nočník

24.02.2014

Ahoj pročetla jsem diskuse na téma nočník a ráda bych se zeptala na nejefektivnější cestu jak naučit na nočník. Malýmu jsou 2 roky a 1 měsíc, na nočník si dojde, na záchod taky, vyčůrá se i venku ve stoje, ale vše jen na můj popud, řekne si jen vyjímečně. Kakání se mi nedaří vychytat vůbec, většinou si zaleze do koutku a přijde za mnou až když je hotovo. :( Chtěla jsem se zeptat na názor, zda je efektivní mu plenku sebrat a nechat ho bez pleny a utírat čůránky ze země? A to jste je ihned převlékli, nebo je v tom chvíli nechali, aby pochopili, že je to otrava být počůraný? Díky za rady. :a:

Kliknutím vložíte smajlíky:

Ahoj, synovi jsem vzala plínku ve 2 letech, sám si o čůrání vůbec neříkal, musela jsem ho vždycky na nočník poslat, začal si sám říkat až po hodně dlouhé době. Ale zase byl super, že to vydržel než jsem ho na ten nočník nebo záchod poslala :///: Počůral se snad jen 2x a jindy to fakt vydržel, s kakaním byl větší boj, ale i to se časem vypilovalo

In reply to by zou

To můj malej se právě celý den nalévá vodou a čůrá co půl hodiny, takže je to těžší s tím vychytáním. Na nočník ho posazuji každou chvíli, a většinou si dojde, taky ho baví čurat venku na kytky a kameny :) ale vlastní aktivita nulová a s kakáním se mi zdá, že to bude taky na delší dobu. Přitom je mazaný jak liška. Zkusím mu plenky sebrat, ale venku to nejde. :a:

určitě je dobré ho v tom chvíli nechat abys zjistila jestli mu to vadí nebo ne a jestli to má cenu ho v tom nechávat :) u nás na kakání a vlastně celkově na čůrání zabrala velká pochvala a tleskání a pořádně začal když jsme byli u babičky a bylo nás tam moc tak z toho měl takovou radost že pak doma chodil co pět minut udělat aspoň kapičku a sám si tleskal :),no a taky jsme to museli splachovat což se mu líbilo,ale to jsem za chvilku zatrhla,páč říkám za pleny ušetřím a nedoplatím se za vodu že :s: ale naštěstí od té doby chodí sám a na noc před svýma 2 narozkama jsme mu ji zapomněli prostě dát po koupání a od té doby je to půl roku se počůral jen 2x co byl nemocný a když byli čerti...chce to zkoušet,u nás byla výhoda že to bylo v létě...

Ahoj, já jsem synka začala učit v jeho roce a třičtvrtě. Když jsem ho posadila na nočník, tak vůbec nechápal o co jde a nevyčůral se do něho. Tak jsem mu jednoduše plínu sebrala a denně jsem prala třeba osmery tepláčky. Bylo to náročné, ale den ode dne se to lepšilo a pomalu chápal, k čemu nočník slouží. Máme výhodu, že máme všude v domě dlažbu a tak jsem to počůrané jenom vytřela. S kobercem by to bylo horší. Po měsíci už byl bez plenky a říkal si, kdy potřebuje čůrat a kakat. Ve dvou letech na dovolené se naučil čůrat ve stoje a po dovolené už byl bez plen jak v poledne na spánek tak v noci. Naštěstí s počůráváním v noci jsme problém neměli a ani s kakáním. V tom počůraném jsem ho občas chvilinku nechala, ale myslím, že mu to bylo úplně šumafuk.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka