Odběr pupečníkové krve

10.09.2014

Dobré odpoledne všem,
uvažovala některá z vás o odběru pupečníkové krve/jej absolvovala?
Teprve jsem se o tom začala vůbec něco dozvídat a tak ještě dost tápu.
Informace jsou vcelku rozporuplné - využití pro potřeby případné léčby vlastního dítěte je prý zatím skoro nulové (tedy dle zatím kusých informací, které jsem našla - od doktorů). Naopak ta centra zase tvrdí, že využití má (tedy jak jinak :s: ). Smysl (při současném rozvoji medicíny) prý dává darování pupečníkové krve pro potřeby léčby jiného člověka ... tam jsem zase ale narazila na to, že v "mojí porodnici" - UPMD v Praze není možné krev darovat, jen odběr pro vlastní potřebu.
Tak teď nevím - jaké info máte vy?
Jak jste se rozhodovali a na základě čeho?
Budete si přát odběr a uložení pupečníkové krve?

Moc díky za názory :)

Kliknutím vložíte smajlíky:

co se týče vlastního uskladnění,je to k ničemu-v současné podobě,je to jen tahání peněz (a velkých!!!)z kapes rodičů :( co se týče darování,je to fajn,pokuď je to umožněno,proč ne ;)

Dle mého názoru je to k ničemu. Tomu dítěti to nepomůže - pokud má necim onemocnět,je to už v té pupečníkové krvi. Odběr stoji hrušně peníze a uchovani také. Mozna bych nějaký smysl videla při využití na léčbu sourozence nebo někoho z rodiny. Ale pro dospělého je toho snad ale stejně malo.
Dle mého je to proste jen způsob jak z rodičů,kteri jsou pro své dítě schopni a ochotni udělat cokoli,vytáhnout peníze. To je můj názor.

In reply to by kulisek76

Přesně tohle mi na to řekl manžel :s: ... také jsem právě četla, že když má dítě onemocnět, tak to má už v té krvi no ... :(
Jsem právě jedna z těch, co by hrozně moc chtěla udělat "pro jistotu" a na "co kdyby" cokoliv ... manžel mě trošku vrací do reality (ale ne vždy se daří :///: ), tak jsem chtěla znát názor ostatních, takže díky :one:

In reply to by Freya

Neni zač. Ja dokonce jako tehulka vyhrála odběr pup.krve (platila bych za to jen malou částku),ale jednak jsem se té soutěže zúčastnila kvůli něčemu jinému a pak jsem si o tom všem cetla na netu a nemela zájem. A navíc jsem nechtěla rodit v některé pražské "továrně na deti" ,coz byla podmínka,protože to dela jen několik porodnic v cele republice.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce
Duch na testu?
Čekáme páté miminko

Ovulační kalkulačka