Diabetologická poradna po neúspěsném OGTT | Moje těhotenství.cz

Diabetologická poradna po neúspěsném OGTT

Obrázek uživatele Elukiv

Ahoj holky,
chtěla jsem se zeptat, zda nemáte někdo stejnou zkušenost jako já.
Před dvěma týdny mi v poradně zjistili v moči cukr. Týden na to jsem šla do laboratoře na OGTT, ten bohužel nebyl proveden, protože jsem roztok asi po 3 min. od vypití vyzvracela.
Tak mi dal dr. žádanku do diabetologické poradny.
Ráda bych věděla, co mne čeká. Mám přijít hned v sedm na lačno, údajně tam strávím cca dvě hodiny.
Nejdůležitější otázkou pro mě je to, zda se budu moci během toho čekání ani nevím na co, najíst. Jak nejím, je mi hodně zle. Budu sebou mít 2,5 letou dcerku, tak bych nerada, aby to tam se mnou švihlo :s:
Díky za vaše zkušenosti.

Obrázek uživatele Elukiv

Tak nakonec se nic extra nedělo.
Ráno jsem přišla na lačno, načůrala do zkumavky a odnesla to do laborky, kde mi vzali 4 ampulky krve na všelijaké testy - cukr, ledviny, játra, štítná žláza, cholesterol apod.
Příště jdu za 14 dnů do poradny znovu, už by měla být velká část testů hotova, tak uvidíme, co bude. Nějaké výsledky měly být už dnes, tak mi sestřička slíbila, že kdyby se to doktorovi nelíbilo, zavolají. Nikdo nevolal, tak buď jsem v pořádku nebo na mě zapomněli :DDD

Obrázek uživatele Lilka

to jo, snad doktoři vědí co dělají.

Obrázek uživatele inka.ma

Ahoj, cítím s tebou, sice jsem v těhotenstí neměla podezření na cukrovku, ale bylo mi taky hodně zle a určitě bych to taky nedokázala vypít a ani být 2 hodiny nalačno. Zkus se podívat sem: http://www.tehotenskacukrovka.cz/onas
třeba tam najdeš odpověď na svoje otázky. Mají na těch stránkách i poradnu ohledně těhotenské cukrovky. Ještě je jedno fórum zaměřené přímo na těhotenskou cukrovku tady: http://www.diaforum.cz/list.php?f=7
Mělas to i při prvním těhotenství? A máte cukrovku v rodině?
Měj se pěkně, držím palečky.

Obrázek uživatele Elukiv

Na ten první odkaz už jsem koukala, jsou tam pěkné informace, ale jen takové všeobecné, přeci jen osobní zkušenost je lepší Smile
Při prvním těhotenství jsem neměla nikdy žádný nález v moči a na OGTT jsem nebyla, jelikož jsem zvracela komplet celé těhotenství, tak mi má lékařka brala vícekrát krev, aby si pojistila, že těhotenskou cukrovku nemám Smile
V rodině máme jeden případ cukrovky, babička má cukrovku druhého typu, objevila se až teď v pozdějším věku. Jinak všichni OK Smile
Myslím, nebo spíš doufám, že nepatřím mezi těhulky s cukrovkou, ale mám pečlivého lékaře a potřebuje vyloučit všechna rizika, která by mne nebo maličké mohla ohrozit :k:

Obrázek uživatele inka.ma

to je dobře, že máš pečlivého lékaře, ale myslím, že je to i tím, že se to teď i víc hlídá. Někde jsem četla, že těhotenská cukrovka se může objevit až u 17% maminek :O Měla by ale stačit dieta a po těhotenství by to mělo vymizet, takže se nic hrozného neděje. Třeba to bude úplně v pořádku.

Obrázek uživatele Elukiv

Nu já u prvního těhotenství ani věkově nespadala do té skupiny testovaných těhulek, bylo mi 22 Smile
Můj doktor ale posílá opravdu každou mamču, ať je riziko v rodině nebo není. Prostě pečlivka, však je to taky bývalý primář, tak ví, jaká rizika může neodhalení tohoto typu cukrovky způsobit.

Obrázek uživatele jitikw

podle toho, co píšeš, tak mi to připadá, že ti dají opět vypít roztok.
Protože co se týče přímo poradny, tak tam mě akorát zvážili, dali mi glukometr a dali tipy na dietu. Pak jsem tam chodila na kontroly do laboratoře, kde mi taky brali krev, ale nemusela jsem tam sedět. To jen zkoumali cukr v krvi a výsledek poslali na diabetologii.
Ty 2 hodiny, že tam máš být - to mi fakt přijde, že ti dají opět vypít ten roztok... :?

Obrázek uživatele Elukiv

To se naštěstí už nestane, aby mi dávali znovu vypít tu glukozu Smile
Když jsem se objednávala do poradny, tak to konzultovala na telefonu sestřička s doktorem a rovnou mi řekla, že dvakrát mi takhle trápit nebudou.
Já blbec se měla zeptat, co se tedy bude dít... njn, líná huba holé neštěstí :s:

Obrázek uživatele Lilka

Ahoj, ono je to divný, proč bys tam čekala tedy dvě hodiny? Mě to taky přijde, jakobys měla jít na krev a vypít roztok a poté za dvě hoďky další odběr. Ale nevím, nejlepší je si tam přímo zavolat a zeptat se na co se máš připravit.
Když jsem chodila do diab.poradny v těhu (měla jsem gest.diabetes u prvního těhu), tak jsem tam chodila pro kontrolu, diskuze s dr atd.
Jednou za čas jsem si celý týden (denně 6x - doma píchala do prstu a odebírala krev ve stanovenou hodinu - hodně nepříjemný, do zkumavek a tím se zjistilo, jestli ta dieta zabírá a není třeba inzulín. Měla jsem hodně rizik.těhotenství, tak jsem to měla takto domluvené.
Kdyby Ti vzali jen jednou krev bez nějakého zatížení, tak to asi nezjistí, nevím.
Každopádně dej vědět jak to dopadlo a co po Tobě chtěli, snad to tentokrát bude v pohodě.

Áááááá, už jsem to našla - tady je to přece napsané, jak to probíhá u maminek, co ten OGTT klas.test nemohou - jelikož to nepozřou nebo vyzvrací:
http://www.tehotenskacukrovka.cz/tehotenska_cukrovka_test_se_standardni_...
:), takže toto by tě asi mělo čekat, si myslím

Obrázek uživatele Elukiv

Jak jsem o tom přemýšlela, když jsem četla názory od holek, co napsaly před tebou, tak mi taky napadlo, že mi vezmou krev ráno, pak mě nechají najíst a pak odběry po hodince a po dvou.
Glykemii na lačno mám krásnou - 4,6, to je jediný výsledek právě z OGTT Biggrin ale jde spíš o to vstřebávání, kort když už tam byl výskyt cukru v moči.
No já doufám, že za to může jen ta moje mlsná chuť a zmrzka, kterou jsme měli večer před poradnou Biggrin
A moc děkuji za příspěvek, zítra ráno tam jdu, tak pak napíšu, co bylo Smile

Obrázek uživatele Lilka

Jo jo, já to taky u prvního těhu měla na lačno dobré, ale pak ne, ale ten roztok mě právě problémy nedělal.
Zítra to určitě zvládneš, když do Tebe nebudou cpát roztok, ale jen rohlíčky Smile
Držíme pěsti.
Jo a možná taky budou chtít moč..., neříkali Ti, aťji doneseš?

Obrázek uživatele Elukiv

Ne ne, neříkali. Jen přijít na lačno a udělají odběry Smile
No jsem na to zvědavá, prvním těhotenstvím jsem proplouvala jen s tím nepřestávajícím zvracením a teď takovéhle komplikace ve formě různých vyšetření... mě to nevadí, jen tím zatěžuji i dcerku a to je na prd...

Obrázek uživatele Lilka

JJ, to maximálně chápu, já mám syna a brát ho někde to je o nervy, takže musím mít vždy hlídání...tak zatěžuju babi nebo dědu.

Mě zas vadilo v prvním těhu, že jsem musela neustále někam chodit a přitom jsem musela jen ležet a nevysedávat někde hodiny a hodiny - zvlášť na diabetologii to bylo na děsně dlouho -až na celý den. Ale pro mimi to člověk vydrží, jen už člověk nemohl. vše bolelo i jen blbé sezení apod.
Snad bude cukr u Tebe v normě, ona ta dieta není tak hrozná, člověk si zvykne, ale je to šok a pak si právě zvykat.

