Druhý porod

12.12.2014

Ahoj holky,
chtěla bych se Vás zeptat na zkušenost s Vaším druhým porodem. Jsem nyní ve 38. týdnu těhotenství a upřímně musím říct, že se strašně bojím druhého porodu. První porod vůbec nepostupoval. Po 30ti hodinách kontrakcí, (které v závěru byly po necelé minutě), dvou hemiltonech, nějaké provokačce, čípku a píchnuté vodě jsem byla otevřená na 4cm. Malá se nakonec začala v bříšku dusit a muselo se přejít k akutnímu císaři.
Teď jsem tak nějak "počítala" s tím, že se rovnou naplánuje druhá sekce, že se nebude čekat, jak to tentokrát dopadne. Můj gynekolog se k tomu taky přikláněl, napsal mi doporučení, ale v poradně v porodnici doktor řekl, že nevidí důvod proč dělat císaře, že je pro normální vedení porodu a že akutní sekce se dá udělat skoro vždycky, kdyby to dopadlo jako u prvního.
Tak z toho mám teď docela hrůzu. Vím, že s tím nic neudělám, ať se budu bát nebo ne, jen neznám nikoho, kdo by měl první porod takhle nepostupující a druhý šel jako "po másle" v pohodě. Termín mám 25. prosince, takže počítám, že vytvrdnu na Štědrý den v porodnici :-/ Kdyby se naplánovala včas sekce, mohli jsme si už miminko doma položit pod stromeček..
Najde se tu alespoň jedna maminka, která by měla podobnou zkušenost s prvním porodem a druhé miminko porodila "hravě?"

Díky moc :)

Ahoj holky,
díky za Vaši podporu. Dnes mi doktor oznámil, že malý má podle UZ skoro 4 kila, takže mě nenechá rodit přirozeně, takže zítra nástup a v pátek sekce :O

To zvládneš ;) A nakonec budeš ráda, že sis mohla prožít přirozený porod. Já mám za sebou dva přirozené porody. Když si ale vezmu čistě otevírací doby, tak u druhého porodu to byla fakt rychlost oproti prvnímu, takže věřím, že i u tebe ten druhý porod půjde líp :one:

Proč se toho bojíš?každý porod je jiný a to,že u prvního dítko nesestupovalo ještě neznamená,že to tak bude i u druhého... Já si naopak myslím,že rodit podruhé normálně je určitě lepší,než znovu řezat,takže bych to určitě minimálně zkusila :///: Jak říká porodník,tak sekce se dá udělat vždycky,naštěstí při druhém porodu po sekci už tě nenechají tak dlouho trápit,musí jít všechno v pohodě,jinak říznou... každopádně ber to tak,že jestli máš termín 25. prosince,stopro by tě řezali pár dní před Vánoci,tudíž na Vánoce bys byla v porodce určitě (po císaři min. pět dní,tak si to spočítej),takhle máš možnost,že třeba těch pár dní tě nechají :///: Jinak ano,znám případy,kdy maminky měly špatné první porody (i třeba bez císaře) a druhé byly pohodové,takže určitě tam šance je a veliká ;)

tak já měla první dítě koncem pánevním,i přesto mě tehdy nechaly přenášet a chtěly rodit normálně,po tom co mi praskla voda jsem měla 9 hodin bolestí po 2 minutách a k ničemu to nebylo,holka nesestupovala takže císař,po 4 letech jsem měla další dítě,sice také přenášení,po tabletě pravidelné kontrakce které mi ale večer ustaly,v noci to pak na mě přišlo "samo" a do 2 hodin byla dcera venku,po dalších 13 letech taky normální porod,sice opět přenášení a bolesti 35 hodin ale takový věkový rozestup,to je pak jak poprvé.Neboj se a přeju aby sis užila vánoce v klídku doma.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka