děložní hrdlo | Moje těhotenství.cz

děložní hrdlo

Obrázek uživatele Lia

Ahoj holčičky, dnes začínám 24 týden, byla jsem na kontrole, miminko je naprosto v pořádku, jen mě dr. trochu hodně vystrašila, netvářila se totiž na stav děl. hrdla. Moc jsem se jí nevyptávala, protože jsem žádný problém prostě nečekala, tak mě to zaskočilo. Zapsala mi do průkazky Y2,5 nebo 2,6. Mám se nějak moc nervovat??? Jen mi říkala, že podle všeho moc chodím, ale žádné tůry teda nepořádám. Tak jsem z toho smutná a měsíc do další kontroly, tentokráte už u svého dr. budu v jednom nervu:-( Kolik máte vy?

Obrázek uživatele ZuzaneckaOVA

ahojky určo bud v klidu :)já měla čípek zkrácený od 20tt a včil to vypadá na přenášení Biggrin
mě tohle kopčila známá z červenecčátek (děkuju)tak tě to snad taky uklidní. Pápá

Při vyšetření prstem používají písmenka Y,X,H a velikost čípku označují čísly 3,2,1.
Např. řekne Y3, tzn. že je děložní hrdlo zavřené velikost čípku je 3 cm. Což je úplně ideální stav.
Když je Y2, je hrdlo též zavřené a čípek 2 cm
Y1 je též ještě zavřené a čípek má 1 cm.
Když řekne X3, tzn.,že se začíná trochu otevírat, ale čípek má ještě 3 cm
X2 znamená, že se začíná otevírat, čípek má 2 cm
X1 znamená, že se začíná otevírat, čípek má 1 cm
H3 znamená, že je otevřená, čípek má 3 cm
H2 znamená, že je otevřená, čípek má 2 cm
H1 znamená, že je otevřená, čípek má 1 cm

Obrázek uživatele Lia

Moc Ti děkuji za optimismus!!Snad se to "zastaví" a nebude ubývat.Mám doma 3,4letehé klučíka, takže ležet nemůžu a procházky s ním nějsou žádný sportovní výkon. Prostě normální pohyb... V poledne spím spolu s ním, takže odpočinek mám...Ještě jednou moc díky!!L.

Obrázek uživatele ZuzaneckaOVA

neboj se zbytečně,stres je horší. a on se ten čípek často spraví ani nevíš jak Wink holt netahat synka na rukách,trošku se šetřit ve fyzické námaze a bude to v klidečku Smile :k:

Obrázek uživatele Lia

No já právě občas tahala tašku s nákupem, teď si dám fakt bacha. I úklid doma budu brát tak nějak ležérně...a třeba to za měsíc bude doktor vidět jinak, a snad mě potěší. Moc díky, L.

Obrázek uživatele xmedulinek

taky myslím,že je to ještě dobrá délka a pokud se máš otevřít,tak se otevřeš i když budeš spát jak netopýr Smile mně doktor zkratky nepíše,vždycky to rozepíše slovy,mám průkazku jak malý román Smile

Obrázek uživatele Lia

Ještě minule jsem se svého dr. ptala, zda neškodí poklidné procházky po přírodě. Řekl mi, že pokud neujdu 30 km denně tak ne:-) No a dnes zas doktorka, že asi moc chodím. Každopádně se budu šetřit, nic těžkého netahat v rukách, vše v poklidu a třeba to bude o.k. Užívám jednu tabl. magneska, tak nevím, zda si nelupnout třeba jetě jednu, jestli by to třeba trochu nepomohlo?....Díky, L.

Obrázek uživatele xmedulinek

magnézko asi ne,to je na křeče a stahy,to čípek asi moc neovlivní,mně se zkracoval a musela jsem jen ležet,poprvé skoro 3 týdny y pak jsem ho měla zase v pohodě,podruhé jsem ležela 10 dní a taky se to zlepšilo,ale to nemusí plkatit na každýho a když máš doma prcka,tak dost těžko budeš v posteli s nohama nahoře,to je jasný.

Náhradní matka

Nabízím se jako náhradní matka pro páry který nemohou otehotnet

Tehotna maminka

Dobry den. Jsem tehotna a mam hroznou rymu. Vadi miminku polykani hlenu?

Těhotenství

Dobrý den,chtela jsem se zeptat, mám takovy menší problém dostala jsem od pana doktora gynprodyl na udržení...

Přímá adopce

Dobrý den, jsme manželský pár, kterému osud nedopřál mít vlastní mimko. Proto hledáme maminku, která by cestou přímé adopce chtěla...

Přímá adopce- hledáme miminko

Jsme mladý zajištěný pár, pracující ve zdravotnictví, nicméně vlastní rodina není ze zdravotních důvodů možná. Rádi přijmeme miminko do...

Ahoj holky,co berete podporu z ÚP - už vám tento měsíc dorazila? Mě vždy přišla 17tého a včera nic...asi kvůli těm svátkům...ale je to blbý, počítala jsem s tím...

Prosím poradíte mi nějakou dobrou domácí pekárnu s kterou jste spokojení a je za normální cenu? Děkuji

Ahojky, tak mě napadlo, že bychom se tady mohly trošku pobavitt novotvary našich ratolestí Smile Tomášek má teď 20 měsíců a docela se rozmluvil. Teď zrovna povídal, že "Táta neni, táta pracuje".

ahoj holky, jake mate zkusenosti s menstruaci po Pregnylu? dosla vzdy v terminu?

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat, zda tady někdo rodil v porodnici Nymburk. Prosím o vaše zkušenosti, názory... Děkuji

Ahoj holky,
Kdy na Praze 4 chodi cca materska? V srpnu mi ma prijit prvni a vyplatu jsem doted dostavala uz kolem 5.,tak asi budu muset hybnout s trvalymi prikazy... A chodi pravidelne,tzn. pokazde treba 15.?
Moc dekuji.

Ahoj holky,
Kdy na Praze 4 chodi cca materska? V srpnu mi ma prijit prvni a vyplatu jsem doted dostavala uz kolem 5.,tak asi budu muset hybnout s trvalymi prikazy... A chodi pravidelne,tzn. pokazde treba 15.?
Moc dekuji.

Ahoj holky, chtěla bych se zeptat zda nevíte nebo máte zkušenost jakému ovoci a zelenině je lepší se při kojení vyhnout? Díky Pápá