Obrázek uživatele Elukiv

Co jsem se bavila se sestřičkou tady na té diabetologii, tak zněla rozumně, hned říkala, ať si zaťukám, ať mi tam dlouho nezdržují apod. Snad budu mít po dlouhé době štěstí na příjemný personál v nemocnici :s: :s: :s:
Ta dieta určitě není nic strašného, ale já si konečně užívám těhotenské chutě, u dcerky jsem fakt měla spíš nechutě, navíc mám pořád 4 kg pod původní váhou, tak jsem si říkala, že se omezovat nemusím a ono možná prd. No uvidíme zítra, nejdéle ve čtvrtek podle výsledků :s:

Daruji Utrogestan

Daruji dvě neotevřená balení Utr...

bůlka na jizvě po nástřihu hráze

Dobrej jsem 4 týdny po porodu s nástřihem 2,5 cm a včera jsem si všimla...

Červené pupinky

Dobrý den zjistila jsem že mám červené pupínky jsem těhotná tak se chci zeptat z čeho to může být děkuji

Hledám

Dobrý den, hledám maminku která otěhotněla a dítě si nemůže ponechat a chtěla by dítě předat do dobrých rukou. Po dobu...

cau holky,dnes jdu na krev.Jsem treti den cyklu,tak to je tak akorat.Jen nevim jestli musim na lacno,tak jak jsem musela jako mala Smile Dost mi totiz kruci v brichu,tak at tam nejsem zbytecne za vola </body></html>

ahoj holky,
dneska ráno jsme stoupla na váhu a koukla pravdě do očí a při mé výšce 177cm vážím 110kg :jawdrop: :jawdrop: je mi ze mě na blití :r: nejradši bych mávla proutkem a začla znova, ale to bohužel nefunguje. Je mi 27 a mám 2 děti (3,5let a 10.měsíců) je tu někdo kdo dosáhl takových nechutných rozměrů a chce zhubnout semnou?

Tak jsem včera byla na transferu.
Nakonec nám zbylo je jedno tak jsme ho zavedli.
Včera a dnes jen lezím abych trosku podpořila uhnizdeni...
Otázka.testovali jste dřív jak za 14 dní? Pápá

Holky čárečka krásně roste Smile Ten první je citlivost 10 a ten další 25 Dance 4 Jsem tomu tolik ráda

ahoh holky, nevíte co všecko je potřeba ke zrušení živnosti??? díky

Ahoj, zapracovávám v práci paní, která mě bude přes mateřskou zastupovat. Některá moje dosavadní činnost se již rozdělila mezi ostatní kolegy, ji tedy zbyde zhruba 70%. I tak to jde pomalu, protože se musí vše teprve naučit. Podle toho, co mi říkala, však její mzda i přes to bude vyšší než ta, co jsem měla doposud já za všechnu práci i po několika letech.

Ahoj holky,
můžete mi prosím poradit? Mám 3 týdenního chlapečka a neustále se mi pročůrává. Měřím už plenku na mm, jak ji nejlépe dát, ale stále nic. Zkusila jsem zatím žluté pampers a bílé pampers premium care číslo 2. A stále nic. Mám ještě tříletou holčičku a u ní se mi to nestávalo. Poradíte, co dělám třeba špatně, a nebo jaké plenky koupit? Moc děkuji. Hanka

Ahoj holky,
můžete mi prosím poradit? Mám 3 týdenního chlapečka a neustále se mi pročůrává. Měřím už plenku na mm, jak ji nejlépe dát, ale stále nic. Zkusila jsem zatím žluté pampers a bílé pampers premium care číslo 2. A stále nic. Mám ještě tříletou holčičku a u ní se mi to nestávalo. Poradíte, co dělám třeba špatně, a nebo jaké plenky koupit? Moc děkuji. Hanka

Prosím o radu jak a čím čistíte potah kočárku Nunna pepp... myslela sem si že to dám do pračky a ok ale píšou jen ručně... a ta boudíčka tu mám už zaflákanou až hrůza Smile díky za rady Nika