka astim mam spoje bolesti hlavy,vkrku,kloubu,svalu,zavrate,zvraceni,acelkou slabost.dnes sem

Tak jsem se teď vrátila z pohotovosti. Náš větší brouček má zánět středního ucha, tak jí to píchali. Ach jo, to bylo breku, teď mi usnula, ale jsem ráda, že to máme za sebou a že se jí uleví......... :r:

tak holky, vim ze je pozde, ale musim vam sem dat odkaz na super video Biggrinhttp://www.youtube.com/watch?v=elMw7t7eBI0 :s: tak co, taky tak dopadnou??

Dalinko, ahoj, prosím Tě, můžeš mi vysvětlit, co tady ještě děláš? :?

Holky máte skušenosti některá s odsavačkou mléka?
Nebo jakou značku jste si vybraly.?

přeji všem přítomným Wink
jelikož jsem tu dlouho nbyla tak gratuluji všem Maminkaám k jejim mimískům a přeji jim mnoho štěstí zdraví

Mimčo s dudlíkem tak dneska začínáme 31týden a krása je nám oboum dobře sice jsem poslední týden nějak více unavená,ale jinak pohoda bez potíží. Malá kope skoro cely den hlavně když ležím na levém boku to máte videt tu roštandu co ve mě provádí. Už se těším až bude venku.

tak jsem včera zmizela jak pára nad hrncem, ale chtěli jsme k nám dolu pozvat tchána s tchýní a že si sedneme na terasu....a ejhle, tchýně kuli mě nechtěla???!!!

tak je tady zase pondělíčko,nemám ho ráda.asi si nesu následky z pracovních dnů,a co vy holky jak je??jaký byl víkend??šup šup nějaký drb neníííííí??