Histerický z kakání

24.01.2014

Mám synka 2,5 roku. Trénujeme nočník. Doma ho nechávám bez plenky. Chodí si sám. Někdy mi příjde, že aby na sebe upozonil, tak se vyčůrá naschvál na koberec a hned mi hlásí, že čůral. Čůrá poměrně dost často. Na ven mu teď v zimě dávám plenku, jelikož je schopný po 10 minutách prostě hned čůrat. Zkusili jsme to bez plenky, ale na 15ti minutové cestě se prostě počůral a nic nám ani neřekl. Má období vzdoru a nedá se s ním moc dobře vyjít. Jak není po jeho, tak se vzteká. Doma mi odmítá nosit kalhoty a slipy a stále si je sundává. Jakmile na něj jde kakání, začne poskakovat jak šílený a zadržuje to. Nakonec to nevydrží a pokaká se. Asi si myslí, že je to něco špatného,nevím. Jak ho to mám naučit, když spolupráce nulová. Na záchod nechce, na nočník nechce. Máte s tím zkušenosti? Půjde letos k zápisu do školky a potřebovali bychom se zbavit plenky. Zkoušela jsem ho na nočník učit už v létě, ale na nočník si nechtěl ani sednout. V září mu začalo období vzdoru a nechtěl se nechat ani obléct. Děkuji za každou radu.

Kliknutím vložíte smajlíky:

Nelam to pres koleno, do zari casu dost. Syn presne tak, davala jsem plenu az do cervna, pak behem cervence srpna naraz byl bez pliny, do skolky nastupoval bez pliny a ani jednou se tam nepocural ani pri spani. Takze vyckej do leta klidne, u nas to v zime taky vypadalo beznadejne. A na noc mel plinky do 4 let:-) ted mu bude 5 a nema zadne nasledkY:-)
Urcite mas moc inteligentniho synka, ti se totiz zabyvaji dulezitejsimi vecmi nez curani a kakani! To neresi! Muj umel ve 2 letech celou abecedu a cisla do 10 a cural do plinky;-)
Uvidis ze pres leto to pak pujde hned. V klidu bych jeste davala plinu.

In reply to by LPamela

Ahoj jak píše maminka nade mnou nelam to přes koleno, máte ještě dost času, já jsem u Nely s ničím nepospíchala, nechala jsem to na ní, jen občas zkusila a když to nešlo tak jsem zase chvíli počkala, nic jsem nedělala"násilím" a vyplatilo se, na nočník jsem začla zkoušet v 18ti měsících, ve dvou letech chodila sama, potom jsme začli mít problém s kakáním, do nočníku ani náhodou, zadržovala to, tak když chtěla kakat tak si řekla a já jí dala na kakání plínu, pochopila to, že ji má jen aby se vykakala, za dva měsíce už nebyl problém a začala kakat do nočníku a nebo na záchod, tam se jí to líbilo. To stejné jsme měli s plínou na noc, nijak jsem to nehrotila, přes den byla bez plíny skoro rok, když měla v noci plínu suchou asi čtyři měsíce tak jsem jí řekla, že na noc taky už dávat nebudeme, sama si řekla, že jí nechce a nestalo se, že by se v noci počůrala a to se večer klidně napije a v noci jsem jí na čůrání nebudila. Tak ho nenuť ono to přijde samo :a:

In reply to by jana a nela

To víte ten tlak z okolí také není příjemný. Pokaždé, když příjdeme na návštěvu ke tchýni, tak zazní otázka, zda už chodí na nočník. Pak jedna známá pronese, aby ho vzali do školky, když má ještě plenu atd. No budu se snažit s ním nějak vyjít. Někdy je to hodně obtížné. Nenechá si nic vysvětlit a má svou hlavu. Děkuji za odpověď.

In reply to by LPamela

To je právě to na co jsem se vyprdla ať si říkaj co chtěj a dnes je Nela ve třech letech na úrovni tak o dva roky starších dětí, vše jsem dělala jak jsem to cítila já a na svým dítěti jsem já nejlíp viděla jestli na to má nebo ještě počkám, vyplatilo se. A pokud máte zrovna období vzdoru tak nemá cenu to lámat přes koleno. Tchýni bych řekla, že než se ožení tak se snad naučí chodit i na záchod a o té školce, moje kamarádka má stejně starou holčičku, ve všem je od nás o hodně pozadu(má jiný přístup k výchově než já) a plínu odbourali těsně před nástupem do školky a bez plíny se jí několikrát denně počůrala a bez prsa jí neusnula :( no a do školky chodí.

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka