Prosím poraďte kdo máte zkušenost-abrupce placenty se špatným koncem

25.08.2013

Maminky mám na Vás prosbu zda tady některá nemá podobnou zkušenost.Termín porodu jsme měli 10.8.2013 čekali jsme vymodlenou holčičku,doma už máme 4 letého syna,který se na maličkou strašně těšil.Celé těhot.bylo naprosto v pořádku.7.8.jsem byla objednaná do porodnice na monitor a konzultaci.Hned na monitoru špatné ozvi-shrnu to,protože nemám sílu to rozepisovat :r: během 15min.rozhodl primář o akutním císařském řezu,naše holčička se narodila mrtvá :r: zemřela prý někde k ránu než jsem šla na kontrolu-v tu chvíli se mi zhroutil svět,nebýt syna a manžela asi bych to nezvládla :r: Výsledky z pitvy ještě nemáme ale zatím mě řekli že to byla abrupce placenty.Nemáte prosím někdo zkušenost jestli se to může stát znova?Mě v porodnici tvrdili,že se to opakovat určitě nebude ale mám tak hrozný strach už teď,nezvládla bych to vše prožít znovu :r: Už to, že musíme na další miminko čekat rok kvůli tomu císaři a pak dalších 9.měsíců strachu.Je mi strašně,moje milovaná holčička je pryč,kolikrát mám pocit,že pro mě život skončil,ale mám tu syna a prostě musim jít dál ale je to tak těžký. :r: Malou jsem ani neviděla,prý už se jí odlupovala i kůže,mám jen fotky z utz.to je jediný co mi po ní zbylo :r: Děkuju všem co si to přečetli a případně se podělí o svůj názor či zkušenost.Děkuju Lucka

Kliknutím vložíte smajlíky:

Zdravím tě :a: , narazila jsem na tvůj dotaz. Mám osobní zkušenost s abrupcí v 32tt. První dítě jsem si z porodnice neodnesla. Už je to víc jak rok po SC, pokoušíme se o další miminko. Strašně to uteklo. Věřím v osud a chci být ještě máma, no tak to nějak beru já. Bolest se postupem času mění, uvnitř zanechává hořkou příchuť, mimi mi stále chybí, občas si popláču, ale chápu, že se to stalo a že to nejde změnit, ovlivnit :n: . Díky milujícímu muži se zdá být život snažší a přítomnost je v normálním koloběhu B-)musím fungovat naplno :s: Chci žít dál, nejen pro svého muže. Tobě přeju klid a mír v dušičce, na naše děti se zapomenout nedá,ale jako mámy i ženy žijeme dál pro sebe i pro naše blízké. :dance: Měj se co nejlépe to jde.

ahoj, určitě čas vše zahojí, jsem po stejné zkušenosti jako ty, až na pár drobností!! V roce 2002 jsme čekali začátkem října chlapečka, a začátkem září se mi stalo stejné co tobě, s tím,že já se ráno probudila, šílené křeče, kaluž krve podemnou, zvracela jsem, volali jsme rychlou, která mě okamžitě převezla do nemocnice, tam na monitoru bez ozev, okamžitý cs, malý se narodil bez srdeční akce,ale ještě ho lékaři oživili, nevím jestli to stálo za to, třetí den umřel a já pociťovala všecku nenávist a zlobu na všechny těhule a maminky s kočárkama, taky nám říkali, že po císaři nesmím rok otěhotnět, ale byla jsem tak psychicky zdeptaná,že jsme se s manželem snažili hnedka po 3 měsících znovu, byl to náš první syn!!!
Bohužel jsem ale s tou psychikou stejně neotěhotněla až po roce a půl, to jsem krásně donosila holčičku, po čtyřech letech k ní přibyla další panenka a nyní za další čtyři roky v prosinci čekáme vytouženého chlapečka, abrupce se už neukázala, ale každé těhotenství se víc a víc hlídám a přeju si ať už jsem na zdárném konci a nic zlého se nestane.
Samozřejmě, že na Adámka myslíme každou chvíli nejde zapomenout že byl u mě 8měsíců v bříšku a pak bezedné 3 noci, kdy jsme se na něj chodili dívat!! a hladit v inkubátoru.
Samozřejmě,že jsem si i zvolila porody cs, protože jsem měla strach ,že by se mohlo opakovat něco jako že bude nějaký problém u přirozeného porodu, takže všechny mé děti šly cs, nyní to bude 4 a poslední!!
Tobě přeju aby si měla hodně sil na to, abys brzy otěhotněla, já mám skvělého dr. a říkal, že stačí půl roku po cs a můžem se snažit

In reply to by lucyas

Moc mě povzbudily v tom, že tu naději v dobrý konec určitě budeme mít taky.Luci Tobě děkuju zvlášť, protože jsis musela vše připomenout a vím, že i po tolika letech je to těžké :( Můj doktor i primář co mě dělal císaře mě doporučili minimálně rok čekat, pro mě je to hrozně dlouho, vím že některé maminky otěhot.dřív a vše bylo ok, jenže manžel chce počkat a poslechnout doktory, aby jsme se vyvarovali ňákých komplikací, na jednu stranu to mám stejně ale na té druhé bych chtěla další miminko co nejdřív, aby aspoň trochu zahojilo tu velkou ránu po maličké :( Doktoři mě řekli, že od 36.týdne bych byla hosp.v nemocnici a v 38 týdnu hned císař a vyndají miminko hned jak to jen půjde,tak snad by se vše ohlídalo.Už aby ten rok byl za náma :(

In reply to by LuciaAdamek

Jojo, určitě je lepší počkat, a můžu osobně říct, že čas všechny bolesti zmírní,ale nikdy tu bolest už nevytratí!!
Jinak mi se teda po tomto případě holky obě dvě narodily už 37+2, raději o něco dříve, než by byl zase nějaký problém!! Tobě přeju hodně sil, a určitě ten rok rychle uteče!

Těhotenská kalkulačka

Lunární kalendář pro určení pohlaví dítěte

Uživatelky s nejvíce příspěvky