Těhotenství a její potvrzení

12.06.2016

Zdravím.Měla bych dotaz ohledně potvrzení těhotenství gynekologem.Nedělala jsem si zatím test (v týdnu napravím) kdy mě jej potvrdí?Nevím přesněji řečeno jak se počítají týdny dle poslední menzes.Ta byla 5.května.Poradíte?Práci mám fyzicky těžkou a partner nechce,abych se tam tahala.Měla jsem u prvního těhotenství rizikovku.Nechci však přijít do práce a vybafnout na ně jsem těhotná a jdu marodit.Nemám na to povahu,ale zas nechci,aby mě dřív při mém stavu napsali výpověď.Mám na dobu určitou,ale těhu není potvrzené.U prvního byl vidět váček až v 9.týdnu a průkazka napsána až v 11.týdnu.Děkuji.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Teoreticky gynekolog potvrdi tehotenstvi ve chvili,kdy je srdicko,coz byva kolem toho 6-7. Tydne. Tydny tehu se pocitaji podle posledni MS,takze v dobe ocekavani dalsi ms uz jsi plus minus ctyri tydny.Podle vseho uz jsu tak cca paty tyden,tudiz za tyden az dva uz by mohlo byt srdicko. Pokud to opravdu v praci nejde vyresit nebo se domluvit,tak holt to vyres pres obvodacku zatim. Nicmene vyhazov uz ti dat nemuzou,i kdybys to jeste nemela potvrzene,potvrdi ti ti zpetne a vypoved je pak neplatna.

In reply to by lucininenka

Lucininenka.děkuji za odpověď.já je nechci nechat ve štychu.už jedna marodí delší dobu a já musím stįhat svoji prácu a její.nechci jim oznámit pak jsem těhu jdu hned marodit,ale u prvního jsem měla rizikové.až po porodu nám byla zjištěna vrozená vada -operace byla nutná.prvně jsem pracovala do 5měs.a dělala bych déle,ale zaměstnavatel se mě chtěl zbavit.teď mám práci těžší,neb tahám těžká břemena.

In reply to by Martina Cehlina

no jak píšu,říct jim to můžeš,aby jsi nemusela nic tahat,oni už tě stejně tak jako tak vyhodit nesmí... spíš se můžou připravit na to,že odejdeš a třeba začít někoho hledat *wink*  záleží na tom,jaké tam máš vztahy,pokuď slušné,tak je slušnost jim to říci dříve a ne tam nakráčet a hodit neschopenku na stůl,pokuď špatné,tak bych to tak klidně udělala.Nicméně je donré to mít domluveno i s gynekologem,už jsem se teď párkrát setkala s tím,že odmítl neschopenku vypsat-nevím,jestli třeba nezačali víc kontrolovat důvody neschopností či co... riziková práce není totiž důvod pro neschopenku... a vrozená vada prvního dítěte (pokuď není na genetickém podkladě) také ne... takže pozor na to :(

In reply to by lucininenka

Důvodem pro neschopenku by bylo tedy co?já patřím do rizikové skupiny.bohužel vada byla genetická.dr.na to nepřišli.prej to na ultz.nemuselo být vidět.jsem silnější postavy tak vyditelnost špatná.vztahy dobré nejsou.každý hraje za sebe.jen já jsem blbec co pomůže druhým.proto se ptám.nejsem člověk křivák.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky