Novorozenec - chrčení, chrchlání

10.11.2013

Maminky, je normální, že novorozenec vydává zvuky - jedná se mi o takové chrčení, chrchlání, jakoby si chtěl odkašlat, měl chrapot, nosánek jsem prohlížela - nic není vidět.. Jsem z toho trošku vylekaná, jestli je to třeba od papání (dost často si chce ublinknout, ale nakonec spolkne), nebo se jedná o nějakou nemoc...?? díkyy

Kliknutím vložíte smajlíky:

ale jako porad, a mudr nam řekl, ze ma nedovivinuty hrtan, poznal to normalne poslechem a řekl, ze se to casem spravi a do par mesicu to bylo pryc...ze zacatku jsem z toho byla vyujukana, první ditko to nemelo, ale pak uz jsem si zvykla a casem to opravdu bylo lepsi a lepsi, proste to chtelo vic casu na vyvoj :-)

Pokud má volný nosík když je v klidu a spinká a chrčí jen když je vzhůru,neklidný a pod. tak to není žádná rýma.Typla bych to na mlíčko v nose,zrovna to doma "prožíváme" :s: spousta novorozenců má reflux,at už slabý či silnější a klidně i hodinku a víc po jídle se jim obsah žaludku vrací a hrkne jim to až do nosa.. zkoušela si to odsát?? já tahám občas nudli( ty tam máme ale všichni) a většinou bílé z nosa,což je mlíko ;) děláme to denně ..jinak v porodnici na intermedialu jsme se se sestřičkama smály, že jak mají vedle sebe na boxu tři a více dětí tak to je tam někdy jak ve zvěřinci,co ti prcci vydávají za zvuky :s: :s: :s: chrčí,mručí,hekají..no fakt sranda....

Ahojky, mě malej taky takhle chrčel a nic to nebylo. Bylo to způsobeno tím jak ublinkával. Ale stejnak jsem běžela k doktorce pro jistotu a ta mi řekla tohle a že se nemusím bát... :a:

Hodně novorozenců má takovou jakoby zadní rýmu...ty z nosánku nic neodsaješ, nic tam ani nevidíš, ale on to tam v zadu prostě má a chrčí. Nic to není. Určitě to chce stříkat nějakou vincentnku třeba, nebo libenar nebo nevím čím se teď tak preventivně zvlhčuje nosík. Pro klid duše si zajdi k Dr., ale nemusíš mít strach podle mýho. I to, že se jim vrací mlíčko-prostě to zahleňuje a skrz ty hleny pak chrčí.Zkusila bych trošku podložit postýlku, aby měl hlavičku výš, větrat, zvlhčovat..a ono to přejde, neboj.

Moje malá taky chrčí, teď je jí 6 měsíců a chrčí od narození, ale nic jí dle doktorky není.

Ahoj, náš malej taky takhle chrčel, jak popisuješ, ale jen když byl rozčílenej a zrychleně dýchal...Když byl v klidu a nebo spinkal, tak to bylo v pohodě a nic slyšet nebylo... Samo to přestalo, teď jsou mu 4 měsíce...Zkus mu odsát nosánek, třeba má někde vzadu malýho soplíka ;) :a:

Ahoj podle mě je to laryngitida.ted jsme to meli..jde o nachlazení..zahlenění..zajdi urco k mudr..tam kde spinká dej mokré prostedradlo nebo plíny,teplotu v pokoji drz tak okolo 20st..kdyby to bylo blbe tak rychle na pohotovost..

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky

Vaše fotografie

nevim
Můžu to brát jako pozitivní?
Adopce

Ovulační kalkulačka