Ultrazvuk ve 3. trimestru - 30. týden

23.09.2014

Ahoj holky,
co vše vám měřili/hodnotili na tom třetím velkém ultrazvuku http://www.tehotenstvi.cz/ultrazvukove-vysetreni-ve-3-trimestru (okolo 30. týdne)?
Na prvním screeningu i na druhém velkém ultrazvuku (ve 20 tt) jsem byla přímo v porodnici - jakože "velké vyšetření", ale nyní jdu "jen" ke své gynekoložce. :?
Byl jste na tomto UZV také někdo "jen" u svého gyndaře?
Co všechno se má hodnotit (měření mimča, odhad váhy, poloha, poloha placenty ... ale prý i průtoky placentou- že?)?
Já jen, abych věděla, co všechno mám (jako správný hypochondr :///: ) chtít ;) ...

Moc díky a krásný podzimní den :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahojki, sice o těhu zatím vím jen málo, čekám teprve první.. Ale podle mě záleží, kdo jaké vyšetření ovládá.. Mě čeká první screening v prvním trimestru v ordinaci kam chodím normálně na prohlídky jen u jiného lékaře (máme jich tam asi 5), protože ten má atestaci na ten typ vyšetření.. Takže si myslím, že možná i záleží na vzdělání lékaře.. :a:

Ahoj, máš oproti mně teda pořádný náskok, jsem teprve v 11. týdnu, ale bylo mi mojí doktorkou řečeno, že akorát na ten velký ultrazvuk ve 13. týdnu půjdu jinam a ten jak ve 20., tak 32. budu u ní. Takže se to nejspíš různí :)

Ahojky, zrovna dnes jsem na něm byla v Podolí a dopadli jsme skvěle. Kontrolovali mi polohu placenty, množství plodovky, polohu, velikost a váhu mimča (obvod hlavičky, obvod bříška, délka stehenní kosti), dále přítomnost a funkci orgánů miminka a jako poslední průtoky pupečníkem a průtoky na děloze. Snad jsem na nic nezapomněla :)
Přeju, ať je vše ok :a:

já byla na tom třetím taky u svýho gyndaře a ultrazvuk byl uplně nejlepší,všechno mi krásně popsal,ukázal,měří se velikost,jestli vše odpovídá,kontrolují orgány,prutoky asi ne,ty se dělají pokud vím jen pokud mimčo neroste jak má a spíš v nemocnici,nevím jestli na takový věci mají gyndaři vybavení.Nech to na něm,on tomu rozumí a ví co má zjištovat

Ahoj, já byla na tom utz ve 30tt před měsícem a byla jsem v porodnici, co vím, tak hlavně měřili mimčo, zda odpovídá a roste jak má, taky jak je na tom placenta, jak je mimčo otočené a množství plodové vody, nejdůležitější utz byl ve 20tt tak se neboj. Kdy máš termín porodu?

In reply to by 1984

Ahojky,
díky za info ;) . Termín mám 5.12....
Právě jsem spekulovala, v kolikátém týdnu jsi asi ty, když jsem koukala na připravenou postýlku i s plenkama - ale vidím, že o dost dál :///: ... už se těšíš na porod? :s:

In reply to by Freya

Dneska začínám 35tt, bude to naše první, takže všechno je nové a na porod se docela těším, protože to přibírání na váze a nošení kil mě už moc nebaví, doufám, že to už nějak uteče. A ty čekáš prvního?

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka